Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Linde Roadster, 2019 Alman Tasarım Ödülü'nü kazandı.

15 Kas 2018

A-Sütunu Olmayan ve Görüş Açısından Optimize Edilmiş Forklift Konsepti

Çekici tasarım olağanüstü görüş açısı ile buluşuyor: Linde Material Handling'den Roadster'ın sunduğu bu çifte avantaj, prestijli Alman Tasarım Ödülü yarışmasının jürisini de etkiledi. Uluslararası uzmanlar paneli, başarılı akülü denge ağırlıklı forklift serisinin görüş açısından optimize edilmiş versiyonu olan Linde E20-E35'i Endüstriyel Ekipmanlar kategorisinde 2019 kazananı olarak seçti.

Aranıyor: Olağanüstü tasarım kalitesine sahip üst düzey ürünler. Bulunan: Linde Material Handling'den Roadster!

Eşsiz ekipman konsepti, 2016 yılında ilk kez piyasaya çıktığında forklift sektöründe küçük bir devrime neden olmuştu. Özel tasarım modifikasyonları sayesinde, Linde Material Handling'deki uzmanlar, forkliftlerde standart olarak bulunan A-sütununu tamamen ortadan kaldırmayı başarmıştı: Tepede bulunan tilt silindirlerinin kaldırma kuvvetinden ödün vermeden, üst koruma çerçevesi aracılığıyla geriye doğru açışıp kapnamasını sağladılar. Bu yaratıcı çözüm sayesinde, Linde Roadster operatörleri,sadece çok daha kolay çalışmıyorlar, aynı zamanda operasyonlarını önemli ölçüde daha güvenli hale getiren neredeyse sınırsız çepeçevre görüşün keyfini çıkarıyor.

Alman Tasarım Ödülleri jürisi de tam bu nedenle sektöründe tasarım açısından tek olan forklifti Endüstriyel Ekipmanları kategorisinde “Kazanan” olarak değerlendirdi. Bundan önce, iş dünyası, bilim ve tasarım endüstrisinden uluslararası tasarım uzmanları yaklaşık 5.400 başvuruyu inceledi. Alman Tasarım Ödülü, 2012'den beri Alman Tasarım Konseyi tarafından her yıl verilmekte olup, dünya çapında en tanınmış tasarım yarışmalarından biridir.

'Bu özel ödülü aldığımız için çok mutluyuz. Halihazırda var olana meydan okumaya devam etmenin ve - müşterilerimizin çıkarları için - malzeme taşımada net katma değer sağlayan yeni yollar izlemenin kesinlikle değerli olduğunu gösteriyor ”diyor Linde Material Handling Satış Direktörü Christophe Lautray.

Linde Roadster için bu, bu yılki ikinci kez birincilik ödülü kazandı. Ocak ayında, bu özel model çeşidi, APCI (Agence pour la Promotion de la Création Industrielle) tarafından sunulan ünlü Fransız endüstriyel tasarım ödülü “Observeur du design 2018”i kazandı.

Yonca Çetinalp

Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi

Yonca Çetinalp