Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Depo veya üretim ortamında güvenlik, intralojistikte en öncelikli konudur. Günümüzde malzeme elleçlemeye yönelik giderek artan talepler düşünüldüğünde, operatörlerin ve çalışanların yanında taşınan yükleri, rafları ve diğer ekipmanları da korumak için alınmış güvenilir önlemler bulunması önemlidir. Bu giderek artan gereklilikleri karşılamak için endüstriyel ekipmanların daha fazla ve daha hızlı, esnek ve verimli şekilde çalışmaları gerekir. Bu zorluklar kaza riskini artırır.

İş Güvenliğine Odaklanın!

Avrupa Birliği İstatistik Ofisi tarafından yapılan bir araştırma, iş güvenliğinin ne kadar önemli bir konu olduğunu gösteriyor: AB’deki iş kazalarının analizine göre, tüm büyük kazaların neredeyse yüzde 18’i taşıma ve depolamadan kaynaklanmaktadır; bu rakam yaklaşık yüzde 14’te kaldığı üretime göre daha fazladır (EUROSTAT 2017). Almanya’da yakın geçmişte yapılan bir vaka çalışmasında depo güvenliği biraz daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır (DGUV 2018). Bu çalışmaya göre, Almanya’daki depolarda iş günü başına ortalama olarak 145’in üzerinde kaza gerçekleşmektedir, bunlar arasında 50 kazaya forkliftler ve 29 kazaya transpaletler karışmaktadır.

“Küçük” Kazalar da Bu İstatistiklere Dahil!

Yaralanmalara neden olanların yanında, iş kazaları aynı zamanda karışan araçların veya taşınan yüklerin ve altyapının maddi zarar gördüğü kazaları da içerir. Temel amaç daima insanların yaşamını korumaktır. Ancak, pratikte daha sık rastlanan durum, daha sonra onarım maliyetlerine ve iş akışında kesintilere neden olan küçük maddi hasarlardır. Dolayısıyla, kapsamlı bir güvenlik konsepti bu maddi yükü azaltmaya ve üretkenliği arttırmaya yönelik önlemleri de içermelidir. Yine bu kadar önemli bir nokta da, örneğin bir destek sistemini kullandıklarından operatörlerin güvenliğe daha fazla dikkat etmesi gerektiğidir. Bu yüklerin elleçlenmesine daha iyi odaklanmalarını ve daha üretken bir şekilde çalışmalarını sağlar.

Vizyon: Sıfır Kaza

Linde MH’nin tek bir hedefi vardır, o da intralojistikteki kazaları yüzde 100 önleyebilmektedir. Şirket içi taşıma işlemlerindeki güvenliği arttırmayı ve yüklerin elleçlenmesi sırasında forklift kazalarını ve diğer olayları önlemeyi amaçlayan bir güvenlik felsefesi olan “Sıfır Kaza Vizyonunu” harekete geçiren güç budur. Bunu unutmadan, Linde MH endüstriyel ekipmanlarımızın yanında akıllı destek sistemlerinde, kapsamlı eğitim programlarında ve danışmanlık hizmetlerinde de teknik yenilikler geliştirmektedir. Bunun sonucunda şirketlerin modern, güvenli intralojistik uygulamalarının farklı zorlukları konusunda ustalaşmalarına yardımcı olan entegre çözümler elde edilmektedir.

Güvenlik - Büyük Resim

Depo ve üretim ortamındaki güvenlik sadece ekipmana doğru teknik donanımları takmakla ilgili değildir, bir bütün olarak malzeme akışını, şirket içi süreçleri ve çalışanların kalifikasyonlarını ele almakla ilgilidir. Güvenliği etkileyen tüm faktörleri kaydetmek ve optimize etmek için, Linde MH yapılandırılmış bir danışma hizmeti, dijital filo yönetimi ve kapsamlı bir eğitim programı sunar.

Linde Safety Scan ile depo güvenliği iyileştirilebilir.

Linde Safety Scan

Linde Safety Scan, operatörlerin intralojistik operasyonları ile ilgili güvenlik risklerini tutarlı bir şekilde mimimize etmelerini sağlar. Aşağıdaki gibi açıkça tanımlanan bir süreçten sonra sistematik analiz gelir: HASEL'in Güvenlik Danışmanları - bireysel gereksinimleriniz ışığında - sizinle birlikte çalışarak, hedeflerinizi tanımlamanızı, tehlikeli olabilecek bölgeleri belirlemenizi ve özel olarak tasarlanmış önlemleri ve tavsiye edilen eylemleri geliştirmenizi sağlar. Ardından danışmanlarımız bu önlemlerin uygulanmasına ve ilerlemenin belgelenmesine yardımcı olacaktır.

Detaylı bilgi için
Linde MH dijital filo yönetimi çözümü Linde connect: operatörlerin güvenliğini artırır.

Dijital Filo Yönetimi

Dijital filo yönetimi çözümü Linde Connect: operatörün güvenliğini ve dolayısıyla depodaki güvenliği arttıran çok sayıda işlev sunar. Kişiselleştirilmiş erişim kontrollerini kullanarak, forklift belirli bir operatöre özel olarak yapılandırılabilir, örneğin operatörün niteliklerine ve aracın kullanım amacına göre maksimum hız sınırlandırılabilir. Bunun karşılığında, işe başlarken operatör bir uygulama kullanarak makinesinin durumunu doğrulayabilir. Ayrıca, Linde connect: elektronik hasar izleme, hata kodlarının otomatik olarak iletilmesi ve kullanım verilerinin analizi gibi işlevler de sağlar.

Detaylı bilgi için
Linde MH tarafından sunulan Eğitim ve Öğretim Programı depo güvenliğini sürekli olarak iyileştirmeye yardımcı olur.

Eğitim ve Öğretim Programı

Operatörlerinizi eğitmek her türden kazayı önlemek için sağlam bir yöntemdir. HASEL, her türden ekipman üzerinde acemi operatörler ve uzmanlar için kapsamlı bir eğitim ve öğretim programı sunar. Odak noktası sürüş eğitmenleri ve güvenlik sorumluları gibi uzmanların hem teorik hem de pratik olarak temel ve daha ileri eğitimler sunabileceği seminerlerdir. Bu programı sunarak, HASEL müşterilerinin depo güvenliğini sürekli olarak iyileştirmelerini ve forklift kazalarından kaçınmalarını destekler.

Detaylı bilgi için

Standart Olarak Güvenlik

Linde MH forkliftler ve depolama ekipmanlarında depodaki hem aktif hem de pasif güvenliği arttıran ve böylece olası ekipman kazalarını önleyen çok sayıda özellik standart olarak gelir. Bu durum ekipmanın ana hatları ile başlar: Operatörün çalışma yeri operatörün tüm bedeni aracın ana hatları içinde kalacak ve bu arada operatörün çevresindeki ortamı görmesini sağlayacak şekilde yerleştirilmiştir. Tüm ekipmanlarında, Linde MH operatörün açık bir görüş alanına sahip olmasına büyük önem verir.

Linde MH ekipmanının şasi ana hatları operatör güvenliği sağlayacak şekilde tasarlanmıştır

Yükün ve ortamın net bir şekilde görülmesi

Tam hızda hareket ederken bile, operatörler Linde araçlarında standart olarak bulunan güvenlik özelliklerine güvenebilirler. Linde MH forklift ve depolama ekipmanlarının çoğunda birden fazla farklı bağımsız fren sistemi vardır. Standart özellikler arasında örneğin, ekipmanların rampadayken veya ağır ticari araçları yüklerken kaymalarını önleyen otomatik park frenleri de bulunur. Buna ek olarak, Linde Curve Assist, ekipmanın güvenli bir şekilde viraj alabilmesi için dönüş sırasında hızı otomatik olarak ayarlar.

Güvenilir Yük Elleçleme

Linde forkliftlerin önemli bir performans özelliği ağır yüklerin güvenli olarak elleçlenmesidir. Örneğin, elektrikli ve içten yanmalı motorlu makinelerdeki eğme silindirleri sabit tavan ve çerçeve yapısının arkasına monte edilmiştir. Daha uzun levye uzunluğu asansörün daha dengeli olmasını sağlar ve yüksek kaldırma yüksekliklerinde istifleme sırasında daha az salınıma neden olur. Bu operatörün daha hassas, hızlı ve - hepsinden önemlisi - daha güvenli şekilde çalışmasını sağlar. Bu tasarım aynı zamanda daha ince asansör profilleri sağlar, bu da görüş alanını iyileştirir.

Yorgunluk Olmadan Çalışma

Ergonomik çalışma koşulları ile, Linde MH operatörlerin güvenli şekilde ve yorulmadan çalışabilmelerini sağlar.

Bir reach truck’ta operatörün çalışma istasyonu

Ergonomik çalışma koşulları yorulmadan ve dolayısıyla güvenli bir şekilde çalışabilmenin merkezindeki bir gerekliliktir. Linde MH çalışanların zararlı titreşim ve sarsıntılardan en iyi şekilde korunmasını sağlamaya büyük önem verir. Bağlantısı ayrılan tahrik ve yönlendirme aksları ve bağlantısı ayrılan operatör çalışma istasyonları, Linde MH endüstriyel ekipmanlarında maksimum çalışma konforunu sağlayan, böylece operatörün konsantrasyonunu iyileştiren, etkili teknoloji çözümleridir.

Daha Fazla Oku

Depo Güvenliği için Yenilikler

Linde’de biz intralojistiği daha güvenli ve daha verimli hale getiren çözümler sunmak için sürekli olarak çalışıyoruz. Bunun sonucunda geniş bir yelpazede yer alan yenilikçi destek sistemleri, pratik sonradan takılabilen çözümler ve modern ağ bağlantısı olanakları elde edilir. Güvenlik, geliştirmenin tüm aşamalarında önceliklidir.

Çalışma Ortamı İle Güvenli Etkileşim—Aydınlatma ve Uyarı Sistemleri

Linde MH interaktif güvenlik yeleği forklift operatörlerini ve yayaları tehlikeli durumlara karşı uyarır.

İnteraktif Güvenlik Yeleği

İnteraktif Güvenlik Yeleği Linde MH’nin yenilikçi Linde Safety Guard sistemine son eklenen üründür. Giyenleri, özellikle de forklift operatörlerini ve yayaları kendilerinden biraz daha ilerideki olası tehlikeler hakkında uyarmak için tasarlanmıştır. Yelekteki akıllı teknoloji giyenleri olası tehlikeler hakkında ışık sinyalleri, titreşimler ve sesli uyarılar kullanarak uyarır, böylece - hem bina içi hem de bina dışı alanlarda - depo güvenliğini maksimum seviyeye taşır.

İnteraktif güvenlik yeleği hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın!
Linde MH Linde Safety Guard depodaki güvenlik arttırır.

Linde Safety Guard

Endüstriyel ekipmanların kullanıldığı yerlerde, insan ve araç arasında karmaşık bir etkileşim vardır. Linde Safety Guard hem ekipman operatörleri hem de ekipmanın yakınındaki yayalar için güvenliği arttıran yenilikçi bir destek sistemidir.

Detaylı bilgi için
Linde BlueSpot™ çevre uyarı sistemi forkliftlerin ses çıkarmadan görünür olmasını sağlar.

Linde BlueSpot™

Linde BlueSpot™ çevre uyarı sistemi, LED spot ışığı forkliftlerin ses yapmadan görünür olmasını sağladığından depo güvenliğini arttırır.

Detaylı bilgi için

Linde VertiLight ve LED Şeritleri

Her zaman doğru miktarda ışığa sahip olmak endüstriyel makinelerle verimli bir şekilde çalışmak ve depo güvenliği için önemlidir. Linde VertiLight ve Linde LED Şeritleri ile, Linde MH iki yenilikçi aydınlatma konsepti sunmaktadır.

Detaylı bilgi için
Linde MH’den Linde TruckSpot’ta aracın yaklaştığını bildirmek için bir ışık sinyali kullanılır.

Linde TruckSpot

Dar raf koridorları, görsel olarak kısıtlanmış kavşaklar ve kafa karıştıran alanlar genellikle yayaların geriye hareket eden bir forklifti zamanında görmesini zorlaştırır. Bir optik uyarı sinyali çözümü olan Linde TruckSpot’ta makinenin yaklaştığını bildirmek için bir ışık sinyali kullanılır.

Detaylı bilgi için

Güvenli Ekipman ve Yük Taşıma Operatör Destek Sistemleri

Linde MH Linde Load Management Advanced yüklerin palet istifleyicilerle taşınmasını daha kolay ve güvenli hale getirir.

Linde Load Management Advanced

Linde MH Linde Load Management Advanced yüklerin palet istifleyicilerle taşınmasını daha kolay ve güvenli hale getirir. Operatöre büyük bir renkli ekranda net görsel ve sesli uyarılar verir. Ayrıca gerçek yük maksimum yük kapasitesini aşarsa kaldırma işlevini de otomatik olarak devre dışı bırakır.

Linde Load Management Advanced hakkında detaylı bilgi için

Linde Motion Detection, abit forkliftin arkasındaki hareketi algılayarak, tehlikeli alanlarda insanların ve diğer forkliftlerin neden olduğu kazaları önler.

Linde Motion Detection

Linde Motion Detection, Linde MH'nin bütünsel güvenlik portföyündeki bir başka yapı taşıdır. Sistem, denge ağırlıklı forkliftlere sonradan takılabilir ve sabit forkliftin arkasındaki hareketi algılayarak, tehlikeli alanlarda insanların ve diğer forkliftlerin neden olduğu kazaları önler.

Detaylı bilgi için
Linde MH’den Linde Aisle Safety Assistant (ASA) sistemi depo ortamındaki hasarı azaltmaya yardımcı olur.

Linde Aisle Safety Assistant

Linde MH’nin Linde Aisle Safety Assistant (ASA) sistemi, dar koridor ekipmanlarının hareketini çevresine uyarlamasını sağladığından depo ortamına verilen zararın azaltılmasına yardımcı olur. ASA’nın yardımıyla, dar koridor ekipmanları zemine gömülen RFID etiketleri veya raf sütunlarına yapıştırılan barkodları kullanarak yönünü bulur.

Detaylı bilgi için
Linde MH Safety Pilot karşı ağırlıklı araçların devrilmesini önlemeye yardımcı olur.

Linde Safety Pilot

Denge ağırlıklı forkliftleri sürerken Linde MH Safety Pilot özelliğinin kullanılması devrilme riskinin azaltılmasına yardımcı olur. Küçük bir monitör operatörün yük ağırlığı ve yük merkezi mesafesi gibi önemli parametreleri sürekli olarak görebilmesini sağlar. Makinenin sürüş durumu kritik hale gelirse, monitörde uyarı renkleri gösterilir ve bir uyarı sinyali verilir.

Detaylı bilgi için

Linde Dynamic Mast Control

Linde MH’nin reach truck’lar için özel tasarlanan Dynamic Mast Control operatör destek sistemi özellikle yüksek kaldırma yüksekliklerinde asansör salınımlarını azaltarak depodaki güvenliği ve verimliliği iyileştirir.

Detaylı bilgi için

Linde Active Stability Control

Çok dar koridor ekipmanları büyük yüksekliklerde çalışmak için kullanılır. Koridorlar dardır ve raf mesafeleri son derece hassas bir şekilde hesaplanır. Bu nedenle, depo zeminindeki en hafif dengesizlik bir sorun haline gelebilir. Linde MH’nin K tipi modüler dar koridor ekipmanları için geliştirilen Aktif Stabilite Kontrol destek sistemi yenilikçi bir çözüm sağlar.

Detaylı bilgi için

Daha İyi Bir Depo Güvenliğine Giden Yolda

Tüm ürünlerimiz ve hizmetlerimiz arasındaki bağlantı olarak, Linde MH’nin “Sıfır Kaza Vizyonu” felsefesinin intralojistik dünyasında son derece başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Bu felsefeye dayanarak tasarlanan çözümler şirket içi taşımada güvenlik alanında yeni rekorlar kırmaktadır. Sunulan tavsiyeler ve hizmet teklifleri insanların kendileri için en güvenli çalışma ortamlarını yaratmalarını sağlamaktadır. Yenilikçi, dijital çözümler kullanıcıların süreçlerini sürekli olarak iyileştirmelerini sağlar.

Güvenli İntralojistiğe Giden Yolda

Tüm ürünlerimiz ve hizmetlerimiz arasındaki bağlantı olarak, Linde MH’nin “Sıfır Kaza Vizyonu” felsefesinin intralojistik dünyasında son derece başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Bu felsefeye dayanarak tasarlanan çözümler şirket içi taşımada güvenlik alanında yeni rekorlar kırmaktadır. Sunulan tavsiyeler ve hizmet teklifleri insanların kendileri için en güvenli çalışma ortamlarını yaratmalarını sağlamaktadır. Yenilikçi, dijital çözümler kullanıcıların süreçlerini sürekli olarak iyileştirmelerini sağlar.

Lınde Güvenlik Çözümleri - İlk Bakışta Avantajları

Ürünlerimiz

Her bir Linde MH ekipmanında standart olarak sunulan güvenlik özelliklerine güvenebilirsiniz ve yenilikçi teknolojilerimizin iyileştirilmesi de kolaydır. Kullanışlı sonradan takma seçeneklerimiz tüm filonuzu bile güncellemenizi sağlar.

Danışmanlık

Uzmanlar tarafından verilen tavsiyeler size özel olarak tasarlanmıştır, eksiksiz hizmet ve doğrudan destek sunulmasını sağlar: Güvenlikle ilgili tüm sorularınız için, her zaman kapsamlı bir destek alabileceğinize güvenebilirsiniz.

Yenilikler

Linde MH’nin sağladığı en yeni teknolojiye sahip destek sistemleri ve yenilikler depolardaki güvenliği yasal gerekliliklerin çok üzerindeki bir seviyeye yükseltir.

Sağlıklı bir mesafeyi korumak

COVID-19 enfeksiyonunu önlemek için en önemli önlem iki insan arasında güvenli bir mesafeyi korumaktır. Üretimde veya depoda birlikte çalışırken bu mesafenin korunması her zaman kolay değildir. Öznel ve nesnel değerlendirmeler genelde farklıdır. Bu görev şimdi Linde MH’den Güvenli Mesafe Yeleği tarafından üstlenilmiştir. Yelek ultra geniş bant (UWB) radyo dalgalarını kullanarak çalışanlar arasındaki mesafeyi ölçer ve aralarındaki aralık minimum mesafenin altındaysa çalışanları uyarır.

Depodaki insanlar Linde MH Güvenli Mesafe Yeleğini giyiyor
Çalışan Linde MH’den Güvenli Mesafe Yeleğini kontrol ediyor
Linde MH’den iki Güvenli Mesafe Yeleği birbiriyle etkileşiyor
Depodaki insanlar Linde MH Güvenli Mesafe Yeleğini giyiyor
Çalışan Linde MH’den Güvenli Mesafe Yeleğini kontrol ediyor
Linde MH’den iki Güvenli Mesafe Yeleği birbiriyle etkileşiyor