Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
HASEL İstif Makinaları Servis Teknisyeni
Verimli Bir Filo İçin Herşey!

Bakım ve Onarım

Endüstriyel ekipmanların operasyonel prosedürleri verimli bir şekilde desteklemesini sağlamak için her şeyden önce kullanılabilir olmaları gerekir. Bu noktada HASEL devreye girerek Linde MH ekipmanlarınıza bakım ve onarım desteği sağlar. Uzman ve kalifiye servis teknisyenlerimiz, servis aralıklarına uyumu ve 300’den fazla ekipmanın hızlı ve güvenilir bir şekilde forklift bakım ve onarımını sağlar.

Mümkün olan en iyi ekipman ve filo mevcudiyetinin yanı sıra şirketler iş sağlığı ve güvenliği söz konusu olduğunda güvende olduklarından emin olabilir. Düzenli bakım işletme maliyetlerini azaltırken aynı zamanda da ekipmanlarınızın 2. el satış değerini arttırır. HASEL, tek seferlik forklift bakım ve onarımlarından tam bakım sözleşmelerine kadar belirli müşteri gereksinimlerine uyacak şekilde mükemmel şekilde uyarlanmış hizmet paketleri sunmaktadır.

Türkiye çapında yaklaşık 200 servis teknisyenine sahip kapsamlı servis ağı ile müşterilerimizin her zaman yakınındayız. HASEL, haftanın yedi günü, 24 saat size tam destek sağlar. Bu, forkliftlerinizin ve depo taşıma ekipmanlarınızın verimli ve güvenli kalması ve operasyonlarınızın tutarlı bir şekilde uygun maliyetli ve sürdürülebilir olmasını sağlar.

Performans

Endüstriyel araçlarınızın performansı ve kullanılabilirliği, verimliliklerini garanti etmek için esastır. HASEL, önleyici bakım; hızlı, yerinde onarım ve gerektiğinde yedek ekipmanların tedarik edilmesiyle maksimum performans sağlar.

Güvenlik

İnsanın ve ekipmanın güvenliği en büyük önceliğimizdir. HASEL verdiği hizmet ile, şirketlerin operasyonel ve yasal risklerini azaltmasını sağlar. HASEL İstif Makinalarının servis teknisyenleri sadece bakım gereksinimlerine değil, aynı zamanda geçerli yasal hükümlere de hâkimdir ve hukuki yönetmeliklere uygun servis belgeleri sağlamaktadırlar.

İşletme Maliyetleri

HASEL'in sizin için tüm servis önlemlerini hassas bir şekilde planlanması ve servis aralıklarına uyumu, size zamandan ve masraftan tasarruf sağlar. HASEL'in servis teknisyenleri de ilk hasar belirtilerini tespit eder ve hangi önleyici bakımların yapılmasının gerektiğini bilirler. Bu, olası hasar ve arızaların azaltılmasını ve gereksiz onarımların önlenmesini sağlar. Böylelikle garanti de korunarak ekipmanın 2. el satış değerinin artması sağlanır.

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik, HASEL'in satış sonrası hizmetler bölümünün bir diğer önemli amacıdır. Verimli bir şekilde kontrol edilen servis ve mümkün olan en uzun servis aralıkları sayesinde kaynak tüketimi azaltılır. Bu hem insanlara, hem çevreye hem de şirketlere büyük fayda sağlar.

Alet Çantasıyla HASEL İstif Makinaları Servis Teknisyeni

Onarım Hizmeti

Telefonda HASEL İstif Makinaları Servis Personeli

Hasar, Aşınma veya Dönüşüm Gereksinimi Durumunda Hızlı Destek

Gerek vardiyalı çalışma gerekse zorlu çalışma koşulları nedeniyle, endüstriyel ekipmanlardan çok büyük beklentiler olmaktadır. Dökümhaneler, soğuk hava depoları, balıkçılık endüstrisi ve yüksek toza maruz kalan sektörler gibi aşırı çevresel etkiler de ekipmanlarınızın aşınma ve yıpranmasını hızlandırabilir. Özellikle yoğun kullanım veya operatörün konsantrasyonundaki bir azalma ekipmana hasar verebilir. İşte bu anda HASEL'in forklift servisi, Tam Bakım Sözleşmesi olmasa bile hızlı ve güvenilir destek sağlar. Tek yapmanız gereken Linde İletişim Hattını 0850 550 0 444 numaralı telefondan veya hasel-linde-mh.com'dan talep formunu doldurarak bize ulaşmaktır. İlgili teknisyenimiz, telefon veya internet sitemizden bize ulaşıldıktan en kısa sürede, tam donanımlı servis araçlarımızda bulunan orijinal yedek parçalarla size doğru yola çıkacaktır. HASEL'in kapsamlı forklift servisi, hızlı servis ağı sayesinde reaksiyon sürelerini ve ekipmanlarınızın sürekli kullanılabilirliği garanti eder.

Özel Gereksinimler İçin Modifikasyon

Günlük lojistik operasyonlarında karşılaşılan zorluklar sadece bakım ve onarımları içermez. Yeni intralojistik süreçler, şirket tesislerindeki değişen altyapı veya daha yüksek güvenlik ve konfor gereksinimleri sebebiyle endüstriyel ekipmanların çalışma koşulları değişebilir. Bu durumlarda, Linde MH’nin sağladığı küçük bir dönüşüm veya basit bir modifikasyon yeterlidir. HASEL, büyük dönüşümler durumunda bile operasyonun kesintisiz devam etmesini sağlamak için Tükiye'deki en büyük kiralama filosundan size geçici ekipmanlar temin eder.

Forklift üzerindeki LED spot ışığının iyileştirilmesi

Düzenli Bakım

Arıza ve Onarım Maliyetlerini En Aza İndirmek İçin Önleyici Bakım

İdeal olarak endüstriyel ekipmanlara ilk etapta onarım gerektirmemelidir. Sonuçta kazalardan kaynaklanan hasarlar dışında depolama ekipmanları veya forkliftlerdeki onarımların çoğu, sürekli kullanımdan, yani tamamen normal aşınma ve yıpranmadan kaynaklanmaktadır. Özellikle, aşınma derhal tespit edilirse, en aza indirilirse ve önlenirse büyük onarımlardan kaçınılabilir.

Uygun Servis Aralıkları

Hasar ve sızıntıları tespit etmek, fren sistemini ve direksiyon sistemini kontrol etmek, hidrolik yağı değiştirmek: İlgili servis sözleşmelerinin bir parçası olarak, HASEL İstif Makinaları forklift servisi, aşınmayı derhal tespit edip gerekli önlemleri alabilir. Servis aralıkları, ekipmanların özelliklerine ve görevlerine göre tanımlanır ve iş yükünün artması durumunda belirli bir araca göre uyarlanır. Linde MH servis ekibi, servis sürelerini emisyon testleri gibi düzenli güvenlik kontrolleri ile koordine eder. Bu, şirketlerin yasal gereklilikleri de tek bir adımda yerine getirebilmesini sağlar.

Son Teknoloji Arıza Tespit Yazılımı Sayesinde Eksiksiz Kontrol

Otomotiv endüstrisinde kullanılan güçlü elektronik kontrol yazılımı teknolojisi, Linde MH endüstriyel ekipmanalarının hızlı ve güvenilir bir şekilde analiz edilmesini sağlar. Düzenli bakıma ek olarak bu, aynı zamanda HASEL İstif Makinaları servis teknisyenlerinin plansız kesinti ve kısa süreli onarım maliyetlerini önlemek için önleyici bakım ve tavsiyeler önermesini sağlar.

Düzenli yapılan forklift bakımı, tüm Linde MH forklift ve depolama ekipmanlarının uzun süreli olarak çalışır durumda olmasının yanı sıra arızadan kaynaklı plansız duruş sürelerinin ve onarım maliyetlerinin azaltılmasını sağlar.

Tam Bakım

Kapsamlı ve Anlaşılır: Tam Bakım Sözleşmeleriyle Arıza Riskinizi En Aza İndirin

Mümkün olduğunca az forklift bakım ve onarımı yapmak isteyen ve aynı zamanda maksimum ekipman kullanılabilirliğini isteyen herkes, HASEL İstif Makinalarının önerdiği Tam Bakım Sözleşmesi yaptırmak isteyecektir. Bu, planlama ve koordinasyondan profesyonel yazılımından, sorunsuz dokümantasyona kadar gerekli tüm faaliyetleri HASEL İstif Makinaları forklift servisi çalışanlarının ve yüksek nitelikli servis teknisyenlerinin profesyonel ellerine bırakmanızı sağlar. Bakım son tarihleri, onarımlar, yedek parça tedariki veya güvenlik kontrolleri ile ilgili olup olmadığına bakılmaksızın, Tam Bakım Sözleşmeleri gerekli tüm önleyici bakım önlemleri için kapsamlı bir koruma sağlar.

Sahadaki Müşteriye Danışmanlık Hizmeti

Müşterilerin İhtiyaçlarına Göre Uyarlanmış

Şirketler, gereksinimlerine bağlı olarak HASEL'in çeşitli Tam Bakım Sözleşmelerinin arasından doğru sözleşmeyi seçebilirler. Tam Bakım Sözleşmelerinde müşteri talep ve isteklerine uyacak şekilde özelleştirmek için tanımlanmış müdahale ve onarım süreleri, yerinde filo yönetimi için servis teknisyenlerinin kalıcı olarak atanması ve tüm akü yönetim sisteminin yönetimi gibi çok sayıda seçenek vardır. Tam Bakım Sözleşmeleri, kullanılan endüstriyel ekipman sayısına bakılmaksızın çok değerli ve gereklidir. Sonuçta, kusursuz işletim, servis ve onarım için mümkün olan en düşük maliyet, her verimli işletmenin nüvesinde yer alır.

En Uygun Servis Planlaması

Düzenli olarak yapılan bakım, maliyetli onarımlarda önemli bir düşüş sağlar. Bununla birlikte, onarımlar hâlâ gerekirse, HASEL İstif Makinaları planlamalarını önceden üretim sürecine etkin bir şekilde entegre eder ve servis işlerini mantıksal olarak birleştirir; böylece, arızadan kaynaklı plansız duruş süreleri minimumda tutulur. Bu aynı zamanda düzenli servis faaliyetlerinin, Avrupa Birliği genelinde bir gereklilik olan FEM 4.004 denetimi gibi yasal denetimlerle koordine edilmesini sağlar. Bu da arıza sürelerini azaltır ve maliyetlerden tasarruf sağlar.

HASEL İstif Makinalarının Yaptığı Bakımın Faydaları

 • Ekipmanların maksimum kullanılabilirliği ve verimliliği
 • Oluşmakta olan hasarların erken tespiti
 • Güvenlik risklerinin tutarlı bir şekilde en aza indirilmesi
 • Gereksiz onarımların ve olası hasarların güvenilir bir şekilde önlenmesi
 • Bakım ve servis için öngörülebilir ve şeffaf maliyetler
 • Garanti koşullarına kesin uyum
 • Yasal hükümlere kesin uyum
 • Güvenilir servis dokümantasyonu
 • Ekipmanların 2. el satış değerinde önemli artış

İşe Başlamadan Önce Ekipman Kontrolü

Şirkette çalışan her bir operatörü, sorunsuz çalışmayı sağlamak için basit ama önemli bir katkıda bulunabilir. Sonuçta operatörler işe başlamadan önce endüstriyel ekipmanlarını kontrol ederlerse, sadece güvenliği arttırmakla kalmaz, aynı zamanda ekipmanların optimum çalışma durumunun korunmasına yardımcı olurlar. Burada akülü, dizel, LPG ve CNG forkliftler için gerekli tüm kontrollere ilişkin genel bir bakış bulabilirsiniz.

Şasi, Kaporta ve Bağlantı Elemanları

 1. Direksiyon sütunundaki ayar mekanizmasının güvenli olup olmadığını kontrol edin
 2. Operatörün koltuk ve emniyet kemerinin durumunu kontrol edin: emniyetli, aşırı aşınma, hasarlı olup olmadığına bakın.
 3. Lastikleri ve jantları kontrol edin: Profil, dış hasar, hava basıncı
 4. Yürüyüş sistemini ve direksiyon sistemini kontrol edin: sorunsuz kontrol, komuta duyarlı olup olmadığına bakın.
 5. Servis frenini ve park frenini test edin
 6. Cam yıkama sistemi haznesindeki su seviyesini kontrol edin.

Motor/Akü ve Redresör

 1. Dizel: Yakıt seviyesini kontrol edin, aşırı doldurmayın
 2. LPG: Tankın dolum seviyesini kontrol edin ve tank kapağının doğru yerleştirildiğinden emin olun
 3. LPG: Tankın çevresinde koku ve görsel kontrolü yapın
 4. Motor yağ seviyesini kontrol edin, yağ sıcak olduğunda dikkatli olun
 5. Radyatör soğutma sıvısı seviyesini kontrol edin, asla sıcakken kontrol etmeyin
 6. Ekipmanda yağ veya su kaçağı olup olmadığını kontrol edin
 7. Akü ve Şarj Cihazları

  1. Akünün şarj durumunu kontrol edin
  2. Elektrolit seviyesini kontrol edin, gerekirse saf su ilave edin
  3. Akü kutuplarının sıkıldığından, temiz oldupundan ve yağlandığından emin olun
  4. Akü ve redresör bağlantılarını kontrol edin

Hidrolik Sistemi ve Yağlar/Sıvılar

 1. Hidrolik sistemdeki yağ seviyesini kontrol edin
 2. Ekipmanın transmisyon, direksiyon, hidrolik sisteminde sızıntı olup olmadığını gözle kontrol edin

Elektrik Sistemi

 1. Aydınlatma lambaları, uyarı ışıkları, silecekler gibi elektrik ile çalışan sistemleri kontrol edin
 2. LSP’li ekipmanlar: LSP'de doğru ataşmanın seçildiğinden emin olun.

Yük Kaldırma Sistemi

 1. Çatal kollarını ve çatal mandallarını kontrol edin: Doğru takılmış, hasarsız olduğundan emin olun
 2. Ataşmanların üreticinin kullanım talimatlarına uygun şekilde doğru çalışıp çalışmadığından emin olun
Çalışma öncesi kontrol için operasyon öncesi akıllı telefon kontrolü

Operasyon Öncesi Ekipman Kontrolü

Operatörleriniz, akıllı bir telefona sahipse, Linde MH'nin, operatörlerin operasyon öncesi ekipman kontrolünü kolaylaştıran uygulaması Linde Pre-Op-Check 2 ile günlük ekipman kontrollerinin gerçekleştirilmesinde yardımcı olur. Linde Pre-Op-Check 2 operatörlerinizin bir ekipmanın o vardiya için kullanımının uygun olup olmadığını kontrol etmek için akıllı telefonlarını veya tabletlerini kullanmalarını sağlar. İntralojistik çalışanı, kâğıt form kullanmak yerine dokunmatik ekranda ekipman durumu ile ilgili soruları yanıtlar. Sadece test başarıyla geçtikten sonra forklift veya depolama ekipmanı kullanılabilir; bu da gelişmiş güvenlik ve performans için basit ve uygun bir önlemdir.