Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH R14 - R17 X yüksek raflı depolarda reach trucklar
Dar, Yüksek Raflı Depolarda Hızlı Taşıma

Reach Truck

Depolarda Esnek, Verimli ve Güvenli

Depolarda yük taşıma, genellikle kapalı alanlarda ve yüksekte sayısız hareket ve manevra gerektirir. Linde MH reach truck modelleri bu koşullara göre özel olarak üretilmiş olup yüksek raflı depolarda son derece verimli çalışırlar. Olağanüstü manevra kabiliyetlerinin yanı sıra özel ekran ve yardım sistemleri, operatörün güvenli ve hızlı bir şekilde yol almasını sağlar. Örneğin, kaldırma ve hareket hızını otomatik olarak ayarlar veya belirli modellerde asansör salınımını tam olarak telafi eder.

Operatör kabini ve asansörün tasarımı her yönden optimum görüş sağlar. Buna ek olarak, reach truck operatörü kabini ve kontrol elemanları, operatörün bireysel ergonomik gereksinimlerine göre geliştirilmiştir. Örneğin, kolçaklara entegre Linde Load Control ve titreşimsiz operatör kabini yorulmadan çalışmayı mümkün kılar. Panoramik güçlendirilmiş cam tavan gibi ek ekipmanlar, dar koridorlarda ve yüksekteki yükleri taşırken operatör güvenliğini arttırır.

Bakım gerektirmeyen bileşenleri ve uzun bakım aralıkları sayesinde tüm modeller son derece uygun maliyetlidir. Şirketler, gereksinimleri için geniş bir ürün yelpazesinden doğru ekipmanı seçebilirler. Modele bağlı olarak asansör yükseklikleri 2,5 tona kadar kaldırma kapasitesi ile yaklaşık 14 metreye kadar çıkabilir.

Operatör Destek Sistemleri Önemlidir

Yüksek raflara sahip dar depolarda manevra alanı ve görüş alanı genellikle kısıtlıdır.

Linde MH reach truck modelleri, uygun ekranlar ve yardım sistemleri ile operatöre yardımcı olur. Bu, yük taşımayı daha güvenli ve verimli hale getirir. Örneğin Linde Curve Assist operatör yardım sistemi, viraj alma hızını otomatik olarak ayarlar. Yük ağırlığını ve kaldırma yüksekliğini gösteren ekranlar, operatöre yükleri güvenli bir şekilde taşımak ve istiflemek için gerekli bilgilerin yanı sıra hızlı çalışma döngülerini sağlar. Son konum sönümlemesi veya yüksekliğe bağlı hareket hızı gibi otomatik kaldırma eylemleri de güvenliği ve verimliliği arttırır. Bu, Linde reach truck modellerinin kapalı alanlarda ve depolardaki taşıma koşullarında bile güvenli ve hızlı bir şekilde manevra yapabilmesini sağlar.

Bir rafta kullanılan iki Linde MH aracı.

Daha İyi Güvenlik İçin Daha Fazla Görünürlük

Yüklerin ve çevrenin net bir şekilde görünmesi ekipmanın güvenli bir şekilde çalışması için temel bir gerekliliktir. Bunun kapalı alanlarda bile karşılandığından emin olmak için Linde MH, reach truckları optimum görünürlük için tasarladı ve uygun ekipmanla donattı. Örneğin, yeni bir asansör konsepti, R14 – R17 X serisi ekipmanları için görüş alanının iki katına çıkmasını sağladı. İsteğe bağlı güçlendirilmiş cam tavan, kabinin çatısından bir görünüm ve maksimum güvenlik sağlar. Görüşün çok zayıf olduğu durumların üstesinden gelmek için asansör kamerası kullanma seçeneği de bulunmaktadır.

Konforlu Çalışma

Ergonomik kabin sayesinde reach truck operatörü hem günlük görevlerini kolayca yerine getirir hem de çok az yorulacağı için daha verimli çalışır. Bu nedenle Linde MH ekipmanları, mümkün olan en alçak giriş noktasından başlayarak titreşimsiz bir şasiye ve operatörün ağırlığına göre ayarlanan hava destekli operatör koltuğuna (R14 – R20 G serisi) kadar ergonomik gereksinimlere odaklanarak tasarlanmıştır. Linde MH mühendisleri ayrıca ekipmanlardaki mevcut alanı, yenilikçi bir reach truck tasarımı ile daha da optimize etmeyi başardı. Buna ek olarak kontrol elemanlarının ve koltuğun birçoğu operatörün bireysel ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine uyarlanabilir.

Hızlı Yükleme/Boşaltma ve Verimli Manevra

Görünüşte küçük zaman tasarrufları, özellikle tekrarlayan süreçlerde büyük bir etkiye sahiptir. Linde reach truck modellerinin ayarlanabilir direksiyon gibi özelliklerle donatılmasının nedeni budur. Bu, direksiyon direncinin operatörün alışkanlıklarına ve durum gereksinimlerine göre uyarlanmasını sağlar. Çift pedal kontrolü, ayaklarınızı kaydırmak zorunda kalmadan hızlı bir yön değişimi sağlar. Virajlarda otomatik hız ayarı veya yan kaydırıcı merkezleme veya yatay çatal ayarı gibi yardım fonksiyonları gibi güvenlik fonksiyonları da operatörün hızlı çalışma döngüleri elde etmesine yardımcı olur

Linde reach truckın çift pedal kontrolü

Depolar Gittikçe Yükseliyor

Lojistik alanları pahalıdır. Bu, depolarda artan yüksek raflar için devam eden eğilimi açıklamaktadır. Ayrıca daha yükseğe yük kaldırabilen ekipmanlara olan talebin artmasına neden olmuştur.

Son on yılda, asansör yüksekliği sekiz metreyi aşan reach truck sayısı önemli ölçüde artmış ve 13 metrelik yükseklikler bile artık nadir bir durum olmaktan çıkmıştır. Kaldırma yüksekliklerindeki artış, daha fazla asansör salınımı ve kısıtlı görüş ile uğraşmak zorunda olan reach truck operatörlerinin özel gereksinimlerini de arttırır. Bu eğilime, operatör ve ekipmana ulaşma konusundaki zorluklara karşı koymak için Linde MH, asansör salınımını telafi etmek amacıyla Dynamic Mast Control gibi özellikler geliştirdi, görünürlüğü optimize etmek için çok sayıda önlem aldı ve yük ekranlarını kullanmaya başladı.

5 kat daha verimli

Daha Verimli

Sayısız yardım sistemi, operatörlerin yükleri yüksekte bile hızlı bir şekilde taşımalarına yardımcı olur.

Daha Güvenli

Operatörler, görünürlüğü optimize eden bileşenler sayesinde optimum panoramik görünüme sahiptir. Omuz koruyucusu gibi ek ekipmanlar dar alanlarda kaza riskini azaltır.

Daha Konforlu

Kabin bileşenlerinin her biri, operatöre göre ayarlanabilir. Titreşimsiz operatör kabini yorulmadan çalışmayı sağlar.

Daha Uygun Maliyetli

Özelleştirilmiş çözümler, hacimli yüklerin taşınması gibi belirli alanlarda ekipmanların çok uygun maliyette çalışmasını sağlar.

Daha Güvenilir

1.000 çalışma saatlik servis aralıkları, araçların güvenilir çalışması anlamına gelir. Uzun bakım aralıkları ve kolay erişilebilir bileşenler, servisi kolaylaştırır ve durma sürelerini azaltır.

Her Uygulamaya Özel Reach Trucklar

Her sektörün özel gereksinimleri vardır, ekipman gereksinimleri de bir şirketten diğerine farklılık gösterir. Bu nedenle hacimli yüklerin taşınması veya paletlerin istiflenmesi gibi belirli görevler için reach trucklarımız vardır. Reach truck serisi içinde gerekli yük kapasitesini ve kaldırma yüksekliklerini sağlayan çok sayıda ürün de mevcuttur. Buna ek olarak şirketler soğuk hava depolarında kullanım için bir tasarım, dış mekan kullanımı için bir rüzgarlık ve ısıtmalı koltuk veya en dar alanlarda manevra için 360° direksiyon gibi çok çeşitli ek ekipmanlar arasından seçim yapabilirler.

Reach Truck Forklift - Dar Koridorlu Depolarda Hızlı Taşıma

R10 - R16 B

Linde R10 – R16 B serisi reach truck modelleri, hafif ve orta yüklerin taşınması için yüksek performans, konfor ve güvenlik standartları sunmaktadır.

Detaylı bilgi için

R10 - R25

Çok sayıda farklı varyant, çok çeşitli standart ve özel ekipman ile Linde MH R10 - R25 reach truck modelleri, tüm depo ortamlarında yüksek verimlilik sağlar.

Detaylı bilgi için

R14 - R17 X

Kompakt Linde MH R14 – 17X reach truck modelleri; kısa mesafe erişimi, daha yüksek artık yük kapasitesi ve daha iyi bir görüş imkanı sunar.

Detaylı bilgi için

R14 - R20 G

Linde MH R14 – R20 G reach truck modelleri, hem iç hem de dış mekan kullanımı için idealdir.

Detaylı bilgi için

R14 - R25

Linde R14 - R25 Reach Truck, Forklift, yüksek kaldırma, yüksek raf rafı

Detaylı bilgi için

R20 - R25 F

Linde MH R20 – R25 F dört yöne hareketli reach truck forklift modelleri, dar koridorlarda ileri, geri, sol ve sağ fark etmeksizin hacimli yükleri taşır

Detaylı bilgi için