Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Müşteri ile HASEL İstif Makinaları Servis danışmanı
Her Zaman Güvenli Tarafta Kalın.

Teknik ve Güvenlik Hizmetleri

HASEL, ekipmanların verimli ve düzgün çalışmasını sağlamanın önemine vakıf olmanın yanı sıra endüstriyel ekipmanların güvenliğinin de yasal bir zorunluluk olduğunu çok iyi bilmektedir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte, müşteri ihtiyaçları ve yasal zorunluluklarda sürekli değişmektedir.

HASEL, sektörüyle ilgili her türlü konuyu takip eder ve sizin için öngörülen kontrolleri derhal gerçekleştirir. Gerek ülkemizde gerekse küresel standartları izleyerek gerek ekipman kontrollerini, gerek raf kontrollerini ve gerekse ekipman donanım kontrollerini (akü, redresör vb.) FEM 4.004 yönetmeliği uyarınca kontrol etmektedir.

Buna ek olarak HASEL, lastik servisi hizmeti sunmakta, optimum enerji tüketimi hakkında tavsiyelerde bulunmakta, forkliftlerin ve depo taşıma ekipmanlarının değerini koruyan aksiyonları almaktadır.

Yıllık Kontrollerle Yasal Mevzuata Kesin Uyum

Kanun koyucular genellikle forkliftlerin ve depolama ekipmanlarının uzmanlar tarafından yılda en az bir kez kapsamlı bir şekilde muayene edilmesini zorunlu kılmaktadır. gerektirir. Örneğin, Avrupa Birliği'nde yapılan muayeneler FEM 4.004 yönetmeliğindeki hükümlerle uyumluluk gerektirmektedir. FEM 4.004'ün uygulanması ulusal mevzuatlar ile düzenlenmiştir. Bahsi geçen muayeneler, her türlü endüstriyel ekipmanların yanı sıra manuel transpaletler, vinçler, istifleyiciler ve platformların tüm temel unsurları ve işlevleri ile ilgilidir. Ekipmanın, hidrolik sisteminden, tahrik ünitesine, fren sistemlerinden koltuklara, akülerden uyarı lambalarına kadar 100'den fazla kriter dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir.

HASEL'in satış sonrası hizmetler ekibi, önden ülkemizin hukuki yönetmeliklerine uygun ve profesyonel bir şekilde muayeneyi gerçekleştirirerek, yasal mevzuata uygunluğunuz hakkında size eksiksiz dokümantasyon sunar.

Kontroller Size Ne Sağlar?

  • Yasal mevzuatlara tam uyum
  • Üreticinin belirlemiş olduğu kriterlere tam uyum
  • Çalışanlarınız için sürdürülebilir ve kalıcı güvenlik
  • Filonun tüm durumunun genel özeti
  • Hatırlatma hizmeti sayesinde zamanında denetim

HASEL'in teknik uzmanları ayrıca, olası hasarları önlemek için hangi kusurların derhal düzeltilmesi gerektiği konusunda tavsiyede bulunur. Bu da denetimlerin faydalarının iki misli olduğu anlamına gelir.

Raf Denetimleri: Tespit Edilmemiş Hasar Kalmasın!

Depolardaki genellikle dar koridorlar veya raflar çalışan ekipmanlar için olası bir çarpışma noktası haline gelebilmektedir. Genellikle raflar ürün ağırlıklarına bağlı olarak yüksek streslere de da maruz kalabilmektedirler. Sonuç olarak yasa koyucular genel olarak dünya çapında raflar için düzenli kontroller yapılmasını da şart koşmuşlardır. Bu, rafların darbe hasarı, çöküntüler ve kusurlu sabitlemeler için yıllık olarak denetlenmesi gerektiği anlamına gelir.

HASEL, iş ortakları vasıtasıyla çalıştığı müşterilerinin depo raflarının TS EN 15635 standartına uyumunu sağlamak için raf kontrollerinizle ilgilenebilir. Bu, çalışma sırasında kesintisiz olarak denetime göz kulak olduğumuz gibi, herhangi bir kusuru düzeltmenize de yardımcı oluruz.

Linde MH forkliftin cam çatısından görünüm
Linde MH forkliftin lastik değişimi

Lastik Servisiyle Her Zaman Operasyona Hazır

Sorunsuz çalışan lastikler sadece yasal bir gereklilik olmayıp; aynı zamanda forkliftin verimli ve güvenli bir şekilde çalışması için önemli bir kriterdir. HASEL'in size sunduğu lastik hizmeti, bakım sürelerini minimumda tutarak gerekli lastik değişikliklerini gerçekleştirir. Lastik hizmeti, lastiklerin A'dan Z'ye kontrolünü, yedek jant tedariğini, lastiğin hızlı bir şekilde değiştirilmesini ve talep edilmesi durumunda eski lastikleri imha etmeyi içermektedir.

Kontrol Edilen Aküler Daha Uzun Süre Dayanır

Akünün akülü bir forkliftin toplam maliyetinin yaklaşık üçte birini oluşturduğunu biliyor muydunuz? Verimli ve sorunsuz çalışan bir akü, ekipmanın diğer donanımları kadar önemlldir. Yetersiz bakım ve temizlik aküyü tahrip edebilir, operasyon sürelerini kısaltabilir ve deşarjı hızlandırabilir. Özellikle traksiyoner akülerde zaman alıcı ara şarj, daha sonra kaçınılmaz hale gelir. HASEL'in sunduğu akü hizmeti, arızaları erken bir aşamada tespit eder, akülerin kullanım ömrünü uzatır, arıza sürelerini en aza indirir ve pahalı onarımların önüne geçer.

Redresörlerin Kontrolü

Redresörlerin denetimleri kanunen zorunlu olması yanı sıra akünün hizmet ömrünü ve dolayısıyla forkliftlerin maliyet verimliliğini de arttırır. HASEL, talep üzerine redresörlerinizi düzenli olarak kontrol edebilir. Bu, optimum akü şarjını garanti etmekle kalmayıp, forkliftlerinizin verimli çalışmasını ve her zaman kullanıma hazır olmasını sağlar.

Enerji Danışmanlığı Maliyetlerinizden Tasarruf Ettirir

Enerji tüketimi maliyetlerinizi etkilediğinden dolayı, şirketinizin sürdürülebilirliği ile ilgilidir. HASEL, ilgili işletme koşullarına bağlı olarak birçok müşterisine enerji tüketimi danışmanlığı hizmeti vermektedir. Bu, uygun akü boyutu ve türünün yanı sıra kullanılacak akü ve redresörlerin seçimini de kapsamaktadır. İşletim ortamına bağlı olarak, örneğin merkezi bir şarj istasyonu kullanmak, mantıklı olabilir. Uzmanlarımız, tüketim maliyetlerinizi optimize etmenize ve enerji ihtiyaçlarınızı geleceğe yönelik bir bakış açısıyla yapılandırmanıza yardımcı olur.

Akü Servis Panosu ile Aküleriniz Hep Güvende

Forklift operatörleri gerekli kontrollerin yanı sıra akülerin günlük olarak korunmasına da katkı sağlayabilir. HASEL'in tedarik ettiği Akü Servis Panosu, kurşun asitli akülerin günlük şarj edilmesi ve kontrolü sırasında sizlere yardım sağlar. Pano; koruyucu gözlük, eldiven ve göz yıkama gibi gerekli bakım aksesuarlarının merkezi bir konumda bulunmasını sağlar. Ayrıca, kurşun asitli akülerin nasıl şarj edileceği konusunda talimatlar da içermektedir. Bu nedenle Akü Servis Panosu iş yerinde güvenliği arttırır ve akü üzerindeki bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırır.

Linde MH

Temiz Ekipmanların Ömrü Daha Uzun Olur.

Şirketler sıklıkla forklift araçlarının ve depolama ekipmanlarının temizliğini bir zahmet olarak görmektedirler, bu nedenle genellikle ihmal edilmektedir. Genel olarak, işletme personelinin ekipman temizliği için ya zamanı yoktur yada işletme profesyonel temizlik için ödeme yapmaz. Ancak, maliyet tasarruflarının bu alanda yapılması doğru değildir. Ekipmanların temizliğinin eksikliği özellikle 2.el değerinde yüksek kayıplara neden olabilmektedir. Sonuç olarak, iyi görünümlü bir ekipman, çalışanların ekipmanı dikkatli bir şekilde kullanmaları için bir teşviktir. Buna ek olarak ekipmanda birilken kir, irlenme aynı zamanda aşınmayı ve olası hasarları da arttırır.

HASEL, müşterilerinin birçok ekipmanına gerek bölge ve şubelerinde gerekse müşterinin işletmesinde düzenli olarak profesyonel forklift temizliği sunmaktadır. Bu hizmet, şirketleri ve çalışanlarını bu sıkıcı zorunluluktan kurtarırken, forkliftlerin her zaman verimli ve güvenli çalışmasına destek olur.