Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Aschaffenburg’daki Linde Genel Merkez Binasındaki Ziyaretçiler
Dünyayı Hep Hareket Halinde Tutuyoruz

Lınde MH Hakkında

Performansınız için Linde MH

Linde MH, 50 yılı aşkın bir süredir, her işletmenin gereksinimlerine özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı istifleme ve depolama çözümleri geliştirerek, bu sayede müşterilerinin sürdürülebilir rekabet avantajına sahip olabilmeleri için var gücüyle çalışmaktadır.

Linde MH, dünyanın en büyük istifleme ve depolama ekipmanları üreticilerinden biri olup endüstriyel forklift, depo ekipmanları ve istifleme çözümleriyle dünya standartlarını belirlemektedir.

Genel Bakış

tow_tractor-ic_truck-moving-freight_forward-4012_810

Yanınızdayız - Dünyanın Her Yerinde

  • Dünyanın dört bir yanında 13.000’den fazla insan Linde MH markası için çalışmaktadır.
  • İlgili tüm bölgelerde üretim ve geliştirme kaynaklarına sahip olan Linde yerel pazarların belirli gereksinimlerini de ele almaktadır.
  • Linde MH çalışanları 100’ün üzerinde ülkede 700’den fazla satış ve servis tesisinde müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
  • 8.500’ün üzerinde servis teknisyeninden oluşan bir ağ, Linde MH ekipmanlarının ve çözümlerinin maksimum seviyede kullanılabilir olmasını sağlar.
  • Linde MH, dünya çapındaki lojistik ağı ile, 24 saat içinde yedek parça teslimatı garantisi sağlar.

Şirket Profili

Linde Material Handling dünyanın en önde gelen forklift ve depo ekipmanı üreticilerinden biridir. Avrupa’da, şirket Linde MH ve Fenwick markaları ile pazar lideridir. 2006'dan bu yana, Linde MH KION Group'un bir parçasıdır. KION Group, dünyanın ikinci büyük endüstriyel ekipman üreticisi ve intralojistik alanında otomasyon çözümleri için önde gelen tedarikçilerden biridir.

Linde MH şubeleri ve distribütörleri aracılığıyla 100’den fazla ülkede temsil edilmektedir. Şirketin uluslararası ağı Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, ABD ve Çin’de üretim ve montaj tesisleri ve 700’den fazla satış ve servis merkezinden oluşmaktadır.

Linde MH, müşterileri için intralojistik alanında yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir. Bunu sağlayabilmek için akülü ve dizel forkliftler, depo ekipmanları, filo yönetimi yazılımı, otomasyon çözümleri, sürücü destek sistemleri, forkliftlerle ilgili finansman teklifleri ve servisler ve operatör eğitimleri sağlamaktadır.

Linde MH'nin ürün gamı oldukça geniş ve benzersizdir. 382 model varyantına sahip 77 seriden ve 10.000 civarında ekipman seçeneğinden oluşur. Bu modüler sistem temelinde, Linde MH, nakliye, depolama, toplama ve istifleme bakımlarından her bir kullanıcının gereksinimlerine tam olarak uyacak ekipmanları ve filoları üretir.

Linde MH - Performansınız İçin

Performans

Birlikte Değer Yaratıyoruz

Diğer endüstrilerde olduğu gibi, dijital ağlar, otomasyon ve giderek daha özelleşen ürünlere yönelik talepler intralojistik alanında da teknolojik değişimi harekete geçirmektedir. Ancak, bu değişim her bir şirkette farklı şekilde hissedilmektedir. Linde MH müşterilerinin malzeme yönetimlerini bu yeni zorlukların üstesinden gelebilmek için düzenlemelerine yardımcı olmaktadır.

Bunu yaparken, Linde MH’nin en güçlü yönü ise bütün ürünlerin özelleştirilmesidir. Linde MH’de raftan satılan standart ürün yoktur. Ekipmanlara yönelik teknolojik yenilikler sadece müşteri için sürdürülebilir avantajlar sağladığında uygulanır. Müşteriler kendi uygulamalarına özel ihtiyaçlarına tam olarak uyan, üzerinde iyi düşünülmüş çözümleri satın alırlar.

Üretkenlik, güvenlik ve ergonomi Linde MH'nin temel ilkeleridir.

Verimlilik

Verimli forkliftler, verimli bir intralojistiğin omurgasıdır. Akıllı yazılımlar ve kapsamlı servis paketleri ile, operatörler uzun süreli rekabet avantajları elde edebilirler.

Detaylı bilgi için

Güvenlik

İnsanların, ekipmanların ve ürünlerin güvenliği Linde MH’nin Sıfır Kaza Vizyonunun nüvesindeki ana fikirdir. Sunduğu entegre çözümler ile, Linde MH daha güvenli intralojistik sistemlerinden oluşan bir gelecek için çalışmaktadır.

Detaylı bilgi için

Ergonomi

En iyi çözümler insanlarla teknolojinin mükemmel bir uyum içinde birlikte çalıştığında ortaya çıkar. Bu yüzden ergonomik tasarım ilkesi Linde MH’nin ekipmanları ve hizmetleri geliştirmesinde büyük önem taşımaktadır.

Detaylı bilgi için

Yönetim

Andreas Krinninger

Andreas Krinninger 2014 yılından bu yana İcra Kurulu Üyesi olup, 2016'dan bu yana ise İcra Kurulu Başkanı olarak şirketin stratejik gelişiminden sorumludur. Andreas Krinninger, 2021 yılından bu yana ise aynı zamanda KION GROUP AG'nin Yönetim Kurulu Üyeliğini de başarıyla sürdürmektedir.

Daha Fazla Oku

Christophe Lautray

Christophe Lautray, 2009'dan beri İcra Kurulu Üyesidir. Satış ve Servis Genel Müdür Yardımcısı olarak satış, anahtar müşteri yönetimi ve müşteri hizmetlerinden sorumludur.

Daha Fazla Oku

Christian Harm

Christian Harm, 2019'dan beri Linde Material Handling Yönetim Kurulu Üyesi olup, finanstan sorumludur. Daha önce, KION Group'un Kurumsal Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısıydı.

Daha Fazla Oku

Konrad Pagenstert

2022'den beri Linde Material Handling'in İcra Kurulu üyesi olan Konrad Pagenstert, şirketin operasyonlarından sorumlu olup, Linde Material Handling'e katılmadan önce bir dizi önde gelen mühendislik ve üretim şirketlerinde çalışıyordu.

Daha Fazla Oku
Linde’de Ofis Toplantısı

Değer Önerimiz

Linde MH başarınıza tutkuyla bağlıdır. Yüzyıldan uzun bir süredir, işinizin yürümesine ve büyümesine yardımcı olan ürün ve hizmetler sunuyoruz. Kazandığımız güven temelinde, sizi gerçekten işe yarayan malzeme istifleme çözümleri ile destekleyerek yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sizin tarzınızla.

Bizimle iş yapmak kolaydır ve buna değer:

İşinizi Harekete Geçiren Performans

Performanstan söz ettiğimizde, aslında işten bahsederiz. Basit bir şekilde söylememiz gerekirse, akıllı makinelerimiz daha hızlı ve daha üretken bir şekilde çalışmanıza yardımcı olur. En yeni teknolojiye sahip olduklarından, malzeme akışınıza kusursuz bir şekilde entegre olurlar ve veri odaklı optimizasyona olanak sağlarlar. Şirketinizin büyüklüğü veya bütçeniz ne olursa olsun, işinizi bir sonraki seviyeye taşımak için gereken çözümlere sahibiz.

En Başından İtibaren Kullanıcı Dostu Yaklaşım

Teslim ettiğimiz her şeyde - makinelerimizin manevra kabiliyetleri ve ergonomisinden sistemlerinizle çaba harcamaya gerek kalmadan iletişim kuran akıllı arayüzlere kadar - kullanıcı dostu yaklaşım sergiliyoruz. Kolay anlaşılır çalıştırma ve hızla tanıma sağlayan özelliklere üstün güvenlik standartları eşlik eder, böylece iş yerinizdeki herkes daha ilk andan itibaren çözümlerimiz karşısında kendilerini rahat hisseder.

Bireysel Başarınız İçin Esneklik

“Çalışmasını sağla” tavrımızla piyasadaki en eksiksiz makine ve hizmet yelpazesini bir araya getirerek esneklik sağlıyoruz. Birlikte, gereksinimleriniz için doğru çözümü bulabilmek için sayısız seçenek arasından seçim yapabiliriz. Daha fazla özelleştirme gerekirse, benzersiz iş gereksinimlerinizi karşılamak için bireysel mühendislik hizmetleri sağlayabiliriz.

Uzun Vadede Güvenilirlik

Adımız güvenilirlik demektir. Bizimle her iletişim kurduğunuzda, beklentilerinizi aşacak şekilde sürdürülebilir bir ortaklık kurmaya kendimizi adadığımızı göreceksiniz. Uzun vadede çözümlerimize güvenebilirsiniz. İster en zorlu ortamlarda, ister en zorlu süreçlerde olsun, çözümlerimizin dayanıklı olmasına, düzgün işlemesine ve talep ettiğiniz sonuçları sağlamasına güvenebilirsiniz.

Uyumluluk

Müşterilerimize, iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza, çevreye ve topluma karşı önemli bir sorumluluğumuz bulunmaktadır. Risklerin azaltılmasına, yasa ve düzenlemelere uyulmasına ve nihayetinde şirketin performansının arttırılmasına katkıda bulundukları için net ve anlaşılır kurallara sahip olmak şirketimizin başarısında önemlidir. Uyumluluk bu kurallara harfiyen uyulması için neler yapıldığının anlaşılmasına hizmet eder.

Uyumluluk kurallarını indirmek için buraya tıklayın!

Tarihçe

Linde MH’nin kökleri 20. yüzyılın başlangıcına kadar uzanır. Hugo Güldner ve Georg von Krauss ile birlikte Carl von Linde Güldner-Motoren-Gesellschaft şirketini 1904’te Münih’te kurmuştur. Üç yıl sonra, şirket Aschaffenburg’a taşınmıştır. 1929’da ise, Carl von Linde tarafından 1879’da kurulan Gesellschaft für Linde's Eismaschinen AG, Güldner-Motoren-Gesellschaft’ı satın almıştır. 1955’te hidrostatik tahrikli ilk aracın geliştirilmesi ve 1960’da bu tahrik konseptine sahip ilk makinenin geliştirilmesi Linde’nin dünyanın en büyük forklift ve depo ekipmanı üreticilerinden biri haline gelmesini sağlayan yükselişinin temelini atmıştır. Şirketin dönüm noktaları hakkında daha fazla bilgiyi tarihçede bulabilirsiniz.

LMH_ecovadis_16_9

2019

Linde MH EcoVadis’ten sürdürülebilirlik yönetimi için en yüksek ödülü aldı. Yaptığı analizlerde, dünyaca ünlü CSR platformu çevre, iş ve insan hakları, etik ve sürdürülebilir tedarik alanlarıdan çok sayıda kriteri dikkate almaktadır. Linde MH uzun yıllardır bu değerlendirmelerde iyi sonuçlar elde etmiştir. Ancak günümüzde, makine mühendisliği alanında küresel olarak aktif olan intralojistik şirketi, değerlendirilen tüm şirketlerin en önde gelen yüzde üçü arasında yer almaktadır.

_68R4451-1_quer_16x9

2018

Yeni Linde Safety Guard destek sistemi ile, Linde MH mevcut güvenlik standartlarını optimize ediyor. Sistem yayaları ve sürücüleri daha erken bir aşamadayken sesli, optik olarak ve titreşimle - hatta duvarlar ve kapıların ötesinden bile - uyarır. Safety Guard, Linde MH’nin iş yerindeki kaza sayısını sıfıra indirmeyi amaçladığı 'Sıfır Kaza Vizyonu. Dünyanızdaki Güvenlik' adını taşıyan kapsamlı güvenlik konseptinin bir parçasıdır.

Feierstunde_16-9

2017

Linde MH 111.111’inci 386 serisi akülü forkliftin üretilmesini kutluyor. E12 ile E20 arasındaki modeller 2006’da tanıtılmıştı. Benzersiz esnekliği ve güvenilirliği kendi türünde en çok satan ve dünyadaki en başarılı akülü forklift olmasını sağlıyor.

E68R4247_0

2017

Linde MH, giderek artan şekilde intralojistik çözümleri alanına odaklanıyor. İntralojistik Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Markus Schmermund’un liderliğinde, Linde MH’nin mevcut portföyünü daha fazla geliştirmek ve tek tip standartlar koymak için yeni bir uzman ekibi oluşturulacak. Ekip aynı zamanda danışmanlık hizmetlerinin yelpazesini genişletecek ve proje planlaması ve uygulamasını da güçlendirecek. Böylece Linde MH müşterilerine belirli gereksinimleri için özel olarak tasarlanmış çözümler sunacak

pm_16-2016_3182_EV_Presse

2016

Linde MH Roadster devrimini E20R ile E35R arasındaki akülü forkliftlerle başlatıyor. Linde MH’nin tipik üstten tilt silindiri, bu öncü ekipman konseptinde A sütununa artık ihtiyaç duyulmadığı anlamına geliyor. Bu tasarım operatöre benzersiz bir yol görüşü sağlıyor ve görüş alanını ve güvenliği arttırıyor. Linde MH'nin Roadster konfigürasyonu E20 ile E35 serisi arasındaki tüm forkliftler için mevcuttur.

2016’da World of Material Handling fuarında yanında insanlar bulunan giriş masası

2016

İkinci World of Material Handling fuarında, 7.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi ile birlikte, Linde lojistik 4.0 dünyasında malzeme istiflemenin geleceğine bir bakış atıyor. Aschaffenburg’da, Linde yeni genel merkezini tarih açısından zengin bir konumda açıyor. Carl-von-Linde-Platz’daki, orijinal olarak 1950’lerden kalma olan bina 17 ay içinde tamamen yenilendi ve modern oda konsepti ile yeniden tasarlandı.

pm_06-2015_4215_B

2015

L-MATIC L HP yüksek platformlu makine ve P-MATIC çekici ile, Linde otomatikleştirilmiş endüstriyel makineleri ilk kez tanıtıyor. Bu makineler depolama ve nakliyede geniş bir yelpazedeki uygulamalar için uygundur. Araçlar depo yönetimi ve ERP sistemleri aracılığıyla kontrol edilebilirler.

Linde’nin 750.000th forkliftinin müşteriye teslim edilmesi. Sabine Neuß tarafından yapılan konuşma

2014

Linde MH, 750.000’inci forkliftinin üretilmesini kutluyor. Linde MH, tarafından ev sahipliği yapılan bir müşteri etkinliği olan ilk World of Material Handling (WoMH) fuarı, 6.000’den fazla profesyonel ziyaretçiyi çekti. WoMH’de Linde Safety Pilot özelliği de ilk kez tanıtılıyor. Bu elektronik destek sistemi operatörleri desteklerken, tehlikeli durumlardan kaçınmalarına yardımcı oluyor.

Linde MH’nin elektrikli go-kart aracı dünya rekoru kırdı

2011

E20 – E50 forklift serisi ile, Linde MH akülü ekipmanlarda Avrupa’da pazar lideri haline geliyor. Linde MH’nin bu serinin orijinal bileşenleri temelinde geliştirdiği akülü go-kart aracı, 0 ile 100 km / saat arasında sadece 3,45 saniyede hızlanarak akülü go-kartlar arasında bir dünya rekoru kırarak, doğrudan Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girdi

Yakıt hücresi motorlu Linde forklift bir hidrojen deposunun önünde

2009

Linde MH, hibrit ve yakıt hücreli gibi alternatif tahriklere sahip prototipleri tanıtıyor. 2010’dan bu yana, Linde MH Avrupa’da yakıt hücresinden güç alan makineleri satışa hazır olarak sunan ilk endüstriyel makine üreticisidir.

KION Group logosu

2006

Linde MH yeni kurulan KION Group’un bir parçası haline geliyor.

2005’de Forklift Kupası pistinde forklift sürücüsü

2005

Staplercup ilk kez düzenleniyor. 1.500’den fazla operatör forklift operatörleriiçin Almanya’da düzenlenen ilk şampiyonaya katılıyor. Uluslararası ekipler de 2007’den beri katılmaktadır. Aschaffenburg’daki Schlossplatz’da gerçekleştirilen final yarışması her yıl 10.000’den fazla izleyici çekiyor. 2008’de kurulan bir yardım kulübü olan “StaplerCup hilft e.V.” gerçekleştirdiği çeşitli projelerin gelirlerini hayır işlerine bağışlamaktadır, kulübün kurulmasından bu yana 200.000 euro’dan fazla bağış yapılmıştır.

Xiamen’deki Linde MH MH tesisi

1993

Linde MH, Xiamen’deki Çin'in ikinci büyük forklift üreticisi ile ortak bir girişim kuruyor.

Linde MH tarafından 1989’da satın alınan Lansing’e ait eski depolama aracı

1989

İngiliz forklift üreticisi Lansing Bagnall’ın - reach truck’ları icat eden şirket - satın alınmasıyla Linde MH depolama teknolojisindeki ürün yelpazesini genişletiyor.

351 ürün serisinden forklift boruları kaldırıyor

1985

351 serisi endüstriyel forklift dünyasında devrim yapıyor. Dizel motorlu forklift 2 ile 3.5 ton arasında kaldırma kapasitesine sahip “üst sınıf” makinelerde tasarım ve istifleme performansı açısından yeni standartları belirliyor. 2001’e kadar, Aschaffenburg’da seriye ait 100.000 makine monte edilmişti, böylece 351 serisi Avrupa’daki en başarılı ekipman haline gelerek, Linde’nin içten yanmalı motorlu forkliftlerde pazar liderliğine giden yolu açmıştı.

Linde Material Handling tarafından 1984’te satın alınan Fenwick’e ait eski forklift modeli

1984

Linde MH, en büyük Fransız forklift üreticisi olan Fenwick’i satın alarak Fenwick linden S.A.R.L.’yi kuruyor.

Linde MH tarafından 1977’de satın alınan Baker’a ait 1970’lerden forklift modeli

1977

Linde MH, ABD’li endüstriyel makine üreticisi Baker Material Handling Corporation’ı satın aldı

Linde MH’nn ilk elektrikli forklifti

1971

Linde MH Hanover Fuarı’nda ilk akülü forklifti dünyada tanıtılıyor.

1968’de 314 ürün serisinden forklift

1968

314 serisi Hubtrac’ın yerini alıyor Model 1980’e kadar üretilmiştir.

Hubtrac Linde MH’nin ilk forklifttidir.

1959

Tüm Linde MH forkliftlerin atası Aschaffenburg’da üretiliyor. Hubtrac ilk hidrostatik transmisyonlu forklift olup, dizel bir motora sahip olan ilk Hubtrac 2 tona kadar yük taşıyabiliyor, yük kapasitesi daha sonra 2,5 tona çıkıyor. 1960’daki Hanover Fuarı’nda ürün serisi resmi olarak halka sunuldu

Linde MH’in ilk ürünü ürüntaşıma araçlarından biri olan Hydrocar

1955

Güldner Linde’nin patentli hidrostatik tahrikine sahip ilk nakliye aracı olan Hydrocar’ı tanıtıyor.

1904_1

1904

Münih’te Güldner-Motoren-Gesellschaft’ın kuruldu ve ardından üç yıl sonra, şirket Aschaffenburg’a taşınmıştır. 1929’da Gesellschaft für Linde's Eismaschinen AG tarafından satın alınmıştır.