Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
İnsanlar ve Teknoloji Tam Bir Uyum İçinde

Ergonomi

Yön Gösterici Olarak Ergonomi

Forkliftlerde ve depolama ekipmanlarında ergonomik tasarım, Linde Material Handling'de uzun bir geçmişe sahiptir. Bunun temelleri, 50 yılı aşkın bir süre önce hidrostatik transmisyonun geliştirilmesiyle atıldı. Bu teknoloji emsalsiz hassas kontrol sağlamakla kalmaz, aynı zamanda operatörün işini de kolaylaştırır. O zamandan beri, operatörlerin gereksinimlerine göre tasarım yapmak, operatör üzerindeki yükü azaltan ve daha fazla konfor ve güvenlik sağlayan çok sayıda yeniliğe yol açtı. Ve ekipmanın kendisinin ötesinde, ergonomi ilkesi Linde MH'deki gelişimi şekillendirdi. Güvenlik donanımları, filo yönetim yazılımı veya hizmet konseptleri - hepsi insan ve makine arasındaki mükemmel sinerjiye yöneliktir.

Kullanıcılar ve Operatörler İçin Etkili Koruma

Linde MH

Linde MH'nin hidrostatik transmisyonu, son derece hasssas kullanım sağlar.

Forklift ve depo taşıma ekipmanlarının kullanıcıları ve operatörleri, günlük rutinlerinde çok çeşitli mekanik titreşimlere maruz kalırlar. Rutin çalışma sırasında meydana gelen titreşimler, şoklar ve darbeler zar zor algılansa bile - bir bütün olarak alındığında çalışan üzerinde önemli bir yük oluştururlar. Bu nedenle, 20 yılı aşkın bir süredir Linde Material Handling, operatörü bu negatif güçlere karşı etkin bir şekilde koruyacak teknolojileri araştırmak ve geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Başarıyla: Linde MH ürünleri yalnızca yasal olarak öngörülen sınırların altına düşmez. Linde MH ekipmanları ayrıca rakip tasarımlara karşı bağımsız testlerde düzenli olarak en üst sıralarda yer almaktadır.

Linde MH forkliftin operatör kabini

Özellikle ergonomik – Linde MH forkliftin operatör kabini

Diğer özelliklerinin yanında yumuşak hızlanma ve frenleme sağlayan hidrostatik transmisyonun yanı sıra, operatör her şeyden önce ayrı bileşenlerin sistematik izolasyonu ile korunur. Operatör kabininin ergonomik tasarımı bu nedenle güvenli, konforlu ve verimli çalışmanın anahtarıdır. Operatör üzerindeki fiziksel yük az olduğu için olası kaza riski azalır, iş hastalıkları nedeniyle devamsızlıklar azalır ve performans artar.


Hassas ve Duyarlı Direksiyon

Patentli Çift Pedal Kontrol Sistemi, Linde MH forkliftler son derece hızlı tepki verir ve yönlendirmek için hassastır. Bunun teknik temeli, motorun gücünü doğrudan sürüş tekerleklerine ileten hidrostatik transmisyondur. Sağ pedal, forklifti ileri, sol pedal ise geri hareket ettirir. Sürüş motoru sürekli çalışır.

Linde MH patentli Çift Pedal Kontrol Sistemi

Linde MH patentli Çift Pedal Kontrol Sistemi ekipmana tam kontrol sağlar.

Maksimum hızlanma otomatik olarak düzenlenir. Operatör ayaklarını pedallardan çeker çekmez forklift durur. Frenleme gerekli değildir. Her iki ayak da sürekli olarak pedallarla temas halinde olduğundan, operatör her zaman forkliftin hareketi hakkında doğrudan duyusal geri bildirim alır – bu, vücudunun bir uzantısı haline gelir.


Mükemmel İş Yeri

Linde Material Handling'in forkliftleri ve depolama ekipmanları ile insan ve makine yekvücut şeklinde hareket eder. Tüm forklift tiplerinde kontrol elemanları, kullanıcının her zaman kolayca ulaşabileceği şekilde düzenlenmiştir. Hangi model olursa olsun, operatör çalışma alanı forkliftin kullanım amacına göre optimize edilmiştir veya buna göre ayarlanabilir. Bir örnek, yeni aülü transpalet Linde T 20 - T 25 SP'dir. Linde MH'nin teknolojisi sayesinde tek elle rahatça çalıştırılabilir. Kullanıcı, hareket yönüne 45°'lik bir açıyla rahat bir şekilde ayakta durur ve rotayı ve mevcut yükü en iyi şekilde tamamıyla görebilir.

Linde MH forkliftin dönebilen operatör kabini

Dünya çapında benzersiz – Linde'den döndürülebilir operatör kabini

Linde MH forkliftin benzersiz bir satış noktası, döndürülebilir operatör kabini, operatöre sırtını veya boynunu döndürmek zorunda kalmadan geri giderken bile mükemmel bir görüş açısı sağlar. Linde Load Control, daha fazla operatör konforu sağlar. Kol desteğine entegre edilmiş iki kumanda kolu kullanarak operatör, forkliftin çalışma ve yardımcı hidroliğini basit ve hassas bir şekilde kontrol edebilir.

Kullanıcı Odaklı Tasarım

Endüstriyel ekipmanların ve operatör çalışma alanlarının ergonomik tasarımı, gelecekte Linde MH felsefesinin merkezi bir unsuru olmaya devam edecektir. Bununla birlikte, artan dijitalleşme nasıl insanlar ve makineler arasındaki etkileşim arayüzlerini değiştiriyorsa, kullanıcı odaklı tasarımın odağı da tüm çalışma ortamını kapsayacak şekilde değişiyor. Önümüzdeki görevler, destek sistemleri, kumanda kolları ve yazılım çözümleri için kullanıcı arayüzlerinin tasarımından, operatörlerin ve filo yöneticilerinin desteklenmesinde daha fazla mobil bilgi teknolojisinin kullanılmasına kadar uzanmaktadır.

 Filo yönetim yazılımının kullanıcı arayüzü connect:

Filo yönetim yazılımının kullanıcı arayüzü connect: