Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Depoda kullanılan Linde MH
Malzeme Akışını Otomatikleştirme

Lınde MH'den Otomasyon için Standart Çözüm Paketleri

Otomasyon, malzeme akışının verimliliğinde önemli iyileştirmeler yapılmasına yardımcı olabilir. Ancak, zaman alıcı uygulamalar ve yüksek maliyetler genellikle şirketleri bu önemli kararı almaktan alıkoyar. Ancak, otomasyon mutlaka büyük bir proje olmak zorunda değildir. Linde MH, standart çözüm paketlerinin tak-çalıştır yaklaşımı ile size bireysel, tekrarlayan süreçleri otomatikleştirmenin hızlı, kolay ve güvenilir bir yolunu sunar.

Teklif, MATIC serisi otonom forkliftleri temel alır ve ayrıca ilgili tüm yazılımları ve sahada devreye almayı içerir. Bu şekilde, süreçlerin otomasyonu, mevcut malzeme akışına sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Otomasyon çözümlerinin lider sağlayıcısı olarak Linde MH, yalnızca olağanüstü bir ekipman portföyüne sahip olmakla beraber, aynı zamanda malzeme akışı konusunda uzman bilgi birikimine de sahiptir. Bir diğer anlamda standart çözüm paketlerimizi tüm önemli uygulama senaryolarına uyacak şekilde ölçeklendirebiliriz. Paketler bir ila üç ekipman içerir - istediğiniz taşıma kapasitesine ulaşmak için her türlü esnekliğe sahibiz.

Linde MH

Basit bir ifadeyle: Uygun Maliyetli

Linde MH'nin standart çözüm paketleri, MATIC serisi ekipmanları yerleşik yazılım çözümleri ve otomasyon bilgisi ile birleştirir.

Bir Endüstriyel Ekipmandan Daha Öte

Çeşitli uygulamalara yönelik paketlerimizin nüvesinde, Linde MH'nin MATIC serisinden otonom ekipmanları bulunur. Çalışanların tekrarlanan taşıma ve depolama görevlerini üstlenirler, üretkenliği ve taşıma kapasitesini artırırlar ve depodaki hata ve kaza oranlarını azaltırlar. Tüm MATIC ekipmanları, akıllı navigasyon ve güvenlik teknolojilerine sahiptir, ancak gerektiğinde manuel olarak da çalıştırılabilir. Bununla birlikte, doğru donanıma sahip olmak, verimli otomatik süreçlere ulaşmak için yalnızca ilk adımdır. Bu nedenle çözümler, forkliftleri, navigasyon yazılımını, danışmanlığı, proje planlamayı ve devreye almayı tek bir eksiksiz hizmette birleştirir.

Öngörülebilir ve Uygun Maliyetli

Linde MH'nin yaklaşımının bireysel otomasyon çözümlerine göre iki önemli avantajı vardır: Birincisi, standartlaştırılmış işlevsellik ve modüler yapı sayesinde, uygulama önemli ölçüde daha uygun maliyetlidir. İkincisi, kurulumları daha hızlıdır, çünkü donanım ve yazılım kombinasyonu, güvenilir olduğundan ve yüksek performans sunduğundan emin olmak için kapsamlı testlerden geçmiştir. Bu iki faktörün birleşimi verimliliği artırır ve hızlı bir yatırım getirisini (ROI) garanti eder. Tüm sektörlerden şirketler, maliyetli özel otomasyon çözümlerine yatırım yapmak zorunda kalmadan maliyet tasarruflarından, artan üretkenlikten ve geliştirilmiş güvenlikten yararlanabilir.

Uygulamalar için standart çözüm paketleri

Linde MH

Taşıma ve Kaldırma

 • Otonom Ekipman: L-MATIC istifleyici
 • İşlevsellik:1.200 kg'a kadar yükleri taşır ve sekiz adede kadar alma ve bırakma istasyonu sunar. Standart konveyörü yüklemek için idealdir.
 • Ölçeklenebilirlik: Bir, iki veya üç adetli ekipman filosu olarak mevcuttur.
 • Malzeme Akışına Entegrasyon: Altyapı yatırımsız, coğrafi navigasyon, tek bir ekipman veya otonom bir filonun parçası olarak esnek uygulama seçenekleri sağlar
 • En İyi Uygulama: Üretim tesisleri, lojistik hizmet sağlayıcıları, kağıt veya tüketim malları üreticileri için ideal otomasyon çözümü.

The automated L-MATIC AC pallet stacker from Linde Material Handling

Taşıma ve Çatal ile Kaldırma

 • Otonom Ekipman: L-MATIC AC denge ağırlıklı istifleyici
 • İşlevsellik: Konsol çatalları, kapalı paletlerin alınmasını ve taşınmasını sağlar. Altına girilemeyen indirme istasyonları için idealdir.
 • Tercih Edilen Uygulamalar: Konveyör bantlarından alma ve yükleme
 • Ölçeklenebilirlik: Bir, iki veya üç adetli ekipman filosu olarak mevcuttur.
 • Malzeme Akışına Entegrasyon: Altyapı yatırımsız, coğrafi navigasyon, tek bir ekipman veya otonom bir filonun parçası olarak esnek uygulama seçenekleri sağlar.
 • En İyi Uygulama: Üretim tesisleri, lojistik hizmet sağlayıcıları, kağıt veya tüketim malları üreticileri için ideal otomasyon çözümü

Taşıma

 • Otonom Ekipman: P-MATIC çekici
 • İşlevsellik: Yüksek çekiş gücü (5.000 kg'a kadar) ve yüksek hız (7,2 km/sa) üretimde maksimum taşıma kapasitesini garanti eder.
 • Tercih Edilen Uygulamalar: Ağır ürünlerin üretim hattına taşınması, ağır römorkların çekilmesi
 • Ölçeklenebilirlik: Bir, iki veya üç adetli ekipman filosu olarak mevcuttur.
 • Malzeme Akışına Entegrasyon: Altyapı yatırımsız, coğrafi navigasyon, tek bir ekipman veya otonom bir filonun parçası olarak esnek uygulama seçenekleri sağlar.
 • En İyi Uygulama: Üretim için ideal otomasyon çözümü

İlk Bakışta Faydaları

Öngörülebilirlik

Belirli taşıma görevleri için standart çözüm paketleri, kapsamlı güvenlik testlerinden geçer. Bu, terzi usulü tasarlanmış otomasyon konseptlerinden daha hızlı uygulanmaları anlamına gelir.

Uygun Maliyet

Linde MH'nin standart çözüm paketlerinin kurulumu hızlı ve uygun maliyetlidir. Düşük uygulama maliyetleri ve verimlilikteki önemli artış, hızlı bir yatırım getirisi (ROI) sağlar.

Ölçeklenebilirlik

Tüm paketler bir, iki veya üç ekipmanla mevcuttur. Komple bir modül olarak ek otomasyon çözüm istenen işletmelerde de rahatlıkla kullanılabilirler.

Performans

Linde MH'nin MATIC otonom ekipmanları, 24 saat operasyon için depo lojistiğine entegre edilebilir. Akıllı yönlendirme teknolojisi sayesinde rotalarını ve hızlarını birbirlerine mükemmel şekilde uyarlarlar.

Bulunabilirlik

Endüstriyel olarak üretilmiş temel ekipmanların ve yerleşik otomasyon teknolojisinin standardize edilmesi sayesinde, Linde MH'nin standart çözüm paketleri her zaman hızlı ve kolay bir şekilde teslim edilebilir.

Otomasyon Planlaması: Minimum Masraf, Maksimum Fayda

Linde MH uzmanları, proses otomasyonu için ideal koşulları yaratmanıza yardımcı olur. Gereken çaba mükemmel bir şekilde yönetilebilir: Ekipmanların paletleri alıp, bırakmak için yeterli alana sahip olduğundan emin olmak için net taşıma yolları ve alma/bırakma istasyonları tanımlanmalıdır. En önemli faktör ise, yeterli kablosuz bağlantı ağı (WLAN) kapsamının yanı sıra uzaktan servis için VPN erişimidir. Uzmanlarımız, tüm bu konularda tavsiyelerde bulunmak için projenin her adımında hazırdır.

Operasyonda standart çözümler

Opel'in Viyana Tesisi Otomasyona Geçiyor.

Aspern, Avusturya'daki Opel fabrikası, daha uzun mesafeler için tam otomatik ekipmanları devreye alan ilk Opel tesisidir. Bunu yaparken, otomobil üreticisi tamamen Linde MH'nin uzmanlığına güvendi. Esas meydan okuma ise otonom ekipmanları mevcut konvansiyonel sistemlere entegre etmekti.

Detaylı bilgi için

Joma-Polytec'de L-MATIC AC

Linde MH'nin bir iş ortağı olan Schöler'in yardımıyla, otonom L-MATIC AC palet istifleyici şimdi Joma-Polytec GmbH'de çalışıyor. operatörsüz ekipman, lojistik deposunda bağımsız olarak yönünü bulabilmek için jeonavigasyon sistemini kullanmakta olup, otomasyona doğru bu adımı atan Joma-Polytec, süreçlerini düzene sokma ve verimlilikerini artırmak için çok önemli bir adım atmıştır.

Detaylı bilgi için