Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH hidrostatik transmiyonlu dizel, LPG ve CNG forkliftler
Daha İyi İstifleme Performansı İçin Hidrostatik Transmisyon

Dizel, LPG ve CNG Forklift

Hızlı istifleme ancak forkliftlerin hassas güç aktarımına ve kontrolüne sahip olduğunda mümkün olur. Bu durum aynı zamanda zaman tasarrufu sağlar ve ekipmanların istifleme kapasitesini arttırır. Yıllar boyunca, Linde MH dizel, LPG ve CNG forkliftlerin gelişiminde üretkenlik ve verimlilik standartlarını belirlemiştir.

Hidrostatik transmisyon, çift pedal kontrolü ve Linde Load Control özelliklerinin bir araya gelmesi ve bunun yanında Linde MH forkliftlerinin olağanüstü ergonomisi operatörün tüm hareket ve kaldırma görevlerini her zaman hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar. Akıllı kontroller ve dizel, LPG ve CNG motorların ayarlanması sayesinde, gereken güç hep sizinle birlikte olur.

Güvenlik de Linde MH’nin dizel, LPG ve CNG forkliftlerinin geliştirmesi sırasında kullandığı ve karmaşık bir tasarıma yol açan önemli ilkelerden biridir; tüm parçalar ve bileşenler olağanüstü derece sağlam olmalarının yanında optimum görüş alanı sağlarlar. Dahası, çeşitli mekanik ve elektrikli sistemler forkliftlerin hem aktif hem de pasif güvenlik seviyelerini iyileştirir.

Linde MH’nin geniş bir yelpazede yer alan dizel, LPG ve CNG forkliftleri 1,4 ile 18 ton arasında bir yük kaopasitesine sahiptir.

Odak Noktası: Hidrostatik

Hidrostatik transmisyonda dizel, LPG ve CNG motordan güç alan bir pompa bulunur. Bu pompa, gücü çekiş aksındaki iki hidrolik motora bağlı kapalı bir devre aracılığıyla yağ basıncı olarak aktarır. Operatör yağ akışının hacmini ve yönünü - ve dolayısıyla forkliftin hızını ve yönünü - iki pedalı kullanarak kontrol eder: Linde MH çift pedal kontrolü. Böylece Linde MH’nin hidrostatik transmisyonu akışkan, tamamen eşbiçimli ve düzgün bir şekilde çalışabilir. Linde MH’nin dizel, LPG ve CNG forkliftlerine verimliliklerini sağlayan bu yenilikçi güç aktarma biçimidir.

Bir Linde İçten Yanmalı Motorlu Forkliftin Motoru

Uygun Maliyetli ve Sağlam Forkliftler

Verimli istifleme, ergonomik çalışma alanları ve kapsamlı güvenlik paketleri, tüm bunlar en son nesil dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftlerin geliştirilmesini sağlayan ana ilkelerdir. Örneğin bu yüzden, forkliftlerimizde son derece ekonomik motorlar bulunur. Diğer bir yandan kolay erişilen servis modülleri bakım süreçlerinin hızlı ve sabit olmasını sağlarken, diğer yandan nadiren servis işlemi gerektirdiklerinden bu forkliftler herhangi bir plan dışı duruş olmadan uzun saatler boyunca çalışabilir.

Sağlıklı ve Güvenli Çalışın

Tasarımcılar forkliftleri operatöre odaklanarak tasarlamışlardır. Özellikle, ekipmanlardaki ayarlanabilir kol destekleri ve konforlu, sırt dostu koltuklar bu olguyu doğrulamaktadır. Akslar, asansör ve tilt silindirleri üzerindeki lastik yataklar ve konforlu koltuklar operatörün operasyon sırasına hissettiği titreşimleri azaltır.

Linde Load Control özelliği ve çift pedallı kontrol sistemi de yine önemli bir rol oynar. Operatör sürüş işlemlerini ayakları ile kontrol ederken, aynı zamanda kaldırma işlevlerini de parmaklarıyla çalıştırabilir. Bu çalışma konsepti gereksiz hareketleri azaltır, bu da operatörlerin daha az yorgunlukla daha uzun süre çalışabilmesi anlamına gelir.

Forklift İçindeyken Güvenli Sürüş

Bir forkliftte operatörün ve yükün güvenliğini sağlamada rol oynayan pek çok faktör vardır. Bunlara olağanüstü görüş alanı, destek sistemleri ve - ister beş tona kadar olan modellerdeki Linde Protector Frame, isterse de ağır makineler için en uygun görüş alanını sağlayan karşı ağırlık olsun - geniş bir yelpazedeki yapısal koruma elemanları dahildir. Linde MH'nn dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftleri, hem operatörler hem de bulundukları ortam için, tüm uygulamalarda en yüksek güvenlik seviyesini bu sayede sağlar.

Sürekli Geliştirme

Linde MH’de sürekli iyileştirme temel ilkelerimizden biridir. Örneğin, hidrostatik transmisyon birkaç on yıl boyunca mükemmelleştirilmiştir, böylece dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftlerin verimliliğini ve çevre performansı sürekli olarak iyileştirilmiştir. Daima mükemmel kullanılabilirlik oranlarını, üstün performansı ve maksimum güvenliği sunmayı amaçlıyoruz.

Linde MH'nin yeniliklerinin mükemmel bir örneği, üretkenliği ve güvenilirliği iyileştiren Linde Safety Pilot (LSP) veya motorun ciddi hasar görmesini önleyen Linde Engine Protection System (LEPS) gibi destek sistemleridir. Bu sistem yağ seviyesi ve basıncı gibi önemli motor parametrelerini izleyerek, seviyeler çok yükselirse operatörü uyarır. Operatör uyarıya tepki vermezse, LEPS forkliftin süratini kısıtlayarak, motorda bir hasar oluşmasını engeller.

Daha Etkili

Hidrostatik transmisyon ve Linde Load Control özelliği sayesinde operatör tüm sürüş ve asansör işlevlerini hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirebilir.

Daha Güvenli

Optimum görüş alanı sağlayarak ve bir dizi destek sistemi operatörün günlük işlerinde daha fazla güvenlik sağlar.

Daha Uygun Maliyetli

Linde hidrostatik transmisyon, kavrama, diferansiyel veya fren olmadan çalışır. Bu da başka avantajların yanında daha düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri sağlar.

Daha Sağlam

Hidrostatik transmisyon ve sağlam motorun, optimum kombinasyonu sayesinde uzun ve zorlu vardiya çalışma şartlarında bile güven sağlar. Komponentleri oluşturan parçaların çoğu bu zaman zarfında plansız bir servis işlemi gerektirmez.

Daha Konforlu

Operatör kabinin boyutu ve yerleşimi otomotiv standartlarına dayanmaktadır: hızlı, rahat çalışma için ergonomik bir ortam.

Her Uygulamaya Özel Dizel, LPG ve CNG Forkliftler

Her bir uygulama farklıdır. Linde MH’nin, tümü seri üretimle üretilen ürün serilerinden her biri için farklı tasarım varyantları ve geniş bir yelpazede donanım seçenekleri sunmasının nedeni de budur. Bu, her bir forkliftin ilgili uygulamanın gerekliliklerine uyarlanabilmesini ve müşterinin satın aldığı donanımın tüm performans potansiyelini sonuna kadar kullanmasını sağlar.

Mevcut seri seçenekleri ile karşılanamayan müşteri gerekliliklerini yerine getirmek için satış organizasyonumuzdaki uzmanlar tarafından verilen hizmetler sunarız. Bu uzmanlar talepleri analiz ederek, Geliştirme ve Üretim departmanıyla birlikte, ilgili uygulama için özelleştirilmiş bir çözüm geliştirirler.

Dahası, Linde MH mevcut forkliftlere - ısıtma ve klimadan entegre yanal kaydırma veya LED çalışma lambalarına kadar, her biri Linde MH müşterilerine sonradan takılan çözümler olarak sunularak, mevcut forkliftlerini güncel tutmalarını sağlayan - çok sayıda ekstra özelliklere sahip kitler takabilir.

Linde MH Dizel, LPG ve CNG Forklift

H14 - H20 EVO

Sağlam ve etkili - Linde MH ürünü H14 – H20 EVO dizel forkliftler en zorlu uygulamalarda bile olağanüstü istifleme performansı sağlar.

Detaylı bilgi için

H20 – H35

H20 – H35 IC içten yanmalı motorlu dizel forklift modelleri, ağa bağlantı çözümleri ile donatılmış, sağlam yapılı performans araçlarıdır.

Detaylı bilgi için

H35 - H50

H35 - H50 dizel forklift modeli güçlüdür. Sağlam yapılı hidrostatik transmisyon ekonomiktir. Üretkenliği uygun maliyetli çalışma ile sunar.

Detaylı bilgi için

H50 - H80 / 1100 EVO

Yüksek istifleme performansı, daha düşük servis maliyetleri, güvenli istifleme süreçleri: Linde MH H50 – H80 motorlu dizel forklift modelleri, bunları garanti eder.

Detaylı bilgi için

H100 - H180 D

Linde MH H100 – H180 D içten yanmalı motorlu dizel forklift modelleri, en ağır yüklerin bile güvenli ve hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar.

Detaylı bilgi için

HT100 - HT180 D

Linde MH HT100 – HT180 D içten yanmalı motorlu, dizel forklift modelleri çok ağır yükleri hızlı, ekonomik ve sessiz bir şekilde taşır.

Detaylı bilgi için