Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH
Tek Kelimeyle Mükemmel!

32 yılda 80'den fazla ödül ve daha fazlası da yolda!

Linde MH'de müşterilerimizin başarısı konusunda tutkuluyuz. 100 yılı aşkın bir süredir, işiniz için tam olarak ihtiyacınız olan intralojistik çözümleri sunuyoruz. Çünkü sizin başarınız bizim başarımızdır!

Bu nedenle markamız, yeniliklerimiz, tasarımlarımız ve iletişimlerimiz sayısız ödül kazandı. Performans, güvenlik ve ergonomiye olan bağlılığımızın meyvelerini verdiğini kanıtladıkları için bu ödüllerden özellikle gurur duyuyoruz.

Marka

Linde MH çalışanı ceketinde Linde MH logosunu taşıyor.

Linde MH adı, güvenilir teknoloji, akıllı çözümler ve katma değerli yenilikçi ürünler anlamına gelir. Markamızın gücü, hem müşterilerimiz, hem ortaklarımız hem de çalışanlarımız için sürdürülebilir başarının temelidir. Bu bakış açısı ödüllerimize de yansıdı. Linde MH, her yerde en yüksek kalite ile eş anlamlıdır.

Best Brand Awards Logosu

Best Brand Ödülü

Best Brand Ödülü, ticari araç sektöründe önemli bir gösterge ve ölçüt olarak kabul edilmektedir. Forkliftler, soğutma üniteleri veya kamyon servisi olsun, Lastauto Omnibus, trans aktuell, FERNFAHRER ve DEKRA gibi işinde uzman medya dergileri 1997'den beri Motor Presse Stuttgart'taki pazar araştırmacıları, son teknoloji değerlendirme yöntemleri, noter onaylı ve tüm veri koruma yönetmeliklerine uygun ve tutarlı bir metodolojiye göre okuyucu anketi yürütmektedir. Bu, yüksek bir kalite seviyesi ve rakiplerin uzun vadeli, derinlemesine bir karşılaştırma yapmalarını sağlar - bu karşılaştırmadan her zaman Linde Material Handling fayda sağlar.

Ödüllerimiz

 • 2021 - 1.lik 'endüstriyel ekipman' kategorisi
 • 2020 - 1.lik 'endüstriyel ekipman' kategorisi
 • 2019 - 1.lik 'endüstriyel ekipman' kategorisi
 • 2018 - 1.lik 'endüstriyel ekipman' kategorisi
 • 2017 - 1.lik 'endüstriyel ekipman / şirket' kategorisi
 • 2009 - 1.lik 'endüstriyel ekipman / şirket' kategorisi
 • 2008 - 1.lik 'endüstriyel ekipman / şirket' kategorisi
 • 2007 - 1.lik 'endüstriyel ekipman / şirket' kategorisi
 • 2006 - 1.lik 'endüstriyel ekipman / şirket' kategorisi
 • 2005 - 1.lik 'endüstriyel ekipman / şirket' kategorisi

Image Ranking Awards logosu

Image Ranking Ödülü

Logistik Inside dergisinin halefi olan VerkehrsRundschau, 2002 yılından bu yana, her yıl yükleme endüstrisi, lojistik, taşımacılık ve ticari araçlar alanlarında sıralamaları derlemektedir. Linde Material Handling, 2002 yılından bu yana 'forkliftler, elleçleme ve depo teknolojisi' kategorisinde gıpta edilen ödülün rekor sahibidir. VerkehrsRundschau editör ekibinin sözleriyle, 'forkliftler, transpaletler, sipariş toplayıcılar söz konusu olduğunda, hiçbir üretici Linde Material Handling kadar iyi kabul edilmez.'

Ödüllerimiz

 • 2021 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka
 • 2019 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka
 • 2017 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka
 • 2015 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka
 • 2013 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka
 • 2011 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka
 • 2008 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde ve bütün diğer kategorilerde en iyi marka
 • 2007 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde ve bütün diğer kategorilerde en iyi marka
 • 2006 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde ve bütün diğer kategorilerde en iyi marka
 • 2004 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka
 • 2002 - 'Forklift ve depo teknolojisi' kategorisinde en iyi marka

Superbrands organization logosu

Business Superbrands Ödülü

Superbrands, dünyanın en büyük marka değerlendirme kuruluşudur. 2004'ten beri Almanya'daki en güçlü ve en iyi markaları değerlendirmektedir. Superbrands organizasyonundan bağımsız uzmanlar, daha önceki pazar araştırmalarına dayanarak, bir ülkenin seçkin ürün ve şirket markalarını yüksek dereceli, bağımsız bir panel tarafından değerlendirmektedir. 2020'de Linde Material Handling bu en iyi şirketlerin arasında yer almaktadır.

Yenilikler

Forkliftte görev yapan Linde Safety Guard

Yenilikler başarımızın sırrıdır. Linde MH'de teknik bilgiyi yenilikçi ruh ve uzmanlıkla birleştiririz. Teknolojik kilometre taşlarımız için sayısız ödül, müşterilerimizin süreçlerini akıllı çözümlerle optimize etmeye yaptığımız katkıyı göstermektedir. Linde MH, ürün ödüllerinden çevre ödüllerine, ergonomi ve güvenlik ödüllerine kadar, zafere ulaştığımız ödül kategorileri yelpazesi tarafından da yansıtılan, genel olarak şimdiden övgüler kazandı.

MATERIALFLUSS Yılın Ürünü

Ödüllerimiz

 • 2021R-MATIC ürünümüzle 'endüstriyel ekipman' kategorisinde 1.lik
 • 2021Linde Safety Guard ile 'endüstriyel ekipman – fikir mühendisliği' kategorisinde 1.lik
 • 2020H20 – H35 forkliftlerimizle 'endüstriyel ekipman ve AGV'ler' kategorisinde 2.lik

Materialfluss ticaret dergisinin okuyucuları, 2020'de ilk kez Materialfluss YILIN ÜRÜNÜ için oy kullandı. Ödülü organize eden WEKA Business Medien GmbH, intralojistik müşterilerine ilham veren olağanüstü ürünler ve projeler için 14 kategoride ödül verdi. Ödülün sadece ikinci yılında, iki başvuruyla birinciliği elde ettik.

DEKRA Ödülü

DEKRA, WirtschaftsWoche ile birlikte 'iş güvenliği', 'yolda güvenlik' ve 'evde güvenlik' alanlarında öne çıkan konseptleri, girişimleri veya süreçleri ödüllendirir. Ödül, bu kategorilerdeki en iyi uygulamalara odaklanmaktadır. 2021 yılında 'iş güvenliği' kategorisinde ödülü ' interaktif güvenlik yeleği – iç lojistikte kişilerin korunması için akıllı çözüm'.

LOGISTRA BEST PRACTICE Ödülü

Ödüllerimiz

Online oylamada, ticaret dergisi LOGISTRA'nın okuyucuları, daha verimli lojistik için en yenilikçi fikirleri oylamaktadır. Her iki yılda bir, editör ekibi tarafından seçilen 24 aday, sekiz kategoride birbirleriyle yarışır. Yeniliğe ek olarak, en önemli kriter pratik uygulanabilirliktir - tüm adaylar hali hazırda veya öngörülebilir gelecekte piyasada mevcut olmalıdır. Seçim, sunulan geniş fikir yelpazesi ile karakterize edilir. Linde MH'nin forkliftler için aldığı üç ödül kupa dolabımızdaki yerini şimdiden aldı. Bunlara yenilikçi hidrojen yakıt hücresi teknolojimiz için verilen ödül de dahildir.

Fork Lift Truck Association (FLTA) Mükemmellik Ödülü

FLTA, 1995 yılından bu yana istifleme endüstrisindeki en iyi ve en parlak firmalara prestijli mükemmellik ödülünü veriyor. FLTA, istifleme endüstrisindeki en iyi ürünleri 'çevre', 'ergonomi', 'güvenlik' ve 'inovasyon' açısından değerlendirmektedir. 2018'de Linde MH'nin transpaletinde T20 SR 'ergonomi' dalında ödül aldı. 2020 yılından bu yana 'ergonomi' kategorisinin kazananı aynı zamanda ergonomik direksiyon olmuştur. N20 C Linde MH'nin kelebek şeklindeki tasarımı jüriyi derinden etkiledi.

Inter airport Europe 2019 Mükemmellik Ödülü

inter airport Europe, havalimanı ekipmanı, teknolojisi, tasarımı ve servisi için önde gelen uluslararası ticaret fuarıdır. Fuarın ilk gününde düzenlenen açılış töreninde, içlerinde Linde MH'nin de bulunduğu katılımcı beş firma inter Airport Europe 2019 Mükemmellik Ödülüyle onurlandırıldı. 'inter RAMP' kategorisinde, Linde Safety Guard 55 yarışmacı arasında yenilikçi destek sistemi, ekipman operatörleri ve ekipmanların yakın çevresinde bulunan yayalar için güvenliği artırması ile kayda değer bulundu ve ipi göğüsledi.

Industry Ödülü

Huber Verlag für Neue Medien GmbH, 2006'dan beri her yıl HANOVER ticaret fuarında INDUSTRY ÖDÜLÜ'nü veriyor ve bunu yaparken sektördeki şirketlerin ilerici ve yenilikçi ürünlerini daha geniş bir kitleye tanıtma konusunda destekliyor. Aşağı Saksonya Ekonomi İşleri eski Bakanı Jörg Bode'nin himayesinde, Linde MH, 500'den fazla başvuru arasından arka arkaya iki kez birinciler arasına girdi.

Ödüllerimiz

 • 2013 - RotracE2/E4 için 'tahrik ve akışkan teknolojisi' kategorisinde sertifika
 • 2012 - ForMotion Elektronik sistemler ve tahrik sistemleri için 'ürün' kategorisinde sertifika

ÖkoGlobe

Ev sahibi DEVK Versicherungen ve Automobilclub Verkehr (ACV), performans sanatçısı HA Schult, Duisburg-Essen Üniversitesi ÖkoGlobe Enstitüsü ve bilim adamları, politikacılar ve şirket temsilcilerinden oluşan bir jüri paneliyle birlikte ÖkoGlobe ödüllerini değerlendirmektedir. 2007'den bu yana mobilite endüstrisinden yenilikler ve projeler, altı üyeden oluşan jüri paneli, kazananları on farklı kategoride yalnızca ekolojik kriterlere göre seçmektedir. 2012 yılında 'Mobilite Endüstrisi için Uluslararası Çevre Ödülü' kategorisinde 3.lük, Rotrac E2/E4 ortak konsept araçlarıyla Linde Material Handling ve Zwiehoff GmbH'ye gitti. .

MM Logistik Ödülü

MM Lojistik Ödülleri, intralojistiğin önde gelen ticaret fuarı CeMat Hanover vesilesiyle 2008 yılından bu yana MM Logistik editör ekibi tarafından toplam dokuz kategoride ödül verilmektedir.
2011 yılında E20 - E50 akülü forkliftimiz ile 'Endüstriyel Ekipmanlar/Teknoloji' kategorisinde ödül kazandık.

Tasarım

Depoda kullanımda olan Linde MH

Linde MH'de tasarım, başlı başına bir amaç olmaktan uzaktır. Tam tersine: Gördüğünüz gibi, ürün tasarımı ve işlevsellik her düzeyde ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiş durumdadır. Bu nedenle ekipmanlarımızın işlevselliğini her zaman markaya özgü görsel olarak çekici bir tasarımla görünür kılmayı hedefliyoruz. Mükemmel tasarım, forkliftlerin ve depo ekipmanlarının sezgisel olarak doğru kullanılmasını sağlar, ergonomiyi iyileştirir ve operatörler tarafından oldukça değerlidir. Geçmiş on yıllardan alınan sayısız tasarım ödülü, bu yaklaşımla doğru yolda olduğumuzun etkileyici bir kanıtıdır.

Red Dot Tasarım Ödülü

Ödüllerimiz

 • 2015 - P60 – P80/W08 çekicilerimizle
 • 2013 - R14 – R20 reach truck'larımızle
 • 2012 - H40 – H50 forkliftlerimizle
 • 2011 - E20 – E50 forkliftlerimizle
 • 2008 - H80 forkliftimizle
 • 2007 - E12 – E20 forkliftlerimizle
 • 2006 - H120 forkliftimizle
 • 2005 - T20 – T24 transpaletlerimizle
 • 2003 - H30 D forkliftimizle
 • 1991 - Reach Truck'larımızla

Red Dot Tasarım Ödülü, 1955'ten beri olağanüstü ürün tasarımı için verilmekte olup, bugüm bile en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak kabul edilmektedir. Panel, her yıl çok çeşitli endüstrilerden en çekici, işlevsel ve yenilikçi ürünler için tasarım ödülleri vermektedir. Ayrıca, 'ürün tasarımı' kategorisinde ekipmanlarımız düzenli olarak gıpta edilen kalite mührü ile ödüllendiriliriz. En son 2015 yılında P60 - P80/W08 çekicimiz için Red Dot Tasarım Ödülü aldık. Red Dot jüri paneli, tasarım kararında çekiciyi çok övdü ve 'bu çekici, dinamik tasarımı ve mükemmel ergonomisiyle yüksek puanlar alıyor ve ekipman kategorisinde standartları belirliyor' yorumunu yaptı.

IF Ürün Tasarımı Ödülü

Ödüllerimiz

 • 2013 - R14 – R20 reach truck'larımızla
 • 2012 - H40 – H50 forkliftlerimizle
 • 2011 - E20 – E50 forkliftlerimizle
 • 2007 - R14 – R17 X reach truck'larımızla
 • 2003 - H30 D forkliftimizle
 • 1999 - N20 sipariş toplayıcımızla
 • 1997 - L12 istifleyicimiz ve E10 forkliftimizle

Industrie Forum Tasarım Ödülü, tasarım alanında olağanüstü başarılar için 1954'ten beri her yıl verilmektedir. Mevcut yönetim organı, 2001 yılında ödülü sunmak üzere iF International Forum Design GmbH şirketini kuran iF Industrie Forum Tasarım derneğidir. Linde MH ekipmanları, güvenlik, ergonomi ve yenilikçilik gibi faktörlerden aldığı puanlarla 'ürün tasarımı' kategorisinde bir kez daha birinci oldu. Panel, değerlendirmelerinde, ekipmanlarımızda kullanım kolaylığı ve yüksek performansın bir arada olduğu gerçeğini düzenli olarak vurguladı.

German Design Ödülü

German Design Ödülü, 2012'den beri Tasarım Konseyi tarafından verilmektedir. Ödül töreni, uluslararası tasarım endüstrisinin en önemli olaylarından biri olarak kabul edilmektedir. 2019'da jüri üyeleri, akülü forkliftlerimiz E20 – E35 R'nin görünürlük açısından optimize edilmiş Roadster konfigürasyonunu 'ticari araçlar için mükemmel ürün tasarımı' kategorisinde birincilik ödülüyle onurlandırdı.

Observeur du Design Ödülü

2018 yılında, Linde MH'nin E20 – E35 R akülü forkliftin Roadster konfigürasyonu tasarım derneği Agence pour la promo de la création industrielle (APCI) tarafından her yıl verilen prestijli Fransız endüstriyel tasarım ödülü Observeur du Design'a layık görüldü.

Universal Tasarım Ödülü

Universal Tasarım Ödülü ile Deutsche Bauzeitschrift (DBZ) tasarımla ilgili ürünleri, konseptleri ve hizmetleri onurlandırır. 2012 yılında ödüllerden biri H40 – H50 dizel forkliftlerimize verildi.

İletişim

Linde MH

Bizim için halkla ilişkiler çalışması, teknolojik yeniliklerimizi geniş bir kitleye sunmak için sürekli yaratıcı ve eğlenceli yaklaşımlar arayışını içerir. Aynı zamanda, sektördeki önemli konularda farkındalık yaratmak için iletişim fırsatlarımızı kullanıyoruz. Örneğin, her yıl Linde StaplerCup'ın kamuoyuna duyurulma amacı, forklift operatörlerinin becerilerini herkesin önünde sunmalarını ve bunu yaparken iş güvenliği duygularını keskinleştirmektir. Bu nedenle, çabalarımızın yıllar içinde defalarca prestijli ödüllerle onurlandırılmasından özellikle memnunuz.

Best of BUSINESS to BUSINESS Ödülü (BoB)

Ödüllerimiz

BoB, 1997'den beri B2B iletişimindeki üstün çalışmaları ödüllendiren, sektördeki en prestijli yaratıcı ve konsept yarışması olduğuna inanılmaktadır. 2017 yılından bu yana ödül, Alman Pazarlama Derneği çatısı altında verilmekte ve bu ödülü alanların o yıl Almanya, Avusturya ve İsviçre'den en başarılı iletişim konseptlerine sahip olduğu kabul ediliyor. Yıllar içinde, dünya çapında düzenlediğimiz StaplerCup ve dünya rekoru kıran elektrikli go-kart aracımız Linde E1 için şimdiden birkaç kez BoB ödülü aldık. BUna ek olarak Linde Dynamic Mast Control (DMC) destek sistemimizin verimliliğini göstermek için bugün hala kullandığımız Magic Lifter'ımız için de bir ödül daha almış olmaktan gurur duyuyoruz.

INTERNATIONAL German PR Ödülü

Ödüllerimiz

Bu ödül, 1970'den beri Alman Halkla İlişkiler Derneği (DPRG) tarafından verilmekte olup, Almanca konuşulan ülkelerdeki iletişim profesyonelleri için en önemli ödüllerden biri olarak kabul edilir. Yarışma, stratejik iletişim alanındaki konseptlerin ve kampanyaların yenilikçi gücü için sektörler arası bir ölçüt olarak kabul ediliyor. Tüm ödül kazananlar, çalışmalarının üst düzey iletişim uzmanları ve akademisyenlerden oluşan bir jüri paneli tarafından değerlendirildiği çok aşamalı bir süreçten geçer. 2010 yılında bu prestijli ödülü ilk kez StaplerCup'a ev sahipliği yaparak aldık. 2013 yılında, bu kez akülü forkliftlerimizin performansını uzman olmayan bir izleyici kitlesine bile göstermek için kullandığımız Linde E1 elektrikli go-kart aracımız için bir başka ödül daha geldi.

ECON Ödülü

Ödüllerimiz

2007'den beri verilan ECON Ödülleri, Econ Yayınevi ve Handelsblatt Group tarafından düzenlenmekte olup, her yıl Almanca konuşulan ülkelerden üstün kurumsal iletişim için adayları ödüllendirmektedir. Kendini kanıtlamış iletişim uzmanlarından oluşan bir panel, tüm başvuruları inceler, değerlendirir ve ödülleri dağıtır. 2011'de uzmanlardan oluşan jüri paneli, düzenlediğimiz StaplerCup için 'PR faaliyetleri' kategorisinde bize Özel Ödül verdi. Bunun jüri paneli sözcüsü, '2005'ten beri Linde MH'nin forklift operatörleri yarışmasına odaklanan müthiş PR kampanyası bizi gerçekten etkiledi. Şirketin güçlü yanları, olağanüstü sempatik ve samimi bir şekilde aktarılmaktadır.' şeklinde özetledi. Sadece bir yıl sonra, bu kez Linde E1 elektrikli go-kart aracımızla ödülü tekrar aldık.

Intermedia Globe Altın Ödülü

Every year, the Television and Corporate Media Awards honor outstanding solutions in the fields of information, education, and entertainment at an international level. In 2019 at the 20th World Media Festival in Hamburg, our educational game City of Goods gained the Intermedia Globe Gold Award in the “learning programs” category. The game was created in collaboration with the German software company IMC and is used to train warehouse operatives.

GALAXY Ödülü

The international competition, held in the USA, is judged by a panel of members from the International Academy of Communications Arts and Sciences (IACAS) to find the best marketing events, advertising campaigns, PR or online activities. In 2013, we received the Gold Award for our StaplerCup in the “special events – product awareness” category.

PR Report Altın Ödülü

2003'ten beri her bahar, PR Report Ödülleri, profesyonel iletişim yönetiminde başarılı kampanyaları, projeleri ve bireyleri onurlandırdı. 2007 yılında StaplerCup ile 'Business to Business' kategorisinde yılın en başarılı PR projesi olarak Altın Ödül aldık.