Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH
En İnce Ayrıntısına Kadar Mükemmellik

H20 – H35 dizel, LPG ve CNG forkliftler

Denge ağırlıklı forkliftler için endüstri standartları yeniden tanımlandı: Lınde MH'nin H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftleri


Hangi endüstri olursa olsun, forkliftler çalışmadan orada çok fazla hareket olmaz. Ancak dijitalleşme, e-ticaret ve akıllı üretim ağları, forkliftler için her zamankinden daha büyük zorluklar oluşturuyor. Yeni H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forklift ile Linde MH, bu özellikleriyle yeni endüstri standartlarını tanımlıyor.

H20 diesel forklift truck in a quarry
Linde forklift truck transporting goods in a dark hall with light
Linde forklift truck driving between rolls of paper
Linde forklift truck loading a truck
Linde forklift truck stacking fully loaded pallets
Linde forklift truck stacking boxes
H20 diesel forklift truck in a quarry
Linde forklift truck transporting goods in a dark hall with light
Linde forklift truck driving between rolls of paper
Linde forklift truck loading a truck
Linde forklift truck stacking fully loaded pallets
Linde forklift truck stacking boxes

En yeni denge ağırlıklı forkliftler, Linde MH forkliftlerinin bütün özelliklerini barındırır — son derece güçlü, güvenli, kullanıcı dostu, sağlam ve çok yönlüdürler. Bu özelliklerin her biri sürekli olarak daha da geliştirildi. H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftler performans, ergonomi, güvenlik ve bağlantı standartlarını belirliyor ve bu nedenle gelecekte de malzeme akışı zorluklarına en uygun yanıtları sağlamaya devam edecek.

İnsan ve makine yekvücut çalışsın diye tasarlandı

Maksimum üretkenlik, operatör ve forklift arasında mükemmel etkileşimi gerektirir. Sonuç olarak, H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftler, operatör kabiniyle birlikte tamamen operatör ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlandı. Tüm sürüş ve asansör hareketlerini kontrol etmek için çift pedal konrol sistemi ve Linde Load Control'edn oluşan kanıtlanmış operasyon konsepti, forkliftlerin kullanımını kolay, hassas ve sezgisel hale getirir. Tüm kontrol elemanlarının akıllı düzeni, operatörün H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftin tüm kontrol elemanlarına minimum çaba ve maksimum hassasiyetle ulaşmasını ve çalıştırmasını sağlar. Bu, tüm vardiya boyunca neredeyse yorulmadan çalışmayı sağlar.

Bir depoda Linde forklift

Hidrostatik Transmisyon

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftin bakım gerektirmeyen hidrolik sistemi, endüstriyel motorun gücünü sürüş tekerleklerine ve kaldırma hidrolik sistemine kayıpsız aktarır. Bu nedenle hidrostatik transmisyon, hızlı yön değişiklikleri, hassas yük taşıma ve en dar alanlarda hassas manevra sağlar.

Yeni forkliftin operatör kabini — merkezden kaçık direksiyon

Merkezden Kaçık Direksiyon

H20 - H35 dizel forkliftin direksiyonu merkezden kaçık olarak yerleştirilmiştir. Bu, sol kol için omuz hareketlerini azaltır ve eklem aşınmasını önler. Pratiktir, kontrolü kolaydır ve bireysel olarak ayarlanabilir.

Yeni H20 – H35 dizel, LPG ve CNG forkliftte çift pedal kontrol sistemi

Çift Pedal Kontrol Sistemi

Çift pedal kontrol sistemi, her iki ayağın da pedallarla sürekli temas halinde olduğu için forkliftin olağanüstü hassasiyetle kontrol edilmesini sağlar. Sağ pedal, forklifti ileri, sol pedal ise geri hareket ettirir. Bu, operatöre forkliftin hareketleri hakkında doğrudan geri bildirim sağlar.

Yeni forkliftin operatör kabini

Linde Load Control

Linde Load Control, operatöre dizel, LPG ve CNG forkliftin tüm temel asansör işlevlerinin kontrolünü sağlar. Kumanda kolları, kol hareketlerini en aza indiren ve yorgunluğu önleyen ergonomik şekilli bir kolçağı üzerine yerleştirilmiştir. İsteğe bağlı ek düğmelere başka işlevler atanabilir.

Başüstü Konsolu, Overhead control element, including radio

Özelleştirilmiş Başüstü Konsolu

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftte farlar veya ısıtma gibi önemli fonksiyonlar baş üstü konsol üzerinden kontrol edilebilir. Dokuzuna aydınlatma ve tehlike uyarı işlevleri atanmış on bir düğme içerir. Gerisi operatör tarafından serbestçe özellşetirilebilir.

Kolay girişli Linde forklift

Zahmetsiz Giriş

H20 – H35 forkliftlerdeki alçak basamak, her yükseklikteki kişinin rahatça forklifte girip çıkabilmesini sağlar. Kaymaz bir basamak ve ergonomik bir tutamak ek bir destek sağlar.

Yeni forkliftin sürücü koltuğu

Maksimum Konforlu Koltuk

Standart operatör koltuğu, artık daha fazla boşluk payı ve daha konforlu çalışma sağlayan H20 – H35 dizel, LPG ve CNG forklift için daha da geliştirildi. On iki oturma seçeneği ile operatöre ek konfor sunarken postüral yaralanmalara karşı da koruma sağlar.

Linde forkliftin Operatör kabininin dış görünümü

Optimize Operatör Kabini

H20 – H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerin operatör kabini, özellikle bol miktarda baş ve diz mesafesi sağlar. Operatörü sürüş aksi,ve motorlarından ve asansörden kaynaklı titreşimlerin neden olduğu fiziksel stresten korumak için optimize edilmiştir.

Yeni forkliftin operatör kabini

Ferah Operatör Kabini

H20 – H35 dizel , LPG ve CNG forkliftin geniş kabini, operatöre optimum görüş sağlar. Geniş cam yüzeyler, operatöre dışarıda oturuyormuş hissi verir. Kabin içindeki ısıtma ve klima sistemi, sıcaklığı sadece birkaç dakika içinde hoş bir çalışma ortamı sağlayacak şekilde düzenler.

Güvenlik Standart olarak gelir

Güvenlik söz konusu olduğunda, hiçbir şey şansa bırakılamaz. Linde MH'nin 'Sıfır Kaza Vizyonu' - müşterilerin intralojistik aktivitelerinde kaza olmaması - en önemli hedeftir. Bu nedenle Linde MH, H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerde kaza riskini kalıcı olarak azaltabilecek her şeyi geliştirdi. Sofistike tasarım, mükemmel görüş ve çok sayıda uyarı ve destek sistemi, forkliftin içinde ve dışında optimum güvenlik hissi sağlar. Çünkü operatör ancak kendini güvende hissederse forkliftini maksimum verimlilikle kullanabilir.

Linde MH

Optimum Görüş Alanı

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerin şasisi, kabini ve asansörü, operatörünün yükü ve etrafını her yönden engelsiz bir şekilde görebilmesi için optimize edilmiştir. İnce asansör profilleri, daha dar A- Sütunu öne doğru görüşü iyileştirirken, ve isteğe bağlı güçlendirilmiş cam tavan, iyi bir tepe görüşü sağlar. Forkliftin her tarafındaki isteğe bağlı kameralar ise görüş alanını bambaşka bir seviyeye çıkarır.

Haydi forklifte binin: İçeriden 360° görüş açısını deneyimleyin!

Güvenlik için Tasarlandı

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftin pasif güvenliği sınıfındaki rakiplerine göre bile ilerdedir. Şasisi ve yan etekleri son derece sağlamdır ve çarpma koruması sağlar. Forkliftin düşük ağırlık merkezi ve yüksek sürüş aksı, olası devrilme riskini azaltır. Aynı zamanda, yukarıda konumlandırılmış tilt silindirleri ve burulmaya dayanıklı asansör profili tasarımı, güvenli ve hassas yük taşıma için yüksek bakiye kapasitesinin yanı sıra yüksek kaldırma yükseklikleri sağlar.


Kararlılık ve İyi Görüş Alanı

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerdeki çok sayıda güvenlik özelliği, operasyon hatalarının önlenmesine yardımcı olur. Park freninin otomatik olarak devreye girmesi, operatörün güvenli bir şekilde inebilmesi için forkliftin rampalarda ve yokuşlarda güvenli bir şekilde durmasını sağlar. Opsiyonel kabini olmayan tüm forkliftlerde ayrıca standart olarak elektronik emniyet kemeri izleme sistemi bulunur. Bu, forkliftin yalnızca operatör bağlı olmadığında daha yavaş hızda çalışmasını sağlar. Daha iyi görüş ve daha fazla güvenlik için H20 - H35'e ayrıca Linde LED Şeritleri, Linde Truck Spot ve Linde VertiLight gibi çok sayıda aydınlatma çözümleri de takılabilir.


Çalışkan İntralojistik Yardımcıları

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftler standart olarak Linde Curve Assist ile donatılmıştır. Sistem, operatör viraj alırken olası devrilme riskini azaltmak için sürüş hızını direksiyon açısına göre ayarlar. Linde Load Assist de forklifte standart olarak dahildir. Bu, devrilme kazaları riskini azaltmak için forkliftin bakiye yük kapasitesini belirler. Daha fazla güvenlik için Linde Safety Pilot ve Linde Safety Guard operatör destek sistemleri de takılabilir.

Linde H20 - H35

Gelecek için donatıldı: Ağ bağlantısı, dizel, LPG ve CNG forkliftlerle buluşuyor

Person at a computer—fleet planning

Veri, özellikle modern şirketlerin malzeme akışında geleceğin para birimidir. Bu nedenle H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerin tüm performans verileri yazılım kullanılarak analiz edilebilir. Standart olarak kurulan veri aktarım ünitesi, forkliftin Linde connect gibi filo yönetim sistemlerine kolayca entegre edilebileceği anlamına gelir. Bu, forkliftlerin daha verimli kullanılmasını, daha hassas bakım planlamasını ve daha güvenilir maliyet hesaplamasını sağlar.

Operasyon verilerinin izlenmesi

Dizel, LPG ve CNG forklift, çalışma saatleri gibi verileri düzenli olarak kaydeder ve bunları kablosuz olarak filo yönetim yazılımına iletir. Veri analizi, forkliftin nasıl kullanıldığı ve çalıştığı kapasite hakkında bilgi sağlar.

Güvenli veri iletimi

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forklift verileri mobil ağ veya Wi-Fi ile iletilir. Çoklu şifreleme, maksimum veri korumasını garanti eder. Durumun böyle olduğundan emin olmak için Linde MH, piyasadaki en güvenli bulut altyapılarından birini kullanır.

Arıza Teşhisi ve Bakım

Dijital hata kodları ve hata geçmişinin kaydı, forkliftin uzaktan arıza teşhisini sağlar. Gelecekte, yazılım güncellemelerini ve ek işlevleri 'buluttan' yüklemek mümkün olacak. Bu, forklifttlerin performansını ve işlevselliğini artırır ve forkliftinizi her zaman güncel tutar.

Maksimum Verimlilik: daha az plansız duruş süresi, daha iyi performans

H20 - 35 dizel, LPG ve CNG forkliftler, performans sınıflarında en verimli denge ağırlıklı forkliftlerdir. Bu, operatörü ve forklifti sezgisel olarak çalışan bir üniteye dönüştüren denenmiş ve test edilmiş hidrostatik transmisyon sistemi ile mümkün olmaktadır. Ancak aynı zamanda, onarımlar için plansız duruş sürelerini en aza indiren sağlam yapı ve servis dostu tasarım sayesindedir. Bu olağanüstü verimlilik, yeni H20 - H35 forkliftlerin toplam sahip olma maliyeti açısından rekabetten daha üstün olduğu gerçeğine de yansıyor.Optimum Yol Tutuş Performansı

Linde MH, denge ağırlıklı forkliftlerinin sürüş performansının hassas ve hassas kontrolünü sağlayan bir transmisyon sistemini mükemmelleştirmek için onlarca yıl harcadı. Bu üstün teknoloji, hidrostatik transmisyon sistemine dayanmaktadır.

Kapalı ve bakım gerektirmeyen hidrolik sistem, endüstriyel motorun gücünü sürüş tekerleklerine ve kaldırma hidrolik sistemine herhangi bir kayıp olmadan aktarır, bu da operatörün her çalışma durumunda tam olarak ihtiyaç duyduğu gücü alması anlamına gelir. Bu, minimum yakıt tüketimi ile birlikte maksimum yol tutuş performansını garanti eder. Linde MH dizel, LPG ve CNG forkliftler yıllardır piyasadaki en düşük emisyona sahip araçlardır. Yeni H20 - H35 forkliftler Euro 5 emisyon standardını da karşılayabilmektedir.


Bakım Bekleyebilir

Duruş süreleri ve bakım çalışmaları nedeniyle oluşan kesintiler, zaman ve paraya mal olur. H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerin sağlam yapısı ve servis dostu tasarımı, duruş sürelerini minimuma indirir. Güçlü yan etekler, çarpma koruması görevi görür ve olası çarpışma içeren kazaların neden olduğu hasarı önler. Yeni endüstriyel motor son derece sağlamdır. Örneğin, genellikle otomotiv motorlarında kullanılan tahrik kayışları yerine, az bakım gerektiren düz dişliler kullanılır. Dahası, Linde Engine Protection System (LEPS) motoru sürekli izler ve aşırı yüklenmeye karşı korur.

Hızlı ve kolay bakım için, çıkarılabilir kapaklar ve daha uzun servis aralıkları ile önemli bileşenlere erişim kolaylaştırıldıve kapsamlı arıza izlemeyle daha hızlı arıza tespiti sağlar. Ayrıca, forkliftin yazılımı ilk teşhisin yapılabilmesi için hata kodlarını iletir. Bu, servis teknisyeninin onarım çalışması için gerekli yedek parçaları hemen yanlarına almasını mümkün kılar.


Bu Forklift İşe Yarıyor

H20 - 35 dizel, LPG ve CNG forkliftleri tasarlarken maksimum verimliliğe odaklanma, performans verileriyle de açıkça gösterilmektedir. Sertifikalı bir performans testi, forkliftlerin aynı miktarda taşınan yük için daha az zaman aldığını ve aynı zamanda daha az yakıt tükettiğini gösteriyor. Model hesaplamaları, forkliftlerin, 20.000 çalışma saatini aşan çalışma sürelerinde bile en iyi toplam işletme maliyetini elde ettiğini göstermektedir. Forkliftin performansının yanı sıra bakım ve personel maliyetleri de dikkate alınır.

İlk Bakışta Avantajları

Kanıtlanmış Operasyon Konsepti

Kanıtlanmış Linde Load Control ve çift pedal sistemi, H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerin hızlı ve hassas yük taşımasının temelini oluşturur.

Ergonomik Operatör Kabini

Forkliftlerin operatör kabini, operatör üzerindeki fiziksel stresi en aza indirir ve tüm vardiya boyunca yorulmadan çalışmalarını sağlar.

Optimum Görüş Alanı

Tüm yönlerde net bir görüş, yükün taşınmasında güvenliği artırır ve bu da verimliliği belirgin şekilde artırır.

Güçlü Şasi

H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftlerin onarım gerektirme olasılığı daha düşüktür ve son derece az bakım gerektirir. Bu, forkliftlerin yüksek verimliliğini sağlar ve birim saat çalışma maliyetini azaltır.

Kolay servis için tasarlandı

Önemli bileşenlere kolay erişim, servis teknisyenlerinin işlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayarak arıza teşhis maliyetlerini azaltır.

Mükemmel yapılandırılabilir

H20 - H35 dizel , LPG ve CNG forkliftler için standart ve isteğe bağlı donanımlar olarak sağlanan geniş yelpazesi, forkliftin özel uygulamalara ve gereksinimlere göre özelleştirilmesini sağlar.

Ağ Bağlantısı Standart

Dijital ağ, H20 - H35 dizel, LPG ve CNG forkliftin durumunun ve kullanımının analiz edilmesini sağlar. Bu nedenle gerekli bakım çalışmaları en uygun şekilde planlanabilir ve maliyetler verimli bir şekilde hesaplanabilir.

Müşteri Referansları

Bir kamyonu boşaltan yeni H20 dizel forklift
Linde MH H30 dizel forklift hidrostatik sürüş