Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Filo yöneticisi bilgisayardaki Linde MH’nin connect:desk filo yönetim sistemini kullanırken
connect:desk

Kendi Bilgi İşlem Altyapınızda Dijital Filo Yönetimi

Linde MH'nin connect:desk Filo Yönetim Sistemiyle, tüm filodaki ekipmanların verilerine zahmetsizce erişim sağlayabilirsiniz. Yazılım, ekipman ve operatör verilerini yönetmek için kullanılmakla kalmayıp, analiz ve raporların zahmetsizce oluşturulmasını da sağlar.

Ekipman ve operatör yönetiminden bakım ve iş atama planlamasına, tüm ekipman verilerinin izlenmesine ve analizine kadar connect:desk, filo yönetiminizin merkezidir. Yazılım kullanıcı dostu olup, bu sayede hem deneyimli filo yöneticileri hem de pratik verilere ulaşım sağlamak isteyen kullanıcılar için de uygundur.

Güncel yazılım versiyonu:

connect:desk 2.6.4

connect:composer 2.3.11

Esnek ve Değişken Fonksiyon Modülleri

Filo yönetim sistemleri için gereksinimler genellikle çok spesifiktir: Her işletme, endüstriyel ekipmanlar için farklı bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu sayede Linde connect'in bireysel fonksiyonel modüllerini, işletmenin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan bir sistem oluşturmak için birleştirebilmektedir.

connect:ac (Erişim Kontrol Modülü) aracılığıyla filo yöneticileri, operatörlerin filodaki hangi ekipmanlara erişimi olduğunu kontrol eder. Her görev atamasından önce güvenli ve kolay bir ekipman kontrolüne izin verir. connect:dt (Hasar Tespit Modülü) aracılığıyla filonuzdaki ekipmanların sürüş sürelerini, kazalarını ve hasarlarını belgeleyebilmektedir. connect:an (Kullanım Analiz Modülü) aracılığıyla filo yöneticileri, filolarının kapasite kullanımını ve performansını analiz edebilir ve izleyebilirler. Modül ayrıca akü durumunu değerlendirir ve olası işletim hatalarını tespit eder. connect:zi (Alan Yönetim Modülü) aracılığıyla endüstriyel ekipmanların dünya genelinde çeşitli lokasyonlardaki konumlarını izlemek mümkündür. Buna ek olarak depo ve üretim alanlarında sürüş anında ekipmanların hız ayarlamaları ile güvenlik bölgelerini tanımlamak da mümkündür.

Detaylı bir şekilde Linde connect:desk

Linde MH’nin connect:desk filo yönetim yazılımının kontrol paneli, programın iletişim merkezidir.

Detaylı Kontrol Paneli

Kontrol paneli, connect:desk için iletişim merkezi görevi görür. Filo yöneticileri, filolarını izlemek ve incelemek için takvim, ekipman bildirimleri ve erişimleri gibi bireysel olarak uyarlanabilir ikonlar kullanabilir. Gerekirse tüm mesajlar doğrudan e-posta ile kendilerine iletilir.

Linde MH’nin connect:desk filo yönetimi yazılımının organizasyon alanında operatör, iş yeri, atanan forkliftler ve diğer bilgiler düzenlenir.

Kolay Organizasyon

Organizasyon alanında filo yöneticileri; operatörü, iş yerini, atanan ekipmanları ve diğer verileri düzenleyebilir. Hiyerarşik olarak yapılandırılmış liste ekranı, organize yapısına genel bir bakış sunar ve erişim ve kullanım izinlerinin atanmasını ve yönetimini kolaylaştırır.

Linde MH’nin connect:desk filo yönetimi yazılımının yönetim alanında büyük miktarda veri yönetilir.

Detaylı Yönetim

Tablolar, ayrıntılı görünümler ve çeşitli girdi ögeleri, büyük miktarda verinin esnek bir şekilde görüntülenmesini, bakımını ve genişletilmesini sağlar. Örneğin operatör belgesi, eğitim ve sağlık kontrollerini kolayca yönetmek mümkündür.

Linde MH’nin connect:desk filo yönetimi yazılımının bölgeler alanındaki bölge alanlarını ve koridor erişimlerini planlar.

Alanlar

Filo Yöneticilerinin, tesislerinde geçiş alanları, dat koridorlar, yakın yaya geçişleri, genişleyen alanlar gibi kritik bölgeleri işaretlemelerine ve yine bu bölgelerde gerektiğinde otomatik hız ayarlamalarını tanımlamak için kendi koridor veya tesis planlarını kullanmaktadır. Örneğin ekipman hızı, geçişlerde veya dar koridorlarda hedeflenen hız ile sınırlandırılarak güvenlik arttırılır.

Raporlar ve Analizlerle Şeffaflık

Ekipman filosundaki kapsamlı verilere dayanarak connect:desk filo, özel alanlar, ekipmanlar veya operatörler hakkında 30 interaktif raporu anında listelemek için kullanılabilir. Veriler, anlaşılır şekilde düzenlenmiş diyagram ve tablolarda görüntülenir. Bu, filo yöneticilerinin hangi ekpmanı kimin, ne zaman ve nasıl kullandığını tam olarak bilmelerini sağlar. Toplam dört rapor kategorisi vardır:

Dijital Kayıt Defteri

Dijital Kayıt Defteri, her ekipman için kaydedilen tüm olaylara genel bir bakış sağlar. Operasyon öncesi kontrol tablosu, seçilen ekipmanlar için yapılan tüm operasyon öncesi kontrollerin yanı sıra operatörlerden gelen ilgili cevapları listeler. Etkileşimli diyagramlar, göze çarpan akü şarj durumlarını ve çıkış durumlarını göstermesinin yanı sıra bunları operatör ve ekipmana göre gruplandırılabilir.

Kullanım Raporu

Kullanım analizi, tüm ekipmanların kullanımına ve kapasite kullanımına genel bir bakış sağlar. Etkileşimli diyagram, operatörlerin seçilen ekipmanları ne kadar süre ve ne amaçla kullandığını gösterir. Ayrıca şok değerlerini, akü şarj durumunun ilerlemesini ve bölge geçişlerinin dağılımını listeler.

Servis Raporu

Servis alanı tüm filodaki ekipmanların servis ve bakım tarihlerini listeler. Buna dayanarak filo yöneticileri, bakım tarihlerini hedeflenen şekilde toparlayabilir ve maliyetleri azaltabilir.

Koordinasyon Raporu

Koordinasyon raporu, tüm ekipmanların kullanımına ve kapasite kullanımına ek olarak operatörler hakkında veri sağlar. Ekipman dağılımı; üretici, ekipman tipi ve diğer kriterlere göre düzenlenen tüm filonun bileşimine genel bir bakış sağlar. Filo, en önemli özelliklerine sahip tüm ekipmanları listeler. Operatörler için yapılan ve öne çıkan tüm eğitimler, operatör eğitimi altında bulunabilir.

Doğru Altyapı – İletişim Teknolojileri

WLAN

Veriler, doğrudan forkliftten WLAN ağı içindeki veri tabanına iletilir.

Mobil İletişim

Veriler mobil iletişim ağı üzerinden veri tabanına gönderilir.