Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH’nin akülü ve platformlu çekicileri
Yüklerin Hızlı Taşınabilmesi İçin Ergonomik Taşıma Çözümleri

Çekici

Her Çalışma Alanında Yüklerin Taşınması

Akülü çekiciler ile taşıma işlemlerinin verimliliği, zor alanlarda kanıtlanmıştır: dar koridorlar, küçük yükleme alanları, dik rampalar veya engebeli yüzeyler, çalışmayı zorlaştırır ve sürücüye üzerinde baskı kurar. Linde MH’nin akülü çekicileri, bu gereksinimleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve bu nedenle yüksek iş hacmi sağlar. Modern direksiyon sistemleri, hassas sürüş manevraları ve küçük dönme çapı sağlar.

Kapsamlı olarak süspansiyonlu sürücü iş istasyonları, operatörlerin yorulmadan çalışabilmelerini sağlar. Buna ek olarak birçok araç, herhangi bir sürüş durumunda daha fazla güvenlik için birkaç fren sistemine sahiptir. Linde MH’nin akülü çekicileri ve platformlu çekicileri 3 ila 25 ton arasında. Ayrı platformlara sahip büyük çekiciler de iki tona kadar yük taşıyabilir.

Her Uygulama İçin Geniş Model Portföyü

Küçük P20 yaya kumandalı akülü çekici, 25 metrik ton çekme kapasitesine sahip büyük P250 platformlu çekiciye kadar Linde MH, bireysel özelliklere ve performans değerlerine sahip çok çeşitli çekiciler sunmaktadır. Modele bağlı olarak, akülü çekiciler, geniş değildir ve bu nedenle çok dar koridorlar için idealdir; özellikle, engebeli yüzeyler için iyi sönümlenmiştir veya sağlam operatör kabinlerinin kullanımı sayesinde daha güvenlidir. Linde MH, yüklerin verimli bir şekilde taşınması için temel bir gereklilik olan herhangi bir taşıma görevi ve çalışma sahası için doğru modeli sunar.

Önce Güvenlik

Son derece ağır yükler, dar koridorlar, sınırlı işlemler, hızlı bir şekilde kazaya neden olabilir. Bu nedenle Linde MH’nin akülü çekicileri, operatörü ve yükü güvenilir bir şekilde koruyan güvenlik teknolojisi ile donatılmıştır. Örneğin frenler: Birçok çekici, farklı sürüş durumları için birkaç fren sistemine sahiptir. Akülü çekici, her zaman hızlıca durmadığından; örneğin fren, eğimli bir yüzeyde yukarı doğru sürerken, yük çekicisinin geriye doğru yuvarlanmasını önler. Çift kavramalı direksiyon kontrolü, akülü çekici modellerinin güvenliği için de önemlidir. Operatör direksiyon kullanırken daima çekici konturu içinde hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Ve en önemlisi, Linde MH’nin tüm akülü çekicileri ve platformlu çekicileri, operatörün vücudunu koruyan sağlam bir şasiye sahiptir.

Odak Noktası: Operatör Sağlığı

Akülü çekici operatörleri, genellikle çekicinin içinde oldukça fazla zaman geçirir. Odaklanabilmeleri ve çok hızlı yorulmamaları için Linde MH, tamamen süspansiyonlu ve ergonomik iş istasyonlarına güvenmektedir. Bu nedenle, büyük platformlu çekicilerin kabinleri, salınımlı olarak monte edilir. Daha küçük akülü çekiciler, süspansiyonlu zemin döşemesine sahip, tamamen asılı operatör platformlarına sahiptir. Bu, güçlü şokların ve titreşimlerin operatöre nadiren ulaştığı anlamına gelir. Tüm çekiciler ayrıca ergonomik kontrol ve tasarım elemanları ile donatılmıştır. Örneğin bunlar, daha küçük akülü çekicilerde kullanımı kolay çift kavramalı direksiyon kontrolünü veya kabinli çekicilerde öngörüyle düzenlenmiş kontrol elemanlarını içerir. Operatör direksiyon ve koltukları ihtiyaçlarına göre ayarlayabilir. Düşük giriş yükseklikleri çekiciye erişimi kolaylaştırır.

Linde MH’nin akülü çekicileri

Manevrayı Kolaylaştırır

Üç faktör, akülü çekicinin ne kadar iyi yönlendirilebileceğini etkilemede çok önemli bir yere sahiptir: dış boyutlar, dönme çapı ve direksiyonun hassasiyeti. Bu nedenle Linde MH'nin akülü ve platformlu çekicileri, dar koridorlarda daha kolay hareket edilmesini sağlayan özellikle kompakt bir yapıya sahiptir. Buna ek olarak, akülü ve platformlu çekiciler, özellikle dar dönme çapına sahiptir. Bu, hassas ve yumuşak hidrolik direksiyonu ile zorlu sürüş manevralarının zorluğu ortadan kalkar.

5 kat daha verimli

Daha Hızlı

Yükü olan veya olmayan tüm akülü çekiciler ve platformlu çekiciler, en yüksek hızlarına hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaşır. Yüksek bir çekme kuvveti sayesinde artan iş hacmi ile başa çıkabilir.

Daha Güvenli

Birçok çekicide, birbirini tamamlayan ve herhangi bir sürüş durumunda güvenliği sağlayan çeşitli fren sistemleri kullanılır.

Daha Sağlam

İster sağlam bir çelik şasi ister bakım gerektirmeyen üç fazlı bir motor olsun, Linde MH’nin akülü çekicileri düşük yaşam döngüsü maliyetleri için sağlam teknolojiye sahiptir.

Daha Kolay Servis

Tüm akülü çekiciler ve platformlu çekiciler CAN otobüs bağlantısına sahiptir. Bunu kullanarak, servis teknisyenleri dizüstü bilgisayarlarını bağlar, verileri kontrol eder ve çekiciyi sahadaki belirli çalışma koşullarına göre ayarlar.

Daha Sağlıklı

Direksiyon ve koltuğun (veya sırt kısmı) yüksekliği ayarlanabilir ve operatörün ihtiyaçlarına tam olarak uyarlanabilir.

Daha Fazla Konfor, Verimlilik ve Güvenlik İçin Yenilikler

Linde MH, kontrol ünitesi aracılığıyla çekiş ve fren sisteminin tüm bileşenlerini sürekli olarak geliştirmektedir. Bu da ulaşım sürecini daha verimli, konforlu ve güvenli hale getiren yeniliklere olanak tanımaktadır. Sürüş özellikleri için örnek: P30 C ve P50 C akülü çekicilerinde kontrol konsolu, sırt kısmı ve operatör platformu, U şeklinde bir ünite oluşturur. Bu, operatör ve çekici arasındaki tüm temas noktalarının sürekli olarak iyi sönümlendiği anlamına gelir. Güçlü şoklar, nadiren operatöre ulaşır. Büyük platformlu çekiciler, kabin tamamen hidrolik salınımlı elemanlar üzerinde konumlandırıldığı için benzer kalitededir. Bu, operatörün daha uzun süre odaklanabileceği ve daha yavaş yorulacağı anlamına gelir.

Her Uygulamaya Özel Çekiciler

Linde MH, akülü çekicileri, özelleştirilmiş bir şekilde inşa eder. Kapılı ve kapısız kabinler ve gövdeli ve gövdesiz platformlar büyük çekiciler için mevcuttur. Seçilene bağlı olarak tamamen farklı çekiciler, aynı temel model baz alınarak üretilmektedir. Ek olarak, BT teknolojisi için çeşitli tekerlekler, çekme aksamı, aydınlatma sistemleri, şarj bağlantıları, tutma sistemleri ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Tamamlandıktan sonra, bitmiş çekici çözümü ideal olarak kullanıma uygundur ve bu, yüklerin A noktasından B noktasına hızlı ve sorunsuz bir şekilde taşınmasını sağlar.

Akülü ve Platformlu Çekiciler

MP13

MP13, kullanıcılarına fiziksel rahatlık sunarak güvenli ve verimli malzeme transferi sağlar. 1300 kg'a kadar yük çekme kabiliyeti, kompakt tasarım ve kullanım kolaylığıyla ön plana çıkar.

Detaylı bilgi için

P20, W04

Linde MH’nin P20 elektrikli çekici ve W04 platformlu çekicisi, dar koridorlarda hızlı ve kolay taşıma sağlar.

Detaylı bilgi için

P40 - P60 C

Linde MH’nin P40 – P60 C elektrikli çekici modelleri, 4 ila 6 ton arasındaki yükleri çekmek için kompakt, güçlü ve çok yönlü araçlardır.

Detaylı bilgi için

P60 - P80, W08

P60 – P80 koltuklu çekiciler ve W08 platform çekici yüksek çekiş gücüne ve küçük dönüş açılarına sahiptir. Bu sayede hızlı ve esnek işlemler sağlar.

Detaylı bilgi için

P120 - P350

P120 – P350 elektrikli çekici modeli, 35 tona kadar yükleri taşır ve yüksek performanslarının yanı sıra özel ergonomik ve güvenlik özellikleriyle öne çıkar.

Detaylı bilgi için

W20 - W30

W20 – W30 elektrikli çekici, manevra kabiliyetleri sayesinde üç tona kadar olan ağır yükleri üretim alanları ve depolarda kolaylıkla taşır.

Detaylı bilgi için