Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH römork sistemi üretim hattında
Modern Üretimle Senkonize

Römork Sistemleri

Modüler, Esnek ve Uygun Çözüm

Modern endüstriyel üretim, malzemelerin montaj hatlarına zamanında ve sıralı bir şekilde teslim edilmesi için süreçlerin mükemmel bir şekilde koordine edilmesine bağlıdır. Sonuç olarak, üretim sırasındaki malzeme akışı belirleyici bir karlılık faktörü haline geldi. Linde MH, lojistik tren çerçeveleri LT10 – LT20 ile, şirket binaları içinde uzun mesafelerde malzemelerin senkronize şekilde taşınmasını mümkün olduğunca verimli ve esnek bir şekilde sağlamak için özel müşteri gereksinimlerine özel çözümler sunar. Lojistik trenler, Linde'nin forklift ve depo taşıma ekipmanı portföyünü tamamlar ve yük taşıyıcılarını makaralı veya paletli taşımak için her biri farklı treyler modülleriyle birleştirilebilen çekicilerden oluşur. Römork modülü başına 2.000 kg’ye kadar yüklenebilirler ve daha fazla yükü daha hızlı taşıdıkları için 150m'den başlayan dahili taşıma mesafeleri için idealdir. Linde lojistik trenlerinin maliyet etkinliği, malzeme akışının standartlaştırılmasından, personel ve malzemeler için artan güvenlikten ve treyler modüllerinin kaldırabileceği, akla gelebilecek her türlü yükün veya malın taşınmasına izin vererek, paletler, iskelet kutuları veya bireysel öğeler. Tüm Linde Lojistik Tren modelleri, yüksek devrilme ve yön stabilitesi ve küçük dönüş yarıçapı ile karakterize edilir.

Linde lojistik trenlerle artan verimlilik

Odak: İstiflemede Verimlilik

Linde römork sistemlerinin ana avantajları, hızlı ve doğru istiflenmesinin yanı sıra, römork modüllerinin şirket içinde taşınacak her tür yük için hızlı bir şekilde uyarlanabilme esnekliğidir. Her biri minimum dönüş çapına sahip olup, en sınırlı alanlarda bile kullanılabilirler. Tüm Linde römorkları, taşıma için arabaları yükseltmek ve ardından boşaltma için tekrar alçaltmak için bir kaldırma işleviyle donatılmış çeşitli yükleme çerçeveleri ile çalışır. Bu, Linde römork sistemleriyle malzeme taşımacılığını yalnızca etkili ve hızlı değil, aynı zamanda tekli taşımalardan daha güvenli ve enerji açısından daha verimli hale getirir.

Esnek Kombinasyon

Farklı ve özgürce birleştirilebilir çerçeveler, tipik olarak şirket içinde taşınması gereken her türlü yükü hızlı ve kolay bir şekilde kabul edebilir. Standart bir özellik olarak bir yük kilitleme mekanizması ile otomatik olarak sabitlenecek olan farklı arabalar ve tekerlekli raflarla yüklenebilirler.

Linde MH

Güvenlik ve Ergonomi

Tekli taşımalar, alanın genellikle dar olduğu üretim ortamlarında çok fazla trafiğe neden olur. Sonuç olarak, Linde römork sistemi sadece operatörün kendisi için güvenli bir operasyon sunmakla kalmıyor, aynı zamanda iç trafiği de azaltıyor. Ayrıca, römork sistemi sadece düz hareket eder ve minimum alan gerekmesi için yük değişimi için menzil dışına veya dönüşe ihtiyaç duymaz. Yükler, operatörün arkasında bulunur ve tamamen sabitlenir, böylece özgür bir çepeçevre görüş ile tamamen sürüşe odaklanabilir. Tüm römork sisteminin tamamı bir immobilizer ile sabitlenir ve tüm yük çerçeveleri kaldırılana kadar hareket edemez. Yer seviyesinde kolay yükleme ve boşaltma işlemi, yerleştirmeden sonra otomatik kilitlemeli mekanik yük koruması ile birlikte ekipmanını herhangi bir malzeme tedarik zincirinin etkili bir parçası haline getirir. Çekiciler, devrilme kazalarını önlemeye yardımcı olmak için viraj alırken hızı otomatik olarak sınırlayan bir sürücü yardım sistemine sahiptir. Tüm Linde römork sistemindeki römork modülleri veri kablosu ile birbirine ve çekiciye bağlanır. Bu, operatörün tüm römorklar için kaldırma işlevini kabinden merkezi olarak çalıştırabileceği anlamına gelir. Tüm yük çerçevelerinin taşıma için kaldırılıp kaldırılmadığını bir bakışta görebilir.

Doğru Yönlendirme ve Kolay İstifleme

Römork sistemini mümkün olduğunca doğru yönlendirebilmek için tüm römorklar dört tekerlekten yönlendirme ile donatılmıştır. Bu, örneğin üretim hatları arasındaki dar alanda, dört römorkla bile son derece küçük dönüş dairelerinin elde edilmesini sağlar. Linde römork sistemindeki römork modüllerinin tekerlekleri, dingilleri yatırmak için takılmıştır. Bu, yüklerin mümkün olduğunca az hasar riski ile taşınmasını sağlar. Köprü şeklinde çerçeveli özel bir römork kullanılarak taşınacak yükler her iki taraftan da yüklenebilir veya boşaltılabilir. Hareketli orta destek, farklı yük boyutlarının esnek bir şekilde taşınmasını sağlar. Tüm römorklar, taşınan yükün sorunsuz bir şekilde kaldırılmasını sağlayan hassas ve sessiz bir kaldırma mekanizması ile donatılmıştır.

Gelecek Onaylı

Linde römork sisteminde gelecek zaten inşa edilmiştir. Dijital olarak kontrol edilen üretim süreçlerinde, malzeme lojistiğinde hassasiyet ve dakiklik gereksinimleri sürekli olarak artmaktadır. Yüklerin mümkün olduğunca verimli bir şekilde taşınmasını sağlamak için makinelerin, yüklerin ve taşıma sistemlerinin birbirleriyle iletişim kurduğu ağ bağlantılı lojistik konseptleri gereklidir. Bu yöndeki bir sonraki adım, merkezi olarak kontrol edilen üretim alanları etrafında otonom olarak hareket eden römork sistemidir. Linde römork sistemi halihazırda güçlü sensörler, aktüatörler ve uygun çözümlerin uygulanabileceği kontrol sistemleri ile donatılmıştır. Linde MH'nin römorkör kılavuz sistemi, sürüş emirlerini koordine eder ve operatörlere en uygun rotaları sağlar. Yazılımın kontrol paneli bir bakışta tüm gerekli bilgileri gösterir ve süreç optimizasyonu için analizler sağlar.

5 kat daha fazla verim

Daha Etkili

Linde römork sistemi, büyük hacimlerde malzeme taşıyabildiği ve taşıyabildiği için uygun maliyetli çalışır. Bu onları eş zamanlı üretimde kullanım için ideal kılar.

Daha Güvenli

Linde römork sistemi güvenlik için bir immobilizer ile donatılmıştır: Römork modüllerindeki tüm yük çerçeveleri kaldırılmadan trenler hareket ettirilemez.

Daha Az Maliyet

8.000 kg'ye kadar yük kaldıran römork sistemi, operasyon başına çok miktarda malzeme taşır ve bu da onları intralojistik için özellikle ekonomik bir seçenek haline getirir.

Daha Dikkatli

Linde römork sistemi, isteğe bağlı olarak süspansiyon ve yumuşak bir kaldırma mekanizması ile donatılmıştır. Bu, yükleri bina içinde sarsmadan hareket ettirmelerini sağlar.

Daha Konforlu

Linde römork sistemi iş yerlerinde maksimum konfor sağlar. Ayrıca, çeşitli römorkların kaldırma mekanizmalarının her biri ayak sensörü ile çalıştırılabilir.

Terzi Usulü Ekipman

Hiçbir iki Linde römork sistemi tam olarak aynı değildir. Standart donanıma ek olarak, üç modelin her biri, çeşitli römorklar için isteğe bağlı hava koşullarına karşı korumanın çok ötesine geçen ve ayrıca isteğe bağlı kilitler ve aydınlatma sunan çeşitli ek özelliklerle donatılabilir. Ayrıca, taşınacak taşıma ekipmanlarıyla ilgili çeşitli müşteri gereksinimleri esnek bir şekilde karşılanabilir. Linde kırmızısı dışındaki renklerde özel boya isteğe bağlı olarak mevcuttur.

LINDE MH'den Römork Sistemi

LT10 - LT20

Linde MH'nin LT10 – LT20 lojistik tren, mükemmel manevra kabiliyeti ve esnek uygulamaları ile karakterize edilir.

Detaylı bilgi için