Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Römork LT10 – LT20

Geleceğin lojistik çekicileri

Dar Koridorlarda Hızlı Geçiş

Linde'nin LT10 – LT20 lojistik trenleri, bir depodan birkaç üretim hattına kadar uzun mesafelerde büyük miktarlardaki malzemelerin yatay olarak taşınması için verimli bir çözümdür. Orta destekli C-Şasi, B-Şasi ve B-Şasi olmak üzere üç şasi çeşidi sırasıyla 2.000 kilograma, 1.000 kilograma ve 1.600 kilograma kadar yük taşıyabilir ve farklı yükleri tek bir trende birleştirme esnekliği sunar. Paletler, kafesler veya kasalar olsun, şasi başına 2.000 kilograma kadar olan yükleri, dar koridorlarda ve dar virajlarda bile hızlı, çevik ve dengeli bir şekilde manevra yapar. Şasiler manuel veya otonom bir akülü çekiciyle çekilebilir. Linde MH, dijital olarak kontrol edilen süreçlere entegrasyon ve trenlerin verimli kullanılmasını sağlamak için isteğe bağlı bir çekici kılavuz sistemi ile müşterilerini destekler.

Özellikler

Güvenlik

Taşınan yükün emniyetli olmasını sağlamak için, hareket kilidi nedeniyle şasiler indirildiğinde ve hareket halindeyken kaldırma işlevi devre dışı bırakıldığında trenin çalıştırılması mümkün değildir. Her şasi ayrıca, hareket sırasında yükü şasiler üzerinde güvenli bir şekilde tutan mekanik bir kilitleme cihazı ile donatılmıştır. Şasiye bir yük yerleştirildiğinde, kilit otomatik olarak kapanır. Çatalların patentli kaldırma mekanizması, ağır yüklerde bile yüklü tüm arabalar için aynı yerden yükseklik sağlayan bir yatırma işlevine sahiptir. Dört tekerlekten direksiyon, hassas bir izleme davranışı sağlar ve şasi dışarı çekilmesini önler, bu da operasyonel trafikte güvenliği artırır.

 • Tüm şasilerde yük kilitleme, taşınan yükleri korur
 • Şasiler indirilirken hareketi önleme
 • Hareket sırasında devre dışı bırakma işlevi
 • En yüksek taşıma yüklerinde bile aynı yerden yükseklik için çatalların yatırma işlevi
 • Dört tekerlekten yönlendirme, şasilerden dışarı çıkmadan hassas izleme davranışı sağlar

Ergonomi

Lojistik tren, yer seviyesinde yükleme ve boşaltma yoluyla yük taşıma için ergonomik bir çözüm sunar. Linde lojistik trenlerinin tüm şasi modülleri, veri kabloları aracılığıyla birbirine ve akülü çekiciye bağlanır. Kaldırma işlevi, tüm şasiler için aynı anda ve her şasi için ayrı ayrı kontrol edilebilir. C-Şasi içindeki ergonomik bırakma mekanizması, operatör kilidi yaya olarak bıraktığı anda yükü arkadan uzaklaştırır. Köprü-şasiler için yükün her iki taraftan da kaldırılmasını sağlayan bir seçenek mevcuttur. Bu, operatörün iş yükünü azaltan yük taşıyıcıyı şasiden itmesine olanak tanır. Sadece bu değil. Ancak lojistik trenler elektrikli kaldırma işlevi sayesinde sessiz çalışır.

 • Eşzamanlı ve ayrık kaldırma yoluyla operatör desteği
 • C-şasideki ergonomik bırakma mekanizması ve Köprü-şasideki isteğe bağlı itme, ağır yüklerin taşınmasını kolaylaştırır
 • Düşük gürültü emisyonu

Taşıma

Şasiler, mekanik bir dört tekerlekten direksiyon ile donatılmıştır. Bu, lojistik trenlerin son derece hassas bir şekilde manevra yapmasını sağlar. Küçük dönüş çapları, yön stabilitesi ve devrilme stabilitesi ile karakterize edilirler. Şasi modülleri, taşıma için otomatik olarak kaldırılan ve boşaltma için tekrar indirilen, ayarlanabilir orta destekli C-, Köprü- ve Köprü-şasiler olarak mevcuttur. Bu, yükleme ve boşaltmayı hızlandırır. Orta desteği hareket ettirerek farklı yük boyutları tek bir şaside taşınabilir. Patentli kaldırma profili mekanizması ayrıca paletlerin, örneğin bir transpalet ile şasiye yerleştirilmiş olması durumunda, paletlerin bir tekerlekli yük taşıyıcısı olmadan alınmasına da olanak tanır. İsteğe bağlı akülü çekici yönlendirme sistemi, en uygun rotayı belirler, hata oranlarını ve eğitim sürelerini azaltır ve sipariş değişikliklerine gerçek zamanlı olarak yanıt verir.

 • Küçük dönüş çapları ve yüksek dönüş dengesi için dört tekerlekten direksiyon
 • Yükleme ve boşaltmada hızlı kaldırma işlevi
 • Hareketli orta destek sayesinde farklı yük tiplerine uyum
 • Patentli kaldırma profili mekanizması, paletlerin tekerlekli bir yük taşıyıcısı olmadan taşınmasını sağlar
 • Dijital süreçlere entegrasyon için isteğe bağlı akülü çekici kılavuz sistemi

Servis

Bağlı şasilerin mevcut durumu, operatör kabinindeki dokunmatik ekranda görüntülenir. Şasilerdeki kaldırma motorları, her durumda güvenli nakliyeyi garanti etmek için bakım gerektirmez ve elektrikle izlenir. Çeki demiri, bağlantı topuzu kancasıyla birlikte neredeyse aşınmaz. Merkezi bir yük alanına sahip iki akslı tasarım, bakım için kolay erişim de sağlar. Her şasi kendi saat sayacı ile donatılmıştır. Bu, akülü çekici ve şasilerin genel kombinasyonu için bakım planlamasını kolaylaştırır. Önceden tanımlanmış işlevlere sahip standartlaştırılmış arayüzler, şasilerin herhangi bir zamanda güçlendirmeye gerek kalmadan manuel veya otonom akülü çekicilerle birlikte kullanılmasına olanak tanır.

 • Dokunmatik ekranda görüntülenen her şasinin mevcut durumu
 • Bakım gerektirmeyen ve elektronik olarak izlenen asansör motorları
 • Büyük ölçüde aşınmasız kumanda kolları ve kaplinler
 • Şasilerin kolay erişilebilir ve az bakım gerektiren tasarımı
 • Her şasi için saat sayacı, bakım planlamasını kolaylaştırır
 • Standartlaştırılmış arayüzler aracılığıyla otomasyona hazır

Videolar ve Görseller

Linde Lojistik Tren Çözümleri

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Kaldırma işlevi Toplam uzunluk, çatal dahil Toplam genişlik
LT10-B 1,0 (t) 60 / 50 (mm) Elektrik 4050 / 2950 (mm) 1470 (mm)
LT10-BM 1,0 (t) 60 / 50 (mm) Elektrik 4350 / 3250 (mm) 1470 (mm)
LT16-BM 1,6 (t) 60 / 50 (mm) Elektrik 4350 / 3250 (mm) 1470 (mm)

İsteğe Bağlı Donanım

Linde MH

Şasi Açma Yönü

C-şasilerin standart açılış tarafı sağ taraftır. İsteğe bağlı olarak, yük değişimi için sürüş yönünde sol taraf da seçilebilir.

Linde MH

Orta Destek

Köprü-şasi, sürüş yönünün tersine gerekli konuma hareket ettirilebilen esnek bir orta destek ile donatılabilir. Bu, farklı yük boyutlarının tek bir şasi tipiyle taşınmasına olanak tanır.

Linde MH

SE Lastikler

Dış mekan uygulamaları için çerçeveler, 250 mm çapında ve 85 mm veya 130 mm genişliğinde sağlam süper elastik (SE) lastiklerle donatılabilir. Bu lastikler tamamen süspansedir, bu da onları titreşimlere karşı mükemmel şekilde uygun hale getirir.

Linde MH

Kaldırma Yükseklikleri

Standart kaldırma yüksekliği 50 mm'dir ve bu, çoğu iç mekan uygulaması için mükemmel şekilde uygundur. Dış mekan uygulamaları için, Köprü-şasileri 80 mm artırılmış kaldırma yüksekliği ve C-şasileri 100 mm artırılmış kaldırma yüksekliği ile donatılabilir. Özel uygulamalar için farklı kaldırma yükseklikleri talep edilebilir.

Linde MH

Geri İkaz Işıklandırmaları

Manyetik tutuculu dört fonksiyonlu LED arka lamba seti ve şeffaf camda iki lamba (gösterge, arka lambalar, fren lambaları, plaka lambası) mevcuttur. ISO 1724'e göre sızdırmaz su geçirmez muhafaza, e4 sınıfı işaretleme ve atama sağlar.

Linde MH

Döner Lamba

Özellikle karanlık alanlarda lojistik treni görünür kılmak için lojistik trenlerin üst kısmına yanıp sönen bir ışık yerleştirilebilir.

Linde MH

Hava Koşulları Koruma

Tek taraflı açıklığı olan C-Şasiler ve iki taraflı açıklığı olan Köprü - Şasiler için manuel olarak çalıştırılan bir branda çatı mevcuttur.

Linde MH

Vagonlar

Linde MH, çeşitli tasarımlarda arabalar sunar. Yük ve vagonu arasındaki arayüzü oluştururlar ve örneğin modüler raf üst yapıları ile donatılabilirler.

Vagon Kılavuz Sistemi

Vagon yönlendirme sistemi, yürüyüş emirlerini koordine eder ve operatörlere en uygun rotaları sağlar. Yazılım panosu, tüm gerekli bilgileri bir bakışta gösterir ve süreç optimizasyonu için analizler oluşturmak için kullanılabilir.

B-Şasi için İtme Seçeneği

Standart kilit ile yük sadece operatör yönünde çekilebilir. Geçmeli seçeneğiyle, vagon her iki yönde de çerçeveden dışarı itilebilir, bu da operatör için ağır yüklerin taşınmasını kolaylaştırır.

Şaside ek kaldırma işlevi

Kaldırma işlevini çekici araçtaki ekran üzerinden kontrol etmenin yanı sıra, asansör şasi üzerindeki bir düğme ile de kontrol edilebilir.

Teklif Alın