Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH ürünü iki dar koridor ekipmanı yüksek raflı bir depoda kullanımda.
Dar Koridorlarda Yüksek İstifleme Performansı

Dar Koridor Ekipmanı

Dar Koridorlu Depoda Hızlı ve Güvenli Bir Şekilde Hareket

En sınırlı alanda yüksek performans ve özellikle güvenli istifleme süreçleri – Linde MH istifleyicilerini ve dikey sipariş toplayıcılarını dar koridorlardaki zorluklarla başa çıkacak şekilde tasarlamıştır. Buna, raflarda istenen konuma hızlı bir şekilde erişebilmek için, ekipmanın aynı anda hareket etmesini ve kaldırma işlemi yapmasını sağlayan güçlü sürüş ve kaldırma motorları dahildir.

Aynı zamanda, Linde System Control kaldırma ve sürüş hızlarını yükün ağırlığına göre düzenleyerek, performansı sürüş koşullarına göre optimize eder. İsteğe bağlı Linde destek sistemleri kazalara karşı koruma sağlar ve depo içinde hızlı navigasyona yardımcı olur. Yükün frenlenmesi ve indirilmesi sırasında enerji geri kazanımı enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar ve ekipmanın kullanım süresini arttırır. Model ve yapılandırmaya bağlı olarak kaldırma kapasitesi 1500 kilograma kadar ulaşabilir.

Dar koridor makinesi bir depoda

Yüksek Raflı Depoda Maksimum Performans

Linde MH dar koridor ekipmanları yük istiflemede olağanüstü bir hız sağlar: Yedi metrelik bir raf yüksekliği için, saatte 30 palete kadar işleyebilirler, bu rakam denge ağırlıklı forkliftler veya reach truck’lardan çok daha fazladır. Ayrıca, bunu sağlayan temel nokta, forkliftin aynı anda hareket ederken kaldırma işlemi yapabilmesidir. Örneğin, bir palet çapraz yönde epeyce yükseğe son derece hızlı bir şekilde ve sürekli olarak yüksek hızda hareket ettirilebilir.

Sistematik Olarak Daha Büyük Üretkenliğe Erişilmesi

Dar koridorlarda en büyük hacimde malı en kısa sürede taşıyabilmek için, Linde MH dar koridor ekipmanlarında çeşitli destek sistemlerinin yanında Linde Warehouse Navigation sistemi de kullanılır. Bu sistem, operatörü destekler ve ekran aracılığıyla operatör için herhangi bir belirli ürünün depodaki kesin konumunu görüntüler. Operatörün tam olarak bu hedef noktaya gelmesi için sürüş hareketini etkinleştirmesi yeterlidir.

Alternatif olarak, yüksek raflarda istiflemeyi kolaylaştıran kamera sistemleri veya otonom çatal döndürme gibi çeşitli konumlama yardımcıları bulunmaktadır. Bu süreçte, ekipman palet yerleştirme veya alma işlemleri sırasında bir butona basarak üç hareketi gerçekleştirir. Linde System Control çatallarda yük olup olmadığını belirler ve uygun hareket çevrimine otonom olarak başlar.

Herkes İçin Arttırılmış Güvenlik

Dar koridorların makineden görülmesi zordur. Bu nedenle Linde dar koridor ekipmanlarında operatör ve diğer çalışanlar için kaza riskini en aza indirmek üzere çeşitli güvenlik sistemleri vardır. Örneğin, isteğe bağlı Aisle Safety Assistant (ASA) sistemi yüzey dengesiz olduğunda forkliftin daha yavaş hareket etmesini sağlayan hedefe yönelik komutları tetikler veya tavan kirişleri gibi engeller olması durumunda kaldırma yüksekliğini kısıtlar. Operatörün makineyi hareket ettirebilmek için kontrol ünitesini her iki elle ve koltukta veya kabinin zemininde bulunan bir emniyet anahtarı ile çalıştırması gerekmesi çalışma güvenliği sağlar.

Ekipman İçinde Sağlıklı Çalışma Alanı

Dar koridor ekipmanı operatöre ergonomik bir çalışma alanı sağlar: Tüm kontrol elemanları ergonomik olarak ve kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Çok eksenli kumanda kollarıyla kontrol kolaylaştırılmıştır ve geniş kabin içinde çalışmayı kolaylaştırmak için bol miktarda saklama alanı vardır. Çeşitli ayna ve kamera sistemleri çepeçevre görüş alanını iyileştirir, bu da operatörün yorucu beden hareketlerinden kaçınmasını sağlar.

Dar Koridorlarda Otonom Navigasyon - Nasıl Çalışır?

Yüklerin taşınması için başlangıç noktası her zaman depo yönetim sistemidir: Merkezi sistem gerekli hedef verilerini bir WiFi ağı aracılığıyla ekipman üzerindeki alıcıya gönderir. Ekipman geçerli konumunu bir RFID işaretleticileri veya barkodlar aracılığıyla belirler. Aynı zamanda forklifte entegre edilen bir kaldırma yüksekliği ölçüm sistemi geçerli yükseklik hakkında bilgi sağlar. Forklift sistemi bu bilgileri deponun daha önceden kaydedilen haritası ile karşılaştırır. Bu daha yüksek hassasiyette 3D navigasyon elde edilmesini sağlar. Operatörün sürüş işlevini çalıştırması yeterlidir.

Bir müşterinin operasyonları ile ilgili video: Linde Dutch MegaGroup’ta yarı otonom, dar koridorda navigasyon sistemini uygulamıştır.

5 kat daha verimli

Daha Hızlı

Dar Koridor Ekipmanları aynı anda hem sürüş hem de kaldırma işlemini yapabilirler. Ayrıca, makinenin dengeli yapısı nedeniyle, yüksek raf yüksekliklerinde bile hareket hızı ortalamanın üzerindedir.

Daha Güvenli

Akıllı destek sistemleri etraftaki insanlarla yaşanacak kazaları, raflarla veya zemindeki ya da tavandaki engellerle çarpışmaları engeller. Aynı zamanda verim de artar.

Daha Sağlam

Sağlam teknoloji servis ve hizmet süresince oluşan maliyetlerinin azaltılmasını sağlar. Servis teknisyenleri bir dizüstü ve CAN bus bağlantısı aracılığıyla tüm makine verilerini okuyup kontrol edebilir.

Daha Sağlıklı

Tüm kontrol elemanları ergonomik şekilde düzenlenmiştir ve kolayca çalıştırılabilir, koltuk çeşitli pozisyonlara uyacak şekilde ayarlanabilir.

Daha Sezgisel

Linde connect: fleet management sistemi makinelerin tüm kullanım döngüsünü optimize edebilir.

Daha Fazla Dayanıklılık

Ekipmanın frenlenmesi ve yükün indirilmesi sırasında kazanılan enerji yeniden aküye yönlendirilir. Bu yüzden dar koridor ekipmanları daha uzun süre kullanılabilir.

Dar koridor ekipmanının operatör kabini

Her Uygulamaya Özel Dar Koridor Ekipmanları

Linde MH dar koridor ekipmanları için – farklı motor, akü, şasi seçenekleri ve asansörler gibi - geniş bir yelpazede modüller mevcuttur. Seçimi gereken kaldırma kapasitesi, istifleme performansı ve kaldırma yüksekliği belirler. Kabinin dahili donanımı gerekliliklere göre tespit elemanları, alternatif kontrol üniteleri ve koltuklar veya soğuk depo alanlarında kullanılabilecek kapalı bir kabinle yapılandırılabilir. Nihai olarak, müşteri saatler boyu çalışabilecek, kendine özel olarak tasarlanmış bir ürüne sahip olur.

Ayrıca, mühendislerden oluşan bir ekip özel kullanım gerekliliklerine göre müşteriye özel çözümler geliştirir.

Linde MH Dar Koridor Ekipmanları

A

Linde MH'nin dar koridor istif makinesi A-Modüler, güçlü performansı ile yüksek verim sağlar.

Detaylı bilgi için

K

Linde K sipariş toplama ve istif makinesi, istifleme sırasında, dar koridorlu depolarda yüksek bir istifleme kabiliyeti sağlar.

Detaylı bilgi için