Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Dar koridorlarda yüksek performans

Linde MH’nin dar koridor ekipmanı A, özellikle dar koridorlarda yüksek verim sağlar. Bu, maksimum kaldırma yüksekliklerinde bile yüksek hızda kaldırma ve sürüş gerçekleştirebilen modern bir sürüş sistemi ile sağlanır. Ek olarak, ekipman aynı anda hem koridor içinde ilerler hem de asansörünü kaldırır. Büyük yük kapasitesi ve çeşitli kamera ve yardım sistemleri de eşit derecede faydalıdır. Bunlar, depoda gezinme, kaza önleme veya yüksek raf yüksekliklerde hızlı taşıma gibi konularda yardımcı olur. Dar koridor ekipmanı A isminden de belli olacağı üzere modüler yapıdadır. Müşteri, kendi çalışma gereksinimlerini karşılamak için farklı motor, akü, asansör, şasi ve diğer birçok özellik arasından seçim yapabilir.

Özellikler

Güvenlik

Yan sürüş pozisyonu, operatöre ileri ve geri giderken optimum görüş sağlar. İsteğe bağlı çatal kamerası ve lazer işaretleyici, operatöre yüksek raf yüksekliklerde yükü daha iyi görebilmesini sağlar. Sistemler, yüklerin daha yüksek raf seviyelerinde taşınmasını kolaylaştırır ve kaza riskini azaltır. İsteğe bağlı Dynamic Reach Control (DRC), yüksekte yük taşımayı mevcut yük ağırlığına göre akıllı bir şekilde ayarlar ve yükleri depolarken ve alırken yanal asansör salınımlarını ortadan kaldırır. Bu işlev güvenliği ve kullanım performansını artırır. Ek olarak, bir servis teknisyeni sürüş, kaldırma ve indirme son konumunu programlayabilir. Bu, sürüş sırasında yükün istenmeyen noktaya kaldırılmasını veya indirilmesini önler. İsteğe bağlı olarak sunulan koridor güvenlik asistanı, koridordaki konumunu belirlemek için RFID etiketleri veya barkodları kullanır ve ardından raf veya tavandaki engebeli zeminlere veya engelleri görerek kaldırma yüksekliğini ve hızını buna göre ayarlar. İsteğe bağlı olarak da temin edilebilen personel güvenlik ekipmanı (PSE), kişilerin veya nesnelerin hareket hattında olup olmadığını belirlemek ve ekipmanı durdurmak için öne ve arkaya monte edilmiş sensörleri kullanır.

 • Yan sürüş pozisyonu sayesinde yüke optimum görüş sağlama
 • Yükü alırken asansör salınımını azaltan Dynamic Reach Control (DRC) özelliği
 • Ayarlanabilen sürüş, asansör kaldırma ve indirme hızları
 • İsteğe bağlı olarak personnel safety equipment (PSE)

Ergonomi

Operatör, ergonomik, çok fonksiyonlu kumanda kolu ile asansörü kolayca çalıştırır. Geniş kabin, son derece ayarlanabilir koltuk ve sezgisel kontrol elemanı düzeni, yüksek düzeyde sürüş konforunu garanti eder. Yan sürüş pozisyonu, operatöre her yönden optimum görüş sağlar ve yorucu vücut hareketlerini önler. Yumuşak, kaymaz zemin paspası ve isteğe bağlı hava süspansiyonlu koltuk, operatöre iletilen sarsıntı ve titreşimleri azaltır. Renkli ekran, tüm bilgileri bir bakışta gösterir.

 • Ergonomik hassas kumanda kolu
 • Ayarlanabilen operatör koltuğu
 • Geniş saklama gözlerine sahip operatör kabini
 • Gereken tüm bilgileri gösteren renkli bilgilendirme ekranı

Performans

Asansör, yüksek raf yüksekliklerinde bile teknolojisi sayesinde yüksek kaldırma hızına hızlara ulaşır. Ek olarak, çok yüksek raf yüksekliklerinde kullanım için çeşitli yardım ve kamera sistemleri vardır, örneğin; otomatik çatal döndürme. Ekipman, bir paleti istiflerken veya alırken, bir düğmeye basarak otonom olarak üç hareket gerçekleştirir. İsteğe bağlı olarak da temin edilebilen çapraz çizgili lazer işaretleyici isteğe bağlı olarak çatal kamera kombinasyonu operatöre çok yardımcı olur: Lazer işaretleyici, paletin hassas bir şekilde alınmasına yardımcı olur ve çatal kamera, yüksek depolarda depolanırken yükün en iyi şekilde görülmesini sağlar. raf seviyeleri ve daha yüksek taşıma performansı sağlar. Ekipman, isteğe bağlı olarak temin edilebilen bir depo navigasyon sistemine dahil edilebilir. Bu, dar koridorlu ekipmanının en hızlı ve en verimli rotayı kullanarak istenen palet konumuna otomatik olarak ulaşmasını sağlar. Sistem RFID teknolojisi veya barkodlar ile çalışır. Ekipman, gereksinimlere bağlı olarak döner çatallar veya teleskopik çatallarla donatılabilir.

 • Yükü almayı kolaylaştıran lazer işaretleyici ve kamera sistemi
 • Modern asistan sistemleri
 • Çok sayıda konumlandırma yardımı
 • Elektronik destek sistemleri

Servis

Genel olarak, A'in sağlam ve dayanıklı teknolojisi, daha düşük hizmet maliyeti sağlar. CAN bus bağlantısı, basit bir servis süreci sağlar: Tüm ekipman verileri bir dizüstü bilgisayar üzerinden okunur ve kontrol edilir. Akü değişimi, bir değiştirme arabası kullanılarak hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

 • CAN bus bağlantısı
 • Hızlı akü değişimi
 • Sağlam şasi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
A-Example 1 1,0 (t) 7600 (mm) 10,5 / 10,5 km/h 1740 (mm) 48 / 700 (V)/(Ah) o. kWh
A-Example 2 1,35 (t) 7450 (mm) 10,5 / 10,5 km/h 1665 (mm) 48 / 980 (V)/(Ah) o. kWh
A-Example 3 1,5 (t) 12850 (mm) 10,5 / 10,5 km/h 1765 (mm) 48 / 1120 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Lazer işaretleyici

Çatal kamerası ve lazer işaretleyici

Çatal kamerası ve lazer işaretleyici, yük taşımayı çok daha kolay hale getirir. Çapraz çizgili lazer işaretleyici, paletin hedeflenmesine ve tam olarak alınmasına yardımcı olur. Ve çatal kamerası, yüksek raf seviyelerinde depolama ve erişim için optimum görünürlük sağlar.

Linde MH

Aisle safety assistant

Yardım sistemi, düz olmayan zemin yüzeylerinin yanı sıra raflardaki veya tavandaki engelleri algılamak için barkodlar veya RFID etiketleri kullanır ve bu belirli konumlarda sürüş ve kaldırma hızı, kaldırma yüksekliği veya çatal uzatma gibi ekipman işlevlerini kısıtlar.

Linde MH

Warehouse navigation

Ekipman, sürüş işlerini depo yönetim sisteminden alır. Sistem, depodaki konumu ve mevcut kaldırma yüksekliğini algılar ve ekipmanı en hızlı ve verimli rotayı kullanarak otonom olarak palet konumuna yönlendirir. Operatörün sadece sürüş fonksiyonunu kullanması yeterlidir.

Linde System Control (LSC) ile ilgili video

Linde System Control (LSC)

Sistem, performans ve daha fazla güvenlik sağlar. LSC Standard temel versiyonu, operatöre kaldırma yüksekliğine bağlı olarak kaldırabileceği yük kapasitesini bildirir. Diğer LSC versiyonları, sürüş, kaldırma ve yardımcı hareketleri, taşınan yükün gerçek ağırlığına ve kaldırma yüksekliğine göre otomatik olarak uyarlar.

Linde MH

Dynamic Reach Control (DRC)

Bu sistem, tüm LSC işlevlerini birleştirir ve akıllı yük dengesini sağlar. Yükleri istiflerken veya alırken sistem kaldırmayı mevcut yük ağırlığına göre ayarlar ve yanal direk salınımlarını ortadan kaldırır. Bu, yüklerin daha hızlı taşınmasını sağlar ve yüklerin ve rafların hasar görme riskini azaltır.

Linde connect:desk arayüzü

Filo yönetimi

Ekipman nasıl ve kim tarafından kullanıldı? Ekipman kullanım verileri nasıl ve her biri operasyona elverişli mi? Yazılım ve donanımın bir kombinasyonunu kullanan connect filo yönetim sistemi, tüm yanıtları sağlar.

Linde BlueSpot™

BlueSpot™

Linde BlueSpot™ uyarı sistemi, LED spot ekipmanı görünür kıldığı için çalışma sırasında güvenliği artırır.

Teklif Alın