Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Dar Koridor Ekipmanı K

Dar Koridorlarda Sipariş Toplama ve İstifleme

Yüksek rafları görerek ve verimli bir şekilde çalışın

Linde MH K yükselen kabinli ekipman yüksek raflı depolarda siparişlerin toplanması ve istiflenme süreçleri için yüksek toplama döngüsü sunarlar. Bu durum makinenin aynı anda hareket edebilmesini ve yükleri kaldırabilmesini sağlayan güçlü aktarım sistemleri ile mümkün kılınır. Ayrıca, yüksek kaldırma seviyelerinde bile hız yüksek seviyede kalması ve yüksek seviyede nominal kaldırma kapasitesi sağlanır. Depoda hassas bir şekilde yön bulmaya ve engellerden kaçınmaya yardımcı olan çeşitli destek sistemleri mevcuttur. Dahası, Linde System Control özelliği de süreci iyileştirir: Versiyona bağlı olarak, bu sistem kaldırma ve hareket hızını taşınan ağırlığa göre ayarlar. Dar koridor ekipmanları için, kullanım gerekliliklerine göre birleştirilebilen çeşitli asansör, şasi, akü ve kabin versiyonları vardır. Yaklaşık 10 milyon adet mümkün makine konfigürasyonu vardır.

Özellikler

Güvenlik

Operatör aşağıdaki üç noktaya temas etmelidir, aksi takdirde ekipmanı hareket ettiremez: Kontrol panelinde el sensörleri ve kabin zeminindeki emniyet anahtarına basması gerekir. Bu durum, kazalara yol açabilecek yanlış çalıştırma işlemlerini önler. Operatörün güvenliği için, platform yüksekliği 1,2 metrenin üzerinde olduğunda kapatılması gereken, elektrikli olan izlenen yan kapılar vardır. İsteğe bağlı olarak kişisel koruma sistemi koridoru sürekli olarak tarar ve yakında insanlar varsa makineyi durdurur. Daha fazla güvenlik için, isteğe bağlı olarak Aisle Safety Assistant raftaki veya zemindeki RFID etiketlerini veya barkodları görerek bozuklukları ve engelleri tespit eder ve bu bölgelerde hızını, kaldırma yüksekliğini ve çatal uzatma miktarını otonom olarak sınırlar. Servis teknisyenleri, ayarlanabilen makine sistemindeki genel hareket, kaldırma ve indirme işlemlerini programlayabilir. ‘Linde System Control’ destek sisteminde sunulan standart, yük ve ağırlık seçenekleri kaldırma yüksekliğine, yükün tanınmasına ve yükün ağırlığına bağlı olarak hızı ayarlayarak ve sürüş davranışını optimize ederek operatöre yardımcı olur.

 • Üç noktalı çalışma
 • Elektriksel olarak izlenen yan kapılar
 • Aisle Safety Assistant
 • Önceden ayarlanabilir hareket, kaldırma ve indirme işlemleri
 • İsteğe bağlı olarak kişisel koruma sistemi
 • Linde System Control (Standart, Yük, Ağırlık)
 • Dinamik Uzanma Kontrolü
 • Kurtarma Alarmı

Ergonomi

Yeni kontrol paneli ergonomik bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, kumandanın konumu hem ayakta hem de oturur pozisyonda konforlu bir çalışmaya yardımcı olmak için üç eksende ayarlanabilir. Operatör aynı zamanda katlanır koltuğun yüksekliğini ve eğimini de ayarlayabilir. Kontrol panelinin renkli ekranı, saat, hız, kaldırma yüksekliği ve direksiyon açısı gibi önemli bilgileri tek bir bakışta görülebilecek şekilde gösterir. Çalışmayı kolaylaştırmak için, kabinde büyük ve kaymaz çeşitli saklama gözleri seçenekleri bulunmaktadır Kabin ile şasi operatöre daha az sarsıntı iletilecek şekilde birbirinden ayrılmıştır. Tilt yapabilen yan bariyerler de isteğe bağlı donanım olarak mevcuttur. Bu bariyerler operatör üzerine yaslandığında dışa doğru eğilirler. Bu operatörün raflarla arasındaki mesafeyi kısaltır ve operatör için sipariş toplama işini kolaylaştırır.

 • Kontrol panelinin yüksekliği, eğimi ve açısı ayarlanabilir
 • Özellikle oturur konumda, palet istifleme için ayrılmış kontrol paneli
 • Kaldırma ve yükleme için en iyi görüş alanına sahip büyük kabin
 • Koltuğun yüksekliği, eğimi ve açısı ayrı ayrı ayarlanabilir
 • Saklama gözleri seçenekleri mevcuttur
 • İsteğe bağlı tilt yapabilen yan bariyer
 • Rahat sipariş toplama için diz yastığı

İstifleme

Ekipmanın modern güç aktarım teknolojisi yüksek kaldırma yüksekliklerinde bile yüksek hıza erişilmesini sağlar. Ek olarak, yüksek nominal kaldırma kapasitesi ve modern RFID sistemleri depodaki navigasyonun ve raflardaki istifleme işlemlerinin daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlar. Linde connect fleet management sistemini kullanırken, makinelerin tüm kullanım döngüsünün de optimize edilmesi mümkündür. Otonom kaldırma yüksekliği ön seçimi ve otonom çatal döndürme gibi işlevler sayesinde istifleme işlemleri için ek destek sağlanır. Bu süreçte, makine palet yerleştirme veya alma işlemleri sırasında bir butona basarak üç hareketi otonom olarak gerçekleştirir. K modüler yeni versiyonunda, ana ve ek asansörü aynı anda kaldırılabilir veya indirilebilir. Bu, operatörün ana ve ek asansörü arka arkaya çalıştırmasına gerek kalmadan yüksek raflara tek bir adımda erişebilmesini sağlar. Çatallar eş zamanlı kontrol ile çok daha hızlı bir şekilde konum alabilirler ve uygun bir yükseklikte son derece kolay bir şekilde kontrol edilebilirler. Ekipmanın frenlenmesinde ve yükün indirilmesinde ile kazanılan enerji aküye geri kazandırılır. Bu kullanım süresini iyileştirir.

 • Yüksek kaldırma seviyelerinde yüksek hız
 • Modern destek sistemleri
 • Çeşitli konumlama yardımcıları

Servis

Linde K ekipmanın sağlam teknolojisi düşük servis maliyetleri ve uzun bir hizmet ömrü sağlar. CAN bus bağlantısı teknik sorunların bir dizüstü bilgisayar kullanılarak hızlı bir şekilde teşhis edilmesini ve düzeltilmesini sağlar. Kaldırma ve hareket için kullanılan üç fazlı motorlar gibi bağımsız fren sistemlerinin her ikisi de bakım gerektirmez. İsteğe bağlı olarak sunulan akü taşıma eklentisiyle, yandan akü değiştirme işlemleri hızlıca tamamlanır.

 • CAN bus bağlantısı
 • Düşük aşınmaya sahip fren sistemi
 • Hızlı akü değiştirme

Videolar ve Görseller

Yüksek raflı depolarda depolama ve sipariş toplama için kullanılan Linde K ekipmanların işlevleri ve avantajları hakkında video.
Active Stability Control (Aktif Denge Kontrolü) dar koridorlarda kullanılır.
VNA, dar koridor, K, taşıma, depo
Yüksek raflı depolarda depolama ve sipariş toplama için kullanılan Linde K ekipmanların işlevleri ve avantajları hakkında video.
Active Stability Control (Aktif Denge Kontrolü) dar koridorlarda kullanılır.
VNA, dar koridor, K, taşıma, depo

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
K-Example 0.7 0,7 (t) 5600 (mm) 9 / 9 km/h 1645 (mm) 48 / 775 (V)/(Ah) o. kWh
K-Example 0.9 0,9 (t) 7200 (mm) 14 / 14 km/h 1950 (mm) 80 / 840 (V)/(Ah) o. kWh
K-Example 1.5 1,5 (t) 15650 (mm) 11,1 / 11,1 km/h 1900 (mm) 80 / 930 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

K dar koridor makinesinin asansör, kabin, şasi, vs. gibi önemli makine modüllerini gösteren büyütülmüş görünümü.

Modüler Makine Tasarımı

Forklift çeşitli şekillerde uyarlanabilir: Farklı motor, akü, asansör ve şasi çeşitleri mevcuttur. Linde’nin operatör kabinini farklı koltuk çeşitleri ve saklama gözleri ile bireysel olarak yapılandırması da mümkündür. Bu 10 milyonun üzerinde konfigürasyon çeşidinin mevcut olmasını sağlar.

Ataşman Çubukları

Operatör kabini monitör, terminal tarayıcı, saklama bölmeleri ve yazma desteği gibi çeşitli ayrı elemanların takılması ile geliştirilebilir.

K dar koridor ekipmanının kontrol paneli

Çalıştırma Panelleri

Kabin için, müşteri bir ön çalıştırma paneli ile ayrılmış bir çalıştırma paneli arasında seçim yapabilir. Her iki konfigürasyonda da, ayakta ve oturur pozisyonda çalışmaya göre hızla ayarlanabilir. Entegre renkli ekran operatöre ekipmanın hızından ve kaldırma yüksekliğinden, direksiyon açısına ve günün saatine kadar ilgili tüm bilgileri bir bakışta sunar.

Tilt Yapabilen Bariyerler

Operatör bariyere yaslanırsa, bariyer dışarıya doğru 10 cm kadar eğilir. Bu da operatörün raflara daha kolay erişmesini sağlayarak, sipariş toplamayı kolaylaştırır.

Linde MH ürünü K dar koridor ekipmanının kabinindeki LED ışıklı ayna modülü

Ayna Modülü

Donanım paketinde büyük bir dikiz aynasının yanında, raftaki çalışma alanını aydınlatmak için çalışma lambaları bulunur. Sıcak havalarda yüksek kaldırma seviyelerinde çalışırken operatörün serinlemesini sağlamak için isteğe bağlı olarak bir havalandırma sistemi de bulunmaktadır.

Active Stability Control özelliği çalışırken

Active Stability Control (Aktif Denge Kontrolü, ASC)

Bir Akıllı Destek Sistemi Active Stability Control koridorun sol ve sağ tarafındaki dengesizlikleri tespit eden ve en uygun zeminlerde olmasa bile makinenin sarsıntı ve titreşimleri otonom olarak telafi etmesini sağlayan bir akıllı destek sistemidir.

Linde dar koridor ekipmanlarına yönelik isteğe bağlı olarak sunulan Linde System Control (LSC) özelliğinin çalışması hakkında animasyon.

Linde System Control (LSC)

Bu sistem daha yüksek verim ve daha iyi güvenlik sağlar. LSC Standard adı verilen temel versiyon operatöre söz konusu kaldırma yüksekliği için nominal kaldırma kapasitesini gösterir. Gelişmiş LSC versiyonlarında taşınan yükün ağırlığına göre ek kaldırma ve/veya hareket hızı uyarlanır.

Linde MH Dynamic Reach Control özelliği videosu

Dynamic Reach Control (DRC)

Bu sistem diğer tüm LSC işlevlerini bir araya getirir ve bunlara akıllı yük dengelemesi özelliğini ekler. Yükleri yerleştirir veya alırken, sistem uzanma miktarını geçerli yükün ağırlığına göre ayarlar ve yandan asansör salınımlarını önler. Bu da, yüklerin daha hızlı hareket ettirilmesini sağlar ve yük ve rafların zarar görmesi riskini azaltır.

Animasyonda Linde dar koridor ekipmanlarında kullanılan isteğe bağlı Aisle Safety Assistant özelliğinin çalışması gösterilmektedir.

Koridor Güvenlik Asistanı

Bu destek sistemi koridordaki zeminde bulunan bozuklukları ve raflardaki veya tavandaki engelleri işaretleyen barkod veya RFID işaretleyicilerini tespit eder ve bu özel konumlarda kaldırma veya sürüş hızı, kaldırma yüksekliği veya çatal uzatma miktarı gibi makine işlevlerini kısıtlar.

Linde K kombine makinelerin yönelik isteğe bağlı olarak sunulan dar koridor navigasyon sisteminin çalışması hakkında animasyon.

Depo Navigasyonu

Ekipman görevlerini müşterinin depo yönetim sistemi üzerinden alır. Barkod veya RFID işaretleyicileri kullanarak, sistem koridordaki konumu belirler ve geçerli kaldırma yüksekliğini belirler. Bu bilgiler temelinde, makineyi otonom olarak istenen konuma yönlendirir. Operatörün sadece sürüş işlevini çalıştırması gerekir.

Tüm önemli filo verileri hakkında bir genel bakış sağlayan Linde connect: fleet management yazılımının panosunun ekran görüntüsü.

Filo Yönetimi

Ekipmanların her biri nasıl ve kim tarafından kullanılıyor? Ekipman kullanım verileri nasıl görünüyor ve her bir makine çalışmaya hazır mı? Yazılım ve donanımın bir kombinasyonunu kullanarak connect: sistemi bu sorulara uygun yanıtları sağlar.

Soğuk Hava Deposu Koruması

K ekipmanlar soğuk depo uygulamaları için de tasarlanabilir. Ayrıca, bu ekipmanlar özel hidrolik ve yağlayıcılar ile çalıştırılır ve paslanmayı önleyen bir kaplama ile kaplanırlar. Bunlara ek olarak, çeşitli kapalı, yalıtımlı kabinler arasından seçim yapılabilir. Kapalı ve ısıtmalı bir soğuk depo kabini konforlu çalışma koşulları sağlar.

Teklif Alın