Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Lazer yönlendirme teknolojisine sahip Linde MH otonom forkliftleri.
Akış Halindeki Teknoloji

Otonom Ekipman

Günün 24 Saati Boyunca Operatörsüz

Otonom lojistik ekipmanlar verimli malzeme akışının geleceğidir. Yorucu taşıma görevlerini çalışanların üzerinden alırlar, istifleme hacmini arttırırlar ve depodaki hata ve kaza oranlarını azaltırlar. Linde MATIC serisi elektrikli istifleyiciler, transpalet ve çekicilerle geniş bir yelpaze içinde en yeni teknolojiye sahip otomasyon çözümleri sunar. Tüm modellerde akıllı navigasyon ve güvenlik teknolojisi bulunur, ama aynı zamanda klasik şekilde manuel kontrolle de manevra yapılabilir.

Linde MH P-MATIC

P-MATIC – Çekici

 • Ağır malların üretim hattına taşınması
 • Çekme treni uygulamaları
 • Yeniden kullanılabilir malzemelerin atılması

Detaylı İnceleyin
Linde ürünü L-MATIC

L-MATIC – İstifleyici

 • Daha düşük yüksekliklerde istifleme ve depolama
 • Konveyör bandından mekanize sipariş toplamaya
 • İstifleme paletleri ve paletli kafesler

Detaylı İnceleyin
Linde L-MATIC HD

L-MATIC HD – İstifleyici

 • Orta boyutlu kaldırma ve depolama cihazı
 • Depodan makineye yük taşıma
 • Paletli kafeslerin ve nakliye konteynerlerinin istiflenmesi

Detaylı İnceleyin
Linde L-MATIC AC

L-MATIC AC – Denge Ağırlıklı İstifleyici

 • Daha düşük yüksekliklerde istifleme ve depolama
 • Depolamadan ve alma işlemlerinden konveyör bantlarına
 • Kapalı paletlerin, paletli sepetlerin ve paletli kafeslerin istiflenmesi

Detaylı İnceleyin
Linde MH ürünü K-MATIC

K-MATIC – Dar Koridor Ekipmanı

 • Yüklerin dar koridorlarda yüksek yerlerdeki depolama alanlarına yerleştirilmesi ve bu alanlardan alınması
 • Modüler sistem
 • Eksiksiz palet istifleme

Detaylı İnceleyin
Linde R-MATIC

R-MATIC – Reach Truck

 • Yüksekte depolama ve alma
 • Yüklerin tedarik üretimine taşınması
 • Rafta hassas depolama ve alma işlemleri için yenilikçi 3D kamera sistemi

Detaylı İnceleyin
Linde C-MATIC

C-MATIC – Otonom Mobil Taşıyıcı (AMR)

 • Direkt palet veya platformlu taşıma
 • Malzeme taşıma ve kısa/orta mesafedeki üretim hattına malzeme tedariği
 • Dar alan uygulamaları için ideal

Detaylı İnceleyin
Otonom ekipmanlar tarafından gerçekleştirilen uygulamalar

Her Seviyede Otomasyon

MATIC serisi otonom ekipmanlar malzeme akışındaki geniş bir yelpazedeki uygulamalar için kullanılabilir. Genel olarak, dört uygulama alanı arasında ayrım yapmamız gerekir: otonom çekiciler ürünlerin taşınması için kullanılır. Otonom transpaletler malların alçak seviyede kaldırılması, taşınması ve yerleştirilmesi için kullanılır. MATIC serisi istifleyiciler ve reach truck’lar orta ve yüksek arası raf seviyelerinde depolama ve alma işlemleri için kullanılır. Son olarak, dar koridor makineleri dar alanlarda ve yüksek raflı depolardaki büyük yüksekliklerde bile işi otonomlaşmayı mümkün kılar.

Jeonavigasyon

Linde MATIC serisi makineler bir jeonavigasyon sistemi ile kontrol edilir. Dört optik lazer sensörü makinenin bulunduğu ortamı 30 metreye kadar varabilen bir tarama alanıyla (standart versiyon) dört bir yönde tarar. Yakın ortam, makine şasisinin en yüksek noktasına monte edilen bir 3D kamera ile kaydedilir. Her iki kayıt sisteminden alınan veriler merkezi olarak işlenir. Bu diğer otonom makinelerle koordinasyon ve MATIC modellerinin kısıtlı alanlarda bile güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Zemine döşenen kılavuz raylar veya ışık reflektörleri gibi harici kılavuzlara gerek yoktur. Yer değiştirdiklerinde, makineler bulundukları ortamı tamamen yeniden haritalandırır.

Ağ bağlantılı

Yelpaze herhangi bir sistem bağlantısı olmadan uygulamadan, operasyonel sistemlere, makinelere ve tesislere ağ bağlantısı yapılmasına kadar değişir.

Güvenli

Tarayıcılar ve kameralar gibi kapsamlı donanım, karışık çalışma koşullarında bile trafik güvenliği sağlar.

Esnek

Jeonavigasyon için pahalı bir altyapı gerekmez. Güzergahlar ve referans noktaları tüm koşullara kolayca uyarlanabilir.

Şeffaf

Sistem, lojistik süreçlerinin üretkenliğini hassas bir şekilde optimize etmek için kullanılabilecek değerli veriler üretir.

Linde otonom sistemlerinin avantajları ile ilgili video

İlk Bakışta Avantajları

İnsanlarla Birlikte Güvenli Çalışma

MATIC serisi ekipmanlar, insanlarla birlikte güvenli bir şekilde çalışabilecek kadar hassas bir şekilde yön belirler. Makineler yakınlarındaki ortamda bulunan insanları ve diğer makineleri tespit eder ve aynı zamanda düşen paletler gibi aniden ortaya çıkan engelleri de kaydeder. Akıllı kontrol sistemi, makineleri bir engel veya tıkanıklığa yeterince yanıt vermelerini sağlayacak şekilde frenler. Ardından MATIC serisi makineler otonom olarak görevlerine devam eder. Kolay erişilebilir acil durumda durdurma anahtarları ek güvenlik sağlar.

Kolay İstifleme için Kullanıcı Dostu

MATIC serisindeki tüm forklift ve transpaletlerde gerekli tüm bilgilerin makine kullanıcısı için görüntülenmesini sağlayan, 7 inçlik net bir LED dokunmatik ekran bulunur. Bu ekranda, hareket yolunun yanında geçerli akü durumu gibi bilgiler görüntülenir. Ekranda geçerli lojistik görevleri gerçek zamanlı olarak görüntülenir ve tamamlanma durumları hakkında bilgi sağlanır. Ekipmanlarla ilgili tüm servis bilgilerini ve verileri USB portu aracılığıyla dışarı aktarmak için bir PIN kodu kullanılabilir.

Mükemmel Uyum Sayesinde Uygun Maliyet

MATIC serisi otonom ekipmanlar rutin lojistik görevlerinin sürekli olarak tekrarlandığı alanlarda en büyük verimlilik artışlarını sağlayabilir. Vardiyalar boyunca, 24 saatlik çalışma ortamında depo lojistiğine entegre edilebilirler. Her bir ekipmanda tüm MATIC filosunun gerçek zamanlı olarak yönetilebilmesini sağlayan akıllı kontrol yazılımı bulunur. Yazılım tek tek ekipmanlara görevler atar ve güzergahlar ve hızların mükemmel şekilde koordine edilmesini sağlar. Kontrol yazılımı ERP (Enterprise Resource Planning, Kurumsal Kaynak Planlama) ve WMS (Warehouse Management System, Depo Yönetimi Sistemi) gibi uygulamalara arayüz sağlar ve makineleri otonom kapıları ve konveyörlerle senkronize eder.

Her Uygulamaya Özel Otonom Ekipmanlar

MATIC serisindeki tüm ekipmanlara ek donanımlar takılabilir ve özel olarak sizin uygulamanıza uygun şekilde tasarlanabilir. Ekipmanlara başka özelliklerin yanında farklı çekiş ve kaldırma motorları, farklı boyutlarda aküler, hidrolik olarak ayarlanabilen çatallar, elektronik olarak doğrulanan akü kilitleri ve programlanabilir asansör yükseklik kısıtlaması özellikleri eklenebilir. Ayrıca, daha iyi navigasyon için bir 2-Boyutlu perde lazer ve makinenin yanlarında ek lazer sensörleri de mevcuttur.

Bir depoda kullanılan otonom makineler

Otomasyon çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi

İntralojistik Süreçler için Akıllı Otomasyon

Çeşitli sektörlerdeki sayısız müşteri projesinden edindiğimiz deneyim, Linde MH’nin intralojistik süreçler hakkında ayrıntılı bir anlayışa sahip olduğu anlamına gelir. Bu anlayışı, bireysel süreç adımlarını tamamen otomatikleştirmek veya malzeme akışlarını tamamlamak ve standart uygulamalar geliştirmek için kullandık.

Detaylı bilgi için

İntralojistik ve Otomasyon Yazılımı

İntralojistik ve otomasyon çözümlerinin dijital kontrolü ve ağı, malzeme akışında süreç güvenilirliği ve iş güvenliğini sağlar. Linde MH, ölçeklenebilir Depo Yönetim Sistemi (WMS) ve ekipmanları esnek yönlendirme sistemi de dahil olmak üzere en son yazılım çözümlerini sunar.

Detaylı bilgi için
Linde otonom sistemlerinin Wolf’ta kullanımı hakkında video

Otonom Ekipman | Linde MH

C-MATIC

Linde MH'den C-MATIC otonom taşıma platformu, 1500 kilograma kadar yükleri otonom olarak taşır.

Detaylı bilgi için

K-MATIC

Operatörsüz ve verimli: Linde K-MATIC otonom olarak çalışan elektrikli forklift modeli, paletleri yüksek raflara güvenli ve verimli bir şekilde taşır.

Detaylı bilgi için

L-MATIC

Operatörsüz yükleme ve boşaltma: Linde MH L-MATIC palet istif makinesi paletleri alçak seviyelerde taşımak için idealdir.

Detaylı bilgi için

L-MATIC AC

Güçlü dengeleme: Linde MH L-MATIC AC otonom istif makinesi, bir operatör olmadan kapalı paletleri kaldırır ve taşır.

Detaylı bilgi için

L-MATIC HD

Linde MH L-MATIC HD, 2.000 kg'a kadar yükleri taşıyabilen ve bunları 4 m'ye kadar orta yüksekliklerde depolayıp geri alabilen otonom bir palet istifleyicidir.

Detaylı bilgi için

P-MATIC

Linde MH otonom P-MATIC elektrikli çekici modeli, operatörü olmadan 5000 kilograma kadar olan yükleri taşıyabilir.

Detaylı bilgi için

R-MATIC

Linde MH otonom R-MATIC istifleyici 1600 kg’ye kadar yükleri taşır ve on bir metrenin üzerindeki yüksekliklere yerleştirebilir ve bu yüksekliklerden alabilir.

Detaylı bilgi için