Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Otonom Ekipman K-MATIC

İşlevsel Lojistik Otonom

Dar koridorlu depolarda güvenilir lojistik

Linde K-MATIC otonom olarak sürülen dar koridor makine 1.500 kg’a kadar yüklere uygundur ve bu yükleri 12 metreye kadar yüksekliklere kaldırır. Akıllı jeonavigasyon sistemi K-MATIC’in zeminde ek kılavuz raylara veya lazer reflektörlerine ihtiyaç duyulmadan güvenli bir şekilde yönlendirilmesini sağlar ve tüm sık kullanılan dar koridor uygulamaları ile uyumludur. İster tanımlanmış süreç adımlarını gerçekleştiren bireysel bir makine olarak, isterse de otonom makinelerden oluşan, merkezi olarak kumanda edilen bir filonun bir parçası olarak olsun, K-MATIC karmaşık çalışma gerekliliklerinde bile yüksek istifleme performansı sağlayabilir. Bu sırada, makine bantlı konveyörler veya paketleme istasyonları gibi müşterinin altyapılarıyla kusursuz bir şekilde etkileşime girer.

Otonom bir lojistik makinesi olarak, yüklerin ve paletlerin gördüğü hasarı azaltır ve özellikle yüksek değerli malların istiflenmesine uygundur. Kolay ve hızlı bir şekilde bakım yapılabilen bu otonom makine günün 24 saati boyunca çalışma hazır olacaktır ve aynı zamanda bir operatör tarafından manuel olarak da çalıştırılabilir.

Özellikler

Güvenlik

Kendi makine üzeri güvenlik sistemini kullanarak, kendi kendini kontrol eden K-MATIC forklift çevresine hassas bir şekilde tepki verir: Navigasyon teknolojisinden bağımsız olarak, lazer ve kamera temelli güvenlik ekipmanı K-MATIC’i içinde bulunduğu ortamda güvenli olarak yönlendirir, bu sırada insanları veya başka engelleri güvenilir bir şekilde tespit eder. Kendi kendine hareket eden dar koridor makinesinde aynı zamanda acil durumda durdurma butonları, sesli uyarı sinyalleri ve yanıp sönen ikaz ışıkları da bulunur.

 • Çalışma ortamının tamamen gözlemlenmesi
 • Lazer ve kameralarla birleşik güvenlik teknolojisi
 • Sesli ve görsel uyarı sistemleri

İstifleme

Otonom K-MATIC dar koridor makineleri, kullanılmakta olan tüm MATIC makinelerinin görevlerini ve güzergahlarını optimum şekilde koordine eden Supervisor yazılımı tarafından kontrol edilir. Sistem tüm önemli depo yönetimi ve ERP sistemleri ile uyumludur ve gerekli malzeme akışlarını hareket görevlerine dönüştürür. Entegre mesafe izleme özelliğine sahip 3D palet tanıma sayesinde sorunsuz raf istifleme ve raftan alma süreçleri güvenceye alınır. Ayrıca, lazer ve kamera destekli güvenlik sistemi dar koridor makinelerinin önemli bir zaman kaybı olmadan normal çalışma trafiğinin bulunduğu alanlarda da hareket edebilmelerini sağlar. Bu şekilde, makinenin etrafında izlenen alanlar hareket hızına ve direksiyon açısına göre uyarlanır. Makine bir engel tespit edildiği için durursa, yol boşaldığı anda görevine devam eder. Lazer ölçümü sayesinde iş ortamındaki değişiklikler kısa süre içinde yeniden haritalanabilir ve sistem içinde kaydedilir.

 • Depo yönetimi ve ERP sistemleri için arayüz
 • Akıllı güzergah ve görev kontrolü
 • Palet hareketlerinin hassas bir şekilde kontrol edilmesi ve izlenmesi
 • İnsanlar ve otonom olmayan makinelerin yanında güvenli kullanım
 • Değişikliklere esnek bir şekilde uyarlanabilir
 • Herhangi bir anda manuel çalışmaya geçilebilir

Servis

Tüm önemli makine ve görev verileri makinenin üzerindeki 7” LCD dokunmatik ekran ile çağrılabilir ve USB portu aracılığıyla okunabilir. Bir PIN numarasını girerek, teknisyen servis modunu etkinleştirir ve kolayca erişebilen parçalar üzerinde gerekli servis görevlerini yerine getirebilir. Bakım için gerekli olan makine verileri kablosuz bağlantı ile iletilir ve arıza teşhis yazılımı tarafından değerlendirilir. Bu ileriye dönük servis işlemlerini mümkün kılar, aşınma ve küçük hasarlar erkenden fark edilir ve gereken inceleme aralıkları ve parça değişiklikleri hesaplanır ve planlanır. Bu durum, otonom makinenin maksimum seviyede kullanılabilir olmasını sağlar.

 • Dijital arıza teşhis cihazı
 • Makine verilerinin kablosuz iletimi
 • İleriye dönük servis

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Sürüş hızı, yüklü/yüksüz
K-MATIC Example 0.7 0,7 (t) 3200 (mm) 80 / 465 (V)/(Ah) o. kWh 10,5 / 10,5 km/h
K-MATIC Example 1.0 1,0 (t) 7200 (mm) 80 / 775 (V)/(Ah) o. kWh 12 / 12 km/h
K-MATIC Example 1.5 1,5 (t) 10800 (mm) 80 / 930 (V)/(Ah) o. kWh 12 / 12 km/h

İsteğe Bağlı Donanım

Akü değiştirme

Linde yatay akü değiştirme işlemleri için sağlam tekerleklere sahip bir akü arabası sağlar.

Modüler yapılandırma

K-MATIC dar koridor makinesi için çeşitli akü boyutları ve asansör varyantları mevcuttur. Bu belirli çalışma gerekliliklerine en uygun şekilde adapte olmasını sağlar.

Mavi LED lambalı Linde BlueSpot™

Bluespot

Makinedeki Linde BlueSpot™ özelliğinin güçlü LED lambaları sayesinde çalışanlar bir makinenin yaklaştığı konusunda rahatsız edici olmayan, ama etkili bir şekilde uyarılırlar: Gürültü, şok, risk yoktur.

Kaldırma yüksekliği sınırlaması

Kaldırma yüksekliği elektronik olarak sınırlanarak, örneğin depo tavanlarının zarar görmesi önlenebilir.

Yan güvenlik lazeri

Güvenlik lazerleri takıldığında, K-MATIC bağımsız olarak koridor değiştirebilir, böylece daha esnek bir şekilde kullanılabilir.

Ayarlanabilen çatallar

Farklı yük taşıyıcılarını depolamak veya çıkarmak için çatal genişliği manuel olarak veya hidrolik olarak ayarlanabilir.

Teklif Alın