Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Otonom Ekipman C-MATIC

Tablalı yük taşıma ekipmanı

En dar alanlarda insansız malzeme taşıma

Linde MH'den C-MATIC otonom mobil platform, dar alanlarda kısa ve orta mesafelerde malzeme taşımak için idealdir. Yük, C-MATIC'in altından geçebileceği platformlu AMR'ler ile birlikte kaldırılabilir ve indirilebilir. Sabit yeniden yükleme istasyonları veya konveyör bantları arasında taşıma da mümkündür. Modele bağlı olarak, otonom platform maksimum 600, 1000 veya 1500 kilogramlık yükleri kaldırabilir. Güzergâhlar ve siparişleri. Yazılım aracılığıyla kontrol edilir. Mobil platformlar zemine yapıştırılan QR kodlar ile tesis içerisinde hareket eder, engellerin önünde otomatik olarak durur veya çevresinden geçer. Üstün güvenlik teknolojisi ve son derece kompakt dış boyutları, C-MATIC AMR'lerinin yayaların ve diğer AMR'lerin hareket ettiği yerlerde de kullanılabileceği anlamına gelir. C-MATIC ekipmanlarının uygulamaları esnek bir şekilde değiştirilebilir veya birden fazla ekipman bir araya getirilerek genişletilebilir.

Özellikler

Güvenlik

C-MATIC, lazer tarayıcı kullanarak çevresini güvenilir bir şekilde algılar ve insan, ekipman veya diğer engelleyici unsurlar yolunu kapattığında hızlı bir şekilde durabilir. Bu engellerin hareketli veya sabit olması fark etmez. Gerçek zamanlı bilgi işleme, C-MATIC'in hızını duruma göre ayarlamasını veya herhangi bir kişi veya ekipman izleme bölgesinden ayrılana kadar sabit kalmasını sağlar. Bu nedenle maksimum üretkenlik ve mümkün olan en yüksek güvenlik seviyelerinin ideal kombinasyonunu sunar. C-MATIC ayrıca, özellikle yerinde dönerken ve geri giderken ayrıca bir koruma sağlayan sağlam birçok yönlü çarpışma koruma sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca ekipmanın dört tarafında da ayrı acil durdurma şalterleri vardır.

 • Çevre takibi için lazer tarayıcı
 • Gerçek zamanlı veri işleme
 • İnsan ve diğer ekipmanlar için güvenilir koruma
 • Ekipmanın dört tarafında bulunan acil stop butonları
 • Ekipmanı çevreleyen sağlam çarpışma engelleme sistemi

Taşıma

C-MATIC, rota boyunca yaklaşık bir metre aralıklarla tesis zeminine yapıştırılan QR kodlarını kullanarak haritalandırmayı tamamlar. QR kodları benzersiz bir kimliğe sahiptir ve dijital bir harita üzerinde referans noktaları olarak kaydedilir. Yazılım, her taşıma görevi için en uygun rotayı hesaplar. Opsiyonel olarak temin edilebilen lojistik trenler de ayrıca QR kodları ile donatılmıştır. Bu durum, talebe göre ekipmanlara malzeme yerleştirmek için taşınacak malzemeleri tanımlamayı, depolama yerleri ve indirme konumları atamayı ve AMR'leri konumlandırmayı mümkün kılar. Otonom şarj istasyonu ile sağlanan yazılım, isteğe bağlı olarak akülerin otomatik şarjını da izleyebilir ve kontrol edebilir. Şarj belirli bir seviyenin altına düştüğünde veya ekipman bekleme durumundaysa, C-MATIC şarj istasyonuna gider ve tam şarj olduğunda veya acil ihtiyaç duyulduğunda tekrar kullanıma hazır hale gelir.

 • QR kod aracılığıyla navigasyon
 • Lojistik trenlerde QR kodu kullanımıyla sağlanan malzeme akışı takibi
 • Optimum rota planlaması ve nakliye siparişlerinin atanması
 • İsteğe bağlı otonom akü şarjı imkanı

Servis

C-MATIC'in üstün teknolojisi, uzun bakım aralıkları sunarken servis ve ekipman yaşam döngüsü maliyetlerinin azalmasını sağlar. Ana elektronik ve mekanik bileşenlere kolayca erişilebilir, bu da her türlü bakım çalışmasının verimli bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu tasarımdan servise ilkesi, ekipmanın yüksek operasyonel kullanılabilirliğine de katkıda bulunur. Tüm ekipman verileri bir kablo bağlantısı üzerinden okunabilir.

 • Sağlam ekipman yapısı
 • Uzun servis aralıkları
 • Kolayca erişilebilen ana komponentler
 • Dizüstü bilgisayar ve kablo ile kolayca gerçekleşebilen arıza tespiti

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Yük ölçüleri Çatalların yüksekliği, kapalı asansör Sürüş hızı, yüklü/yüksüz
C-MATIC 06 0,6 (t) 900x900 // (780 x 780) (mm) 240 (mm) 5,4 / 7,2 km/h
C-MATIC 10 1,0 (t) 1200x1200 // (1080 x 1080) (mm) 260 (mm) 4,3 / 5,4 km/h
C-MATIC 15 1,5 (t) 1200x1200 // (1080 x 1080) (mm) 260 (mm) 4,3 / 5,4 km/h

İsteğe Bağlı Donanım

C-MATIC ile paletlerin doğrudan taşınması için adaptör plaka.

Adaptör tablası

Paletlerin doğrudan taşınması için adaptör plakası, 1.000 kilogram ve 1.500 kilogram yük kapasiteli C-MATIC modelleri için mevcuttur. 320 ila 730 milimetre arasındaki aktarım yükseklikleri için idealdir.

C-MATIC ile kullanılabilen lojistik trenler

Lojistik trenler

C-MATIC ile birlikte kullanılabilen lojistik trenler, standartlaştırılmış ve esnek yük taşıma sağlar. Taşınan yük, lojistik trenlerin alt kısmındaki QR kodu ile hassas bir şekilde takip edilebilir ve verimli bir şekilde yönetilebilir. Malzemeler, paletli veya paletsiz lojistik trenlerle taşınabilir.

C-MATIC şarj istasyonu

Otonom şarj istasyonu imkanı

Akü azaldığında, C-MATIC şarj istasyonunu navigasyon yazılımıyla bulur ve şarjı otonom olarak gerçekleştirir. Tam şarj için şarj süresi 1,5 saattir. Aynı tipte birkaç C-MATIC bir şarj istasyonu ile şarj edilebilir.

Teklif Alın