Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Otonom Ekipman L-MATIC AC

Verimli palet istifleyici

İstifleme ve taşıma

Dirsekli çatallara sahip olan otonom Linde L-MATIC AC palet istifleyici kapalı paletlerin taşınmasını örneğin konveyör sistemlerinde olduğu gibi, yük tekerleği destekleri ile erişilebilir olmayan transfer istasyonlarında yüklerin alınmasını kolaylaştırır. Herhangi bir anda manuel olarak da çalıştırılabilen karşı ağırlıklı bu makine 1200 kilograma kadar yükler ve 1,9 metreye kadar kaldırma yükseklikleri ile başa çıkabilir. Ayrı bir makine olarak veya otonom bir filonun bir parçası olarak entegre şekilde kullanılabilir. Akıllı navigasyon sistemi zeminde rayların veya lazer reflektörlerinin yerleştirilmesine ihtiyaç duyulmadan çalışabilir. Dolayısıyla L-MATIC AC geniş bir çeşitlilikteki farklı ortamlarda veya sıklıkla değişen ortamlarda esnek bir şekilde çalışabilir. Kapsamlı güvenlik özellikleri çalışma alanındaki insanları ve engelleri güvenilir bir şekilde algılar.

Özellikler

Güvenlik

Güvenlik ekipmanlarında kullanılan lazerler ve kameralar sayesinde Linde L-MATIC AC çalışma ortamını izler ve insanlara ve engellere bağımsız olarak tepki verir. Bir engelin farkına varıldığında, makine hızını uygun şekilde azaltır ve engel yoldan çekilmezse durur. Bu özellik aynı anda hem yüksek seviyede güvenlik hem de yüksek seviyede üretkenlik sağlar. L-MATIC AC aynı zamanda şasisine monte edilen çeşitli acil durumda durdurma butonları ile istendiği zaman durdurulabilir. Uyarı sesleri ve yanıp sönen ışıklar otonom makinenin güvenlik tasarımını tamamlar. Bir acil durumda makinenin tehlikeli alandan çıkarılması gerekirse, kumanda kolunu kullanarak istendiği anda manuel olarak kontrol edilebilir.

 • Proaktif güvenliği sistemi
 • Güvenilir çarpışmadan kaçınma özellikleri
 • Sesli ve görsel uyarı sistemleri

İstifleme

Otonom palet istifleyici kapılar ve makaralı konveyörler gibi diğer otonom tesislerle etkileşim kurar ve ister tek başına isterse de bir filonun bir parçası olarak tekrarlanan çalışma süreçlerinin otomasyonu için kullanılabilir. Güzergah ve iş atamaları Supervisor yazılımı tarafından kontrol edilir. Sistem aracılığıyla, sürüş görevleri doğrudan depo yönetimi veya ERP sisteminden ayarlanabilir. Yenilikçi navigasyon teknolojisi MATIC serisi makinelerin yeni veya değişen bir çalışma ortamında kısa bir süre içinde çalışmaya başlamalarını sağlar. Son derece gelişmiş güvenlik teknolojisi sayesinde, L-MATIC AC engelleri tahmin eder ve tepki verir ve ilgili insan veya diğer makine izleme bölgesinden çıktığında görevine otonom olarak devam eder. Karışık iş süreçlerinde, makine güvenlik kısıtlamaları olmadan insanlara işlerinde yardımcı olur.

 • Depo yönetimi ve ERP sistemleri ile arayüz
 • Akıllı güzergah ve iş ataması kontrolü
 • Palet hareketlerinin hassas bir şekilde kontrol edilmesi ve izlenmesi
 • İnsanlar ve otonom olmayan makinelerin yanında güvenli kullanım
 • Değişikliklere son derece kolay uyarlanabilir
 • Herhangi bir anda manuel çalışmaya geçebilir

Servis

Makinenin kontrol sistemlerinin özel olarak geliştirilen bir ağa bağlanması nedeniyle, L-MATIC AC’nin verileri bir servis dizüstü bilgisayarında okunabilir. Palet istifleyicinin bir uzaktan arıza teşhisi sistemi ile izlenmesi de mümkündür. Tüm elektronik ve mekanik parçalarına kolayca erişilebildiği ve çekiş motorunda bakım gerektirmeyen üç faz teknolojisi kullanıldığından makine yüksek seviyede kullanılabilirlik sunar. Böylece L-MATIC AC’nin uzun süre boyunca kullanılmaya hazır olması garanti edilir.

 • Dijital arıza teşhis cihazı
 • Uzaktan kumandayla inceleme
 • Koruyucu bakım
 • Bakım gerektirmeyen üç faz teknolojisi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Sürüş hızı, yüklü/yüksüz
L-MATIC AC 1.2 1,2 (t) 1924 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh 6/6 (max. 7,2/2,9) km/h
L-MATIC AC 1.6 1,6 (t) 1844 (mm) 24 / 460/500 (V)/(Ah) o. kWh 6/6 (max. 7,2/2,9) km/h

İsteğe Bağlı Donanım

Barkod okuyucu

Makineye yükten alınan verilerin doğrudan bir yük yönetimi sistemine taranmasını sağlayan bir barkod okuyucu monte edilebilir.

Mavi LED lambalı Linde BlueSpot™

Linde BlueSpot™

Şerit uyarısı cihazı Linde BlueSpot™ LED spot ışığı forkliftin gürültüsüz bir şekilde görünür olmasını sağladığı için çalışma sırasında güvenliği arttırır.

Çatal derinliği

L-MATIC AC iki tip çatalla teslim edilir. Standart 1000 milimetrelik çatalın yanında, 1100 milimetre derinliğe sahip ikinci bir çatal daha vardır.

2D Perde Lazer

L-MATIC AC güvenlik nedenleriyle bulunduğu ortamın taranmasını destekleyen, ek bir 2D perde lazerle birlikte de sunulabilir.

Uzatma kablosu

Palet istifleyici için akünün şarj edilmesini kolaylaştıran üç metrelik bir uzatma kablosu vardır.

Yardımcı korna

L-MATIC AC isteğe bağlı olarak yardımcı bir korna ile donatılabilir. Bu, palet istifleyicinin özellikle gürültülü ortamlarda daha kolay duyulmasını sağlar.

Teklif Alın