Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Otonom Ekipman L-MATIC

Güçlü Bir Palet İstifleyici

Alçak Kaldırma Yükseklikleri için Etkili Yük İstifleme

Linde MH L-MATIC palet istifleyici alçak seviyelerdeki depolama ve alma işlemleri için uygundur. 1.200 kg’a kadar yükleri taşıyabilir ve 1,9 metreye kadar yüksekliğe kaldırabilir. Altyapıdan bağımsız jeonavigasyon özelliği sayesinde, L-MATIC ayrı bir makine olarak veya otonom bir filonun bir parçası olarak kullanılabilir. Bu şekilde çalışırken, bu otonom forklift insanlarla, otonom olmayan araçlarla veya bantlı konveyörler veya paketleme istasyonları gibi müşteri altyapılarıyla güvenli ve verimli bir şekilde entegre edilebilir. Ayrıca, herhangi bir anda manuel olarak çalıştırılması mümkündür, bu özellik örneğin bir acil durumda ekipmanı hızlı bir şekilde tehlike bölgesinden uzaklaştırmak veya makineyi başka bir kısa süreli görevi yerine getirmek için kullanmak üzere kullanılabilir.

Özellikler

Güvenlik

Kapsamlı lazer ve kamera destekli güvenlik ekipmanları sayesinde, L-MATIC çalıştığı ortamı izler ve insanlar, başka makineler veya başka herhangi bir tehlikenin hareketi veya iş sürecini etkilemesi durumunda güvenilir bir şekilde tepki verir ve sistem izlenmekte olan bölgeleri hareket hızına ve direksiyon açısına göre uyarlar. Birkaç acil durumda durdurma butonu ve çeşitli sesli ve görsel uyarı sinyali L-MATIC’in güvenlik özelliklerini tamamlar.

  • Çalışma ortamının tam kapsamlı olarak gözlenmesi
  • Lazerler ve kameralar sayesinde kombine güvenlik
  • Sesli ve görsel uyarı sistemleri

İstifleme

İster ayrı bir makine veya otonom makinelerden oluşan bir filonun bir parçası olarak kullanılıyor olsun, L-MATIC makine Supervisor yazılımı tarafından kontrol edilir ve kapılar veya palet makaraları diğer otonom sistemlerle iletişim de en az müşterinin depo yönetim veya ERP sistemleri ile iletişim kadar basittir. Karmalık güvenlik teknolojilerini kullanarak, sistem hareket görevlerinin ve güzergahların mümkün olan en iyi şekilde dağıtılmasını sağlar, gözlemlenen bölgede insanlar veya başka engeller olmadığında L-MATIC iş süreçlerini otonom olarak sürdürür. Makineyi manuel olarak kullanmak için, operatörün sadece yeke kolunu tutması gerekir.

  • Depo yönetimi ve ERP sistemleri için arayüz
  • Akıllı güzergah ve görev kontrolü
  • Palet hareketlerinin hassas bir şekilde kontrol edilmesi ve izlenmesi
  • İnsanlar ve otonom olmayan makinelerin yanında güvenli kullanım
  • Değişikliklere esnek bir şekilde uyarlanabilir
  • Herhangi bir anda manuel çalışmaya geçilebilir

Servis

Tüm elektronik ve mekanik parçaların kolayca erişebilir olması ve makinenin yüksek kullanılabilirlik seviyesine sahip olmasını sağlayan, bakım gerektirmeyen üç faz teknolojisi sayesinde L-MATIC uzun süreler boyunca kullanılmak üzere tasarlanmıştır. L-MATIC’in bakımı için gerekli olan tüm makine verileri bir servis dizüstü bilgisayarı kullanarak okunabilir,

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Sürüş hızı, yüklü/yüksüz
L-MATIC 1,2 / (2,0) (t) 1924 (mm) 24 / 375 (V)/(Ah) o. kWh 6/6 (max. 7,2/2,9) km/h

İsteğe Bağlı Donanım

Barkod okuyucusu

Makineye verilerin yükten doğrudan bir yük yönetim sistemine aktarılmasını sağlayan bir barkod okuyucu takılabilir.

Mavi LED lambalı Linde BlueSpot™

BlueSpot™

Linde BlueSpot™ özelliğinin güçlü LED lambaları sayesinde çalışanlar bir makinenin yaklaştığı konusunda rahatsız edici olmayan, ama etkili bir şekilde uyarılırlar: Gürültü, şok, risk yoktur.

Yük konumlama

L-MATIC palet istifleyiciye palet konumunu izlemek için sensörler takılabilir.

2D lazer perdesi

L-MATIC makinelere etrafının güvenlik amaçlı olarak izlenmesini desteklemek için iki boyutlu bir lazer perdesi de eklenebilir.

Ek korna

L-MATIC’e ekstra bir korna takılabilir. Bu, özellikle gürültülü ortamlarda palet istifleyicinin daha kolay duyulmasını sağlar.

Teklif Alın