Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Otonom Ekipman R-MATIC

Otonom Hassas Reach Truck

Yüksek kaldırma yüksekliklerinde verimli ve hassas istifleme

Otonom R-MATIC istifleme aracı 1600 kg’ye kadar malları taşır ve on bir metrenin üzerindeki yüksekliklere yerleştirebilir ve bu yüksekliklerden alabilir. Asansör tarama alanı orta ile yüksek kaldırma yüksekliklerinde istifleme işlemlerine ve iş istasyonlarına ürün sağlamaya ve aynı zamanda depolarda kullanılmaya ve malzeme taşıma işlemlerine uygun olduğu anlamına gelir. R-MATIC raf ve palet açıklıklarındaki depolama konumunu tespit etmek için yenilikçi 3D kamerasını kullanır. Çatalların ayarlanmasıyla yükünü hassas bir şekilde yerleştirebilir ve alabilir. Ekipmanın jeonavigasyonu ek bir altyapı gerektirmez ve insanlarla, otonom olmayan araçlarla veya konveyör bantları ve ambalajlama istasyonları ile güvenli ve verimli bir şekilde etkileşim kurabilir. Çift Mod özelliği R-MATIC’in aynı zamanda manuel olarak da kullanılabileceği anlamına gelir.

Özellikler

Güvenlik

Linde forkliftlerinin yüksek güvenlik standardına ek olarak, R-MATIC’te aynı zamanda otonom modda kullanıldığı zamanlar için akıllı bir güvenlik sistemi de vardır. Araç sensörleri kullanarak etrafındakileri tespit eder. 2D perde lazer sistemi bir engeli belirlediğinde, araç hızını düşürür ve gerekirse durur. Otonom istifleme aracı palet açıklıklarını ve yükleri tespit etmek ve bunları hassas bir şekilde yüksek kaldırma yüksekliklerine yerleştirmek ve bu yüksekliklerden almak için yenilikçi bir 3D kamera ve bir lazer kullanır. Dinamik Asansör Kontrolü (DMC) operatör destek sistemi aynı zamanda hedefe yönelik ters hareketlerle sütun hareketlerini de dengeler.

 • Akıllı güvenlik sistemi
 • Sensörler etraftaki nesneleri algılar
 • Otonom hız ayarı
 • Yükleri tespit etmek için yenilikçi 3D kamera
 • Dinamik Asansör Kontrolü (DMC)
 • 2D perde lazer

İstifleme

R-MATIC’in jeonavigasyon özelliği ek bir altyapı gerektirmez. 3D kamera on bir metrenin üzerine kadar yüksek kaldırma yüksekliklerindeki yüklerin bile daha hassas ve verimli şekilde istiflenebileceği anlamına gelir. Bu yüzden araç orta ile yüksek kaldırma yüksekliklerindeki paletlerin otonom bir şekilde yerleştirilmesi ve alınmasına ve iş istasyonlarına gerekli parçaların veya yüklerin sağlanmasına özellikle uygundur. Yüklerin bir barkod veya RFID tarayıcı ile tanımlanması seçeneği de mevcuttur. Gerekirse, R-MATIC şirketlerin ERP ve depo sistemlerinde okunan verilerin içe aktarılmasını da sağlayabilir.

 • Ek altyapı gerektirmeden navigasyon
 • On bir metrenin üzerine kadar kaldırma yükseklikleri
 • Hassas yük istifleme için 3D kamera
 • Yüklerin depolanması ve toplanması ve taşınması
 • BT sistemlerine entegrasyon

Servis

Ek altyapı gerektirmeyen jeonavigasyon özelliği R-MATIC’in bina içindeki lojistik süreçlerine kolay, hızlı ve kusursuz bir şeklde entegre olmasını sağlar. Sistemin ayarlanması ve ölçeklenmesi son derece esnek bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bakım çalışması gerektiğinde, R-MATIC’ten alınan araç verileri bir servis dizüstü bilgisayarı kullanarak okunabilir ve analiz edilebilir. Tüm elektronik servis parçalarına kolayca erişilebilir. Ek olarak, Linde tarafından geliştirilen bakım gerektirmeyen üç faz teknolojisi çalışamaz durumda kalınan süre nedeniyle işlerin kesintiye uğramamasını sağlar.

 • Hızlı ve basit uygulama
 • Esnek ayarlama ve ölçekleme
 • Elektronik veri analizi
 • Kolayca erişilebilir servis parçaları

Videolar ve Görseller

Kullanım sırasında R-MATIC araçlar
Yeni otonom R-MATIC istifleme aracı
Linde otonom R-MATIC istifleme araçları depoda hareket ediyor
Linde BlueSpot özellikli R-MATIC istifleme araçlarının tüm serisi
Linde otonom R-MATIC istifleme aracı bir paleti yerleştiriyor
Sıralanmış şekilde Linde otonom istifleme araçları
Kullanım sırasında R-MATIC araçlar
Yeni otonom R-MATIC istifleme aracı
Linde otonom R-MATIC istifleme araçları depoda hareket ediyor
Linde BlueSpot özellikli R-MATIC istifleme araçlarının tüm serisi
Linde otonom R-MATIC istifleme aracı bir paleti yerleştiriyor
Sıralanmış şekilde Linde otonom istifleme araçları

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Dönüş yarıçapı Sürüş hızı, yüklü/yüksüz
R-MATIC 1,6 (t) 8255 (mm) 48 / 560/620 [48/804] (V)/(Ah) o. kWh 1812 (mm) 14/14 (2,5/0,8) km/h

İsteğe Bağlı Donanım

Tripleks asansörler

6,85 m’den 11.30 m’ye kadar kaldırma yükseklikleri için R-MATIC için çeşitli tripleks asansörler mevcuttur

Barkod tarayıcı

Araca, gerekirse malların tanımlanmasını ve verilerin doğrudan bir depo sistemine aktarılmasını sağlayan bir barkod tarayıcısı sistemi takılabilir.

BlueSpot

Linde BlueSpot™ güzergah uyarısı sistemi çalışma sırasında güvenliği arttırır, çünkü LED spot ışık araç sessiz bir şekilde çalışırken görünür olmasını sağlar.

Uyarı lambaları

Aracın yan taraflarında veya arkasında zemine açıkça görülebilir kırmızı veya mavi ışık huzmeleri yayan bir seçenek olarak uyarı lambaları mevcuttur.

Çıkıntılı sensörler

En uygun şekilde yerleştirilmiş çıkıntılı sensörler paletler üzerindeki yüklerin kenarlardan kayıp kaymadığını tespit eder ve önceden belirlenen kurallara göre tepki verilmesini sağlar. Araç durur veya söz konusu paleti belirli bir depolama konumuna götürür.

Güvenlik kenarları

900 mm’nin üzerindeki palet genişlikleri için yükleme kolunda bir güvenlik kenarı bulunması gerekir. Bu kenarlar, viraj alma sırasında palet devrilirse aracı durdurur.

Ekstra yüksek uyarı sesi

Özellikle gürültülü çalışma ortamları için isteğe bağlı olarak ekstra yüksek bir uyarı sesi mevcuttur.

Teklif Alın