Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Tüm çalışma alanlarında esnek yük taşıma işlemleri

Operatör platformuna sahip, otonom Linde P-MATIC elektrikli çekici kısıtlı alana sahip çalışma alanlarında yük transferleri için tasarlanmıştır. 3000 ile 5000 kilogram arasındaki çeki yüklerini hareket ettirebilir. Depolardaki ve endüstriyel işlerdeki tipik kullanımları arasında üretim malzemelerinin teslimatı, atık ürünlerin bertaraf edilmesi ve daha büyük yüklerin taşınması yer alır. Bu yüzden, ister ayrı bir araç olarak, ister otonom bir filonun bir parçası olarak kullanılsınlar, çekiciler - üretimden teslimat alanına kadar - tedarik zincirinin ayrılmaz bir parçasını oluştururlar. Bu esnek ve sağlam araçlar, yüksek torklu, güçlü, bakım gerektirmeyen çekiş motorlarına sahiptir.

Özellikler

Güvenlik

Akıllı güvenlik sistemi sayesinde, Linde P-MATIC çekici çalışma ortamı hakkında optik olarak veri toplar ve uygun şekilde tepki verir. Lazer detektörleri ve bir 3D kamerayı kullanarak, sistem hareketli ve hareketsiz engelleri güvenilir bir şekilde tanır. Ardından hızını buna göre ayarlar veya ilgili insan, makine veya başka türden engel izleme bölgesinden çıkana veya çıkarılana kadar hareketsiz kalır. Bu, teknolojinin mümkün olan en iyi üretkenliği mümkün olan en iyi güvenlikle bir araya getirmesini sağlar. İki acil durum butonu, uyarı sesleri ve yanıp sönen ışıklar P-MATIC’in güvenlik özelliklerini tamamlar.

 • Optik çevre tanıma
 • Birleşik lazer ve kamera teknolojisi
 • Optimum hız düzenlemesi
 • Sesli ve görsel uyarı sistemleri

İstifleme

Kullanılan navigasyon sistemi zeminde ek lazer reflektörleri veya hatlar kullanılmasını gerektirmez, bu yüzden esnek ve ölçeklenebilirdir. İster tek başına bir araç olarak isterse de bir filonun bir parçası olarak olsun, P-MATIC iş yerindeki çalışma koşullarına kolayca adapte olabilir. Kapılar ve makaralı konveyörler gibi otonom tesislerle iletişim kurmanın yanında aracın kontrol yazılımı aracılığıyla depo yönetimi veya ERP sistemlerine entegre edilmesi de kolaydır. Ayrıca, P-MATIC ile hızlı bir şekilde otonom ve manuel çalışma arasında geçiş yapılabilir.

 • Merkezi olarak hizalanmış direksiyon
 • Altyapı gerektirmeden navigasyon
 • Kolaylıkla manuel çalışmaya geçirilebilir
 • Otonom tesislerle iletişim

Servis

Linde P-MATIC çekici ile tüm araç verileri bir servis dizüstü bilgisayarında okunabilir ve yazılım araçları ile analiz edilebilir. Alternatif olarak, araç bilgisayar kontrollü bir arıza teşhis işlevi uzaktan izlenebilir ve üzerinde düzenleme yapılabilir. P-MATIC yüksek kullanılabilirlik seviyesi dikkate alınarak tasarlanmıştır. Bu, tüm elektronik servis parçalarına kolayca erişilebileceği anlamına gelir. Ayrıca, bu çekici gücünü bakım amacıyla minimum çalışamaz durumda kalma süresi sağlayan, Linde’nin kendine ait, bakım gerektirmeyen üç faz teknolojisinden alır.

 • Dijital arıza teşhis cihazı
 • Uzaktan kumandalı inceleme
 • Bakım gerektirmeyen üç fazlı çekiş

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Dönüş yarıçapı Sürüş hızı, yüklü/yüksüz
P-MATIC 5,0 (t) 24 / 460/500 (V)/(Ah) o. kWh 1485 (mm) 8/8 (max. 7,2/-) km/h

İsteğe Bağlı Donanım

Mavi LED lambalı Linde BlueSpot™

Linde BlueSpot™

Şerit uyarısı cihazı Linde BlueSpot™ LED spot ışığı forkliftin gürültüsüz bir şekilde görünür olmasını sağladığı için çalışma sırasında güvenliği arttırır.

Jel akü

P-MATIC bir jel akü ile de teslim edilebilir. Bu akü nadiren akar, havalandırılması gerekmez ve kapalı durumdayken şarj edilebilir.

Kablo uzatması

İsteğe bağlı olarak, otonom P-MATIC çekici şarj ünitesi için üç metrelik uzatma kablosu ile de teslim edilebilir, böylece akü şarj edilirken uzamsal esneklik sağlanır.

Perde lazer

Güvenlik özelliklerinin bir parçası olarak, P-MATIC’e isteğe bağlı olarak yanlara bakan 2D perde lazerler takılabilir, böylece diğer makineler ve insanlar tarafından sık kullanılan alanlarda çalışma güvenliği arttırılır.

Yardımcı korna

P-MATIC çekiciye isteğe bağlı olarak ek ve daha yüksek sesli bir korna takılabilir. Bu yüksek gürültü seviyeli çalışma alanlarında güvenlik sağlar.

Teklif Alın