Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Otonom Ekipman L-MATIC HD

Güçlü otonom istifleyici

Ağır tonajlı yükler ve yüksek kaldırma yüksekliklerinde ideal.

L-MATIC HD, Linde MH'in otonom istifleyicisidir. Tip 1 ve 3 Europalet taşınan geniş koridorlu depolarda kullanım için idealdir. L-MATIC HD 1,6 tonluk model, 1.600 kg'a kadar olan yükleri istifleyebilir. Özel yapım L-MATIC HD 2.0 tonluk model, özellikle 2.000 kg'a kadar olan yükler için çok uygundur. Her iki otonom istifleyici çeşidi de yükleri 4 m'ye kadar kaldırma yüksekliklerinde taşır ve depolar. Güçlü donanım ve akıllı yazılım arasındaki etkileşim, önemli performans avantajları sağlar. Özellikle Linde için özel olarak geliştirilen 3D kamera yazılımı, yüklerin ve çevrenin benzersiz bir şekilde algılanmasını ve tanınmasını garanti eder. Diğer özelliklerin yanı sıra, alma ve bırakma döngülerinin önemli ölçüde kısaltılmasına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca L-MATIC HD'yi dar koridor uygulamalarıyla birlikte çalıştırabilir. Ek altyapı gerektirmeyen akıllı geonavigasyon sayesinde mevcut intralojistik çözümlerine entegrasyon sorun olmaktan çıkar. Otomatik şarj istasyonlarını entegre etme seçeneği, L-MATIC HD'yi özellikle sürekli çalışma (7/24) çözümleri için uygun hale getirir. Kapsamlı güvenlik konsepti, operatörlerin, yüklerin, ekipmanların ve çevrenin güvenilir şekilde korunmasını sağlar.

Özellikler

Güvenlik

Linde L-MATIC HD, kapsamlı sensör tabanlı güvenlik ekipmanlarına sahiptir. Önde ve arkada ve isteğe bağlı olarak yanda lazer tarayıcılar tüm çalışma ortamını izler. L-MATIC HD kişileri, diğer ekipmanları veya engelleri algıladığı anda hızını ayarlar veya durur. Ayrıca akustik ve görsel sinyaller kullanarak otonom istifleyicinin güvenlik bölgesindeki insanları da uyarır. İsteğe bağlı olarak sunulan bir 2D perde lazeri, otonom istifleyicinin asılı yükler veya düşen nesneler gibi zemin seviyesinin üzerindeki nesneleri algılamasını sağlar.

 • Çalışma ortamının çok yönlü izlenilebilirliği
 • Pasif ve aktif koruma sistemleri
 • Lazerler ve kameralar ile akıllı, sensör tabanlı güvenlik ekipmanları
 • Otomatik hız ayarlama ve çarpışma önleme
 • Sesli ve görsel ikaz sistemleri

Taşıma

L-MATIC HD, kullanımı kolay ve modern intralojistik ortamlarına sorunsuz entegrasyon için tasarlanmıştır. Girişler, sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip bir dokunmatik ekran aracılığıyla operatör tarafından yapılır. Kontrol yazılımı, yönlendirme, sipariş yerleştirme ve güç yönetimini yönetir ve depo ve ERP sistemlerine hızlı bir şekilde bağlanabilir. Palet tanıma sensörleri ile akıllı yük algılama, yük kapasitesinin maksimum kullanımı sırasında bile güvenli kullanım sağlar. Linde'nin yenilikçi, altyapı gerektirmeyen geonavigasyonu, tüm MATIC ekipmanların mevcut çalışma ortamlarına entegre etmeyi ve bunları kısa bir süre içinde değişen görevlere uyarlamayı mümkün kılar. Sezgisel kumanda kolu ile manuel ve otonom çalışma arasında sorunsuz geçiş mümkün kılar.

 • Kolay kullanıcı arayüzüne sahip dokunmatik ekran
 • Güvenli taşıma için yük tarama
 • Yapay zekayla rota ve görev kontrolü
 • Depo yönetimi ve ERP sistemlerine entegre edilebilen arayüz
 • Palet hareketlerinin hassas kontrolü ve izlenmesi
 • Herhangi bir zamanda mümkün olan manuel operasyona geçiş imkanı

Servis

Hizmette verimlilik aynı zamanda Linde MH L-MATIC HD'nin verimli çalışmasına kesin bir katkı sağlar. Otonom palet istifleyici, sürekli çalışma için tasarlanmıştır. Önleyici servis yazılımıyla birlikte elektronik teşhis sistemi, kullanıcılara maksimum çalışma süresini garanti eder. Tüm elektronik ve mekanik bileşenlere kolayca erişilebilir. Operatör ve lityum iyon akülere dayalı isteğe bağlı modern güç sistemi dayanıklıdır ve pratik olarak bakım gerektirmez.

 • Dijital arıza tanılama
 • Arıza önleyici servis altyapısı
 • Bakım gerektirmeyen güç ve yürüyüş sistemi

Videolar ve Görseller

Linde MH

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Dönüş yarıçapı Sürüş hızı, yüklü/yüksüz

İsteğe Bağlı Donanım

Barkod okuyucu

Otonom ekipman, 1D/2D barkod okuyucu ile donatılabilir, bu da kargodan gelen verilerin doğrudan bir depo sistemine taranmasına olanak tanır.

Linde BlueSpot™

Linde BlueSpot™'un yüksek performanslı LED ışıkları sayesinde çalışanlar, keyifli ama etkili bir şekilde dolaşan otonom ekipmanlardan haberdar edilir; yüksek ses yok, onları ürkütecek hiçbir şey yok, risk yok.

Yük konumlandırma

L-MATIC HD palet istifleyici, palet konumunu izlemek için sensörlerle donatılabilir.

Yan güvenlik sensörleri

Yan güvenlik sensörleri, otonom istifleyicinin yan tarafındaki engelleri algılayan güvenlik tarayıcıları ile değiştirilebilir.

Teklif Alın