Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
HASEL İstif Makinaları Genel Müdürlük Binası
İş Yükünüzü Hafifleten Sürdürülebilir Çözümler

HASEL Hakkında

HASEL - İş Yükünüzü Hafifleten Sürdürülebilir Çözümler Sunar!

HASEL, kurulduğu 1985 yılından bu yana müşterilerinin sürdürülebilir rekabet avantajı elde etmeleri için yüksek performanslı çözümler geliştirir. Türkiye’nin 14 noktasında eğitimli ve müşteri odaklı kadroları ile çok farklı sektörlerdeki (Genel ve ağır inşaat, madencilik, tekstil, çelik, kimya, ilaç, seramik, ağaç sanayii, otomotiv, plastik, gıda, enerji vb.) binlerce müşterimize sadece makina satışı değil, doğru yönlendirme ve satış sonrası hizmetlerinde maksimum müşteri memnuniyeti sağlamak için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir.

Biz Kimiz

tow_tractor-ic_truck-moving-freight_forward-4012_810

HASEL, Türkiye’deki istif ve iş makineleri sektöründe önde gelen birçok markanın distribütörlüğünü yapmaktadır. Özellikle istif makineleri sektöründe LINDE MH, BAOLI, COMBILIFT ve LIFTFIT, iş makinesi sektöründe ise HYUNDAI CE, KOBELCO ve BOBCAT ile pazarının önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Satış ekibimiz aracılığıyla yeni makine satışının yanı sıra, HASEL VİTRİN e-ticaret platformumuzla yeni ve 2. el makine satışı, RENTLIFT ile uzun/kısa dönem kiralama ve her marka iş ve istif makinelerimizin yedek parça çözümleriyle de hizmet veren HASEL’i pazardaki rakiplerinden ayrıştıran en temel unsur satış sonrası hizmet anlayışıdır.

HASEL, Türkiye’nin 14 noktasında eğitimli ve müşteri odaklı kadroları ile çok farklı sektörlerdeki (Genel ve ağır inşaat, madencilik, tekstil, çelik, kimya, ilaç, seramik, ağaç sanayii, otomotiv, plastik, gıda, enerji vb.) binlerce müşterimize sadece makine satışı değil, doğru yönlendirme ve satış sonrası hizmetlerinde maksimum müşteri memnuniyeti sağlamak için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir.

Vizyonumuz ve Misyonumuz

 • Geleceğe yönelik VİZYONUMUZ;

Müşterilerimizin işine değer ve rekabet gücü katmak için, yenilikçi çözümlerle en iyi çalışma modellerini gerçekleştirmek.


 • Yaptığımız işe olan bağlılığımızı niteleyen net bir MİSYONUMUZ ise;

İş ve istif makineleri sektöründe yenilikçi çözümler sunarak bulunduğumuz coğrafyada kalıcı olarak en çok tercih edilen iki markadan biri olmak.

Yönetim

Halit Soybelli

Sn. Halit Soybelli, vizyoner bakış açısıyla 1985 yılında kurmuş olduğu HASEL İstif Makinalarını yerel bir satış firmasından hali hazırda küresel markaları Türkiye ve Azerbeycan'da temsil eden uluslararası kurumsal bir firmaya dönüştürmüştür.

Daha Fazla Oku

İrfan Ay

1992 yılından bu yana HASEL İstif Makinalarında yönetim ve finansal tecrübesiyle önemli bir rol üstlenen Sn. İrfan Ay firmanın giderek güçlenen mali yapılanmasında önemli görevler üstlenmiştir.

Daha Fazla Oku

Ali Kemal Soybelli

Ailenin 2. jenerasyonu olarak 2004 yılında HASEL İstif Makinalarında göreve başlayan Sn. Ali Kemal Soybelli özellikle Satış Sonrası Hizmetler konusunda HASEL'i bir üst seviyeye getirmek için çalışmaktadır.

Daha Fazla Oku

Teoman Balaban

2002 yılında HASEL ailesine katılan Sn. Teoman BALABAN, 2009 yılından bu yana Satış Direktörü olarak başarılı çalışmalara imza attı. 2021 yılı itibariyle HASEL'de görevine Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyor.

Daha Fazla Oku

Değerlerimiz

Vizyonumuzu gerçekleştirmek için HASEL'de çalışanlar tarafından ortaklaşa benimsenmiş değerlerle hareket edilir. Bunlar;


 • MÜŞTERİ

Ürün ve hizmetlerimize duyduğumuz gurur ile, güçlü müşteri (iç ve dış) ilişkileri kurup, müşterimizin işine değer ve rekabet gücü katmak suretiyle koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak onlarca yıldır iş yapış biçimimiz haline gelmiştir.Müşteri memnuniyetini sağlamak birinci hedefimizdir.


 • ÇALIŞANLAR
Güçlü bir performans kültürü, çalışanlarımızın eğitimine ve kişisel gelişimine sürekli odaklanmayı gerektirir. Dünyaya ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran, fonksiyonlar ve departmanların birlikte çalışması HASEL’in başarısının temel niteliklerinden biridir.Kurum içerisinde herkes şirketin bir parçasıdır, bu yüzden çalışanların motivasyonu en önemli çıkış noktamızdır.


 • SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
İşletmelerimizi ekonomik, çevresel ve sosyal boyutlardan bütünleştirir. Müşterilerimize ürün ve hizmetlerimizi ulaştırırken işimizin kaçınılmaz bir parçasıdır.Içinde bulunduğumuz toplum ve çevre lehine hareket etmek temel değerlerimizdendir.


 • PERFORMANS
Şirketimizin her zaman ve işimizin her seviyesinde en yüksek performans seviyesini gösterme ihtiyacının farkındayız. İş performansına odaklanıldığında şirketteki bütün dişlilerin daha verimli, hızlı ancak daha ekonomik ve pratik bir şekilde döneceğine kuşkumuz yoktur.Müşterilerimiz, iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve toplumla olan ilişkilerimizde her zaman şeffaf ve açık iletişim temel özelliğimizdir.


 • YENİLİKÇİLİK
Yaptığımız her şeyde mükemmellik standardını yeniden tanımlamak için sürekli çalışıyoruz. Bu nedenle, geleneksel görüşlere meydan okuyan ve yenilikçiliği teşvik eden fikirlere açığız. Hayattaki tek değişmezin değişim olduğunu biliyor ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına sürekli cevap vermemiz için kendimizi geliştirmek gerektiğine inanıyoruz.Karşılıklı güven ve saygı yaratabilmek, iletişim içinde olduğumuz bütün çevremiz için geçerlidir.


 • KALİTE
Kalite ve güvenilirlik DNA’mızın bir parçası olup, ürün, servis ve çalışma şeklimizi belirleyen önemli niteliklerden birisidir. Kalite arayışımız, işimize duyduğumuz tutku ve kaçınılmaz bir parçasıdır.Değişen dünyaya ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak; eğitim ve kendini geliştirme kurum kültürümüzün yapı taşlarıdır.

Kurumsal Stratejimiz

HASEL’i daha ileriye taşımak ve gelecekteki fırsatları yakalayabilmek için “GELECEĞE DÖNÜŞ” isimli bir strateji yarattık.

Bu sayede HASEL olarak geleceğe hazırlıklı olmak ve gelecekteki fırsatları yakalayabileceğimize ve yeni teknolojinin bize sunacağı faydalarından yararlanmamıza olanak tanıyacağına inanıyoruz.

“GELECEĞE DÖNÜŞ” açıkça tanımlanmış dört ana stratejik adımdan oluşmaktadır. Bunlar;


 • BASİTLEŞTİR: Operasyonel karmaşıklığı azaltarak, çalışma yöntemlerimizi uygumlu hale getirmek,


 • DİJİTALLEŞTİR: Süreçleri, teknoloji sayesinde sadeleştirip, yarının büyüme motorunu yaratmak,


 • BÜYÜT: Ticari yeteneklerimizi güçlendirerek, yeni iş alanları geliştirmek,


 • LİDERLİK ET; içsel dönüşümümüzü tamamlayabilmek için rehberlik etmek.