Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH
Verimlilik Yeniden Tanımlanıyor

Verimlilik

Maliyet Merkezinden Katma Değer Faktörüne

Lojistik, küreselleşmiş bir ekonomide kilit bir endüstridir. Endüstrideki dijitalleşme, e-ticaret ve akıllı otomatik üretim ağları, lojistik sektörünün büyümesini sağlayan faktörlerden sadece birkaçıdır. Lojistik için artan önemi nedeniyle şirketler özellikle iç malzeme akışına da daha fazla odaklanmaktadırlar. Bu nedenle, saf maliyet hususlarının ötesine geçen yöntemler çok talep görmektedir. Lojistik süreçlerinde sürdürülebilir iyileştirmeler yapmak isteyen şirketler, intralojistiğe ne kadar ölçülebilir katkı sağladığını analiz etmketdir.

Bu oldukça zorlu bir hesaplama işidir. Çünkü lojistikte dört önemli gelecek trendi bir araya geliyor: dijitalleşme, otomasyon, bireyselleştirme ve yeni enerji sistemleri. Bu nedenle, Linde MH, ürünlerinin kullanıcılarına önemli pratik performans rakamlarını sunar, böylece iç lojistiklerinin verimliliğini ve ayrıca şirket içi malzemelerinin verimliliğini artırmalarına yardımcı olan ürün ve çözümleri objektif olarak değerlendirebilirler.

Çekiciler, bileşenleri üretim hattına taşır.

Bir bakışta tüm değer zinciri

Verimliliği Ölçülebilir Kılmak

Dönebilen operatör kabinli dize forklift, üretkenliği artıran ağır yükle geri sürüşü kolaylaştırır.

Daha iyi ergonomi, daha yüksek üretkenlik anlamına gelir.

Linde MH'nin kuruluşunun ilk yıllarından bu güne, endüstriyel şirketler, nakliye şirketleri ve e-ticaret şirketleri ile yakın işbirliği içindedir. Ekipmanlarının performansını daha doğru analatabilmek için, forkliftler ve depolama ekipmanları için bir dizi TÜV sertifikalı performans testleri geliştirdi. Testler, aynı koşullar altında farklı ekipmanların gerçek güç tüketimi ve manevra için gereken süre ölçülür. Genel maliyet etkinliğinin mümkün olduğunca gerçekçi bir resmini elde etmek için, her bir döngü, her bir ekipman türü için üç kez ölçülür. Bu nedenle performans testleri, özellikle forkliftler, transpaletler ve reach truck'lar için belirli çalışma alanlarına yöneliktir. Bu, yalnızca operatörlerin endüstriyel forkliftlerin üretkenliğini karşılaştırmasını sağlamakla kalmaz. Ayrıca, özelleştirilmiş forkliftlerin toplam maliyetlerinin yanı sıra bir filonun maliyetlerini karşılaştırmak için tarafsız bir temel verilir.

Taşıma kapasitesi maliyet etkinliği için çok önemlidir

Linde MH

Personel maliyetleri önemli bir işletme maliyeti faktörüdür.

Bağımsız testlerin geçerliliği, taşıma kapasitesinin değerlendirilmesi söz konusu olduğunda özellikle açıkça yayınlanmıştır. Şimdiye kadar birçok şirket, filolarının maliyet etkinliğini, ekipmanların çalışma saati başına maliyetlerini göz önünde bulundurarak hesapladı. Genellikle gerçek sürüşlerdeki kilometre ve taşıma kapasitesi göz ardı edilir. Bununla birlikte, maliyetlerin daha karmaşık ve farklılaştırılmış bir analizi farklı sonuçlara yol açar. Örneğin, personel maliyetleri: Genel bir kural olarak, toplam maliyetlerinizin yüzde 90'ını oluşturur. Böylece, Linde MH forkliftlerinin rakip modellere göre yüzde 30'a kadar daha yüksek taşıma kapasitesi elde edebildiği göz önüne alındığında, personel, enerji ve servis maliyetleri buna bağlı olarak azalır. Operatörler, aynı taşıma kapasitesini daha küçük bir filo ile elde edebilirlerse, diğer forkliftlere yapılan yatırımdan da tasarruf edebilirler.

Verimlilik – Linde ekipmanlarında standarttır

Linde MH reach truck

Mükemmel ayarlanmış bileşenler enerji tüketimini azaltır.

Linde MH ekipmanlarının verimli çalışması, çok çeşitli tasarım detayları ile mümkün olmaktadır. Linde MH'nin ekipmanları, benzer rakip ekipmanlara göre daha az dış ses, daha az emisyon ve daha az titreşim üretir. Ekipmanların ergonomik tasarımı, operatörlerin günlük çalışma hayatlarını çok daha kolay hale getiriyor. Bunun üretkenlik üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Daha düşük olası kaza oranları ve iş hastalıklarından kaynaklanan daha az devamsızlık maliyet etkinliğini artırır. Linde ekipmanlarının düşük elektrik ve yakıt tüketimi rakipsizdir. En yeni nesil akülü forkliftler, fren enerjisi geri kazanımı ve benzersiz bir enerji yönetim sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca, özellikle yoğun uygulamalar için Linde MH'nin Li-iyon ve hidrojen yakıt hücresi teknolojileri gibi yeni enerji konseptlerine yatırım yapmaya değer. Son olarak operatörler, hizmet söz konusu olduğunda Linde MH'nin teknolojisinden yararlanır. Birçok enerji sistemi büyük ölçüde bakım gerektirmez ve bakım aralıkları rakiplerimize göre önemli ölçüde daha uzundur.

Akıllı Otomasyon

Linde-MATIC serisi otomatik çekici

Otomasyon, intralojistik maliyetlerini minimize eder.

Verimli ekipmanların yanı sıra süreçlerin otomasyonu da malzeme akışının verimliliğini artırmada önemli bir unsurdur. Kabul etmek gerekir ki, karmaşık ve yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş sistemler, maliyet etkin kalırken her durumda her zaman kullanılamaz. Her zamankinden daha fazla özelleştirilmiş müşteri gereksinimleri tarafından yönlendirilen iç süreçler, çoğu zaman ürünler ve malların kendileri kadar dinamik bir şekilde değişmek zorundadır. Akıllı otomasyon çözümleri bu nedenle çok talep görüyor. Linde MH, geniş ekipman yelpazemize, geniş bir yarı otomatik sistem yelpazemize ve sabit bir altyapı yatırımı yapılmadan çalışan navigasyon teknolojisine dayanarak, otomatik sistemlerin potansiyelini seçici olarak kullanarak, her kullanıcının kesin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış çözümler geliştirir.

Dijital Ağa bağlı bir filo

Filo yönetim yazılımının kontrol paneli connect:desk

connect ile filo yönetimi

İntralojistiğin değer katkısına ilişkin gerçekçi bir fikir, kesinlikle özelleştirilmiş ekipmanların ve süreçlerin ötesine geçer. Dijital olarak kontrol edilen üretim süreçleri, tüm üretim ve dağıtım zincirlerinin etkinliğini, verimliliğini ve esnekliğini artırır. Linde connect gibi modern filo yönetimi yazılımı: operatörleri endüstriyel ekipmanları ve dijital süreçleri arasında ağ oluşturma konusunda destekler. Operatörler, sensörlerden ve destek sistemlerinden gelen verileri değerlendirerek, servis ve bakımı optimize etme, süreçleri hızlandırma, operasyonları daha güvenli hale getirme ve ekipmanları kapsamlı BT süreçlerine entegre etme konusunda değerli bilgiler elde edebilir. Böylece Linde MH, geleceğin tamamen ağ bağlantılı lojistiğinin yolunu açıyor.