Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Reach Truck R14 – R20 G

Esnek yol dışı araç

Kapalı ve açık alanlar için Reach Trucklar

R14 – R20 G serisi reach trucklar, kombine kapalı ve açık alan kullanımı için, yani tırların yüklenmesi ve boşaltılması gibi değişken bir ortamda taşıma işlemleri için idealdir. Büyük boy süper elastik tekerlekler, titreşime dayanıklı motor ünitesi, yerden yüksekliğin artmasının yanı sıra titreşimsiz operatör kabini sürüş konforu ve güvenliği sağlar. Bu, çok yönlü R14 – R20 G reach truckların engebeli dış yüzeylerde düşük titreşimde çalışmasının yanı sıra depolardaki dar koridorlarda verimli bir şekilde yük taşımasına olanak tanır. Bu ekipmanlar, her operatörün bireysel konfor gereksinimlerine uyarlanabilir olmalarının yanı sıra güçlü motorlar ve sayısız güvenlik özelliği ile ayırt edilir.

Özellikler

Güvenlik

R14 – R20 G reach trucklarında isteğe bağlı güçlendirilmiş cam panorama tavan, operatörü korurken aynı zamanda yükseltilmiş yüklerin en iyi şekilde görünebilmesini sağlar. Linde Curve Assist, virajlarda uygun hız ayarı ile operatör ve yük güvenliğini daha da arttırır. Rejeneratif ve karşı akım frenlemesi, otomatik park freni ve kendinden ayarlı yük tekerleği frenlerine sahip hidrolik dört tekerlekli fren sistemi, operatörün tehlikeli durumlarda hızlı bir şekilde durmasını sağlar. Kaldırma yüksekliği ekranı ve isteğe bağlı olarak sunulan yük ağırlığı ölçme özelliği, yük taşıma sırasında operatöre yardımcı olur. Operatör ekipmandan çıktığında otomatik olarak devreye giren park freni, rampalarda ve eğimli ortamlarda güvenli duruş sağlar. Omuz yüksekliğindeki bir koruma, örneğin dar koridorlarda operatör güvenliğini arttırır.

 • Linde Curve Assist
 • Dört tekerlekten frenleme
 • Dört bağımsız fren sistemi
 • Otomatik park freni

Ergonomi

Linde MH R14 – R20 G reach trucklar, şasiden gelen titreşimlerden izole edilmiş bir kabine, bireysel olarak ayarlanabilen konsola ve dahili Linde Load Control’e ve yumuşak kolçağa sahiptir. Operatörün ergonomik durumu ekipmanın tasarımı sırasında mutlak bir odak noktasıydı. Alçak kabin giriş yüksekliği ve operatör koltuğu için bireysel ayarlama seçenekleri, ekipmanla son derece rahat çalışılmasını sağlar. Koltuk, hava desteğini operatörün ağırlığına göre ayarlar. Tüm kontrol elemanları, yorulmadan sezgisel kullanım ve etkili çalışma için geliştirilmiştir.

 • Titreşimsiz şasi
 • Entegre kontrol elemanları ile bireysel olarak ayarlanabilen koltuk ve konsol
 • Yumuşak kolçak
 • Alçak giriş yüksekliği
 • Ağırlığa bağlı hava destekli operatör koltuğu

Taşıma

R14 – R20 G reach trucklar, kombine kapalı ve açık alan kullanımının değişen gereksinimleri için tasarlanmıştır. Büyük boy süper elastik tekerlekler ve titreşimsiz kabin, yüklerin taşıması için operatörün son derece güvende ve konforlu olmasını sağlar. Kolçaklara entegre edilmiş bir kumanda kolu ve ayarlanabilen direksiyon direnci ile sezgisel Linde Load Control sistemi, operatörü günlük aktivitelerinde destekler. Bu nedenle ekipman, özellikle hassas çalışma sağlamak için alışkanlıklarınıza ve sahadaki duruma uyarlanabilir. Kısa aks mesafesi, kompakt şasi boyutları ve 180° direksiyon, ekipmanın manevra kabiliyetini üst noktaya çıkarır. 4,9 ila 7,7 metre arasında geniş yelpazede asansör yükseklikleri, ekipmanın belirli performans gereksinimlerine göre uyarlanmasını sağlar. Güçlü sürüş ve kaldırma motorları maksimum taşıma performansı sağlar.

 • Açık ve kapalı alanlar için süper elastik yük tekerlekleri
 • Sezgisel Linde Load Control
 • Üstün manevra kabiliyeti
 • Farklı asansör yüksekliği seçimi
 • Olağanüstü kullanım performansı

Servis

R14 – R20 G reach truckların bakımı, kolay erişilebilir servis bileşenleri sayesinde bakım son derece basittir. En önemli elektronik ve mekanik bileşenlere erişim sağlamak için servis teknisyeni, pnömatik bir yay ile operatör koltuğunu kaldırmalı ve döndürmelidir. Motorların hiçbiri bakım gerektirmez. CAN Bus sistemi kullanılarak bakım teşhisi yapılır. Teknisyenler, tüm ekipman verileri hakkında bilgi edinmek ve ayrıca kaldırma hızı gibi parametrelerin her birini ayarlamak için dizüstü bilgisayarı kullanabilirler. 1.000 çalışma saatinin servis aralıkları, ekipmanların güvenilir ve uygun maliyetli çalışmasına olanak tanır.

 • Kolayca erişilebilir bileşenler
 • Bakım gerektirmeyen elektrik motorları
 • 1.000 çalışma saatinden sonra ilk servis

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
R14G 1,4 (t) 4910 (mm) 14 / 14 km/h 2821 (mm) 48 / 560/620 [48/804] (V)/(Ah) o. kWh
R16G 1,6 (t) 5710 (mm) 14 / 14 km/h 2821 (mm) 48 / 560/620 [48/804] (V)/(Ah) o. kWh
R20G 2,0 (t) 6960 (mm) 14 / 14 km/h 2836 (mm) 48 / 560/620 [48/804] (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Çalışma lambaları

LED çalışma lambaları karanlık alanlarda yükün görünümünü iyileştirir. Bu, ekipmanı çalıştırmayı daha güvenli ve verimli hale getirir.

Poliüretan kızaklar

Zemine yüklenmeyen poliüretan kızaklar, koridor zemininde çizilmeleri engeller.

Filo yönetimi

Linde connect: filo yönetimi çözümü, ekipman ve kullanıcı verilerinin kaydedilmesini, hazırlanmasını ve analiz edilmesini sağlar. Endüstriyel araçların verimli, güvenli ve şeffaf bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Tek pedal kontrolü

Bazı operatörler tek pedal kontrolünü tercih eder. Çift pedallı kontrol sistemi, belirli operatörün bireysel gereksinimlerini karşılamak için değiştirilebilir.

Telefon tutucu

Telefon tutucu operasyonlara yardımcı olur ve güvenliği arttırır. Ekranı her zaman çalışanın görüş alanında ve ulaşılabilir durumdadır.

Ahşap kumanda kolları

Linde ahşap kumanda kolları iş istasyonunu geliştirir. Parçalanmayan sert ahşap hissi hoştur, daha yavaş kirlenir ve plastik alerjisi olan sürücüler için uygundur.

İç aydınlatma

İki seviyeli LED iç aydınlatma, ekipman operatörlerine gerekli iş malzemelerinin mümkün olan en iyi görünümünü sağlar.

Yük ağırlığı ekranı

Yük ağırlığı ekranı, operatörün yükleri güvenli ve verimli bir şekilde taşımasına yardımcı olur.

Panoramik cam tavan

Özel direk konsepti ve görsel olarak optimize edilmiş baş üstü koruma, olağanüstü bir çok yönlü görünüm sağlar. Bu, güvenliği arttırır ve yük taşımayı hızlandırır.

Rüzgarlık

Ek bir rüzgarlık, koridor ve dış alan arasında geçiş yaparken hava akımını ve soğuk depolardaki rüzgarı azaltır.

Bu, operatör konforunu arttırır.

12 V soket

12 V soket, akıllı telefonların veya diğer elektronik aletlerin ekipmanın üzerinden şarj edilmesini sağlar.

Teklif Alın