Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Reach Truck R14 – R17 X

Olağanüstü konforlu ve kompakt

Dar koridorlarda 1,7 tona kadar olan yüklerin verimli bir şekilde taşınması ve 11,5 metrenin üzerindeki çalışma yüksekliği için idealdir. Akünün kabin altına konumlandırılması, yeni bir asansör konsepti sayesinde operatörün iki kat alana sahip olduğu ve asansör boyunca görüş alanının geleneksel reach trucklara kıyasla görüşün iki katına çıkmasını sağlar. Asansör doğrudan şasiye monte edilmiştir. Erişim hareketi artık özel bir çatal taşıyıcı tarafından gerçekleştirilir. Bu tasarım, son derece stabil yük taşıma sağlar. Akünün konumu, ağırlık merkezinin çok alçakta olmasını sağlar; bu da yüksek yük kapasitelerine olanak tanır. Son derece kısa mesafe erişim hareketlerine sahip özel tasarım, yüksek raflı depolarda dar koridorlarda kullanışlı kılar.

Özellikler

Güvenlik

R14 – R17 X reach trucklardaki ultra geniş asansörler, dar asansör profilleri ve koltuğun asansöre yakınlığı dört yönden mümkün olan en iyi görünümü sağlar. İsteğe bağlı güçlendirilmiş panaromik cam tavan, aracın üzerindeki yüklerin net bir görünümünü de sağlar. Otomatik olarak devreye giren park freni rampalarda veya eğimlerde dururken dahi güvenliği arttırır. Linde Curve Assist sistemi, hızı orantılı olarak ayarlayarak virajlarda operatörü destekler. Dört farklı fren sistemi, ekipmanı her durumda çabuk ve güvenli bir şekilde durdurur. Çok çeşitli ek donanımlar, çalışma güvenliğini arttırır. Örneğin, asansöre monte edilmiş bir kamera sistemi ile operatör her zaman yükü net bir şekilde görebilir.

 • Çok yönlü görüş sağlayan geniş asansör seçenekleri
 • Otomatik park freni
 • Linde Curve Assist
 • Dört farklı fren sistemi

Ergonomi

Geniş kaldırma asansörlerinin yanı sıra sezgisel Linde Load Control asansör kontrolü sayesinde gelişmiş çok yönlü görünüm, hassas yük taşımayı kolay ve konforlu hale getirir. Alçak akü konumuna sahip yenilikçi ekipman tasarımı, operatör kabinindeki alanı iki katına çıkarır. Sürüş ve asansör fonksiyonları için tüm kontrol elemanları, operatör koltuğunun kolçaklarına ergonomik olarak entegre edilmiştir ve bireysel olarak ayarlanabilir. Koltuk isteğe bağlı donanımla tercih edildiğinde olarak 10° döndürülebilir ve kontrol direnci özelleştirilebilir. Ekipman üzerindeki elemanların erişimi ve geniş alan, özellikle verimli ve yorulmadan çalışmaya olanak tanır.

 • Optimum panoramik görüş
 • Mevcut kullanılabilir alanı ikiye katlayın
 • Ergonomik konsept
 • Bireysel olarak ayarlanabilir koltuk ve konsol
 • Değişken direksiyon direnci

Taşıma

R14 – R17 X modellerinin benzersiz tasarımı, kısa aks mesafesine sahip kompakt bir şasiye sahiptir. Bu, ekipmana olağanüstü manevra kabiliyeti sağlar ve yük taşıma için normal reach trucklardan daha az alan gerektirir. Kısa erişim mesafesi, asansör boyunca benzersiz görünüm ve çatallar için standart çatal kaydırmanın yanı sıra taşıma performansını da arttırır. Akünün operatör çalışma istasyonunun altında konumlandırılması ve asansörün şasi üzerine monte edilmesi, ekipmana yüksek bir artık yük kapasitesi ve stabilite sağlar. Çift pedallı kontrol ve Linde Load Control, ekipmanların daha hızlı ve daha güvenli manevra yapmasını sağlar.

 • Kompakt tasarım
 • Kısa erişim mesafeleri
 • Geliştirilmiş stabilite
 • Yüksek yük kapasitesi
 • Asansör profilleri arasından yüksek görüş
 • Standart olarak çatal kaydırma

Servis

Temel servis bileşenlerine kolay erişim, bu Linde MH reach truckların son derece hızlı ve bakımı kolay olduğu anlamına gelir. Servis teknisyeni, elektronik ve mekaniğin durumu hakkında bilgi edinmek için CAN Bus sistemi aracılığıyla ekipman verilerini dışa aktarılabilir. Bir transpalet veya isteğe bağlı olarak yedek stand kullanılarak akünün değiştirilmesi oldukça kolaydır. Bakım gerektirmeyen elektrikli motorlar ve 1.000 çalışma saatlik servis aralıkları, araçların son derece güvenilir ve uygun maliyetli olduğu anlamına gelir.

 • Kolayca erişilebilir bileşenler
 • Bakım gerektirmeyen elektrikli motorlar
 • Kolay akü değişimi
 • 1.000 saatte bir servis
 • Düşük maliyet ve yüksek kullanılabilirlik

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
R14X 1,4 (t) 5655 (mm) 14 / 14 km/h 2756 (mm) 48 / 480 (V)/(Ah) o. kWh
R14X HL 1,4 (t) 12755 (mm) 14 / 14 km/h 3127 (mm) 48 / 920/1000 (V)/(Ah) o. kWh
R14X High 1,4 (t) 6955 (mm) 14 / 14 km/h 2756 (mm) 48 / 690/750 (V)/(Ah) o. kWh
R16X 1,6 (t) 7555 (mm) 14 / 14 km/h 2761 (mm) 48 / 690/750 (V)/(Ah) o. kWh
R17X 1,7 (t) 7855 (mm) 14 / 14 km/h 2977 (mm) 48 / 640 (V)/(Ah) o. kWh
R17X HD 1,7 (t) 10655 (mm) 14 / 14 km/h 2977 (mm) 48 / 920/1000 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Otomatik çatal merkezleme

Çatal kaydırma, bir butona basarak çatalı otomatik olarak merkez konumuna hareket ettirir.

Aydınlatma

Dönen bir ışık, yanıp sönen bir uyarı ışığı ve ek çalışma lambaları, operatör ve ekipmanın çevresindeki alanda güvenliği arttırır.

Filo yönetimi

Linde connect: filo yönetimi çözümü, ekipman ve kullanıcı verilerinin kaydedilmesini, hazırlanmasını ve analiz edilmesini sağlar. Endüstriyel ekipmanların verimli, güvenli ve şeffaf bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Tek pedal kontrolü

Bazı operatörler tek pedal kontrolünü tercih eder. Çift pedallı kontrol sistemi, belirli operatörün bireysel gereksinimlerini karşılamak için değiştirilebilir.

Telefon tutucu

Telefon tutucu operasyonlara yardımcı olur ve güvenliği arttırır. Ekranı her zaman çalışanın görüş alanında ve ulaşılabilir durumdadır.

Ahşap kumanda kolları

Linde ahşap kumanda kolları iş istasyonunu geliştirir. Parçalanmayan sert ahşap iyi bir his verir, daha yavaş kirlenir ve plastik alerjisi olan sürücüler için uygundur.

Kaldırma yüksekliği ön seçimi

Kaldırma yüksekliği ön seçimi; çalışma sürecini hızlandırır, iş güvenliğini arttırır ve operatör üzerindeki yoğunluğu azaltır.

Soğuk hava deposu varyantı

Soğuk hava deposu varyantında yağlar, yağlayıcılar ve kabin ekipmanları -30°C dereceye kadar düşük sıcaklıklar için tasarlanmıştır. Bu, ekipmanların her zaman tamamen çalışabilmesine olanak tanır.

BlueSpot™

BlueSpot™, insanları yaklaşan forkliftler konusunda uyarmak için mavi bir ışık noktası yayar.

Linde reach truckların asansörüne monte edilen kamera sistemi, operatörün yükü rafa güvenli bir şekilde yerleştirmesine yardımcı olur.

Asansör kamerası

Kamera sistemi, operatörlerin yükleri güvenli bir şekilde taşımasına yardımcı olur.

Kamera her iki çatalı, yükün alt tarafını ve yükün yerleştirileceği raf alanını görüntüler.

Güçlendirilmiş panoramik cam tavan

Güçlendirilmiş panoramik cam tavan net bir görüş sağlar ve operatörü düşen yüklere karşı güvenilir bir şekilde korur.

Isıtmalı koltuk

Isıtmalı koltuk operatör konforunu arttırır ve soğuk ortamlarda kullanıldığında doğru çalışma sıcaklığını sağlar.

Sırt yaslama uzantısı

Sırt yaslama uzantısı, koltuğun daha uzun operatörlerin gereksinimlerine göre uyarlanmasını sağlar.

360° direksiyon

360° direksiyon, kapalı alanlarda optimum araç manevra kabiliyeti sağlayan tek pedal kontrolü ile birlikte sunulmaktadır.

Teklif Alın