Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

LINDE MH'ye EcoVadis'den İkinci Kez Altın Madalya!

6 Eki 2020

Linde MH, sürdürülebilirliğe yönelik çabaları nedeniyle Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ikinci kez EcoVadis tarafından altın madalyaya layık görüldü.

Küresel çapta faaliyet gösteren intralojistik devi Linde MH, EcoVadis’in yapmış olduğu değerlendirmede 2020 yılında makina mühendisliği sektöründe değerlendirilen tüm şirketler arasında ilk yüzde ikilik dilime girme başarısını gösterdi.

Bu başarı hakkında basına yaptığı açıklamada Linde’nin Satış ve Servis’ten Sorumlu İcra Kurulu Başkanı Sn. Christophe Lautray, “Sürdürülebilirlik yönetimimizin kalitesinden dolayı sektörümüzün liderleri arasında yer almaktayız. Bu ödül bizim için takdir olduğu kadar aynı zamanda daha da ileriye gitmemiz için bir teşvik niteliğindedir” dedi. EcoVadis değerlendirmesine katılımın her zaman şirketin daha da gelişebileceği yerler hakkında somut göstergeler sağladığını ekleyen Sn. Lautray, bu gelişme potansiyelini, uzun vadeli kurumsal stratejilerinin hedefleriyle uyumlu hale getirmekte olduklarını ifade etti.

Linde MH, 2012'den beri EcoVadis Kurumsal Sosyal Sorumluluk değerlendirmesinde yer almakta olup, her geçen yıl puanını bir önceki yıla oranla önemli ölçüde artırmayı başardı. Bu yıl, Linde özellikle çevre dostu ve iş etiği uygulamalarında önceki yıla oranla fark edilebilir iyileştirmeler elde ettiği için bu ödüle layık görüldü.

EcoVadis’in her yıl yaptığı değerlendirme, müşterilerden ve diğer paydaşlardan giderek daha fazla ilgi görmektedir. Hatta ihaleye çıkan şirketlerin, tedarikçilerini değerlendirirken sürdürülebilirlik performansının kanıtlarını sunmasını talep edebilmekte ve hatta bazen bu katılım için bile bir ön koşul olabilmektedir.

Lautray, 'Altın madalya ile Linde’nin güvenilir bir ortak olduğunu, ve operasyonlarında sosyal, etik ve ekolojik sorumluluk üstlendiğini bütün dünyaya tekrar kanıtlamış olduk' dedi. Buna ek olarak, Lautray, “Öte yandan, tedarikçilerimizin de EcoVadis değerlendirmesine katılması bizim için giderek daha önemli hale geliyor. Bu, tedarik zincirimizin sürdürülebilirliğini daha etkin bir şekilde göstermemizi ve bu konuya bütünsel yaklaşımımızı pekiştirecektir. ' dedi.

EcoVadis'den verilen bilgiye göre EcoVadis kurulduğundan bugüne kadar dünya çapında 45.000'den fazla şirketi, büyüklüğü, konumu ve sektörüyle ilgili konulara göre değerlendirmiş. EcoVadis'in değerlendirme kriteri, şirketlerin sürekli kendini geliştirmesi ve iyileştirmesi temeline dayandığı için, şirketlerin daha önceki yıllarda elde ettikleri puanı korumaya çalışmaları yeterli olmamaktadır. Yapılan iyileştirmeler, sosyal sorumluluk raporları, davranış kuralları, dâhili talimatlar ve belgelerle kanıtlanması gerekmektedir.

Buraya resim kontakt kişi ve tel nosu yazalım.

Yonca Çetinalp

Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi

Yonca Çetinalp