Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Daha Büyük Kapasiteli Elektrikli Forkliftler İçin Artık Daha Fazla Güç, Konfor ve Sürdürülebilirlik

1 Mayıs 2023

3,5 ila 5,0 ton Arası Yükler İçin Yeni Linde Elektrikli Forklift

İntralojistik uzmanı Linde MH dizel endüstriyel forkliftlerle aynı seviyede olan güçlü, sağlam ve potansiyel olarak CO2 içermeyen elektrikli forkliftler sunma konusunda iki yıldır yeni standartlar belirliyor. Üreticinin yenilikçi Linde X ve E modelleri bu konudaki en son örnekleridir. Geleceğe yönelik bu forkliftler artık 3,5 ila 5 ton arası yük kapasitesi aralığında yükler için kullanıma uygundur. Kağıt, kereste, içecek ve kimya endüstrilerindeki en zorlu uygulamalar için bile uygun olan bu ürünler, müşterinin bireysel gereksinimlerini karşılayacak hassas bir şekilde yapılandırılabilir ergonomi ve güvenlik açısından en yüksek standartları sunarak üretkenlikte daha fazla artış sağlar. Her iki model de hemen sipariş edilebilir.

'Hidrostatların performans özelliklerini ve gücünü akü ile çalışan ekipmanların dinamiği, esnekliği ve sıfır emisyonu ile birleştiren elektrikli forkliftler Linde MH’ye özeldir' diyor. Denge ağırlıklı forklift Ürün Müdürü Björn Walter, Böylece müşterilerimize performans ve sürdürülebilirliğin zorlayıcı bir kombinasyonunu sunabiliriz 'diye ekliyor ve bu eşsiz satış noktasının en önemli avantajı olarak gördüklerini vurguluyor.

Dizel muadilleriyle aynı seviyede olan elektrikli forkliftler

Artık geleceğe yönelik Linde X modelleri 3,5 ila 5 ton yük kapasitesi aralığında da mevcuttur.

Dizel muadilleriyle aynı seviyede olan elektrikli forkliftler

Dizel muadilleriyle aynı seviyede olan elektrikli forkliftler: Artık geleceğe yönelik Linde X modelleri 3,5 ila 5 ton yük kapasitesi aralığında da mevcuttur.

Elektrikli ve Dizel İkiside Dünyanın En İyisi

Yeni Linde X35 - X50 modelleri ile 3,5 ila 5 tonluk olağanüstü ağır yükler artık en zorlu koşullarda bile elektrikli forkliftlerle taşınabiliyor. 'Ağır hizmet forkliftleri, müşterilerimiz için bir başka önemli kilometre taşıdır, çünkü bu, ekipmanların çatallarındaki tonajlı yüklere rağmen zorlu yokuşları çıkabildiği ve yüklü haldeyken dahi kaldırma kapasitelerini koruduğu anlamına gelir. Ek olarak, aşırı miktarda toz ve kire karşı geçirimsizdirler, çünkü tüm üniteler su geçirmez ve toz geçirmez olacak şekilde korunmuştur”diyerek avantajları özetliyor ürün müdürü.

Yeni SRM Teknolojisi Sayesinde Aynı Boyutta Motorlarla Daha Fazla Güç

Yeni 1252 serisi elektrikli forkliftlerde, konvansiyonel ASM Teknolojisinin yerine yeni nesil SRM Teknolojisi kullanılmaya başlandı. SRM Teknolojisi, konvansiyonel ASM Teknolojisine göre %22 daha güçlü sürüş motorları içerir. X20 – X35 model elektrikli forkliftler ise SRM Teknolojisine göre %15 daha da güçlü olan SRM+ teknolojisine sahiptir. Bu yeni teknolojinin yanında Linde X20 – X35 modeli forkliftlerin sunmuş olduğu su ve yağ soğutmalı Combi-Cooler sistemi sayesinde motorlar ısınmaz ve operasyonunuz hiç durmadan devam eder. Muadil rakiplerine göre daha düşük operasyon maliyetleri, maksimum güç ve verimlilik dengesi sunan yeni 1252 serisi X20 – X35 model elektrikli forkliftler, tesisinizin hem içinde hem de dışında en zorlu şartlarda çalışırken daha yüksek performans gösterir.

X modelleri dış mekanlarda engebeli zeminde kullanıma uygun olsa da, klasik E modelleri iç mekan kullanımına özel bir odaklanma ile optimize edilmiştir. Kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek, dar alanlar için mükemmel ekipmanlardır ve yüksek taşıma kapasitesine sahiptirler. Aynı zamanda çift motorlu önden çekiş, mükemmel çekiş ve yüksek çeviklik sunar. Ek olarak, yeni modellerde önceki salınımlı aks yerine kombi direksiyon aksı bulunur ve tahrik tekerleklerinin dairesel bir hareketle tamamen döndürülmesini sağlar.

Linde MH’ye özel, hidrostatların gücü elektrikli forkliftler ile birleştirildi

Linde MH’ye özel, hidrostatların performans özelliklerini ve gücünü akü ile çalışan ekipmanların dinamiği, esnekliği ve sıfır emisyonuyla birleştiren elektrikli forkliftler.

Linde MH’ye özel, hidrostatların gücü elektrikli forkliftler ile birleştirildi

Linde MH’ye özel, hidrostatların performans özelliklerini ve gücünü akü ile çalışan ekipmanların dinamiği, esnekliği ve sıfır emisyonuyla birleştiren elektrikli forkliftler.

Kabinde Güvenlik ve Ergonomi

Müşterilerin, yeni bir forkliftten tasarım açısından genel beklentileri; ergonomi, görüş açısı ve servis olarak özetlenebilir. Linde’nin kanıtlanmış özelliklerinden standart olarak sunulan çift pedal sistemi, kol yaslama ve Linde Load Control gibi ergonomik donanımlar bu yeni seride de devam etmektedir. Çift pedal sistemi, kademesiz hızlanma ve ayak pozisyonlarını değiştirmeden hızlı geri manevra imkanı sağlar. Kol yaslamaya entegre Linde Load Control, tüm hidrolik fonksiyonların kumanda kolları (joystickler) ile hassas bir şekilde kontrol edilmesini mümkün kılar. Böylece bu zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışmasını sağlar ve işlerin sürdürülebilirliğini de üst seviyeye çıkarır. Yeni 1252 serisi, şasiden ayrılmış bileşenler (akslar, asansör ve üstten bağlı tilt silindirleri) operatörü darbelere ve vibrasyonlara karşı daha fazla koruyarak, operatörün çalışma konforunu geliştirir. Bunların yanında, Linde DNA’sının diğer bir standart donanımı olan üstten bağlı tilt silindirleri ile birlikte bu seriyle başlayan alçaltılmış ön konsol ve inceltilmiş asansör profilleri sayesinde mükemmel görüş alanı sağlanmıştır. Bu yeni asansör serisi ve üstten bağlı tilt silindirleri, yüklerinizi kapasite kayıpsız olarak 6m’ye kadar istiflemenize olanak sağlar. Yeni seride, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlandı. Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.Son olarak, büyük kapasiteli modeller artık isteğe bağlı olarak Linde Steer Control (LSC) ile de sunuluyor. Bu versiyonda direksiyon kolonu ve direksiyon simidi kaldırılmıştır; bunun yerine sol kol dayanağına bir mini tekerlek veya joystick entegre edilmiştir, bu da forklifti yönlendirirken operatörün üzerindeki baskıyı daha da azaltır.

Zorlu koşullar, yeni Linde X35 – X50

Zorlu koşullar, yeni Linde X35 – X50 elektrikli forkliftlerin kendilerini evlerinde hissettikleri yerdir. İzole edilmiş güç üniteleri, yüksek performanslı ekipmanların su, kir ve toz girişine karşı son derece dirençli olduğu anlamına gelir.

Zorlu koşullar, yeni Linde X35 – X50

Zorlu koşullar, yeni Linde X35 – X50 elektrikli forkliftlerin kendilerini evlerinde hissettikleri yerdir. İzole edilmiş güç üniteleri, yüksek performanslı ekipmanların su, kir ve toz girişine karşı son derece dirençli olduğu anlamına gelir.

Dijitalleştirme, Gelecekteki Uygulanabilirliği ve İyileştirilmiş Hizmeti Garanti Eder

12XX serisi forkliftler, Linde MH'nin tamamen ağ bağlantılı fabrika teslimi olan ilk ekipmanlarıdır. Standart olarak, ilgili ekipman verilerinin müşterinin şirket içi bt'sine veya WLAN veya mobil ağ üzerinden güvenli bir merkezi bulut sunucusuna iletilmesini sağlayan entegre bir veri iletim ünitesi ile donatılmıştır. Burada 'Linde connect' filo yönetim sistemi veya 'Linde Truck Health Management' hizmet sistemi gibi aşağı yönlü uygulamalarda işlenebilirler. Veriler, gelişmiş araç konuşlandırması, kestirimci bakım ve uzaktan teşhis için temel oluşturur ve daha yüksek araç kullanılabilirliği ve üretkenliğine katkıda bulunur. Ayrıca yazılım güncellemeleri “kablosuz” olarak kurulabilir ve yeni bağlantı fonksiyonları ve ekipman fonksiyonları etkinleştirilebilir.

Ezgi Durak

Kurumsal İletişim ve Marka Uzmanı

Ezgi Durak