Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Linde Safety Guard Door Control ile Maliyet Tasarrufu Sağlayın

20 May 2022

Linde Safety Guard Door Control, tesislerde bulunan otomatik kapıların kontrollü bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar.

Linde Safety Guard'ın bir parçası olarak sunulan yeni 'Door Control (Kapı Kontrol)' modülü, üretim ve mal dağıtım merkezleri dahil, otomatik kapıların bulunduğu birçok tesisinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Akıllı kontrol sistemi, endüstriyel ekipmanlar ve altyapı arasında iletişimi mümkün kılmaktadır ve böylece firmalar çarpışma hasarından kaynaklanan yüksek maliyet giderlerinden kaçınılabilmektedir.

Linde Safety Guard Door Control, otomatik kapıların bulunduğu farklı büyüklükteki işletmelerde ve tüm endüstriyel sektörlerde rahatlıkla kullanılabilir. Linde Safety Guard Door Control iç mekanlardan dış mekanlara hızlı geçişi sağlar, aynı zamanda üretim ve lojistik binalarında sabit sıcaklıkların korunmasına, çalışanları sağlıksız hava akımından korumaya, kuşların ve yetkisiz kişilerin girişini engellemeye ve kontaminasyonu önlemeye yardımcı olurlar. Linde Safety Guard Door Control'un diğer bir avantajı da, endüstriyel ekipmanlarında meydana gelebilecek hasar risklerini en aza indirgemesidir. Örnek verecek olursak, giriş denemesi sırasında panjurlar tam olarak açılmadığı zaman meydana gelen çarpışmalar ve bu gibi durumlar, yalnızca maddi hasara yol açabilir. Ancak döner kapılar ve forkliftlerin onarıma ihtiyacı varsa veya taşınan mallar hasar görürse önemli maliyetlere neden olabilir. Güvenlik Çözümleri Ürün Müdürü Sn. Fabian Zimmermann, olası çarpışmalardan doğabilecek hasarların nedenlerine atıfta bulunarak, 'Operatörler genellikle teslim tarihlerine yetişebilmek için büyük baskı altında olduklarından, bu nedenle dikkatleri dağınık olabilemektedir' diyor. Yeni Linde Safety Guard Door Control'un faydalarını anlatan Sn. Fabian Zimmermann, 'Müşterilerimiz Linde Safety Guard Door Control'u kullanarak artık tesisteki kapılarla bağlantılı olası hasarlara neden olabilecek nedenleri etkisiz hale getirebilir. Böylece operasyonlarında maliyet ve duruşlardan kaçınabilirler' diyor.

Linde Safety Guard Door Control

(Akıllı “Linde Safety Guard Door Control” sistemi, endüstriyel ekipmanlar ve altyapı arasında iletişimi sağlar ve kademeli hız azaltma yoluyla, yüksek maliyete yol açan çarpışma hasarını önler.)

Forkliftlerin Sürüş Hızı Gerektiği Gibi Ayarlanır

Linde Safety Guard Door Control'de Linde Safety Guard gibi, ultra geniş bant (UWB) teknolojisine dayanmaktadır. Ekipman, yüksek frekanslı radyo dalgaları aracılığıyla bina altyapısı ile iletişim kurar. Ekipman otomatik kapıya yaklaştığında, manevra hızı kademeli olarak azalır ve kapı otomatik olarak açılır. Bunu başarmak için akıllı sistem, forklifte monte edilen sabit üniteler ile otomatik kapı arasındaki mesafeyi on santimetre hassasiyete kadar belirler. Ekipman geçtikten sonra otomatik kapı tekrar kapanır ve forklift operatörü normal hızda yoluna devam edebilir.

Otomatik kapının forkliftler tarafından tetiklenmesini önlemek veya diğer kapıların açılmasını önlemek için etrafındaki bölgelerin boyutu ve şekli (küresel veya dikdörtgen) özel ihtiyaçlara göre ayarlanabilir. Bu teknolojinin bir başka avantajı da otomatik kapıların sadece gerektiği kadar açık olmasıdır.

Kurumsal İletişim ve Marka Uzmanı

Ezgi Timuçin