Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Lila Group Firmasıyla Artık Uzun Dönem Birlikteyiz.

7 Eki 2020

2016 yılından itibaren kısa dönem kiralama hizmeti vererek çalıştığımız Lila Group firmasıyla artık uzun dönem birlikteyiz.

Lila Group dünya standartlarında temizlik kâğıdı üretme vizyonu ile ülkemizde ve dünyanın dört bir köşesinde artan temizlik kâğıdı ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak amacıyla, 2007 yılının Kasım ayında Lila Kağıt adıyla üretime başlamıştır. Lila Group’un ile birlikteliğimiz 2016 yılında kısa dönem kiralama hizmeti vermemizle başlamış olup firma geçtiğimiz günlerde teslimatı gerçekleşen 5 adet E50, 2 adet E20 akülü forklift ve 1 adet T20SP akülü transpalet’i uzun dönem kiralamıştır.

Genel merkezi İstanbul’da olan Lila Group’a,E80 model yeni makine satışımız dagerçekleşmiş olup firmanın intralojistik konularında çözüm ortağı olma yolunda hızla ilerlemekteyiz.

Lila Group Hakkında

Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulmuş olan Lila Group, bugün yaşamına dördüncü nesil üyeleriyle devam ediyor. Lila Group’un temelleri, Hasan Öğücü ve Oğulları tarafından 1930 senesinde ‘Çırçır ve Dokumacılık’ şirketi ile atıldı. Grup, 1950’de başlayan sanayileşme hareketine paralel olarak gelişti. Abdullah Öğücü, önderliğinde önce 1964 yılında ‘Güneydoğu İplik Sanayi, bundan yirmi yıl sonra 1984 yılında, tekstil alanında faaliyet gösteren ‘Marmara Pamuklu Mensucat’ kuruldu.

Marmara Pamuklu Mensucat, 90’lı yıllarda Türkiye’nin en büyük entegre pamuklu iplik ve boyama tesisi haline geldi. Tekstil alanındaki yoğun ve istikrarlı ihracatı sayesinde, İstanbul İhracatçı Birlikleri ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri ihracatçıları birliği tarafından 90’lı ve 2000’li yıllarda defalarca ödüllendirildi.

2000’li yıllardan itibaren Türkiye’nin ihtiyaçlarını değerlendirerek, tekstil dışındaki yüksek katma değerli ve ileri teknoloji gerektiren alanlara yönelen Lila Group, 2005 yılında enerji sektörüne girdi.

2006 yılındaysa, Türkiye’nin hızla artan hijyenik kağıt ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla tümüyle yerli sermaye kullanarak Lila Kağıt’ı kurdu. 2012’de kapasitesini iki katına çıkardı. Yatırımlarına aralıksız devam eden kuruluş, 2019 yılı sonlarında yeni yatırımların devreye girmesiyle birlikte, sektörünün Avrupa’daki en büyük ikinci tam entegre tesisi olmuştur.

Yonca Çetinalp

Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi

Yonca Çetinalp