Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Linde MH’nin Reach Truck'lar İçin Yeni Ağır Hizmet Asansörü Artan Talepleri Karşılıyor

2 Ağu 2022

Linde Material Handling'in R14-R25 Model Reach Truck'ları İçin Yeni Ağır Hizmet Asansörü

İntralojistik uzmanı Linde MH şimdi R14 - R25 model Reach Truck’ları için yeni bir ağır hizmet asansörünü müşterilerin beğenisine sundu. Operatörlerin yükü ve etrafını daha iyi görebilmesinin yanı sıra daha fazla malzemeyi kaldırmasına olanak tanır. Paletleri 15 metreye kadar olan yüksekliklerde bile hızlı ve güvenli bir şekilde istfilemelerini sağlar.

Daha fazla malzeme ve daha geniş bir ürün yelpazesine uyum sağlamak için depolar ve raf sistemleri her geçen gün daha da artmaktadır. Bu, yüklerin en üst raf seviyelerine kadar hızlı ve güvenli bir şekilde depolanması ve alınması gerektiğinden, Reach Truck’lara talepler giderek artmaktadır. Özellikle, Reach Truck’lar, açık konumdayken daha yüksek raflara ulaşabilirken, kapalı konumda kapılara ve raflara çarpmadan sorunsuz geçebilmektedirler. Her santimetre, ekipmanın mümkün olduğunca manevra kabiliyetine sahip olması, dar koridor genişlikleriyle başa çıkabilmesi ve depolama alanlarından en iyi şekilde yararlanabilmesi için önemlidir. Son olarak, yeni asansör artan kaldırma yüksekliği ile ortaya çıkan asansör salınımlarını ve asansör yükseldikçe kısıtlanan görüş açısını en aza indirmektedir.

Daha fazla güvenlik ve gelişmiş sürüş performansı için görünürlüğü iyileştirilmiş asansör

Reach Truck’ların güvenli kullanımı için, yükün ve çevrenin mümkün olan en iyi görünümü ön koşuldur. Buna ek olarak Yeni Reach Truck Ağır Hizmet Asansörü operatöre iki farklı şekilde avantaj sağlar: Birincisi, önceki modellerden çok daha fazla taşıma kapasitesine sahiptir ve ikincisi, asansörün yeni tasarımı ile görüş açısı iyileştirilmiştir. Asansör profilleri arasında önemli ölçüde daha geniş boşluklar sayesinde çatalların içinde görüş açsısı önemli ölçüde iyileştirilmiştir. Tasarıma bağlı olarak, operatörün görüş alanı yüzde 27'ye kadar genişleyebilmektedir.

Baş üstü çapraz kirişin optimize edilmiş tasarımı, aynı zamanda yukarı görüşü de genişleterek operatörün yüksek kaldırma seviyelerinde depolama ve palet alma sırasında çatalları daha iyi görmesini ve daha kolay kontrol etmesini sağlar. Ancak geliştirilmiş olan sadece yukarı doğru görüş değildir. Yeni asansör, ekipmana daha avantajlı bir konumda monte edildiğinden, yatay çalışma ortamı için de optimize edilmiş bir görüş açısı sağlar. Bu şekilde, operatör yana eğilmeden yüklü asansörün ötesini de görebilir.

Linde MH'nin yeni Reach Truck asansörü 15 metreye kadar kaldırma yüksekliğine ulaşabilir ve böylece önceki modellerinden iki metre daha yükseğe yükleri kaldırabilir. Ayrıca, bakiye yük kapasitesi de iyileştirilen yeni asansör; tamamen açıldığında bile, öncekinden önemli ölçüde daha ağır yükleri kaldırabileceği anlamına geliyor. Linde MH, yeni Reach Truck asansörünün ek yüksekliğine rağmen, Reach Truck'ın uzunluğu değişmemiştir, böylece ekipmanlar her zamanki manevra kabiliyetine sahiptir. Bu sayede dar depo koridorlarında dönebilir ve dar alanlarda bile yüksek manevra performansı sağlayabilirler.

Linde MH R14 HD

Linde MH R14 HD'den R25'e kadar olan Reach Truck’lar için yeni ağır hizmet asansörü, operatörlere yükü ve çevreyi daha iyi görmenin yanı sıra daha fazla yük kapasitesi sunar. Ayrıca 15 metreye kadar kaldırma yüksekliklerine ulaşır.

Daha sağlam ve servis dostu

Yeni Reach Truck asansörüne ek olarak asansör kademelerinin dengeli ve sağlam bir profil üzerinde olması salınımları en aza indiren kademeli takviyelere sahip asansör profilleri tarafından sağlanır. Bu, büyük kaldırma yüksekliklerinde depolarken veya palet alırken asansör salınımlarını daha da tutarlı bir şekilde önleyecek şekilde tasarlanmıştır, bu da operatöre yalnızca salınım sırasındaki bekleme süresinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda yük ve altyapıda ciddi hasara neden olan asansör ile raf arasındaki çarpışmaları da önler. Linde MH’nin Dynamic Mast Control (DMC) Operatör Destek Sistemi ile büyük yüksekliklerde daha da fazla asansör dengesi elde edilebilir. Sensör kontrollü bir elektrikli tahrik, yüksek hassasiyetli, hedeflenen karşı hareketler aracılığıyla yüksekte asansör salınımlarını yıldırım hızında dengeler ve böylece yüksek seviyelerde daha hızlı, daha güvenli taşıma süreçlerini garanti eder.

Yeni Reach Truck’ların her zamanki gibi dar depo koridorlarında manevra yapabilmesi için ekipman uzunluğu değişmedi. Yeni Reach Truck asansörünün takılması ve çıkarılması öncekilere göre daha kolaydır. Çünkü sürgülü taşıyıcı, asansör demonte edildiğinde ekipman şasisinde kalır. Bu, gerektiğinde hızlı yeniden dağıtım için ekipmanların hızla başka bir lokasyona aktarılabileceği anlamına gelir. Aynı zamanda servisi de kolaylaştırır: Taşıma, demontaj ve yeniden montaj, %50’ye varan maliyetle kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Ezgi Durak

Kurumsal İletişim ve Marka Uzmanı

Ezgi Durak