Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Depolarda 3 Boyutlu Görünüm

10 Ağu 2021

Linde Warehouse Navigator: Jeonavigasyonlu modüler bir depo yönetim sistemi

Linde Warehouse Navigator, küçük ve orta ölçekli işletmelerin tüm depo süreçlerini dijital olarak düzenlemelerine yardımcı olur. Bir depo yönetim sisteminin yanı sıra sipariş toplama ve forklift yönlendirme sisteminden oluşan modüler çözüm, uzun vadeli zaman ve maliyet tasarruflarının elde edilmesini sağlar ve çeşitli özel seçenekler sunar: Üç boyutlu bir görünüm, malları içeren depoyu gerçek zamanlı olarak görselleştirir ve operatörlere hedeflerine giden en hızlı rotayı gösterir. Bunu yaparken yazılım, ekipmanların farklı depolama konumlarındaki hareketlerini otomatik olarak belgeler.

Almanya'da ve diğer Avrupa ülkelerindeki birçok küçük ve orta ölçekli işletme, hala depo süreçlerini tablolar, listeler ve kağıt çıktılar kullanarak manuel olarak yürütmektedir. Yazılım Çözümleri Ürün Müdürü Christoph Hock, “Ancak uzun vadede bu ne verimli ne de güncel bir yaklaşım. Özellikle işletmelerin kâr ve rekabet gücüne zarar veriyor” diyor. 'Üç veya dört forkliftlik filolarda bile, gelen ve giden mal süreçlerinin yanı sıra depolama ve alma operasyonlarının evraklar kullanılarak organize edilmesi hızla kafa karıştırıcı hale geliyor.'

Linde Warehouse Navigator, dijital depo yönetimi şeklinde bir çözüm sunar. İşlev yelpazesi, farklı depo senaryolarına uyarlanabilir ve adım adım genişletilebilir. Linde MH'nin uzmanları, net, yapılandırılabilir kullanıcı arayüzleri sağlamaya büyük önem verdiler ve mobil cihazların sisteme entegre edilmesini sağladılar. Eğitim ve canlı destek, her paket çözümün bir parçasıdır. Gerekli yazılım lisansları aylık ücret karşılığında satın alınabilir veya kiralanabilir. Buna bulutta barındırma ücretleri de dahildir.

Güvenilir Mal Takibi ve Eksiksiz Genel Bakış

Kurulduktan sonra, Linde Warehouse Navigator, depodaki mal hareketlerinin yanı sıra tüm siparişlerin ve envanterlerin kağıtsız kontrolü, izlenmesi ve belgelenmesi için kullanılabilir. Temelde, standart depolama ve geri alma stratejilerinin yanı sıra tüm depo türleri için uygun olan depo yönetim sistemi (WMS) bulunur. Christoph Hock, 'Ayrıca, giriş seviyesi versiyonu bile müşterilere süreçlerini daha da iyileştirebilecekleri belirli kilit rakamlara ilişkin bir genel bakış sunuyor' diyor.

Ürün Müdürü Hock için yazılımın öne çıkan özelliği, tüm fabrika sahası için mevcut doluluğu gösteren tüm depolama konumlarının 3 Boyutlu görselleştirmesini sağlamasıdır. Seçilen ürünler, depodaki konumlarının kolayca tanımlanabilmesi için renklerle kodlanmıştır. Hock, 'Bu işlev özellikle blok depolar için faydalıdır' diyor. Buna ek olarak, isteğe bağlı Gerçek Zamanlı Yer Belirleme Sistemi (RTLS) aracılığıyla yük taşıyıcıların sürekli takibi de sağlanır.

RTLS ile bağlantılı olarak, forklift yönlendirme sistemi (FGS), endüstriyel ekipmanların rotalarını gerçek zamanlı olarak koordine eder ve depoda çalışan tüm forkliftleri ve AGV'leri görüntüler. Nakliye siparişleri, örneğin depo görselleştirme sistemindeki “sürükle ve bırak” özelliği veya bir forklift çağrı sistemi (çağrı düğmesi) aracılığıyla çalışanlar tarafından manuel olarak oluşturulur. Alternatif olarak, örneğin ERP sisteminden bir arayüz aracılığıyla veya önceden tanımlanmış eşikler karşılanmadığında siparişler otomatik olarak da atanabilir. Hedefe giden en uygun rota, sürücülere 3 Boyutlu görünümde oklarla gösterilir. Taşıma siparişinin kaynağı ve hedefi de renkli olarak vurgulanır.

Linde Warehouse Navigator Arayüzü

Linde Warehouse Navigator'ın özel bir seçeneği, deponun üç boyutlu, renk kodlu görünümlü olup, operatörlere en hızlı rotayı gösterir.

Linde Warehouse Navigator'ın üçüncü bileşeni sipariş toplama sistemidir.Sistem, paralel toplama (çoklu sipariş toplama) için daha küçük siparişleri çeşitli bireysel öğelerle birleştirir. Daha büyük siparişler birkaç kısmi siparişe bölünebilir ve daha sonra birleştirilebilir.

Son olarak, yazılım çözümü operasyonel BT ortamını uyumlu hale getirmeye yardımcı olur ve ilgili kişi sayısını azaltır. Dar Koridor Ekipmanları ve AGV'ler standart arayüzler aracılığıyla entegre edilebilir. Christoph Hock, 'Bu, devreye alma sürelerini kısaltır ve maliyetleri düşürür,' diye açıklıyor.

Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi

Yonca Çetinalp