Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Zor Çalışma Ortamlarında Güvenli Hareket

31 Mar 2022

Linde MH'den ATEX Bölgeleri için Genişletilmiş Depo Ekipmanları Ürün Yelpazesi

Dar alanlarda yük taşımacılığı, birçok şirket için zorlu bir süreçtir. Patlamaya karşı koruma koşullarını hesaba katmak gerektiğinde Linde MH, tüm ATEX uygulamaları için güvenli taşıma çözümleri sunmaktadır. Kapalı ortamlarda da kullanım için yüksek düzeyde çalışma konforu sunan kompakt, performanslı ekipmanları bulunmaktadır. Forkliftlere bir alternatif, platformlu veya platformsuz kullanılabilen Linde MH'nin T20-30 ExProof Transpaletleri ve yine Linde MH'nin L06-L16 AC ExProof İstifleyicileri, erişim kontrolü ve hasar takibi özellikli Linde Connect Filo yönetim sistemine entegre edilebiliyor.

Kimya ve ilaç endüstrilerinden, biyoteknoloji ve kozmetik endüstrilerine, yiyecek içecek endüstrisinden, lojistik sektörüne kadar patlamalara yol açabilecek riskli ortamlarda ekipmanları kullanan operatörler bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. İşletme içerisinde kapalı alanlardaki üretim ve depolama bölümleri genellikle dar alana sahiptir. Linde MH Ürün Müdürü, Sn Elke Karnarski. Yüklerin taşınması, depolama ve geri alma işlemleri söz konusu olduğunda her santimetre önemlidir. Operatörler bu koşullarda özellikle çevik, manevrası kolay ve kullanıcı dostu ekipmanlara ihtiyaç duyar. Sonuçta, tehlikeli maddeler her zaman güvenli ve güvenilir bir şekilde taşınmalıdır,” İşte burada Linde MH'nin yeni dar alanda çalışabilen, patlamaya karşı izole ekipmanları devreye giriyor.

Linde MH

Sınırlı genişleme seçeneklerine sahip birçok üretim ve depo alanında, alan genellikle dardır. Linde MH'in yeni dar alanlarda dahil, patlamaya karşı izole ekipmanları devreye giriyor.

Son Derece Çevik, Kolay Manevra Kabiliyetine Sahip ve Güvenli

Linde MH'nin 2,0, 2,5 ve 3,0 ton yük kapasitelerin de, T20-30 ExProof transpalet, kompaktlığı ve yalnızca 720 milimetre genişliğindeki şasisi ile etkileyicidir. Boyutları palet konturu içinde kalır ve bu da servo motor destekli direksiyon sayesinde iyi bir manevra kabiliyeti sağlar. Endüstriyel ekipmanlar, Zone 1/21 ve 2/22 ATEX yönergelerine uygun kısa ve orta mesafeli yük taşımacılığının yanı sıra sipariş toplama ve depolama operasyonları için tasarlanmıştır. Patlamaya karşı izolasyon önlemleri arasında, elektrik ve mekanik kıvılcımlar, tutuşmaya karşı koruma, ilgili tüm bileşenlerin sürekli sıcaklık kontrolü ve elektrostatik yüklenmeye yönelik önlemleri almaktadır.

Kompakt, Hatta Ergonomik

Katlanabilir platformlu Linde MH'nin T20-25 AP ExProof transpaletler orta ve uzun mesafelerde yüklerin taşınması için ergonomik bir çalışma alanında işlev görür. Platform ve yumuşak bir koruma lastiği bulunmaktadır. Platform her iki konumda da güvenilir bir şekilde kilitlenir ve operatörün ayak paspası üzerinde sıkıca ve güvenli bir şekilde durmasını sağlar. Katlanabilir koruma, onu şasi konturları içinde tutar - üretkenlik için en ideal önkoşul budur. Platform ve kumanda kolu, operatör tarafından hissedilen titreşimleri azaltan şasiden ayrılır. Aynı zamanda, operatör dar ve zorlu çalışma ortamlarında bile her zaman yük ve çevre hakkında iyi bir izlenime sahiptir. Her şeyden önce, alçak montajlı kumanda kolu ile elektrikli direksiyon, ekipmanın çalışma konforunu ve güvenli kullanımını sağlıyor. Çok işlevli ekran, bir sonraki bakım tarihi veya akü şarj seviyesi gibi önemli ekipman parametreleri hakkında net bilgiler sağlamakta. Linde MH'nin EX Monitoring Uygulaması, sıcaklık, direnç, voltaj ve aşınma gibi güvenlikle ilgili tüm faktörleri alğılar. Operatöre, patlamaya karşı izole ekipmanın güvenli ve güvenilir çalışmasını sağlamak için yapılması gereken eylemler konusunda bilgiler verir.

Linde MH

Linde MH'nin T20-30 EX transpalet serisi, yalnızca 720 milimetre genişliğinde bir şasiye sahiptir ve boyutları palet konturu içinde kalır. Dar alanlarda bile iyi manevra kabiliyeti sağlar.

Linde MH'nin L06-L16 AC ExProof İstifleyicileri 0,6, 1,0, 1,2 ve 1,6 ton yük kapasiteli dört versiyonu bulunuyor. Aynı zamanda 890 milimetrelik dar ve kompakt bir tasarıma sahiptir. ATEX bölgesi 2/22 için ISO çatallarıyla ekipman, dar alanlarda özel yüklerin, IBC'lerin veya kapalı paletlerin taşınması için idealdir. Elektrikli forkliftten daha kısa olan L06-L16 AC, dar alanlarda potansiyel olarak patlama riskli alanlar için en uygun alternatiftir.

Ezgi Durak

Kurumsal İletişim ve Marka Uzmanı

Ezgi Durak