Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

İşte Linde MH Akülü Forklift Ailesinin En Yeni Üyesi E10

11 Eyl 2020

1 ton taşıma kapasitesine sahip yeni E10, kompakt tasarımı ile günlük intralojistik ihtiyaçlarınıza çok yönlü çözüm önerebilen ve bir yük asansörüne sığabilecek kadar kompakt…

Hemen hemen her endüstride, dar, kısa ve aynı zamanda bir yük asansörüne sığabilecek kadar kompakt bir ekipman gerekebilmektedir. Bu özellikleriyle Linde’nin akülü forklift ailesinin bir ton taşıma kapasitesine sahip yeni üyesi E10 işletmelerin lojistik operasyonları için çok uygun bir çözümdür. Bir europalet’in genişliğinden biraz daha büyük olan ölçüsü ile E10, 1.317mm dönüş yarı çapıyla, en dar alanlarda bile keskin manevra kabiliyetiyle, Kurşun-Asit veya Li-Ion alternatif enerji çözümleriyle müşterinin beklentilerini fazlasıyla yerine getirebilmektedir.

Yeni E10 ile İşletmenizde Güvenilir İntralojistik Operasyonları…

Yeni E10, kısa mesafe yürüyüşleri için tasarlandığından koltuk bulunmaz fakat ergonomik bel desteği bulunur. Bu sayede operatör uzun vardiyalar sırasında yorulmadan ekipmanı kullanabilmektedir. Operatör ekipmana her iki yandan da binebilmekte ve operasyon boyunca neredeyse ayağını hiç ekipman platformundan kaldırmaz. Virajlarda ve asansörün serbest kaldırma esnasında otomatik hız kesme opsiyonu ve operatörün ayağının altında bulunan emniyet şalteri vasıtasıyla ekipman sadece operatör kabin içerisindeyken hareket edebilir. Bu özellik gerek ekipman gerekse operatörün güvenliğini sağlar.

4558_360_CX_16_9

Ergonomi, Sürüş Emniyeti ve Konforu İle Yakından İlintilidir.

Operatör kabini, konfordan ödün vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ergonomik olarak düzenlenmiş operatör kabini kompakt tepe koruma destekleri, asansör profilleri, maksimum hareket alanı sayesinde operatörün yükü mükemmel olarak görmesine olanak verir. Operatörün üzerinde bulunduğu platform, operatörün konforu için zeminden gelen darbeleri emerek, daha yumuşak bir sürüş sağlar. Operasyon nedeniyle geri manevranın yoğun olduğu durumlarda, ekstra bir kontrol kolu opsiyonel olarak verilebilmektedir. Buna ek olarak, operatörün ekipmanı uzun saatler boyunca daha rahat kullanabilmesi için sağ kolu için geniş kol yaslama desteği mevcuttur.

İsteğe Bağlı Güvenlik Donanımları

Yeni E10, müşterinin işletme ihtiyaçlarına daha uygun hale getirilebilmesi için birçok opsiyonel ve güvenlik ekipmanlarıyla gelmektedir. Opsiyonel ekipmanları şu şekilde sıralayabiliriz: operatörün tepe görüşünü kolaylaştıran ve ekipmanın üzerine düşme olasılığı olan objelerden koruyan cam tavan, buna ek olarak yaklaşan ekipmanların daha iyi algılanabilmesi için ekipmanlara daha iyi görünürlük sağlayan, ve yayaları uyaran sürüş yolu uyarı sistemi: Linde BlueSpot™ ve işletmede çalışan yayaları potansiyel tehlikelere karşı zemine yansıyan görselle uyaran Linde Truck Spot™.

Yonca Çetinalp

Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi

Yonca Çetinalp