Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Linde MH’den Son Teknoloji Güvenlik ve Performansa Sahip Yeni Çekiciler

28 Nis 2022

Linde MH’den Son Teknoloji Güvenlik ve Performansa Sahip Yeni Çekiciler

Linde Material Handling'in yeni güçlü akülü çekicileri şimdi daha kaslı ve daha performanslı. Kapsamlı güvenlik özellikleri, iyileştirilmiş sürüş konforu ve güçlü sürüş teknolojisi ile donatılan çekiciler, otomotiv ve çelik üreticileri için havaalanlarında veya trafiğin sakin olduğu bölgelerde daha yüksek verim oranları sağlar.

Tasarımı hafif çekiciler, küçük boyutlarına rağmen son derece güçlüdür. Bu nedenle, örneğin ekipman bileşenleri veya bagaj parçalarıyla yüklü ağır römorkları daha uzun mesafelere çektikleri veya güvenilir bir şekilde büyük yükleri taşıdıkları birçok uygulamada vazgeçilmezdir. Operatörler için mükemmel sürüş konforunun yanı sıra hızlı ve güvenli ürün taşıma bu ekipmanlardan müşterilerin talep ettiği en önemli gereksinimlerdir. Linde MH, tam olarak bu parametrelerle ilgili olarak bir kez daha önemli iyileştirmeler sağladı.

Linde MH'nin P120 - P350 modelleri akülü çekiciler 12, 18, 25, 30 ve 35 tonluk çekme kapasiteleri için tasarlanmıştır. P250 modeli için, özellikle kısa veya uzun dingil mesafesi versiyon seçenekleri mevcuttur. Linde MH'nin W20 ve W30 platformlu çekicileri, sırasıyla iki ve üç ton veya alternatif olarak altı ton yük taşıma kapasitesine sahiptir. Burada da dingil mesafesinin uzunluğu ile ilgili seçenekler de mevcuttur.

Tüm modeller, performans ve ergonomi açısından tamamen revize edilerek, kullanıcılar için önemli potansiyel faydalar sağladı. Ürün avantajlarından birini vurgulayan Depo Teknolojisi Ürün Müdürü Sn. Sandra Karras, 'Örneğin, ekipmanlar uzun mesafelere yük taşırken daha da dayanıklı olması nedeniyle verimlilikte daha da artış sağlamaktadır' diyor. Ek olarak, hem platformlu çekiciler hem de diğer çekici çeşitleri eşit derecede çevik olduğu gibi, manevra kabiliyetleri de yüksektir.

Linde MH

Linde MH'nin yeni model çekiciler P120 - P350 ve Linde MH'nin W20 - W30 platformlu çekicileri, kapsamlı güvenlik özellikleri, iyileştirilmiş sürüş konforu ve güçlü sürüş teknolojisi ile standartları yeniden belirliyor.

Rampalarda Daha Yüksek Çekiş Gücü

Çekiciler, güçlü sürüş motorları sayesinde saatte 25 kilometreye varan sürüş hızlarında rampalara, eğimli alt geçitlere ve uzun mesafelere hakim bir şekilde ilerliyebiliyor. Ayrıca, genel ekipman tasarımı, son derece hassas havalimanı ortamlarında geçerli olan düzenlemeleri ve standartları karşılamaktadır.

Geliştirilmiş ergonomi, operatöre mümkün olan en iyi desteği sağlamayı ve böylece taşımacılığını daha da verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Geniş, kaymaz giriş, geniş ekran, konforlu koltuklar, klima ve aydınlatmanın yanı sıra daha birçok donanım özelliği ile ferah bir kabin ve mükemmel bir çalışma ortamı sunuyor. Kapılardaki ve tavandaki ek pencereler, operatöre özellikle zorlu arazilerde çok önemli olan çok yönlü görüş sağlar. Kapılar elektronik olarak izlenir, böylece çekici sadece kapılar kapandığında hareket edebilir.

Eğimli zeminde veya rampalarda istenmeyen hızlanmaları önlemek için operatör bir düğmeye basarak otomatik hız düşürmeyi etkinleştirebilir. Diğer güvenlik ekipmanları arasında arka cam için koruyucu bir ızgara, ekipmanın arka sağ ve sol tarafındaki acil durdurma düğmeleri, ekipmanın önünde sağlam bir metal kalkan, kapılarda çift ayna ve aydınlatma çözümleri bulunur. Tüm bu özellikler, yüksek sürüş konforu ve güvenli çalışma açısından müşteri taleplerinin karşılığını veriyor.

Linde MH

Linde MH'nin yeni çekicileri P120 - P350 ve W20 - W30 platformlu çekicileri, performans ve ergonomi açısından tamamen revize edildi.

Sürüş Konforu Yeni Bir Seviyeye Taşındı.

Linde MH'nin yeni çekicilerinde bulunan tam süspansiyonlu şasi ise sürüş keyfini sağlayan diğer bir önemli özellik. Sn. Karras, 'Yeni çekicilerden birinin direksiyonuna geçen herkes, tamamen yeni sürüş deneyiminden heyecan duydu' diyor ve bir test sürüşü yapmayı öneriyor. Tamamıyla muhafaza içinde bulunan, bakım gerektirmeyen ve düşük aşınmalı fren sistemini, bakım masraflarını azaltan, özellikle servis dostu bir özellik olarak öne çıkarıyor. Son olarak, daha fazla model ve ekipman seçeneği sayesinde, müşterilerin ihtiyacına göre ekipmanların olması isteğe göre ve gerektiği kadar performans sağlanmasına sebebiyet verir.

Ezgi Durak

Kurumsal İletişim ve Marka Uzmanı

Ezgi Durak