Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
EOT
X Faktörü

EOT'de X35 Akülü Forklift

Denge ağırlıklı bir forkliftin en önemli üç özelliği nedir? Almanya'nın, Lüdenscheid'deki Eibach Oberflächentechnik GmbH (EOT) lojistik uzmanları için tek bir cevap var: performans, performans, performans. Yakın zamanda yapılan bir saha testinde, yeni Linde MH'nin X35, zorlu yükleme işinde bir akülü forkliftin ne kadar iyi performans gösterebileceğinin ikna edici bir demosunu yaptı.

Çalışma yaşamımız boyunca unutmamamız gereken bir şey vardır - o da her gün bizi yanıltabilecek veya şaşırtabilecek bir fikrin önümüze çıkacağı gerçeği. Ama bunun lojistikle ne ilgisi var? Tobias Pietschmann'a soralım. Sevkiyat Müdürü olarak, EOT'da yüzey kaplama sistemlerinin lojistiğinden sorumlu: 'Dürüst olmak gerekirse, bir akülü forkliftin içten yanmalı motorlu bir forklift kadar güçlü olmasını asla beklemezdik. Ancak Linde MH'nin yeni X35'i bizi tam ters köşede bıraktı.”

Her Palet Piyango Bileti Gibi

Almanya'nın Sauerland bölgesinde bulunan Lüdenscheid, “Dağlar Şehri” olarak adlandırırken, diğerleri onu “Işık Şehri” olarak da adlandırıyor - özellikle bu şehirde gelişen aydınlatma endüstrisinden dolayı. Bununla birlikte, otomotiv endüstrisinde, denizcilik sektöründe veya rüzgar enerjisi endüstrisinde Lüdenscheid, farklı bir uzmanlık ile ilişkilidir: güvenilir ve uzun ömürlü korozyon koruması. Bu konunun uzmanı ise aynı şehirde bulunan EOT olup, EOT'daki yüzey uzmanları, 1981'den beri yukarıda belirtilen endüstrilerin yanı sıra sayısız diğer endüstriler için kaplama ürünleri üretmektedir. ”diyor Teknik Hizmetler Direktörü Steffen Roll.

Yoğun zamanlarda, şirket günde toplam 60 ağır ticari aracı yüklüyor ve 24 saatlik bir süre içinde en az 300 metrik ton ürün teslim ediyor. EOT'un mükemmel pazar itibarı, büyük ölçüde hızlı işleme ve teslimat sürelerine bağlı olduğundan, şirketin başarısı elbette yüksek performanslı lojistiği ile değerlendirilmektedir. Sevkiyat Müdürü Tobias Pietschmann şöyle açıklıyor: “Müşterilerimiz bileşenlerini bize teslim ediyor; bizde bu ürünleri boşaltıyoruz, belgeliyoruz, kaplıyoruz ve test ediyoruz ve ardından bitmiş parçalar tekrar sevk ediliyor. Forklift operatörlerimiz genellikle gelen ağır ticari araçların ne tür mallar taşıdığı hakkında hiçbir fikre sahip değildirler. Bir palet 200 kilo, bir konteyner ise 1.5 ton ağırlığında olabilir. Bu tarz bir iş 'piyangonun bileti çekmek', ile aynı şey olabilmekte, ve işi idare etmeyi gerçekten zorlaştırabilir. Ancak ne olursa olsun bu kararları zaman kaybetmeden vermemiz çok daha önemli.'

X35 electric forklift truck from Linde stacks goods in the EOT warehouse

Saf Güç

Zaman = para = müşteri memnuniyeti: Bu basit denkleme baktığınızda, EOT lojistik yöneticilerinin yükleme için kullanılan forkliftlerin performansı söz konusu olduğunda herhangi bir ödün vermek konusunda isteksiz olmaları şaşırtıcı değildir. Pietschmann: “Dizel forkliftler bizim için her zaman ilk tercih olmuştur. Çalıştığımız tonajlar ve çift vardiyalı çalışma ile bu iş için akülü forklift kullanmayı hayal bile edemezdik. Forkliftler şarj olurken veya akü değiştirilirken uzun süre beklemek mi gerekiyor? Şans yok. 'Ardından yeni Linde X35, EOT'un piyasaya sürülmesinden önce bir demo testinde denediği sahaya girdi. 'Ne söyleyebilirim? Tam olarak heyecanlanmadık.” diye hatırlıyor Pietschmann. Ancak sadece birkaç kullanımdan sonra, bir akülü forkliftin normal dizel forklifler kadar güçlü olup olmayacağına dair ilk şüpheler ortadan kalktı.

Linde MH'nin yeni X20 – X35 akülü forkliftleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Pietschmann'ın meslektaşı ve Sevkiyat Müdür Yardımcısı Frank Wille deneyimlerini paylaşıyor: 'Forkliftle ilgili ilk fark ettiğiniz şey, kaldırma sırasında asla ağırlaşmıyor - limitlerdeyken bile. Komutları yıldırım hızıyla kabul ediyor ve uyguluyor. Buradaki herkes X35 ile çalışmaktan çok zevk alıyor.” Güçlü ivmelenme sayesinde, forkliftler, LPG motorlu forkliftler kadar hızlı bir şekilde hareket ediyor - ancak her vardiyadan sonra LPG tüplerini değiştirmek zorunda kalmıyoruz. Steffen Roll, “Ekipman bize çok zaman kazandırıyor ve tabii ki işletme maliyetlerinden tasarruf sağlıyor” diyor ve ekliyor: “Özellikle burada üretimimizden çıkan atık gazı kullanarak elektrik üreten kendi otoprodüktör enerji santrallerimizden ikisini çalıştırıyoruz. Daha sonra bu elektrikle X35'i hiçbir ek ücret ödemeden şarj etmek için kullanabilieceğiz. Gerçekten bundan daha iyi olamaz.' Bununla birlikte, X35, enerji kullanımı açısından o kadar verimli ki, iki vardiya boyunca rahatlıkla kullanılabilmekte ve çalışanın çalışma belgelerini tamamlarken geçen süre içierisinde yaptığı şarj ile daha uzun operasyonlara devam edebilmektedir.

X35 İşimizi Rahatlatıyor

Düşük bakım gereksinimleri sayesinde çekiş, verimlilik, sürdürülebilirlik, optimize edilmiş servis maliyetleri - X35 akülü forklift başka neler sağlayabilir? Lind MH'nin uzmanı olduğu olağanüstü güvenlik ve ergonominin yanı sıra. Pietschmann'ın meslektaşı Frank Wille: “Operatörlerimiz mevcut ekipmanla başka ekipmanları doğrudan karşılaştırıyor ve günlük olarak birinden diğerine geçiyor. Operatörlerin kabinin daha büyük olduğunu, daha fazla hareket özgürlüğüne sahip olduklarını ve geniş cam yüzeylerin daha iyi görünürlük sağladığını bildirdiği sonuçlar ortada.” Gelişmiş görünürlük, EOT için çok önemli bir güvenlik faktörüdür, çünkü 2.000 metrekarelik alanda çalışan operatörler bazen çok dar koridorlarda gezinmek zorunda kalırlar. 'Bu, yeni Linde MH'nin forkliftiyle çok rahat bir şekilde yapılabiliyor. Ayrıca, daha kısa dingil mesafesi sayesinde fark edilir şekilde daha fazla manevra kabiliyetine sahip.” Peki EOT, X35'i kalıcı bir çalışan yapacak mı? Sevkiyat Müdürü Tobias Pietschmann, 'Ekibimizin bunda bir söz hakkı varsa, o zaman kesinlikle' diye gülüyor. 'Kesinlikle vermek istemiyorlar. Ancak tüm ciddiyetle: Burada performansa çok önem veriyoruz ve lojistiğimizde akülü forkliftlere geçmeyi hiç düşünmedik. X35 ile lityum iyon aülü forkliftlere güvenebileceğimizi kesinlikle hayal edebiliyoruz.”

X35 electric forklift from Linde unloads a truck.

Eibach Oberflächentechnik GmbH (EOT)

Güvenilir korozyon koruması, maksimum esneklik: 1981'den beri Kuzey Ren-Vestfalya, Lüdenscheid'den Eibach Oberflächentechnik GmbH'nin arkasındaki ticari markalar. Uzman servis sağlayıcı, otomotiv, inşaat sektörlerinden çok çeşitli bileşenlere yüksek kaliteli yüzey kaplamaları hizmeti sunar. EOT'taki lojistik ekibi, bu yoğun çalışma planları için şimdiye kadar esas olarak LPG motorlu forkliftlerle çalışan ve - çok çeşitli ürünler nedeniyle - Linde Safety Pilot operatör destek sistemi gibi bir dizi ek güvenlik donanımına sahip toplam sekiz Linde MH forklifte güvenmektedir.