Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH
Her İki Dünyanın En İyisi

X20 – X35 Akülü Forkliftler

Forkliftler, sürekli kaldırma ve indirme, engebeli yüzeylerde taşıma, kir, toz ve sıcaklık dalgalanmaları gibi zor koşullarda çalışmak zorundadır. Bu şartlara dayanıklılıkları ve performansları nedeniyle şimdiye kadar bu tip işlere uygun görülen ekipmanlar sadece dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftlerdi. Oysa, artık Linde MH'nin , yeni X20 – X35 akülü forkliftleri ile bu önyargıyı bir kenara atarak akülü forkliftlerin eskiden dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftlerin kullanılması zorunlu olan uygulamalarda kolaylıkla kullanılmasını – ilk kez – mümkün kıldı.

The X35 electric forklift truck from Linde Material Handling in operation
The X35 Electric Forklift Truck from Linde Material Handling
The X35 electric forklift truck from Linde Material Handling in use in the drinks warehouse
The X35 electric forklift truck from Linde Material Handling in outdoor use
The X35 electric forklift truck from Linde Material Handling in operation
The X35 Electric Forklift Truck from Linde Material Handling
The X35 electric forklift truck from Linde Material Handling in use in the drinks warehouse
The X35 electric forklift truck from Linde Material Handling in outdoor use

Yeni nesil X20 - X35 akülü forkliftler, Linde MH'nin en yeni nesil denge ağırlıklı forkliftleri için tasarladığı tek bir ortak platforma dayanmaktadır. Her iki dünyanın en iyi özelliklerini bir araya getirerek, bir Linde MH akülü forkliftin dinamiklerini, esnekliğini ve sıfır emisyonunu, dayanıklılık, performans özellikleri ve şimdiye kadar yalnızca hidrostatik tahrikli dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftlerde mevcut olan güçle birlikte sunarlar. Bu performansın anahtarı, yeni nesil bir sürüş motoru ve sıfırdan geliştirilen yeni forklift konseptidir.

The X20 – X35 electric forklift trucks from Linde Material Handling are part of a platform that is compatible with all types of drive

Her Müşteri İhtiyacına Uygun Forkliftler

X20 – X35 akülü forkliftler, tüm tahrik tipleriyle (akülü, dizel, LPG veya CNG motorlu) uyumlu bir platform üzerinde geliştirilmiş ve üretilmiştir. Bu ortak platform tasarımıyla Linde MH, tahrik teknolojisinin artık forkliftin performansını ve sağlamlığını belirlemediği yeni bir çağa giriyor. Bu platformda geliştirilen diğer modeller arasında özellikle kapalı alanda kullanım için tasarlanmış E20 – E35 akülü forkliftler ile H20 – H35 dizel, LPG ve CNg motorlu forkliftler yer alıyor.

Denge ağırlıklı forkliftler için yeni platform hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dünyanın En Güçlü Akülü Forklifti

Linde MH'nin X20 – X35 akülü forkliftleri, en zorlu koşullarda bile dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftler kadar güçlü ve sağlamdır. Yeni seri, ağır yüklerin, uzun taşıma koridorlarının ve dik rampaların bile zorlu koşullarını kolay hale dönüştürüyor. Bunun anahtarı ise yeni nesil senkron relüktans motorlar (SRM+) olup, akülü forkliftlere kalıcı mıknatısların kullanımıyla daha da güçlendirilen benzersiz performans özellikleri sağlar. Bu modern elektrik motorlarının kullanımı, dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftlere özgü titreşimleri, gürültüyü ve emisyonları ortadan kaldırarak X modellerini daha çevre dostu, konforlu ve sessiz bir alternatif haline getirir.

Ekipmanın üstyapısı ve şasisi bile en zorlu koşullara dayanacak şekilde üretildiğinden, forkliftlerin hemzemin olmayan yüzeylerde güvenle kullanılmasını sağlar. Bu, uzun aks mesafesi ve büyük lastikler ile birlikte bir elastomer segmanlı rulman yataklarına dayalı titreşimsiz tahrik aksı ile mümkün olmaktadır. Bu, forkliftlerin toz ve kire dayanıklı olmasını sağlar. Tüm güç üniteleri hava ve su geçirmez şekilde izole edilmiş olup, yüksek basınçlı yıkama makinleri kullanılarak rahatlıkla temizlenebilir.

Linde MH

Sürüş Konsepti

Yenilikçi bir su soğutma sistemi, çift elektrik motorlu sürüş aksına takılan güç ünitelerinin optimum sıcaklık aralığında çalışmasını sağlar. Bu, kullanıcının çok vardiyalı ve zorlu çalışma şartlarında aşırı koşullar altında bile nominal güç çıkışını almasını sağlar.

Linde MH

Senkron Relüktans Motorları

X20 – X35 serisindeki güçlü senkron relüktans motorları sıfırdan tasarlandı. Ayrıca, forkliftleri mevcut en güçlü akülü forkliftler haline getiren, etkinliği ve enerji verimliliğini daha da artıran kalıcı mıknatıslarla donatılmıştır.

Linde MH

Esnek Enerji Seçimi

Linde lityum iyon sistemlerinin öne çıkan özelliği, forkliftlerin yüksek mekanik yüklerin ve aşırı sıcaklık dalgalanmalarının olduğu zorlu ortamlarda kullanılmasını sağlayan çok aşamalı güvenlik konseptidir. Diğer avantajlar arasında kurşun asitli akülere kıyasla önemli ölçüde daha yüksek enerji verimliliği ve daha kısa şarj döngüleri ve ara şarj seçeneği sayesinde forkliftlerin daha yüksek kullanılabilirliği yer alıyor.

Linde MH

Şarj Yükü Dengesi

Şarj yük dengelemenin yardımıyla her müşteri yerel enerji altyapısı için doğru şarj stratejisini geliştirebilir. Bunun amacı, pahalı enerji maiyeti artışlarından kaçınmak ve mevcut şarj ihtiyacını statik ve dinamik olarak sınırlamaktır.

Gözle Görülür Ergonomi

X20 – X35 akülü forkliftlerin operatörleri, daha önce yalnızca bir dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftte mümkün olabilecek türde bir hızlanma ile pedala ilk basar basmaz tecrüb ederler. Ancak buna rağmen akülü forklift sessiz ve sıfır emisyonla hareket eder. Güçlü performansa sahip sessiz dinamikler, çok sayıda ergonomik iyileştirme ile birleştiğinde benzersiz bir sürüş deneyimi sunar.

Linde MH

Operatör Çalışma Alanı

Geniş, aydınlık operatör kabini, operatöre önemli ölçüde daha fazla çalışma alanı sağlayarak, fiziksel rahatlıklarını sağlar ve uzun vardiyalar boyunca yorulmadan çalışmalarını sağlar. Tüm önemli kumanda kolları, fiziksel zorlanmayı mümkün olduğunca azaltmak için operatörün kolayca erişebileceği bir yere yerleştirilmiştir.

Linde MH

Optimum Görüş Açısı

İnce asasnsör tasarımı, daha dar A-sütunları ve alçak ön şasi, operatörün yükü ve forkliftin etrafıını en iyi şekilde görebileceği rahat bir oturma pozisyonuna sahip olmasını sağlar.

Linde MH

Kolçak

Kolçak, operatörün rahatça oturabilmesini ve forkliftin tüm işlevlerine kolayca erişebilmesini sağlamak için birden fazla seçenekte mevcuttur. Linde Load Control gibi çeşitli destek sistemleri de kolçağa entegre edilmiş olup, operatör için mümkün olan maksimum rahatlığı sağlar.

Linde MH

Koltuk Seçenekleri

Çok çeşitli koltuk seçenekleri, her türlü hava koşulunda dış mekan kullanımı için hava süspansiyonu ve bel desteği, ısıtmalı oturma ve aktif koltuk havalandırması ile postüral yaralanmalara karşı ek konfor ve aktif koruma sağlar.

7 inçlik bir ekran, yük bilgileri ve kamera görüntülerini gösterir.

Ekran

Standart 3,5 inç ekran, operatöre akü seviyesi, ikaz ışıkları ve çalışma saati gibi tüm önemli bilgileri bir bakışta gösterir. Bir seçenek olarak, Linde Safety Pilot'un verilerini veya kamera sistemlerinden görüntüleri de gösteren 7 inçlik bir ekran da mevcuttur.

Linde MH

Klimalı Operatör Kabini

Dış mekan uygulamalarında, etkin ısıtma ve iklimlendirme sistemlerine sahip bir operatör kabinine sahip olmak, operatörün konforu ve verimliliği için esastır. Bu nedenle X20 – X35 akülü forkliftler, sekiz kanallı havalandırma sistemi (operatör için üç, ayak boşluğunda iki ve ön cam için üç buğu giderme kanalı) ile donatılmış isteğe bağlı bir operatör kabiniyle birlikte gelir.

Linde MH

Yükten Bağımsız Operatör Kabini

Şasinin direksiyon aksından ve asansörden bağımsız olarak çalışması, hem zemin olmayan yüzeylerde sürerken operatöre iletilen itreşimleri ve şokları önemli ölçüde azaltır.

Operatörün açlışma alanının sürüş motorundan, sürüş aksından ve asansörden bağımsız olarak çalışması, hemzemin olmayan yüzeylerde sürüş yaparken operatöre iletilen şok ve titreşim seviyesini önemli ölçüde azaltır. Bu sayede operatörün fiziksel olarak zorlanmadan ve yorulmadan çalışablir. Bir elastomer segmanlı rulman yatağı ayrıca şasiyi sürüş aksından ayırarak operatöre engebeli bir zeminde optimum koruma sağlar.

Linde MH

Asansör Elektronik Süspansiyon Sistemi

Operatöre şokların ve titreşimlerin iletilmesini önlemek için, kaldırma ve indirme sırasında asansörler elektronik olarak askıya alınır, bu da asansör bileşenlerinin aşınma miktarını azaltır.

Her Detayda Güvenlik

Yeni X20 – X35 akülü forkliftler, sınıflarındaki en güvenli forkliftler arasındadır. Bunu başarmak için çok sayıda pasif güvenlik sistemine ve aktif güvenlik seçeneklerine sahiptirler. Tasarım açısından, düşük ağırlık merkezi, yüksek sürüş aksı ve üstten tilt silindirleriyle birlikte virajlarda iyi denge sağlar ve yüksekl raflarla çalışırken güvenli yük taşıma sağlar. Standart olarak sunulan Linde Curve Assist, direksiyon açısına göre hızı düşürür. Yine standart olarak gelen Linde Load Assist, yük taşıma sırasında çatal taşıyıcı maksimum güvenli aralığı aştığında kaldırma ve tilt işlevlerini sınırlar. Alçak, büyük, kaymaz giriş basamağı sayesinde, forklifte binerken ve inerken yaralanma riski yoktur. Otomatik park freni, forklifti kaza ile kaymaya karşı korur.

Önemli bir güvenlik özelliği, insanların ve diğer ekipmanların karıştığı kazaları minimize eden yükün ve çevrenin mükemmel görüş açısıdır. Linde lityum iyon enerji sistemleri ayrıca, forkliftlerin yüksek mekanik yüklerin ve aşırı sıcaklık dalgalanmalarının olduğu zorlu çalışma ortamlarında kullanılmasına olanak tanıyan çok aşamalı bir güvenlik konseptine sahiptir. Aküler ve enerji sistem modülleri, IP69X standardına uygun olarak neme karşı yalıtılmıştır. Forkliftlerin dayanıklılığı ve güvenliği, özel olarak tasarlanmış bir dizi çarpışma testinde de doğrulandı.

X20 – X35 akülü forkliftler hakkında detaylı bilgi için ürün sayfasına gidin.

Ağa Bağlantı için Önceden Programlanmış

The connect fleet management system from Linde Material Handling

Kapsamlı sensör sistemleri sayesinde, yeni E20 – E35 akülü forkliftler, veri toplama ve iletimi için ağ bağlantısıyla entegre edilebilecek mükemmel bir şekilde yapılandırılmıştır. Bu, onları üst düzey filo yönetim sistemlerine ve ayrıca dijital intralojistik süreçlerine entegrasyon için ideal hale getirir. Güvenli bir kablosuz bağlantı aracılığıyla ekipman verileri, örneğin tahmini kullanım planlaması, servis ve uzaktan teşhis ve analizler yapılabilir. Bu olanaklar, ekipmanların daha fazla kullanılabilirliğe sahip olmasını sağlar. Ayrıca güncellemelerin ve yeni işlevlerin mümkün olduğunca çabuk yüklenmesini sağlar. GPS izleme, ekipmanların bulunmasını ve bir sonraki uygulama sahasına atanmasını sağlar.

Linde MH

Tamamen Ağa Bağlanabilir

Bağlantı, CAN Bus aracılığıyla ekipmanın elektronik kontrol ünitesine bağlanan ve ekipman verilerini WiFi, Bluetooth veya 4G aracılığıyla dahili bir sunucuya veya Buluta ileten yerleşik veri iletim ünitesi tarafından sağlanır. Bu, en yüksek veri koruma standartlarını garanti ederken, forkliftlerin yazılım sistemlerine bağlamak, operatörlerin – önemli bilgiler, raporlar ve gösterge tablolarının yardımıyla – forkliftlerin daha verimli kullanmalarına, verimliliklerini artırmalarına, servis planlamasını optimize etmelerine, arızadan kaynaklı onarımları önlemelerine ve güvenliği artırmalarına yardımcı olur.

Çok Yönlü Kolay Servis

X20 – X35 akülü forkliftlerin tüm donanımları ve bileşenleri, servis maliyetlerini tüm hizmet ömrü boyunca benzer forkliftlere göre önemli ölçüde düşük tutmak için minimum aşınma için optimize edilmiştir. Son derece kolay servis, maksimum verimliliği garanti eder. Bakım gerektiren parçalara erişmek ve değiştirmek oldukça kolaydır. Asansör gibi öenmli donanımları hızlı bir şekilde çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Basit bakım işlemleri, ekranda çıkan uyarılar yardımıyla doğrudan operatör tarafından gerçekleştirilebilir, bu da servis için plansız duruşları ve maliyetleri azaltır.

Linde Truck Health Management, temel ekipman parametrelerini sürekli olarak izler. Bu sayede müşterinin ihtiyaçlarına göre, forklift tarafından ölçülen önemli parametreler kritik bir düzeye ulaştığında doğrudan servis çalışanlarını bilgilendirir. Bu, müşterinin önleyici tedbirler almasına olanak tanır. Bu da forkliftlerin kullanılabilirliğini artırır ve yüksek düzeyde servisin garanti edilmesini sağlar. Ayrıca, gerekli servis çalışmaları zamanında ve daha hazırlıklı olarak planlanabilir, bu da maliyetleri azaltır.

The Easy-to-Service X35 Electric Forklift Truck from Linde Material Handling
Software systems from Linde Material Handling simplify maintenance planning.
The Lithium-ion Battery for the X35 Electric Forklift Truck from Linde Material Handling
The Easy-to-Service X35 Electric Forklift Truck from Linde Material Handling
Software systems from Linde Material Handling simplify maintenance planning.
The Lithium-ion Battery for the X35 Electric Forklift Truck from Linde Material Handling

Performans Kaybı Olmadan Sürdürülebilirlik

X20 – X35 akülü forkliftler, kullanıcıların performanstan ödün vermeden sürdürülebilir lojistik çözümlere yatırım yapmalarına olanak tanır. X serisi forkliftler, akülü bir forkliftin tüm çevre dostu özelliklerini bir dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftin performansına eşdeğer performans düzeyiyle sunan ilk forkliftlerdir. Modeller tamamen emisyonsuz olup, dış gürültü seviyesi de minimuma indirilmiştir. Sürdürülebilir bir şekilde üretilen bir enerji sistemi kullanılırsa, forkliftler tamamen CO2 emisyonu olmadan çalıştırılabilir. Bu aynı zamanda kapsamlı bir sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak enerji maliyetlerini düşürür ve karbon ayak izinizi azaltır. Akülü forkliftler, kaynakların uzun vadede sürdürülebilir kullanımını da destekler: Lityum iyon akü sistemleri, forklftlerde kullanıldıktan sonra statik akü olarak kullanılabilir veya hammaddelerin yeniden kullanılabilmesi için profesyonel olarak geri dönüştürülebilir.

Tek Platform – Her Uygulama İçin En İyi Seçim

High-Performance Indoor Specialist

Thanks to their compact design and maneuverability, the E20 – E35 electric forklift trucks are ideally suited to indoor use and help to ensure excellent handling performance even in tight spaces. In addition, the full decoupling of the chassis from the mast, drive, and steering axle offers outstanding comfort for the driver.

Find out more here

Exactly the Right Truck

The new generation of counterbalanced trucks from Linde Material Handling marks the end of the design separation between electric and IC trucks. That makes Linde the only manufacturer to combine all drive types and energy systems on one platform and therefore to offer a range of electric forklift trucks that can replace internal combustion trucks without any loss of performance or durability.

Find out more here

For Optimum Safety and Visibility

The H20 – H35 trucks, which are available as diesel and gas trucks, are the ideal solution for the requirements of the modern material flow. They have all the features that set Linde forklifts apart, but with the addition of an expanded field of vision for the driver and optimum protection for people, trucks, and surroundings.

Find out more here

İlk Bakışta Avantajları

Güçlü Performans

Ek sabit mıknatıslı (SRM+) yeni senkron relüktans sürüş motorları, X20 – X35 akülü forkliftleri dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftlere gerçek bir alternatif haline getiriyor.

Zor Koşullar İçin Tasarlandı

X20 – X35 modelleri için mekanik stres, toz, kir ve aşırı sıcaklık dalgalanmaları performans için engel değildir.

Tüm Hizmet Ömrü Boyunca Sürdürülebilir

Kullanımdan sonra, modern enerji sistemleri (lityum iyon vb.) statik akü olarak kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir.

Standart olarak Güvenlik

Pasif güvenlik ve operatörün görüş açısı, forkliftin tasarımının bir parçası olarak eskiye göre daha iyi optimize edildi.

Daha İyi Bağlantı

Kapsamlı bağlantıları sayesinde forkliftler, filo yönetim sistemlerine ve dijital süreçlere entegre edilebilir.

Son Detayına Kadar Kolay Servis

Önemli bileşenlere kolay erişim ve ana donanımların hızlı değişebilmesi için forkliftler yüksek düzeyde kullanılabilirlikten yararlanır.

Müşteri Referansları

EOT
Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH