Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Prysmian Kablo Türkiye 30 yıldır HASEL kalitesiyle çalışıyor!
30 Yıllık Kesintisiz İş Birliği!

PRYSMIAN Kablo Türkiye

Türk Prysmian, Linde MH ve HASEL kalitesinden vazgeçmiyor!

Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo, istif ve taşıma operasyonlarında Linde MH’nin dizel forkliftlerini tercih ediyor. HASEL ile uzun yıllardır iş birliğini sürdüren firma, Mudanya’daki tesisinde Linde MH’nin 30 adet forklifti ile tüm ağır işlerin üstesinden geliyor.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe lider olan Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian, 1964 yılından bu yana Bursa Mudanya’da 180.000 metrekarelik açık alan (79.000 m² kapalı alan) üzerinde faaliyet gösteriyor. Firma, Prysmian Group bünyesinde, aynı anda enerji ve haberleşme kabloları üretimi yapabilen 16 tesisten biri olarak öne çıkıyor. Türk Prysmian’ın ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunuyor. Enerji ve haberleşme kabloları üretimi yapabilen 16 tesisten biri olarak faaliyetlerini yürüten Türk Prysmian, tesisindeki istif makinesi ihtiyacını Linde MH ile karşılıyor.

İsmim Andaç Cihan Örk, 2009 yılında endüstri mühendisi olarak iş hayatına girdim. Uluslararası şirketlerde hem dahili hem harici lojistik birimlerinde çalıştım. 2017’den beri Kastamonu Entegre’de Lojistik Müdürlüğü’nde çalışıyorum. Şuan Fabrikalar Lojistik Yöneticisi olarak görevime devam ediyorum. Fabrikalarımızda gerçekleşen günlük lojistik faaliyetlerinin standartlarının yerine getirilmesi, mevcut veya olası problemlere çözüm üreten projelerin hayata geçirilmesi ve takip edilmesi başlıca sorumluluk alanlarım.

Kablo taşıma operasyonu

Kablo sektöründe çok farklı tonajlarda kaldırma ekipmanlarına ihtiyaç duyulduğunu ve bu ihtiyacı karşılamak için de farklı boyutlarda taşıma ve istifleme araçlarının gerektiğini belirten Türk Prysmian Kablo Teknik Servisler Teknisyeni Okay Yıldız, “Enerji kabloları, telekom çözümleri ve özel kablolar olmak üzere geniş bir üretim ağına sahibiz. Ürettiğimiz kabloları taşımak için genellikle 1.5 tondan başlayıp 25 ton ağırlığına kadar olan forkliftleri kullanıyoruz” dedi.

Operatörlerin tercihi Linde MH

Operatörlerin tercihi Linde MH

Makine parklarında çok sayıda forklift bulunduğuna dikkat çeken Yıldız, forklift tercihlerinde en kritik noktanın dayanıklılık olduğunu ve bu nedenle Linde MH markasını tercih ettiklerinin altını çizdi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “30’dan fazla taşıma ve istifleme aracımız, ağır iş koşullarına uygun olması sebebiyle Linde MH marka. Ayrıca Linde MH’nin kullanıcı dostu olduğunu da söyleyebilirim. Zaten operatörlerimiz de Linde MH’nin makinelerini kullanmayı tercih ediyor. Linde MH’yi ağır yüklere dayanma ve HASEL’in kaliteli servis hizmetleri nedeniyle tercih ediyoruz”

Bulunması zor parçaları bizlere ulaştırıyorlar

Forkliftlerde zaman zaman standart olmayan parçalara ihtiyaç duyulduğunu ve bu parçaları bulmanın zor olduğunu ifade eden Yıldız, bu konuda HASEL’den destek aldıklarını belirterek, “Bazen sıralı iş güvenliği donanımları alanında parçalara ihtiyaç duyabiliyoruz ancak bu parçalara erişmek kolay olmuyor. Biz bunu bildiğimiz için HASEL’e ulaşıyoruz ve sorunumuzu kısa sürede çözebiliyoruz” şeklinde konuştu. Yıldız, yalnızca kaliteli ürünleriyle değil, satış sonrası hizmetleriyle de daima kendilerine destek olduklarını belirterek HASEL’e teşekkür ettiği konuşmasını, “Kendileriyle olan iş ilişkilerimizin ve dostluğumuzun yıllarca devam etmesini diliyorum” sözleriyle bitirdi.

Sektöründe lider iki firmanın iş birliği

Türk Prysmian Kablo’nun tıpkı HASEL gibi sektöründe lider firmalardan biri olduğuna dikkat çeken HASEL Güney Marmara Satış Yöneticisi Umut Çağlar, iki lider firmanın iş birliğinden memnun olduğunu belirtti. Uzun yıllardır çalıştıkları Türk Prysmian hakkında açıklamalarda bulunan Çağlar, “1990’lı yıllarda dizel forklift alımıyla başlayan iş birliğimiz yüksek tonajlı dizel forklift alımıyla devam etti. Şu anda da akülü forkliftler ve istif makineleriyle halen sürüyor.

Türk Prysmian, Linde MH ve HASEL kalitesinden vazgeçmiyor!