Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Modern Karton artık HASEL ile uzun dönem birlikte
Modern Karton ile Yeniden Uzun Dönem İşbirliği

Modern Karton

Modern Karton ve HASEL

HASEL İstif Makinaları ve kendi alanında Türkiye'nin en önemli firmalarından olan Modern Karton ile 60 ay süreli yapılan anlaşma HASEL adına sektördeki diğer firmalara referans olması açısından da çok önemli bir projedir.

X35 electric forklift truck from Linde stacks goods in the EOT warehouse

Önemli İş Birliği

Modern Karton ile önemli bir projeye imza atmalarının kendileri açısından çok önemli olduğunu söyleyen HASEL İstif Makinaları Kiralama Müdürü Faruk Uyanık, “Projenin başlangıcı, keşifleri, sözleşme süreçleri, fiyatlandırma süreçleri, makinelerin üretilmesi ve teslimatı dikkate alındığında yaklaşık 1,5- 2 yılı geride bıraktık. Bugün ise geldiğimiz noktada 16 adet 8 tonluk H80 model dizel forklift ve 2’si yedek olmak üzere 3 adet 5 tonluk ekipmanımızın teslimatını gerçekleştirdik” dedi. Modern Karton ile iş birliklerinin HASEL için önemli bir referans olacağına dikkat çeken Faruk Uyanık,Kendi alanında Türkiye’nin en önemli firmalarından biri olan Modern Karton’a forkliftleri teslim etmenin yanı sıra zorlu bir alanda çalışacak makinelere servis hizmetimizde başlayacak. Aynı zamanda servis gücümüz, yedek parça gücümüz, teknik ekibimiz ve Linde MH makinelerinin kalitesiyle projede iyi hizmet vererek müşteri memnuniyetini sağlayacağız. Bu teslimat, hem Eren Holding bünyesindeki hem de sektördeki diğer firmalara referans gösterme kapsamında bizim için çok önemli bir proje oldu” ifadelerini kullandı.

Linde MH'nin H80 dizel, LPG ve CNG forkliftleri hakkında daha fazla bilgi edinin

21 ADET MAKİNE İLE 60 AY HİZMET

Modern Karton’un Tekirdağ Ergene’deki tesisinde kullanılmak üzere 18 adet 8 tonluk, 3 adet 5 tonluk olmak üzere toplam 21 adet uzun dönemli dizel forklift kiralaması gerçekleştirdiklerini söyleyen Çorlu Şube Müdürü Murat Cem Tören ise “Makinelerimiz ve servisimizle 60 ay boyunca Eren Holding bünyesindeki Modern Kartona hizmet vereceğiz. Firmayla iş birliğimizin devamı açısından diğer makinelerine de talip olacağız. Kaliteli hizmetimizi Eren Holdingin tüm şirketlerine sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Modern Karton Teslimatı

Hedef: Birçok Projede İşbirliği

Makineleri 6 ay içerisinde teslim ettiklerini söyleyen Murat Cem Tören, önümüzdeki süreçte Modern Karton ile iş birliklerinin devam etmesi yönünde temennide bulundu. Tören, “Teslimattan sonra teknik ekibimiz ve servis mühendisi arkadaşlarımız Linde Connect Filo Takip Sistemi’nin kurulumunu gerçekleştiriyorlar. Makinelerin tanıtımı ve teslimatıyla alakalı kiralama müdürümüz, servis mühendisi arkadaşlarımız ve servis müdürümüzle Modern Karton’u ziyaret ettik. Bundan sonraki süreçte de birçok projede iş birliğimizin devam edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Makinelerin zorlu alanlarda çalışacağının altını çizen Tören, “Makinelerin çalışacağı hammadde atık sahası zorlu bir ortam. Bu zorluklar karşısında Linde MH’nin hidrostatik sisteminin efektif olması ve çift pedal sisteminin verimli olması son derece etkili olacak. Bu özellikler, Linde MH dizel forkliftlerinin kağıt sektöründeki en önemli üstünlükleridir” şeklinde konuştu.

Modern Karton

Modern Karton

Modern Karton, 2015 yılı içinde 350 milyon € yatırım bedeli ile devreye aldığı beşinci kağıt tesisiyle yıllık üretim kapasitesini 1.050.000 ton’a çıkartmış bulunmaktadır. Artan kapasitesiyle, Türkiye’nin en büyük kağıt üreticisi konumunda, Avrupa’nın ise en büyükleri arasında yer almaktadır.
Modern Karton Sanayi ve Tic. A.Ş. 441.000 m² açık 138.000 m² kapalı alan üzerine kurulu tesisindeki üretim teknolojisi ve otomasyon sistemiyle kağıt sektöründe dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip firmalarından biridir. Türkiye’de sektörün lideri konumundaki Modern Karton ülkemiz oluklu mukavva kağıt ihracatının neredeyse tamamını tek başına gerçekleştirmektedir. Üretiminde % 100 atık kağıt kullanan tesis yılda 10 milyon yetişkin ağacın kesilmesini önlemektedir.
Kuruluş bu özelliği ve 35 milyon $ değerindeki arıtma sistemiyle tam bir çevre dostudur. Rekabetçi gücünü en üst seviyeye çıkaran ürünler ve stratejiler geliştirmeyi hedefleyen Modern Karton, bu vizyonuyla ürünlerinin dünya pazarında satılabilir konuma gelmesini sağlayacaktır.