Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Poloplast
Ürünler Hep Hareket Halinde

Poloplast

Talep ve buna bağlı olarak üretim hacmi artarsa, bu aslında bir kutlama sebebidir. Ancak, artan ürün akışını, çalışanları giderek daha fazla tekrar eden nakliye görevleriyle boğmadan nasıl yönetebilirsiniz? Plastik üreticisi Poloplast'ta cevap, Linde MH tarafından hayata geçirilen otomasyondur.

'Ve şimdi trafiğe: bugün yollar açık ve sorunsuzca eve ulaştım!” Bu, işe giderken ya da akşam yola çıkarken sizi neşelendirecek türden bir haber. Yukarı Avusturya, Leonding'deki Poloplast GmbH & Co. KG çalışanları bu konuda özellikle çok şanslı - çünkü fabrikalarında iki otonom L-MATIC istifleyici çalışmakta.“

Geriye Bakmak: Üretim hattında ürün dağları

Avrupa plastik boru endüstrisinin liderlerinden biri olan Poloplast'ta, yıllar içinde sürekli artan üretim hacimleri, belirli bir ürün yelpazesi için önemli bir tıkanıklık sorununa neden oldu. Bunun nedeni, kanalizasyon sistemleri vb. için büyük borulara ek olarak, şirketin evsel atık sektörü için daha küçük parçalar da üretmesidir. Bunlar kutulara paketlenir ve daha sonra kısmen elle ve kısmen otomatik olarak Euro paletlerine yüklenirdi. Bitmiş paletleri üretimden depoya götürme görevi, her zaman, Pazartesi'den Cuma'ya mal taşımak için bir römorkör kullanan erken vardiyadaki iş arkadaşlarına düşüyordu. “Burada dört vardiyalı bir sistemde haftanın yedi günü çalışıyoruz. İnsanlar sabahları işe başladıklarında, işler hep geceden sabaha birikmekteydi.” diye açıklıyor Poloplast Lojistik Başkanı Sn. Ralph Wagenhuber.

Otomasyon hakkında düşünmeleri gerektiği açıktı.

Poloplast'ta sorumlu kişiler, tedarikçilere bakmaya başladıklarında zaten kendi fikirlere vardı. Wagenhuber, 'Elbette mümkün olan en yüksek güvenilirlik düzeyine ulaşmak istedik, ancak aynı zamanda büyük değişiklikler olmaksızın mevcut altyapımıza uyacak bir çözüm de istedik - ör. aynalar, kılavuz raylar vb. olmadan - böylece gerekirse rotaları kolayca ayarlayabilirdik.”

Buna ek olarak, depoda güvenlik açısından şartnamede yapılması gereken listemiz oldukça kabarıktı. Sonuçta üretim alanı ile depo arasında her zaman çok sayıda ekipman ve yaya hareket etmekteydi. Lojistik Başkanı Wagenhuber, “Bu 'istek listesi' bizi hızlı bir şekilde forklift ve depolama ekipmanları filomuzda zaten oldukça iyi temsil edilen Linde MH'ye yönelmemizi sağladı.” diye açıklıyor.

L-MATIC Autonomous Pallet Stacker from Linde Material Handling

Otonom ekipmanların “kafalarında tesisin haritası” var…

Aschaffenburg'dan malzeme elleçleme uzmanlarıyla birlikte proje süresince Poloplast'ta iki Linde L-MATIC otonom palet istifleyici kullanıma alındı. Sevgiyle Tom ve Jerry olarak adlandırılan ekipmanlar, geçiş deposu ve toplam dokuz teslim alma istasyonu arasında tamamen bağımsız (ve elbette sessizce) hareket etmek için coğrafi navigasyon yazılımını kullanıyor. Bunlardan sekizi manuel olarak çalışırken, yani çalışanlar paletleri kutularla paketler ve hazır olduklarında bir düğmeye dokunarak L-MATIC'leri çağırırlar.

Ayrıca istifleyicilerin bağımsız olarak yaklaştığı ve paketlenmiş sarılmış paletlerin “rahatlatıldığı” bir otomatik sarım makinesi de bulunmaktadır.

… ve süreçlere mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir.

Tom ve Jerry depoya girerken, kontrolörlerle iletişim kuran, güvenli olarak otomatik olarak açılıp kapanan kapıların yanından geçerler. Linde MH'nin L-MATIC'ler, drive-in/through depoda çalışan yerçekimi makaralı konveyörlerden hangisinin şu anda boş olduğunu da algılar. Wagenhuber, “Bu amaçla her rafa bir ışık bariyeri yerleştirdik. Bir kompartıman doluysa, Linde cihazına bu durum combbox aracılığıyla bildirilir ve bir sonraki boş alana geçer

Ralph Wagenhuber, Lojistik Başkanı, Poloplast
Açıkçası, şimdi iki L-MATIC olmadan burada işlerin nasıl yürüyeceğini hayal bile edemezdik.

Ralph Wagenhuber, Lojistik Başkanı, Poloplast

En Son Sistemler Güvenliği Sağlar

Bağımsız olarak yüklenen ve boşaltılan ve bağımsız şarj etme imkanı. Bunların hepsi Tom ve Jerry'nin hizmetinin bir parçası. “Şu anda bir işleri yoksa, cihazlar yaklaşık yüzde 40 akü enerjisine ulaştığında şarj istasyonuna gidiyorlar ve güç kaynaklarını yaklaşık 15 dakika boyunca dolduruyorlar. Bu kısa ara şarj molaları ile ikisinin neredeyse 7/24 hareket halinde olmasını sağlıyoruz”, diyor Wagenhuber memnuniyetle. Leonding'de ayrıca Linde Material Handling'in kapsamlı güvenlik konseptinden de memnunlar: Tom ve Jerry, Linde BlueSpot™ ile yalnızca kendilerine dikkat çekmekle kalmıyor; Ekipmanlar ayrıca, koridor zeminine yanlara ve hareket yönünde kolayca görülebilen kırmızı şeritler yansıtmak için LED ışıkları kullanır. Ve elbette, bir kişi ekipmanlara çok yaklaştığında ekipmanlar otomatik olarak durur.

Üretim: Arttı—Ürün Akışı: Garantili

Tom ve Jerry'yi iş başında izler ve işlerini nasıl sakince yaptıklarını görürseniz (ünlü animasyon karakteri olan adaşlarının tam tersine), ekipmanların yaptığı işin kolay bir iş olmadığını neredeyse unutabilirsiniz. Son derece verimli çift, her yıl neredeyse 60.000 paleti yükler, taşır ve boşaltır. 'Açıkçası, şimdi ikisi olmadan burada işlerin nasıl yürüyeceğini hayal bile edemezdik. Erken vardiyadaki insanlar artık uzun nakliye yollarıyla uğraşmak zorunda değil, yeni makineler için alan kazandık ve sürekli ürün akışı sayesinde üretimimizi önemli ölçüde artırabildik”, diyor Wagenhuber, faydaları değerlendirerek . “Burada kimsenin artık tıkanıklık konusunda endişelenmesine gerek yok.”

 Poloplast

Poloplast GmbH & Co. KG

Poloplast GmbH & Co. KG, Yukarı Avusturya'da Linz yakınlarındaki Leonding merkezli bir plastik üreticisi olup, Avrupa plastik boru endüstrisinde sektör liderlerinden biridir. Uluslararası alanda faaliyet gösteren şirket, ağırlıklı olarak evsel atık sektörü ve aynı zamanda kanalizasyon inşaatı için plastikten yapılmış güçlendirilmiş, çok katmanlı boru sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. Poloplast'ın iştirakleri ile birlikte şu anda yaklaşık 370 çalışanı bulunmaktadır. Konu intralojistik olduğunda, plastik uzmanı esas olarak Linde Material Handling'in ekipmanmlarına güvenmekte ve Leonding'de iki L-MATIC otonom istifleyiciye ek olarak akülü ve dizel denge ağırlıklı forkliftler de kullanılıyor.