Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Hachette UK
İlham verici bir başlangıç

Alışılmadık bir fikir, 17,7 metreye kadar yükseklikte toplamayı mümkün kıldı.

17,7 metreye kadar yüksekliklerde mümkün olduğunca ergonomik olarak nasıl sipariş toplayabilirsiniz? Sadece Linde K ve V modüler ekipmanlarının kombinasyonu bu duruma çözüm olabilir. Biri istenilen kaldırma yüksekliğini sağlarken diğeri ise maksimum toplama performansı için tasarlanmıştır. Hachette UK'nin Oxford yakınlarındaki dağıtım deposuna yapılan bir ziyaret, bu eşsiz konseptin ne kadar mükemmel çalıştığını gösteriyor.

Basılı malzeme için dünyanın en büyük posta siparişi depolarından biri olan Hachette UK'nin dağıtım merkezinde 18 milyondan fazla kitap saklanmaktadır. En çok satanlardan zamansız edebi klasiklere ve çocuk kitaplarına kadar her şey: 37 raflı koridor, neredeyse her şeyi içerir ve hevesli okuyucunun nabzını hızlandırmaya mahkumdur. Sorunsuz nakliye, 200'den fazla çalışan tarafından garanti edilmektedir. İki vardiya halinde çalışan işçiler, yayıncılar tarafından teslim edilen paletler dolusu kitabı 66.000 toplama alanında depolar veya bireysel siparişleri doğrudan oradan alır.

Raflar ne kadar yüksekse o kadar iyi!

Bu kadar başarılı hale gelen dağıtım merkezinin mihenk taşı 2018'de atıldı. 'O sırada depoyu planlarken ilk sorumuz ne kadar yükseğe çıkabileceğimizdi?' Hachette UK Distribution Operasyon Direktörü Marc Travers'ın geriye dönüp baktığını bildiriyor. Ne de olsa, 37.000 metrekarenin üzerindeki mevcut zemin alanının mümkün olan en geniş ölçüde kullanılması gerekiyordu ve bu, en azından maliyet nedenleriyle kaçınılmaz olarak dikey çözümlere yol açtı. Linde MH'nin, neredeyse aynı anda yüksek raflarda istifleme ve 18 metreye kadar olan yüksekliklerde sipariş toplama için o zamanki yeni Linde K ekipmanını sunmuş olması çok şanslı bir tesadüftü. Travers, 'Almanya'daki bir pilot müşteride makineye baktık ve hemen anladık: Raflarımız da 18 metre yüksekliğinde olacaktı ve Linde K ekipmanı, palet depolamamız için mükemmel bir seçim olacaktı' diye açıklıyor.

18 metreye kadar yükseklikte sipariş toplamak mümkün mü?

Linde K ekipmanı aslında gün boyu farklı farklı kutuları manuel olarak sipariş toplamak için yeterli miydi? Bunlar ortalama 10 kilo ağırlığındadır. İlgili herkes, ergonomik açıdan farklı bir çözüme ihtiyaç olduğu konusunda hemen hemfikir oldu. Travers, 'Sonuçta, tüm toplama siparişlerimizin yüzde 98'i bireysel seçimlerdir ve bu, kitapların ağırlığı nedeniyle gerçekten zor bir iştir,' diye belirtiyor. Linde ürün portföyüne baktığımızda, Hachette'de kullanım için mükemmel ekipman olan V modüler ortaya çıkardı.

Travers, 'Tasarımı sayesinde, operaatörler özellikle kitapların bulunduğu kutuları palet üzerine yerleştirirken alçak korkuluktan yararlanıyor,' diye devam ediyor. Ancak bir sorun vardı: ekipman için maksimum sipariş toplama yüksekliği yalnızca 14 metreydi (standart 12 metredir) ve Hachette'in için artık 18 metre raf yüksekliği gerektiriyordu. 'Bu yüzden Linde'ye V modüler kabinini K ekipmana takmanın mümkün olup olmayacağını sorduk. Adeta bizim için özel olarak yeni bir ekipman' diye açıklıyor Travers.

Hachette UK
KV ekipmanı, bir sipariş toplayıcı ile çok dar koridorlu bir ekipmanın özelliklerini birleştirir.
Çok dar ve çok yüksek; Linde
Hachette UK
KV ekipmanı, bir sipariş toplayıcı ile çok dar koridorlu bir ekipmanın özelliklerini birleştirir.
Çok dar ve çok yüksek; Linde

Füzyon: Linde K ve V modülerinden yeni Linde KV doğdu

Linde, bu bireysel müşteri talebini hemen uygulamaya koymasaydı, Linde olmazdı. Ve böylece, fikrin ortaya çıkmasından sadece sekiz ay sonra, Linde K ve Linde V modüllerinden oluşturulan bugüne kadarki sekiz benzersiz 'hibrit ekipman' Hachette'de hizmete girdi. “Hibrit ekipmanın alçak korkuluklu büyük kabini ve yan yatırma bariyerleri, bu aşırı yükseklikte bile doğrudan paletin yanında sipariş toplamanızı sağlıyor. Aynı zamanda, operatörden palete ve dolayısıyla ortalama 10 kilogram ağırlığındaki paketlerin bırakıldığı yere kadar olan mesafe 80 santimetre azaltıldı. Bu, çalışma hızımızı muazzam bir şekilde artırmamızı sağladı ve artık siparişleri toplarken klasik Linde K ekipmanı kullandığımızdan yaklaşık yüzde 15 ila 20 daha verimliyiz. Daha fazlasını isteyemezdik,” diye onaylıyor Travers.

Dolu paletli stoklama rafları, tümü endüksiyonlu kılavuzlu ve Linde Dynamic Reach Control ile donatılmış klasik Linde K ekipmanları tarafından taşınmaya devam ediyor. Travers, 'Bu yardım sistemi sayesinde, dolu paletleri taşırken sallanmalar geçmişte kaldı ve çalışanlarımız yükleri hızlı, güvenli ve rahat bir şekilde indirebiliyor,' diye sözlerini memnuniyetle bitiriyor Travers.

Linde Fleet, Hachette İngiltere dağıtım merkezinde.

Hachette Birleşik Krallık Dağıtımı

Hachette UK Distribution Hachette UK yayın grubunun bir parçasıdır Hachette UK. Geçmişte şirketin iki dağıtım merkezi vardı, LBS ve Bookpoint ve bunlara 20 Ağustos 2018'de açılan yeni Hely Hutchinson Center (HHC) katıldı. Hachette, çoğu Hachette UK grubu dışından üçüncü taraf müşteriler olan 20'den fazla yayıncıya kapsamlı dağıtım hizmetleri sunmaktadır. Hachette UK Distribution, her yıl dünya çapında 64 milyondan fazla kitap gönderiyor ve her dört kitaptan birini Birleşik Krallık ticaretine tedarik ediyor.