Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
Sistem: Değişti

EMONS SPEDITION

İntralojistiğinizi nasıl daha ekonomik, daha temiz ve daha sürdürülebilir hale getirirsiniz? Emons Spedition GmbH için cevap çok açıktı – Großbeeren'deki genel kargo deposunda kullandığı LPG ile çalışan forkliftlerin enerji kaynağını lityum-iyon 'a geçirmek.

Sabah saat 6'da, Berlin ile Potsdam arasında, Emons sabahın bu erken saatinde çıoktan işinin başında. Birbiri ardına forkliftler, Almanya'nın dört bir yanından gelen malların teslim edildiği ve başkente ve Brandenburg'un çevresindeki bölgeye taşınmak üzere hazırlandığı nakliye şirketinin tesislerine giriyor. Nakliye müdürü Nätsch, 'Haftada beş buçuk gün, günde 24 saat çalışıyoruz, böylece her şey olması gerektiği gibi yürüyor' diye açıklıyor. ' .

Performansı yüksek bir forklift filosu kesinlikle ihtiyacmıız olan birşeydir. “Çalışanlar onları treylerleri boşaltmak, holdeki malları düzenlemek ve daha sonra teslimat kamyonlarına yüklemek için kullanıyor. Kısacası, ekipmanlarımız neredeyse günün her saati kullanımda.

Odaktaki çalışanlar

Bu zorlu görev için orta ölçekli şirket, kısa süre önce, geleneksel olarak LPG ile çalıştırılan 1,6 ila 2,0 ton yük taşıma kapasitesine sahip Linde MH forkliftlere yönelmişti. Bu forkliftlerden bazılarının değiştirilmesi gerektiğinde, Uzak Doğu'daki bir üreticinin lityum iyon ünitesi de test edildi. Forklift operatörü Sn. Peter Weiss, birkaç gün içinde bunun yürümeyeceğini anladıklarını açıklıyor, “Forkliftler yük taşıma konusunda son derece zorlayıcıydı, özellikle buradaki dar alanlarda malları A'dan B'ye taşımak için santimetre hassasiyetle çalışmalıyız ki onlara zarar vermeyelim.' Nakliye Müdürü şunları da ekliyor: “Çalışanlarımızdan gelen geri bildirimler bizim için büyük bir rol oynuyor. Ne de olsa, sadece en iyi ekipmanla en iyi işi yapabilirler.” Sonunda Emons'u Linde Material Handling'den lityum iyon ünitelerine yönlendiren, iş gücünün ihtiyaçlarına yönelik bu tutarlı odaklanmaydı. 'Çift Pedal Sistemi ve Linde Load Control ile zaten çok iyi tecrübelerimiz vardı ve bunu akülü forkliftlerle tekrar kullanmak istedik.' O halde, Linde MH'nin lityum-iyon akülü E18, tarafından sağlanan test frokliftinin en başından onay almasına şaşmamalı.

Linde MH

Bu arada, LPG'li forkliftleri kurşun asitli forkliftlerle değiştirmek Emons için söz konusu bile değildi. Lojistik uzmanları bunu, “bir yandan akülerin değiştirilmesi için gereken alan nedeniyle ve diğer yandan bu enerji depolama sistemlerinin kullanımımıza uygun olmayan şarj döngüleri nedeniyle nispeten karmaşık bir hal almaktaydı”

Başarılı model(ler)

Neredeyse üç yıldır, Linde MH'nin lityum iyon akülü E16 - E20 forkliftleri, güvenli ve üç tekerlekli versiyonu sayesinde, özellikle Brandenburg'daki Emons tesisindeki lojistik merkezinde çevik bir iş arkadaşına dönüşüyor. Yakında başka bir LPG'li forklift değiştirilerek, sahada yedek olarak sadece bir LPG'li forklift kalacak. Michael Nätsch, 'Bu arada, diğer Emons tesisleri de bizi referans olarak alarak ekipmanlarını lityum iyona dönüştürdü' diye açıklıyor. Modern forkliftlerin her biri, tahrik gücünü tek bir 16,3 kWh lityum iyon aküden alıyor. Nakliye müdürüne göre, 'bu orta büyüklükteki akü, sekiz saatlik temel bir çalışma süresini kolaylaştırıyor ve amacımız için de çok ideal.' Forkliftler, molalar sırasında yalnızca ara şarj olur. Böylece operatörlerher zaman ellerinde yeterli sürüş ve kaldırma gücüne sahip bir forklift her zaman olur.

Performans açısından, lityum iyon aklü forkliftlerin dizel ve LPG'li muadillerinden hiçbir şekilde daha düşük değildir. Nätsch, “Her ekipman yılda 2.500 çalışma saati ile, gerçekten yüksek bir performans gösteriyor.”

Filomuzun rahat çalışması için üç redresör yetiyor ve bu sayede her zaman kullanıma hazır yeterli sayıda forklift bulunur. LPG tüplerinin değiştirilmesinden düzenli ara şarja geçiş sürecinde hiç bir sorun yaşanmadı.

Fast charging thanks to lithium-ion technology from Linde Material Handling

Bu değişim, hem işletme verimliliği açısından hem de günün sonunda – daha doğrusu Emons'taki yoğun çalışma haftasının sonunda – elektrik maliyetlerininönceye göre önemli ölçüde daha düşük olduğunu gören herkes tarafından gerçek bir başarı öyküsü olarak adlandırılmaktadır. LPG'ye göre. 'Linde MH forkliftleriyle burada her şey hala saat gibi çalışıyor. Ancak şimdi, lityum iyon sayesinde daha sessiz, daha temiz ve daha ekonomik” diyor lojistik uzmanı memnuniyetle. Bazen bir 'sistem değişikliği' denemeye değer - özellikle de sonrasında her şeyin daha da iyi gideceğinden eminseniz!

Linde MH

Emons Spedition

Emons Spedition GmbH, 1928'de Almanya'nın, Köln kentinde kurulmuş ve şu anda dünya çapında 100'den fazla tesisi bulunan bir nakliye ve lojistik şirketidir. Sadece Almanya'da 24 şubesi bulunan şirketin depolarından birisi de Brandenburg, Großbeeren'de bulunuyor. Großbeeren lojistik merkezinde, mallar Emons dağıtım filosu tarafından müşterilere taşınmadan önce yaklaşık 125 çalışan, Berlin şehri ve Brandenburg eyaleti için genel kargo yüklemesini organize etmek için çalışıyor. Şirket, Linde MH'nin forklift filosunu kademeli olarak LPG'den lityum iyona dönüştürüyor. Bugün filo dokuz Linde MH forklitten oluşuyor: lityum iyon akülü yedi E16 ila E20 forklift ve aynı yük aralığında iki LPG forklift, bunlardan biri de modern bir lityum iyon muadili ile değiştirilecek. Tüm Linde MH forkliftleri, denenmiş ve test edilmiş Linde BlueSpot™ ve koltuk ısıtması ve havalı süspansiyonu içeren son derece ergonomik süper konforlu bir koltuk ile donatılmıştır. Linde MH'nin Lamanya'daki iş ortaklarından TRAFÖ GmbH, tam bakım sözleşmesinin bir parçası olarak destek ve bakım işlemlerini yürütmektedir.