Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
Kısaca: Aferin!

Reıtz Firmasında LINDE Truck Call Uygulaması

Daha küçük lojistik filolarının da dijital çözümlerden nasıl yararlanabileceği, Reitz Group'taki uygulamadan görülebilir. Endüstriyel fan üreticisi, yakın zamanda Höxter-Albaxen tesisinde yeni Linde Truck Call uygulamasını kullanmaya başladı ve bu sayede lojistik süreçlerini kat kat daha basit hale getirmekle kalmadı, aynı zamanda çok daha ekonomik hale getirdi.

Kural olarak, depo çalışanlarının kısa ve hızlı konuştuğu bilinir. Ancak cep telefonu günde 90 defaya kadar çaldığında, en iyi iletişimi olan forklift operatörü bile istihap haddine ulaşır. Bu, yakın zamana kadar endüstriyel fan üreticisi Reitz'in Höxter-Albaxen'deki üretim tesisinde de geçerliydi. Lojistik Müdürü Sven Kröning, 'Bazen vardiyalarının bitiminden sonra çalışanlarımızın kafası çınlıyor' diyor. 'Ancak uzun bir süre her siparişi telefonla ayrı ayrı atamaktan başka seçeneğimiz yoktu. Sonuçta, tüm ürünleri müşteriye özel olarak üretiyoruz.'

Dijital destek

Reitz Grup

Forklift gerekiyorsa, buna uygun tüm forkliftlere talep göndermek için bir tablet kullanılabilir.

Standart süreçler veya ayrıntılı sürüş planlamaları işte bu nedenle Reitz'de söz konusu değildir. Her turda, dört Linde MH forkliftinin - iki H80 D ve iki H30 D - çatalında ya başka bir ürün var veya farklı bir varış noktasına ilerliyorlardı. Çok fazla iletişim kirliliği mevcuttu , ancak yeni Linde Truck Call uygulmasıyla Reitz'de 6 aydır bu konu artık mevcut değil.

'Eskisinden tek fark, çalışanlarımızın artık her iş için forklift operatörlerini ayrı ayrı aramak zorunda kalmamasıdır.' Bunun yerine artık bir çalışan tablet üzerinden WiFi veya mobil ağ üzerinden buna uygun tüm forkliftlere bir toplama veya taşıma işi gönderebilir; sipariş daha sonra forkliftlere kalıcı olarak takılan akıllı telefonlarda görünür.

Linde MH

Endüstriyel forkliftlere kalıcı olarak takılan bir akıllı telefonda bir sipariş görünür.

Operatörler daha sonra uygulama aracılığıyla siparişi kabul edebilir veya reddedebilir. Kröning, 'Bu tek başına intralojistiğimize büyük bir rahatlama ve çok daha fazla verim getiriyor' diyor. Çalışanların bir telefon görüşmesi yapmak ve bunu yapmak için forkliftlerini park etmek zorunda olduğu yerlerde, akıllı telefon ekranına hızlı bir bakış veya kısa bir ipucu artık yeterli. Forklift operatörü Sven Brandt coşkuyla, 'Bu bize inanılmaz bir zaman ve stres tasarrufu sağlıyor,' diyor. Yükleme Uzmanı Gerhard Petersmann şunları ekliyor: 'Uygulama ayrıca çalışmayı daha güvenli hale getiriyor çünkü operatörler örneğin bir kamyonu boşaltırken cep telefonlarının sürekli çalmasıyla artık dikkatleri dağılmıyor.

Sven Kröning, Lojistik Müdürü, Konrad Reitz
Böyle bir çözüm için iç süreçlerimizi değiştirmek zorunda kalmamamız bizim için çok önemliydi.

Sven Kröning, Lojistik Müdürü, Konrad Reitz

Karmaşa yerine iletişim

Linde MH uzmanları uygulamayı tasarlarken ne kadar pratik odaklı düşündükleri, diğer birçok akıllı işlevsel ayrıntıda da görülebilir. Anahtar kelime verimliliği: Bir operatör uygulama aracılığıyla bir siparişi kabul ederse, diğerleri için listeden kaybolur. Ancak geçmişte, bir iş iki kez atanabilirdi - örneğin, görevli bir forklift operatörünün gelmesi geciktiyse ve çalışan daha fazla uzatmadan ikinci bir iş isterse. Lojistik Müdürü Kröning: 'En kötü durumda, ikisi de görevi almak için aynı noktaya gelirdi. Bu bizim sinirlerimiz için olduğu kadar, bütçe için de kötüydü.'

Linde MH

'Onsuz bir hayat hayal etmek zor'

Daha az zaman kaybı, daha az gereksiz çalışma, daha az dikkat dağınıklığı ve daha verimli çalışma - Reitz'de dijital iş yönetimine geçiş tam anlamıyla karşılığını verdi. Tek başına boş yolculuklardaki yüzde 30'luk azalma, ayda yaklaşık 1.500 Euro'luk mali tasarruf sağlıyor. Lojistik Müdürü Kröning, gözle görülür bir memnuniyetle, 'Bugün geriye dönüp baktığımda ve Linde Truck Call uygulamasının şirketimizde ne kadar sorunsuz bir şekilde uygulanabildiğini gördüğümde, bazen bunu daha önce nasıl yapabildiğimizi merak ediyorum' diyerek sözlerini tamamladı. O halde, Linde MH çözümünün orta vadede diğer şirket lokasyonlarında kullanılmasına şaşmamalı.

Truck Call App from Linde in use
Truck Call App from Linde in use
IC-Truck H30 from Linde in use
Truck Call App from Linde in use
Truck Call App from Linde in use
Truck Call App from Linde in use
Truck Call App from Linde in use
IC-Truck H30 from Linde in use
Truck Call App from Linde in use
Truck Call App from Linde in use

Reitz Group

1948 yılında Konrad Reitz tarafından kurulan Reitz Group, bugün dünya çapında 11 lokasyonda yaklaşık 800 kişiyi istihdam ediyor. Endüstriyel fan üreticisinin forklift filosu, dört Linde dizel, LPG ve CNG motorlu forklift ve on bir depolama ekipmanından oluşuyor. Forkliftler, iki vardiyada çalışarak yılda yaklaşık 2.500 çalışma saatini tamamlıyor.