Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
Etkileyici Performans

Ensınger'de Lınde X35 Akülü Forklift

Her iki dünyanın da en iyisi. Alman meşrubat üreticisi Ensinger Mineral-Heilquellen'de yeni Linde X35 akülü forkliftinin demo çalışmasını tanımlamanın en iyi yolu bu. Yeni akülü forklift, köklü maden suyu markasının yöneticilerini sadece sürdürülebilirlik açısından değil, aynı zamanda üstün performansıyla da etkiledi.

Doğal kaynakların kullanımında maksimum verimlilik artık çoğu endüstride temel bir hedef haline gelmiştir. Ancak Almanya'da Stuttgart yakınlarındaki bir bölge olan Ensingen'de bu uzun süredir devam eden bir gelenektir. Yarım yüzyıldan fazla bir süredir Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH, muhtemelen dünyanın en önemli hammaddesini işlemektedir: yakındaki doğa koruma alanındaki sekiz derin kuyudan akan kaynaktan taze maden suyu. Bu nedenle, çevreye saygılı davranmanın Ensinger çalışanları için uzun süredir büyük önem taşıması şaşırtıcı değildir. Şirket çok çeşitli doğa koruma projelerini destekliyor, fotovoltaik kullanarak elektrik üretiyor ve hatta bu projeleri nedeniyle Baden-Württemberg eyaletinden çevre ödülü aldı.

Ensinger'in en önemli özelliklerinden biri sürdürülebilirlik yaklaşımıdır, bu nedenle forkliftlerimizin akülüye dönüştürülmek istenmesi bu yaklaşımla mükemmel bir uyum içindedir.

Bu yaklaşım, aile şirketinin üretim süreçlerinin iklime zarar veren sera gazı miktarında artışa neden olmamasını sağlıyor. Özellikle devasa taşıma hacimleri göz önüne alındığında, son derece övgüye değer bir başarı! Her gün 600.000 litrelik devasa maden suyu, köpüklü meyve içecekleri, fitness içecekleri ve daha fazlası Ensinger'in yükleme alanından çıkıyor! Şirket, yaz aylarında rahatlıkla haftada 3,8 milyon litre içecek üretiyor. Bu tür bir çıktının elde edilmesinin yüksek verimli lojistik süreçlere bağlı olduğunu söylemeye gerek yok. Ensinger'in Genel Müdürü Frank Lehmann, 'Güçlü, denge ağırlıklı forkliftler bizim için çok önemli' diyor. 'Yeni Linde X35 akülü forkliftin bize bir dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftin olağanüstü performansını, sıfır emisyonla sunması, bizi daha da mutlu ediyor.'

Linde X35 akülü forklift, Ensinger

Tam Yol İleri!

Akülü forkliftler ve içecek endüstrisi: Bazılarının hala olumsuz önyargılarından kurtulamadığı, ancak uzun zaman önce Ensinger'de değerini kanıtlamış bir kombinasyon. Alman maden suyu üreticisinde lojistikte kullanılan yirmi iki Linde MH forkliftinden on iki tanesi halihazırda kurşun asit veya lityum iyon aküyle çalışıyor. Ve sürdürülebilirlik burada günlük yaşamın bir parçası olduğundan, performans yüksek olduğu sürece işlet hep yolundadır. İşte tam da bu noktada, pazar lanse edilmeden önce bir saha testinin parçası olarak şirkette denenmekte olan yeni Linde X35 devreye giriyor. Lojistik Başkanı Manfred Rivoir, Ensinger'deki ihtiyaç profilini kısaca şu şekilde açıklıyor: “Forkliftlerimizi gerçekten burada Ensinger'de test ettik. Bir ağır ticari araç yükleme merkezine girdiğinde, boşlar boşaltılıyor ve ardından ağır ticari araç hemen dolu şişelerle yeniden yükleniyor - her şey süper hızlı olmalı.'

'Bu nedenle ekipman bir seferde üç palet taşıyacak şekilde tasarlandı, bu da kapların cam veya PET olmasına bağlı olarak toplam 2.400 kiloya kadar ağırlığı çatallar üzerinde taşıyabileceğimiz anlamına geliyor.' Özellikle maden suyu ve meşrubat talebinin yüksek olduğu yaz aylarında, işler de ısınıyor. Burada endüstriyel forkliftler, diğerlerinin yanı sıra iki yerleştirme alanında çalışıyor: biri PET, diğeri ise şirketin son birkaç yılda talepte önemli bir artış gördüğü cam şişeler için. Forkliftler, zorlu iki vardiyalı bir operasyonda hem yükleme alanında hem de boş işleme alanında çalışıyor. Yeni Linde X35 akülü forkliftler, Ensinger'de LPG motorlu muadilleriyle rekabet edebilecek mi?

Görevde Zorlu, Çevreye Karşı Nazik

X35, size her iki dünyanın da en iyisini sunar. Lojistik uzmanı Manfred Rivoir, 'Forklift kesinlikle mükemmel' diyor. 'Geliştirmedeki atılımı açıkça görebilirsiniz - ürün süper manevra kabiliyetine sahip, süper verimli, süper hızlı ve dar dönüşlerimizde bile asla geride kalmıyor.' diyor. Ensinger'in lojistik uzmanları, kısmen yepyeni senkron relüktans motorlarından kaynaklanan devasa torka resmen bağımlı. Forklift operatörü Davide Maggio da aynı derecede hevesli: “X35 ile kamyonları çok daha hızlı yükleyip boşaltabiliyorum. Kaputun altında gerçek bir güce sahip, ancak süper yumuşak ve sessiz.' Güvenilir Linde MH'nin Lityum iyon yüksek performanslı aküsü, X35'in güç ünitelerine enerji sağlar. Ve o kadar verimli çalışıyor ki, ekipman iki vardiyayı kolayca bitirebilmektedir. İhtiyacı olan tek şey, mola sırasında yapılabilecek vardiya başına bir hızlı şarj.

Employee loads the X35 electric forklift from Linde
X35 electric forklift truck from Linde transports drinks crates in the Ensinger warehouse
X35 electric forklift truck from Linde transports drinks crates in the Ensinger warehouse
Employee loads the X35 electric forklift from Linde
X35 electric forklift truck from Linde transports drinks crates in the Ensinger warehouse
X35 electric forklift truck from Linde transports drinks crates in the Ensinger warehouse

'Dürüst olmak gerekirse, forklifti herkes aynı anda sürmek istediği için ekibimiz içinde biraz rekabete bile neden oldu!' diye belirtiyor Lojistik Başkanı Manfred Rivoir. Ve ekliyor 'X35'i hem yükleme holünde hem de boşları işlemek için devreye aldık - ve kimse onu geri vermek istemedi!' Ancak, popülaritesi sadece üstün performansı ve muazzam torku ile sınırlı olmadığı test edildi. Linde MH'nin bu yeni ürünü, görünürlük ve ergonomi söz konusu olduğunda da başarılı olabilir. Forklift operatörü Enes Sulic deneyimlerini paylaşıyor: “Dışarıdan o kadar büyük görünmüyor ama kabinde oturduğunuzda gerçekten harika bir his veriyor. Her şey gözünüzün önünde ve mükemmel bir şekilde manevra yapabiliyorsunuz - tam bir roket.” Lojistik Başkanı Manfred Rivoir şöyle özetliyor: 'Eskiden çok sayıda forklift kullanırdık ve işlerin hangi yöne doğru gittiği konusunda bir fikriniz olduğunu düşünüdünüz. Ancak X35'in sağladığı güç ve enerji tüketimi açısından.ne kadar ekonomik olduğu bizi kesinlikle şaşırttı.”

Linde MH

Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH

1952 yılında kurulan Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH her zaman bir aile şirketi olup, hali hazırda Baden-Württemberg eyaletinde şişelenmiş maden suyun pazarında liderdir. Geleneksel şirketin yaklaşık 170 çalışanı bulunmaktadır. Ensingen bölgesindeki Vaihingen an der Enz kasabası yakınlarındaki tesislerinde her yıl yaklaşık 120 milyon litre içecek üretmektedir. Sürdürülebilirliğe olan olağanüstü bağlılığı nedeniyle halihazırda Baden-Württemberg eyaletinin çevre ödülünü almış olan iklim-nötr içecek üreticisi, kendi çevre ödülünün bir parçası olarak bölgede organik tarımı da teşvik ediyor.