Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Bohemia Rings
Ateş Hattındaki Demir Bloklar

Bohemıa Rıngs'de forkliftler için zorlu görev

Demir silindirleri rüzgar türbinleri için mükemmel segmanlara dönüştürmek için ısı ve basınca ve bu kadar zorlu bir ortamda çalışabilen sağlam Linde MH'nin ağır hizmet forkliftlerine ihtiyacınız var.

Merkezi Çek Cumhuriyeti'nde Zámrsk'ta bulunan Bohemia Rings'in kalbindeki 10. Üretim Holünde, beş endüstriyel fırın 1.250°C'ye kadar sıcaklıklarda çalışmaktadır. Fırın kapıları açıldığında etkileyici bir manzara ile karşı karşıya gelirsiniz ve daha sonraki işlemler için hazırlanan kırmızı-sıcak, parlayan silindirlerine bir anlık gözünüz takılır.

Yedi tona kadar ağırlığa ve bir metre uzunluğa kadar ulaşabilirler. Yeterince ısındığında, bir Linde forklift onları salonun ortasındaki büyük bir pres makinesine götürür. Radyal eksenli bir segman yatağı silindire taşınmadan önce damgalanır. Burası, daha sonra son bitirme işlemleri sırasında rafine edilecek olan temel şekillerine dönüştükleri yerdir.Rotor dişli kutularının dönüm noktası

Bohemia Rings s.r.o CEO'su Pavel Straszak, 'ürünlerimiz türbinlerde ve jeneratörlerde olduğu kadar inşaat makineleri ve bilgisayarlı tomografi cihazlarına kadar çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.' diyor.

Straszak, rüzgar enerjisi endüstrisinin ana tedarikçisi olmaktan özellikle gurur duymaktadır. Dikişsiz haddelenmiş segmanları, kelimenin tam anlamıyla rotor dişli kutusunun dönüm noktası ve püf noktasıdır. 'Segmanlarımızın yaklaşık yüzde 80'i Avrupa'da yenilenebilir enerji ile geri kazanımına katkıda bulunuyor.'

Bohemia Rings'in ürünlerinin fabrikadan ayrılmaya hazır olmasını sağlamak için birkaç farklı üretim aşamasından geçmeleri gerekir. Ancak, erken aşamadaki malzemeleri hala sıcakken kullanmak son derece zorludur. Dövme atölyesi müdürü Jiří Trunec, 'Sıcak hallerinde ürünlerimiz çok sıcak ve aynı zamanda çok ağırdır' diye açıklıyor.

Bu nedenle, yine de hassas bir şekilde kullanılabilen yüksek performanslı, sağlam forkliftlere ihtiyacımız var.
Linde MH H160 dizel forklift iş başında.

Neden Lınde MH?

Seçim sürecinde, hassas ve ekonomik hidrostatik tahrikli dökümhane forkliftlerini yalnızca Linde MH tedarik edebildi. Toplamda, operasyonda üç H160 forklift var. Geçtiğimiz on yılda, her iki eski forklift de 10.000 saat gibi etkileyici bir süredir çalışıyor. Lastikler, hidrolik hortumlar ve dikiz aynaları için özel koruyucu donanımlar sayesinde forkliftler, fırınların aşırı ısısına karşı mükemmel bir şekilde donatıldıklarını kanıtlayan kayda değer bir hasar belirtisi göstermez.

Biraz daha az tehlikeli ama aynı derecede talepkar olan forkliftler, yedi tona kadar ağırlığa sahip haddelenmiş segmanları bir sonraki işleme noktalarına taşımak veya bitmiş ürünleri sevkiyat için kamyonlara taşımak için kullanılır. Linde forklift her iki pedal kullanılarak da kolay ve hassas bir şekilde kontrol edilebildiğinden, bu opratör için bir sorun teşkil etmez. Ve Pavel Straszak için çok açık:

Pavel Straszak, CEO, Rings s.r.o.
Segman yataklarını üretmek için Linde forkliftler çok önemlidir. Onlar olmasaydı, ateşte bu kadar çok demir çelik haline getirilemezdi!

Pavel Straszak, CEO, Rings s.r.o.

LINDE MH'den malzeme taşıma ekipmanları

  • 24 adet forklift - demir silindirleri fırınlar, presler, silindirler ve işleme merkezleri arasında taşımak ve kamyonlara yüklemek için
  • 3 adet depolama ekipmanı (L10, L12 ve T18) - Atölye ve depoda hafif yükleme işleri için 3 teknik depolama forklifti
  • 1 adet akülü forklift (E14)
  • 20 adet Linde denge ağırlıklı forklift, üçü hidrostatik tahrikli H160 - demirhanelerde kullanım için
  • Güvenlik çözümleri: kullanım ve bağlantı sırasında daha iyi bir görüş için kameralar, Linde conncet: ac
  • Servis: Linde servis teknisyenleri ile yerinde servis

Bohemia Rings

Bohemia Rings s.r.o.

Çek şirketi 1993 yılında Matthias ve Anne Brück kardeşler tarafından kuruldu. O zamandan beri JMO, Liebherr ve SKF'yi en önemli müşterilerinden bazıları olarak dahil edebildiler. 2018 yılında Bohemia Rings s.r.o. Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük çelik tedarikçisi olan Třinecké železárny Group – Moravia Steel tarafından devralındı. Şirket, dövme çelik tedarikçisi olarak uzmanlaşmıştır. Bu hizmetler, tamamı Polonya sınırına yakın olan Çek Cumhuriyeti'nin batısındaki Zámrsk'taki tesisinde kesme, dövme, haddeleme, ısıl işlem, mekanik işleme ve kalite kontrolü içerir. Şirket 272 çalışanıyla, her yıl çapları 500 milimetre ile dört metre arasında değişen yaklaşık 20.000 adet segman üretiyor. En büyük segman neredeyse yedi ton ağırlığındadır.