Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Linde MH
Norrlands trä'da Hassas Operasyon

Ahşap endüstrisinde H120 Ağır hizmet dizel forklift

Stockholm'ün yaklaşık 400 kilometre kuzeyindeki Älandsbro şehrindeki Norrlands trä isimli firmada son beş yıldır H120 ağır hizmet dizel forklifti 5 yıldır durmaksızın çalışıyor. Şirket, ekipman filosunu, devasa boyutuna ve ağırlığına rağmen yüksek düzeyde hassasiyette çalışması beklenen bir ortama ekleyerek genişletti.

Norrlands trä'da üretilen çatı, duvar ve zemin bileşenleri kuzey İsveç'in geniş ormanlarından gelen ağaç kütüklerinden üretilmektedir. Şirketi kuran ve yüksek kaliteli ürün tedarikçisi haline getiren, şu anki CEO'nun babası olan Tage Frycklund liderliğinde, ülke çapında perakendeciler aracılığıyla satılan ürünlerle kalite ve tasarım açısından daha da gelişti. İsveç evlerinde sürdürülebilir ortamlar haline gelmeleri için sevk edilmeden önce, ürünlerin kendisi kadar güçlü ve sağlam olan H120 ağır hizmet dizel forklitiyle taşınırlar.

IC-truck 1401 from Linde Material Handling in night operation at Norrlands trä

Norrlands trä'da üretim, gece vardiyası bir buçukta durduktan sonra ve sabah vardiyası altıda başlayana kadar günde sadece dört buçuk saat durur. Arada ise köknar ve çam işlemede ve özellikle yüklemede tam gaz ilerliyor. Norrlands trä Üretim Müdürü David Hellberg, “Forkliftlerin her zaman çalıştığından emin olmalıyız” diyor. CEO Jan Frycklund şunları ekliyor:

Ana zorluk, forkliftlerin kullanılabilirliğinin yanı sıra forkliftlerin aynı zamanda ürünlere hasar verme olasılığıdır.

Linde MH'nin H120 ağır hizmet dizel forklifti, hem hizmete hem de teknolojiye dayanan bu gereksinimleri fazlasıyla karşılamaktadır. Norrlands trä'nın Linde MH ile servis anlaşması olup, ekipmanın plansız duruşunu minimize etmek için her an bir servis teknisyeni firmanın yanıbaşında her an hazırdır. Frycklund, 'Bize yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapmak için her zaman Linde MH'ye güvenebiliriz' diyor.

Frycklund, Linde MH ile rakip forkliftler arasındaki temel farka dikkat çekiyor: “Hiç şüphesiz hidrostatik transmsiyon. Bu donanım sayesinde forkliftler her zaman daha düşük devirde çalıştığı için daha fazla yakıt ekonomisi sağlamaktadır. Ergonomik koltuk aynı zamanda operatörlerimiz için daha iyi bir çalışma ortamı anlamına gelmektedir. Norrlands trä CEO'su od Norrlands trä, 'Sırt, boyun ve dizlerdeki baskıyı azaltan ekipmanda her zaman dik oturmak zorunda kalıyorlar.' diyor.

Hidrostatik transmisyon sayesinde, Linde MH'Nin H120 ağır hizmet dizel forklifti her zaman sorunsuz çalışır ve yükün dikkatli bir şekilde taşınmasını sağlar. Hellberg ise şunları ekliyor: 'Yumuşak frenleme ve hızlanma aynı zamanda ekipmanda daha az aşınma anlamına geliyor. Sonuç olarak, hidrostatik transmisyon, H120'yi yüksek düzeyde hassasiyetle çalışan bir ekipman haline getiriyor.”

Linde MH H120 D dizel forklift Norrlands trä